Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 16.09.2017 15:44

To się kolego mylisz, Dobra Voda jest super położona i widoki są fajne (morze i wysokie góry, może nie tak wysokie jak w Makarska Rivera, ale równie urokliwe).
Atmosfera jest super, taka rodzinna.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.09.2017 15:49

Daleko do Dobrej Vody oj daleko. Czy uczysz się w Gnieznie serbskiego. Skoro Tobie się tam podoba to ok. Czy Gospodarz organizuje biesiady z gośćmi i ma jakieś zainteresowania np. wędkowanie itp. Może ja bym się skusił w lipcu. Pewnie zarezerwowałeś cały dom i dla mnie nie będzie miejsca :D .
Oferta jest ciekawa, lubię takie rodzinne i spokojne klimaty w małych miejscowościach. :hut:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.09.2017 15:52

Teraz żyję grzybami. Ile to cholera roboty z nimi, segregowanie, czyszczenie, suszenie, marynowanie, duszenie i jeszcze smażenie Kań na schabowe. Już mam dość grzybów.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 16.09.2017 16:15

Jestem samouk, znam dość dobrze rosyjski, trochę chorwacki także z serbskim nie ma problemu.
Petar nie wędkuje, lubi posiedzieć z gośćmi i pogadać.
M&M to w sumie 2 domy, w większym są 3 AP, w mniejszym 2 AP. My zajęliśmy 3, także w naszym terminie jeszcze 2 są wolne,
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 16.09.2017 17:41

slavko.v napisał(a):Jestem samouk, znam dość dobrze rosyjski, trochę chorwacki także z serbskim nie ma problemu.
Petar nie wędkuje, lubi posiedzieć z gośćmi i pogadać.
M&M to w sumie 2 domy, w większym są 3 AP, w mniejszym 2 AP. My zajęliśmy 3, także w naszym terminie jeszcze 2 są wolne,


Oj byś podzielił się dokładnymi namiarami.
Może mają jakąś stronkę internetową, to wysłałbyś na priv.
Ja już 3 razy byłem w MNE i jest mi tam lepiej niż w Cro.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.09.2017 18:58

slavko.v napisał(a):Jestem samouk, znam dość dobrze rosyjski, trochę chorwacki także z serbskim nie ma problemu.
Petar nie wędkuje, lubi posiedzieć z gośćmi i pogadać.
M&M to w sumie 2 domy, w większym są 3 AP, w mniejszym 2 AP. My zajęliśmy 3, także w naszym terminie jeszcze 2 są wolne,

Czyli zajeliście 1 dom - 3 apartamenty.
Czy gospodarz ma murowany grill gdzie można by rybę uwędzić na gorąco. Po prostu uwielbiam ciepłą rybę z wędzarni. Kiedy jestem na pojezierzu mazurskim czy na kaszubach to szukam zawsze wędzarni.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 16.09.2017 19:07

W jednym domu zajęliśmy 2 AP, a w drugim 1 AP ( 2 są pewnie wolne) Grill jest zwykły niemurowany.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.09.2017 10:26

bydziaj napisał(a):
Nadialena napisał(a):A ja mam pytanie do osób przebywających obecnie, bądź tych, które niedawno wróciły z Czarnogóry.

Jak plasują się ceny w sklepach spożywczych? Owoce, warzywa, alkohol, przekąski, pamiątki - jakiego rzędu są to ceny?
Zastanawiam się właśnie ile euro wziąć ze sobą :roll:

Dwa dni temu wróciłem z Czarnogóry i ceny przynajmniej w małych marketach w Dobrej Vodzie czy też w Barze


Przymierzam się do Czarnogóry na 2018 - możesz polecić jakieś klimatyczne miejscówki w Barze lub Dobrej Vodzie, subiektywne opinie jak najbardziej na miejscu ?
bydziaj
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydziaj » 20.09.2017 23:28

RadamiaN napisał(a):
bydziaj napisał(a):
Nadialena napisał(a):A ja mam pytanie do osób przebywających obecnie, bądź tych, które niedawno wróciły z Czarnogóry.

Jak plasują się ceny w sklepach spożywczych? Owoce, warzywa, alkohol, przekąski, pamiątki - jakiego rzędu są to ceny?
Zastanawiam się właśnie ile euro wziąć ze sobą :roll:

Dwa dni temu wróciłem z Czarnogóry i ceny przynajmniej w małych marketach w Dobrej Vody czy też w Barze


Przymierzam się do Czarnogóry na 2018 - możesz polecić jakieś klimatyczne miejscówki w Barze lub Dobrej Vodzie, subiektywne opinie jak najbardziej na miejscu ?

Byliśmy w Apartmencie Adrovic przy ulicy 90A na końcu Dobrej Vodzie w stronę Ulcinj. Cicho ,spokojnie około 10 minut drogi do głównego deptaka , zresztą bylismy tam tylko 2 razy bo po co? Wszystko mieliśmy pod ręką .. jakieś 50 metrów do zejścia skałkami nad morze ,a tam leżaki i zejście do wody. Wynajmowaliśmy dwa apartamenty i jako 8 osobowa grupa mieliśmy basen do własnej dyspozycji (a widok z niego wprost na Adriatyk , woda z basenu wręcz "zlewała" się z morzem) Apartamenty świeże i czyste. Nad basenem full serwis z lodówką , automatem kawowym,wieża muzyczna,woda z dystrybutora , nawet pralka z proszkiem i płynami (dziewczyny dzień przed wyjazdem zrobiły całe pranie i wszycho czyste wróciło do domu :))). Właściciele (Czarnogórzec i Niemka) to SUPER ludzie , pomocni usmiechnieci , dostarczali do lodówki świeże arbuzy , nawet piwko i wino !!! Na wszystko była jedna odpowiedź ... NE MA PROBLEMA ! I widać robili to dlatego ,że tacy są a nie że muszą. Jakby co dysponuję numerem telefonu i e-mailem. Przez booking płaciliśmy ok. 2,5 tys za apartament (4 os) na tydzień. Ogólnie Dobra Voda świetne miejsce wypadowe.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 19.10.2017 17:20

W 2018 chciałbym odwiedzić Czarnogórę. Pomóżcie wybrać miejsce docelowe na pierwszy raz. Po pobieżnej lekturze kilku wątków oraz kilku wiadomościach ze znajomymi z forum wiem, żeby raczej nie rezerwować niczego w zatoce kotorskiej - którą jednak muszę zobaczyć - tylko nad pełnym morzem. Zostaje więc pas od Budvy do Ulcinj. Szukam czegoś przypominającego Orebić, czyli promenada i knajpki na wieczór, dobra plaża na miejscu, ale przede wszystkim baza wypadowa do obejrzenia Czarnogóry. Ideałem byłoby Becici, bo jest w samym środku kraju i na wycieczki w obie strony jest tyle samo km. Plaża fajna, tylko przerażają mnie te ogromne apartamentowce dla Rosjan, nie widzę tam nigdzie mniejszych domów z dwoma trzema app, z dobrym wyjazdem (to czego najbardziej nie lubię to być zastawionym przez innego gościa :D ). Buljarica ma fajną plaże, tylko co tam robić wieczorem? Sutomore nie obejrzałem dokładniej, czytałem tylko,że bywa tam tłoczno. Najbardziej podoba mi się Dobra Voda. Tyle, że stamtąd jest wszędzie daleko, do Herceg Novi ponad 2 godziny. Co polecacie po waszych doświadczeniach ze zwiedzaniem Czarnogóry?
Jeśli ktoś ma ciekawe propozycje na app proszę o info tutaj lub na priv. Na razie pobieżnie przeglądnąłem jedynie Becici i powiem szczerze, że nie widzę żeby było taniej niż w Cro. Zawsze szukam 2+2 i w Chorwacji najdrożej płaciłem 60E, a tutaj znaleźć coś w tych pieniądzach graniczy z cudem. Chyba, że ja nie umiem szukać :lol:
Z góry dzięki za pomoc
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.10.2017 19:23

creep22 napisał(a):Najbardziej podoba mi się Dobra Voda. Tyle, że stamtąd jest wszędzie daleko, do Herceg Novi ponad 2 godziny. Co polecacie po waszych doświadczeniach ze zwiedzaniem Czarnogóry?

Dobra Voda ma inne plusy, możesz wyskoczyć do Albanii...:) na jeden dzień aż się prosi - będąc tak blisko granicy... :wink:
Ciężko będzie znaleźć "idealne" miejsce, bo lokując się bliżej Budvy masz blisko do Parku Lovcen, Kotoru i Herceg, ale znowu daleko do Ulcinj...:)
ja nie byłem, ale może miejscowość Petrovac na moru?:)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.10.2017 19:40

Coś najbardziej zbliżonego z deptakiem do Orebica?,to chyba najbardziej Petrovac,tylko ludzi jak wszędzie w sezonie mnóstwo.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.10.2017 21:05

creep22 napisał(a):W 2018 chciałbym odwiedzić Czarnogórę. Pomóżcie wybrać miejsce docelowe na pierwszy raz. Po pobieżnej lekturze kilku wątków oraz kilku wiadomościach ze znajomymi z forum wiem, żeby raczej nie rezerwować niczego w zatoce kotorskiej - którą jednak muszę zobaczyć - tylko nad pełnym morzem. Zostaje więc pas od Budvy do Ulcinj. Szukam czegoś przypominającego Orebić, czyli promenada i knajpki na wieczór, dobra plaża na miejscu, ale przede wszystkim baza wypadowa do obejrzenia Czarnogóry. Ideałem byłoby Becici, bo jest w samym środku kraju i na wycieczki w obie strony jest tyle samo km. Plaża fajna, tylko przerażają mnie te ogromne apartamentowce dla Rosjan, nie widzę tam nigdzie mniejszych domów z dwoma trzema app, z dobrym wyjazdem (to czego najbardziej nie lubię to być zastawionym przez innego gościa :D ). Buljarica ma fajną plaże, tylko co tam robić wieczorem? Sutomore nie obejrzałem dokładniej, czytałem tylko,że bywa tam tłoczno. Najbardziej podoba mi się Dobra Voda. Tyle, że stamtąd jest wszędzie daleko, do Herceg Novi ponad 2 godziny. Co polecacie po waszych doświadczeniach ze zwiedzaniem Czarnogóry?
Jeśli ktoś ma ciekawe propozycje na app proszę o info tutaj lub na priv. Na razie pobieżnie przeglądnąłem jedynie Becici i powiem szczerze, że nie widzę żeby było taniej niż w Cro. Zawsze szukam 2+2 i w Chorwacji najdrożej płaciłem 60E, a tutaj znaleźć coś w tych pieniądzach graniczy z cudem. Chyba, że ja nie umiem szukać :lol:
Z góry dzięki za pomoc


Ja ci proponuję Petrovac ..jest gdzie pochodzić
https://www.google.pl/maps/@42.205134,1 ... 704!8i4352
Ostatnio edytowano 19.10.2017 21:07 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.10.2017 21:06

nie byłem, a wiem...przeraża mnie to...:p
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.10.2017 21:44

creep22 napisał(a):Na razie pobieżnie przeglądnąłem jedynie Becici i powiem szczerze, że nie widzę żeby było taniej niż w Cro. Zawsze szukam 2+2 i w Chorwacji najdrożej płaciłem 60E ...

W jakim terminie i gdzie :?: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone