Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 16.07.2017 14:49

mamy namiot, śpiwory,

Jeżeli macie namiot, to na postój w Serbii polecam Kemping "Enigma"
http://www.camping.rs/sr/c/kamp-enigma/
W zasadzie jest to kąpielisko przy którym znajduje się kemping, kąpielisko zamykają o godz. 18 i od tego momentu basen jest
wyłącznie do dyspozycji gości tam nocujących.
Sam kemping bardzo zadbany, przemili właściciele, oraz pyszne jedzenie w ich knajpce.
Zatrzymywaliśmy się tam dwa razy, i to po kilka dni, jadąc tamtym kierunku na pewno tego miejsca nie ominiemy.
Pozdrawiam
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 16.07.2017 22:01

Dzięki, właśnie tam chcemy się zatrzymać przed ostatnim "podejściem" do KSAMIL. Plan jest żeby ok 9.30 wyjechać z Campingu po porządnym wyspaniu się i śniadaniu.
Pierwotnie mieliśmy jechać ciągiem trasy E75 do Grecji, obok Salonik, a potem E90 i wjazd do Ksamil od południa w sumie ok 635km.
Kusi mnie jeszcze wariant jazdy przez A1/A3 przez Wełes, w Macedonii, potem przez Bitolę, później już w Grecji, w E65 i wjazd w trasę E90. Końcówka tak sama jak w wariancie pierwszym, trasa trochę krótsza ok 580 km.
Pytanie jaki wygląda w Macedonii trasa A1/A3 przez Bitolę ? i przejście graniczne Macedonia/Grecja obok greckiej miejscowości Niki ? Z wyliczeń na GogleMaps wynika mi, że przyjadę na granicę M/GR ok 14.00
Ostatnio edytowano 17.07.2017 07:55 przez Prez, łącznie edytowano 1 raz
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 17.07.2017 01:24

Kusi mnie jeszcze wariant jazdy przez A1/A3

Jechaliśmy tą trasą dwa lata temu, z tym, że zjechaliśmy z Macedońskiej autostrady tuż przed Stobi.
Trasa była całkiem spokojna, nawierzchnia nie budziła zastrzeżeń, ruch niezbyt duży, a do tego malownicze krajobrazy.
W miastach przydaje się nawigacja gdyż drogowskazy do częstych nie należą. Na przejściu granicznym z Grecją ruch był znikomy,
dojazd do Greckiej autostrady bezproblemowy.
Myślę, że nie warto nadkładać drogi jadąc przez całą Macedonię autostradą, poza tym na głównym przejściu granicznym na pewno trochę trzeba będzie odstać.
Pozdrawiam
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 17.07.2017 08:21

Rozumiem, że jest to zwykła droga, nie ekspresówka, jechaliście w dzień, czy w nocy ? O której byliście na granicy M-GR ?
Apropos nawigacji jakiej używałeś ?
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 17.07.2017 16:58

Wczorajszy zachód słońca w Budvie :)

Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.07.2017 17:21

No już nie musisz tak dołować tych co jeszcze muszą poczekać na urlop...:p
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 18.07.2017 01:05

Rozumiem, że jest to zwykła droga, nie ekspresówka...

Tak zwykła droga o jednym pasie w każdym kierunku, chociaż na większości podjazdów był drugi pas dla ciężarówek.
Drogę tę można podejrzeć na Street View, autko z googla przejechało tamtędy mniej więcej w tym samym czasie co my.
Z kempingu wyjeżdżaliśmy ok 7 rano, na granicy M-GR byliśmy ok południa a na granicy GR-AL ok 16.30.
Jednak nasze tempo ograniczała przyczepa kempingowa, poza tym co parę godzin postój na kawę :) .
Moja nawigacja to Naviroad z Automapą.
pozdrawiam
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 18.07.2017 07:16

Dzięki za info.
Pzdr
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 22.07.2017 21:22

Coś wątek o czarnogórze spadł.
Naganiacze sie nie udzielają.
menti
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) menti » 25.07.2017 21:46

Witam. Mam pytanie czy ktoś nie wybiera się może jutro do budvy w Czarnogórze?? Znajomych okradziono na plaży, razem z kluczykami do busika, potrzebuje dostarczyć im nowe. Ktoś może jedzie??
kozieu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozieu » 27.07.2017 19:59

Witam. Za tydzień wybieramy się do Czarnogóry. Jedno pytanie - czy ktoś może podróżował tą (albo podobną drogą)? Jakie wrażenia? Jaki stan dróg? I ogólnie czy warto oszczędzać na winietach i jechać przez te kraje, czy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację.

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Załączniki:
czar.png
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 27.07.2017 20:39

Ja w tamtym roku z Zabrza jechałem przez Czechy, Słowację (Bratysława), Węgry ( Budapeszt, Udvar), Chorwacja (Osijek, Dakovo) i Bośnię. Granicę między Chorwacją i Bośnią przekraczałem w Slavoński Samać, później przez Sarajewo i przejście Hum Szczepan Polje, aż do Utjehy. Oprócz Bośni to cały czas autostrady. W Bośni masz kawałek autostrady przed Sarajewem. Później zwykła droga krajowa, ale o dobrej nawierzchni. W Czarnogórze drogi krajowe, ale o dobrym stanie. Przed słynnym przejściem między Bośnią a Czarnogórą masz kilka kilometrów wąskiej drogi asfaltowej, trochę szutru. Polecam taką drogę, jak opisałem. Pozdrawiam.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 28.07.2017 11:47

W tym roku zdradzamy Cro na rzecz Albanii, wyjazd już w pdz.
W związku z tym, ze zawsze obieraliśmy trasę CZ-At-Slo proszę o namiary na dobre jedzonko na trasie HUN-SRB-MK.
Jadę z dziećmi i nie chciałabym błądzić i szukać :) Będę wdzięczna
Ostatnio edytowano 28.07.2017 12:27 przez WIOLAB, łącznie edytowano 1 raz
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.07.2017 12:16

akwarysta6 napisał(a):Ja w tamtym roku z Zabrza jechałem przez Czechy, Słowację (Bratysława), Węgry ( Budapeszt, Udvar), Chorwacja (Osijek, Dakovo) i Bośnię.

Witam Zabrzanina :)
powiedz mi docelowo jechałeś do Czarnogóry czy Albania też?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2017 13:00

WIOLAB Gdzie do Albanii uderzasz? Jakby ci się udało zdobyć jakieś bezpośrednie namiary to z chęcią przyjmę, bo myślę już o przyszłym roku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone