Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 22.06.2017 08:52

bb84, jak będziesz na Gjipe to zorientuj się czy na parkingu nie na gości którzy podwożą na plażę terenówką, Dwa lata temu był gość co coś takiego oferował, w zeszłym nie widziałem. Jak by był to załatw może jakiś nr telefonu.
A Odnośnie Dhermi to budują jakąś promenadę czy inne budowa ???.

Podjedź na plażę przy przełęczy to Ci się spodoba albańskie morze.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 22.06.2017 09:24

nie no Albanskie klimaty tu cos stoi, tam cos w budowie okraszone smiescmi itp
sama plaza piekna !

Do Gjipi dojedziemy plaskaczami jak najdalej a potem wykorzystamy naszego łazika na 2 kursy w ramach atrakcji bo kuzyn offroadowiec na szczescie :)

piszcie co polecacie jeszcze w okolicy :)
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 22.06.2017 09:45

Stare Queparo , Porto Palermo, Stere Himare - to koniecznie w najbliższej okolicy.
kyter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kyter » 27.06.2017 10:09

Witam. W połowie lipca będę jechał z południa Chorwacji do Grecji przez Czarnogórę i Albanię. Mam kilka pytań dla osób, które pokonały tę trasę.

W Czarnogórze chcę popłynąć promem odcinek Lepetane - Kamenari. Jak często kursują promy na tym odcinku? Czy zdarzają się kolejki?

Przez Albanię planuję jechać Szkodra - Tirana - Durres - Fier i drogą E853 do przejścia granicznego w Kakavie. Czy jechał ktoś drogą E853? Jaki jest stan tej drogi? Jak wygląda przepustowość przejścia w Kakavie? Spodziewać się kolejek?

Ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym w Albanii wynosi 80km/h... bezwzględnie przestrzegać tej wartości? Często łapią? :D Na wcześniejszych stronach czytałem, że przeważnie sprawdzają tylko legalność pochodzenia auta, a obcokrajowców często puszczają.

Będzie to mój pierwsza podróż przez te dwa państwa. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i porady. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.06.2017 10:15

kyter napisał(a):W Czarnogórze chcę popłynąć promem odcinek Lepetane - Kamenari. Jak często kursują promy na tym odcinku? Czy zdarzają się kolejki?

Na temat promu pisałem w tym wątku :arrow: https://www.cro.pl/czarnogora-herceg-novi-kotor-i-budva-t45299-30.html#p1866678
BEZERKA
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEZERKA » 27.06.2017 10:29

Co do kontroli na trasie w Albanii, to niejednokrotnie policjanci zatrzymywali nas ale widząc obcą rejestrację pozdrawiali tylko i kazali jechać dalej aczkolwiek trafił sie również jeden naciągacz, który zabrał nam dokumenty i kazał jechac zapłacić mandat na poczcie w nablizszej miejscowości i wrócić z kwitkiem po dokumenty, dopiero 10 EURO skruszyło serce policjanta.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 27.06.2017 10:32

kyter napisał(a):Witam. W połowie lipca będę jechał z południa Chorwacji do Grecji przez Czarnogórę i Albanię. Mam kilka pytań dla osób, które pokonały tę trasę.

W Czarnogórze chcę popłynąć promem odcinek Lepetane - Kamenari. Jak często kursują promy na tym odcinku? Czy zdarzają się kolejki?

Przez Albanię planuję jechać Szkodra - Tirana - Durres - Fier i drogą E853 do przejścia granicznego w Kakavie. Czy jechał ktoś drogą E853? Jaki jest stan tej drogi? Jak wygląda przepustowość przejścia w Kakavie? Spodziewać się kolejek?

Ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym w Albanii wynosi 80km/h... bezwzględnie przestrzegać tej wartości? Często łapią? :D Na wcześniejszych stronach czytałem, że przeważnie sprawdzają tylko legalność pochodzenia auta, a obcokrajowców często puszczają.

Będzie to mój pierwsza podróż przez te dwa państwa. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i porady. :)


W czarnogórze trzeba uważać bo zdarzają sie kontrole radarowe, nawet mają laserówki, na szczęście na bałkanach jest zwyczaj mrugania długimi. w Albanii nie spotkałem się radarami, jak będziesz jechać za wolno to miejscowi cie bedą wyprzedać (i tak będą).
Droga e853 to sh4 dużo nowej nawierzchni, sprawdz na street view jest cała przejechana w tamtym roku
kyter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kyter » 27.06.2017 10:46

Dzięki za szybki odzew :)
W Albanii często łapią za prędkość? Jechać cały czas 80 to mi się nie uśmiecha :D
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 27.06.2017 11:39

ja się nie spotkałem z kontrolami radarowymi, wystarczy jechać w tempie miejscowych i nie ma problemu. Oni nie przestrzegają ograniczeń prędkości, w Albanii ogólnie żadnych przepisów drogowych nie przestrzegają.
Nova
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nova » 27.06.2017 13:28

:papa: :papa:
Nova napisał(a):Podbijam pytanie. Też będę w Czarnogórze( od 25 czerwca) . Z takich kart korzystalismy podczas wszystkich wyjazdów do Chorwacji i jest to super sprawa.

Internet mobilny z Czarnogórze jest rowniez dostepny. Kartę sim z pakietem internetowym można w zasadzie kupic w kazdym sklepie (przynajmniej w miejscowościach turystycznych). Karty pre-paid są rejestrowane jak w Polsce - zatem trzeba mieć ze sobą paszport. Rejestracja jest wykonywana on-line za pośrednictwem aplikacji mobilnej na telefonie sprzedawcy, jest robione zdjęcie jednej strony paszportu oraz opakowania karty sim. Ewentualnie trzeba podać miasto do formularza.
Poniżej link podsumowujacy co mają do zaoferowania poszczegolni operatorzy funkcjonujacy w Czarnogórze. Zwróćcie uwagę na ważna informacje w kontekście Telenora - po zakupie karty mogą nie zadziałać, bo automatycznie po uruchomieniu karty moze zostac ustawiony niepoprawny APN.
Ja właśnie miałam taką sytuację. Na szczęście miałam dostęp do wifi, wiec mogłam zalezc pomoc w internecie. Poniżej link.

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Montenegro
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.06.2017 21:06

kyter napisał(a):Dzięki za szybki odzew :)
W Albanii często łapią za prędkość? Jechać cały czas 80 to mi się nie uśmiecha :D

:lool: :lool: :lool: jak przejedziesz Albanię daj znać...:) mam nadzieję, że stan dróg pozwoli Ci jechać dajmy na to 120... :mrgreen:
nie wiesz jak się robi? puść przed siebie lokalnego...zwalniaj przy wjazdach w zabudowany...
dlaczego masz jechać cały czas 80? może za 90 nie dostaniesz mandatu...:)
kyter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kyter » 28.06.2017 09:11

Sol-Wagon napisał(a):
kyter napisał(a):Dzięki za szybki odzew :)
W Albanii często łapią za prędkość? Jechać cały czas 80 to mi się nie uśmiecha :D

:lool: :lool: :lool: jak przejedziesz Albanię daj znać...:) mam nadzieję, że stan dróg pozwoli Ci jechać dajmy na to 120... :mrgreen:
nie wiesz jak się robi? puść przed siebie lokalnego...zwalniaj przy wjazdach w zabudowany...
dlaczego masz jechać cały czas 80? może za 90 nie dostaniesz mandatu...:)



Prawdę mówiąc to najbardziej obawiam się jazdy miejscowych, a nie policji. Podobno nie włączają kierunków, tylko trąbią :D a na rondach to prawdziwy sajgon. No nic, będzie ciekawie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2017 09:29

kyter napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
kyter napisał(a):Dzięki za szybki odzew :)
W Albanii często łapią za prędkość? Jechać cały czas 80 to mi się nie uśmiecha :D

:lool: :lool: :lool: jak przejedziesz Albanię daj znać...:) mam nadzieję, że stan dróg pozwoli Ci jechać dajmy na to 120... :mrgreen:
nie wiesz jak się robi? puść przed siebie lokalnego...zwalniaj przy wjazdach w zabudowany...
dlaczego masz jechać cały czas 80? może za 90 nie dostaniesz mandatu...:)



Prawdę mówiąc to najbardziej obawiam się jazdy miejscowych, a nie policji. Podobno nie włączają kierunków, tylko trąbią :D a na rondach to prawdziwy sajgon. No nic, będzie ciekawie.

musisz przestawić się trochę na jazdę z lat 90-tych z polskich dróg...:p
miejscowi jeżdżą zdecydowanie...na rondzie sam raz u nich pojechałem pod prąd...:p
generalnie "leć na 3-go", trąb, pchaj się...uznają Cię za swojego...:p
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.06.2017 09:31

kyter napisał(a):Przez Albanię planuję jechać Szkodra - Tirana - Durres - Fier i drogą E853 do przejścia granicznego w Kakavie. Czy jechał ktoś drogą E853? Jaki jest stan tej drogi? Jak wygląda przepustowość przejścia w Kakavie? Spodziewać się kolejek?


Droga z Fier na Kakavię dobra (SH4) jechałem nią 2 lata temu.
ajsnat
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.06.2016
Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajsnat » 28.06.2017 12:53

Witam
Planuje wyjazd do czarnogóry z wisły
Jaką polecacię trase przez serbie czy bośnie ? docelowo Dobra Voda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 164
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone