Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.08.2017 12:57

kmusial napisał(a):Jaka miejscowość jest na drugim i trzecim zdjęciu?
Krzysiek


Kotor
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 10.08.2017 08:48

Na jakich stronach szukać noclegów w Czarnogórze ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2017 08:49

anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 10.08.2017 08:51

Booking odpada :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2017 08:52

dlaczego?
dużo ofert i opinie...nawet rodaków...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 10.08.2017 09:02

Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 11.08.2017 21:10

Chyba mnie kupili... willa Milica i Mrvica w Dobra Voda... zaraz stuknie 2 tygodnie jak tutaj bawimy (z przerwą na 4 dni Albanii). Niska cena, pokój nr1 z super widokiem na bezkres morza, klima, duża lodówka oraz pełny aneks kuchenny. Na plaży Veliki Pjesak polecamy leżaki przy DEUSie... Kelnerzy donoszą napoje, morze super dla ochłody ciała... Czarnogóra to nie Chorwacja, ale jest tutaj TO COŚ.... to coś, czego nie widać w ciągu pierwszych dni.., ale z każdym dniem chce się więcej...
bartolko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartolko » 20.08.2017 10:13

Witajcie,
W tym roku w połowie września czeka mnie pierwsza samochodowa podróż na Bałkany – głównym celem jest Czarnogóra, a przy okazji także Albania i Macedonia.
W samej Czarnogórze byłem kilka lat temu przy okazji meczu Polski przez jakieś 3 dni w opcji samolotowo – pociągowej.
W tym roku wybieramy się samochodem w 4 osoby. Mieszkam w płd – wsch Polsce i trasę zaplanowałem następująco – wyjazd około 16 przez Konieczną, Koszyce, Budapeszt, Szeged (tam nocleg, i następnego dnia z samego rana prez Serbię aż do Budvy. W Budvie 3 noclegi.
1 dzień całodniowa wycieczka – Perast, Kotor, stara droga do Cetynii
2 dzień w całości na plażowanie
3 dnia wyjazd w kierunku Ulcnij z krótki postojem w Sw Stefan, następnie Virpazar i 2 godz rejs łódką po Jeziorze Szkoderskim, następnie wizyta w Starym Barze i na wieczór dojazd do Ulcnij
4 dzień w całości plażowanie w Ulcnij bądź bliskich okolicach
5 dzień przejazd przez Szkodrę – zwiedzenia twierdzy oraz spacer po mieście, następnie Kruja – również zwiedzanie twierdzy + bazar, następnie przejazd do Tirany i nocleg tamże
6 dzień szybkie zwiedzanie Tirany + przejazd do Ohrid.
7 – 8 dzień relaks w Ohrid – spokojne spacery po mieście, być może przejazd do Neum na rybkę 
9 dzień – rano wyjazd z Ohrid w kierunku Serbii, i tutaj w planach jest nocleg w Belgradzie no ale już tam kiedyś byłem i może ktoś z Was zaroponuje jakąś inną alternatywę?
Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki/uwagi/krytykę do w/w planu to będę bardzo wdzięczny. W Ohid w zeszłym roku byłem ze swoją drugą połówką i nas to miasto urzekło i chcemy tam zabrać naszych znajomych.
Proszę o wskazówki odnośnie noclegów w Budvie i w Ulcnij – jaka staka jest według Was do wynehocjowania dla nocleg dla 2 par bez dzieci, 2 osobne pokoje lub apartament z dwoma sypialniami.
Pozdro :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2017 20:06

Jak dla mnie noclegi tam , to bym inaczej rozlozyl.Do Szeged masz 7 godzin jazdy jak nic sie nie wydarzy.W tym tygodniu na wegrzech przez 40 minut przejechalem 4 km.Roboty drogowe i przy okazji 2 stluczki.Potem z Szeged do Budvy to zajedziesz bardzo pozno i ostatni fragment po gorach ,bardzo ciemno.To sie tylko tak liczy ze szybko.granice ,bramki ,roboty na autostradach jakis postoj i czas rosnie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2017 21:42

bartolko napisał(a):...

dabecja dobrze Ci prawi, warto w pierwszy dzień na pewno przekroczyć granicę H-SRB i nocleg, w okolicach Novi Sad lub nawet dalej, na drugi dzień jazda w większości po krętych górach, co za pewne wiesz, więc droga mocno się wydłuży;
reszta mz ok zwykle na objazdówkach miałem podobne tempo z przerwami na wypoczynek, jedyne co bym zmienił to Tiranę na np Gjirokastrę/Berat + Sv.Naum po drodze do Ohrid
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 21.08.2017 11:29

te kiero napisał(a):
bartolko napisał(a):...

dabecja dobrze Ci prawi, warto w pierwszy dzień na pewno przekroczyć granicę H-SRB i nocleg, w okolicach Novi Sad lub nawet dalej, na drugi dzień jazda w większości po krętych górach, co za pewne wiesz, więc droga mocno się wydłuży;
reszta mz ok zwykle na objazdówkach miałem podobne tempo z przerwami na wypoczynek, jedyne co bym zmienił to Tiranę na np Gjirokastrę/Berat + Sv.Naum po drodze do Ohrid


Ja bym jeszcze zastanowiła się nad przejazdem drogą Vladimir-Virpazar. Krajobrazowo rewelacja choc na mijankach trzeba składać lusterka ;-) .

Tiranę bym odpuściła - przejazd przez przedmieścia skutecznie zniechęcił nas do wjazdu do miasta. Berat I Gijokatster jak najbardziej godne polecenia.

W Macedonii można rozważyć jeszcze Park Narodowy Galicica (pomiędzy Jeziorami Prespa i Ohrid) - nawet przejazd samą drogą przez park jest bardzo przyjemny.

W drodze powrotnej może rozważyć jeszcze jakieś małe zwiedzanie w Macedonii (Tetovo, Kanion Matka) wtedy może nie dociągniesz do Belgradu tylko w okolice Nis i będziesz miał troche więcej do przejechania następnego dnia.
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 22.08.2017 12:59

A ja mam pytanie do osób przebywających obecnie, bądź tych, które niedawno wróciły z Czarnogóry.

Jak plasują się ceny w sklepach spożywczych? Owoce, warzywa, alkohol, przekąski, pamiątki - jakiego rzędu są to ceny?
Zastanawiam się właśnie ile euro wziąć ze sobą :roll:
wieska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2017
Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieska » 22.08.2017 15:40

Witam wszystkich i pozdrawiam, mam nadzieję że mogę to ująć w nowy wątek :D

Jestem tu nowa i pierwszy też raz wybieram się do Czarnogóry na razie w okolice Budvy.
Po kilkudniowym czytaniu na forach i na tym też ustaliłam sobie taką trasę:

1. Wyjazd z Nowego Sącza do Budapesztu przez Presov i Koszyce do kempingu Arena autostradami.


(Uwaga . Znam tą trasę i jak ktoś nie chce płacić to w nawigacji nastawić Sena i wykluczyć płatne.
Wtedy przeprowadzić powinno drogami równoległymi bezpłatnymi.
Są 2 odcinki płatne z Presov do Koszyc i przed granicą z Węgrami droga płatna R4.
Cena winiety na 10 dni 10 euro . Kupić w internecie!! bo już na stacjach trudno je dostać
znalazłam dopiero w Presov :( )

Tam planuję 1 dzień postoju na zwiedzenie Budapesztu z grubsza.

2. Z Budapesztu autostradą do Mohacs i na Osijek potem w Strużani dojeżdżam do autostrady

i następnie:

Zupanja , Srebenik, Tuzla, Olavo, do Sarajeva,
Konjic, Mostar, Citluk,


Następnie chciałabym zwiedzić wodospady Kravica


( może ktoś podpowie jakiś camping niedrogi w okolicy wodospadów lub gdzie można przenocować w kamperze :) )

3. Potem dalej przez miejscowości :

Metković, Neum, Dubrownik

Niedaleko od Dubrownika jest Camping Oraszac pod Maslinom w którym planuję się zatrzymać aby zwiedzić Dubrownik.


4. Potem:

Herceg Novi, Tivat, Budva
i do kempingu Maslina gdzie zamierzmy się zatrzymać docelowo..

Słowacja bez autostrad a od Węgier planuję jechać autostradami na ile się da ale przez BiH.


Lepiej przez Tuzlę czy Doboj z Osjek do Sarajeva ??



Bardzo proszę tych co już byli o zweryfikowanie mojej trasy bo nie chcę jeździć po ekstremalnych drogach tylko w miarę spokojnie.
Jadę kamperem Fordem Transitem..
Czy wszędzie się zmieszczę. Wysokość mam do 3 m ( 290 cm. )

Liczę na Wasze uwagi , pozdrawiam. :) :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2017 17:42

wieska napisał(a):Witam wszystkich i pozdrawiam
(Uwaga . Znam tą trasę i jak ktoś nie chce płacić to w nawigacji nastawić Sena i wykluczyć płatne.
Wtedy przeprowadzić powinno drogami równoległymi bezpłatnymi.
Są 2 odcinki płatne z Presov do Koszyc i przed granicą z Węgrami droga płatna R4.
Cena winiety na 10 dni 10 euro . Kupić w internecie!! bo już na stacjach trudno je dostać
znalazłam dopiero w Presov :( )

Witam.
Jakie winiety trudno dostać na stacjach benzynowych na Słowacji. :?:
Obowiązują elektroniczne, opłatę po okazaniu dowodu rejestracyjnego można zrobić na każdej większej stacji benzynowej.
tuktuk
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 23.07.2017
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuk » 22.08.2017 18:24

Janusz Bajcer napisał(a):
wieska napisał(a):Witam wszystkich i pozdrawiam
(Uwaga . Znam tą trasę i jak ktoś nie chce płacić to w nawigacji nastawić Sena i wykluczyć płatne.
Wtedy przeprowadzić powinno drogami równoległymi bezpłatnymi.
Są 2 odcinki płatne z Presov do Koszyc i przed granicą z Węgrami droga płatna R4.
Cena winiety na 10 dni 10 euro . Kupić w internecie!! bo już na stacjach trudno je dostać
znalazłam dopiero w Presov :( )

Witam.
Jakie winiety trudno dostać na stacjach benzynowych na Słowacji. :?:
Obowiązują elektroniczne, opłatę po okazaniu dowodu rejestracyjnego można zrobić na każdej większej stacji benzynowej.

Chyba jednak jeszcze nie elektroniczne. przynajmniej dla samochodów osobowych dalej naklejki na szyby
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone