Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.06.2017 09:46

Sol-Wagon napisał(a):polecam "stare miasto" i próbę wejścia na twierdzę...w pełnym słońcu poległem w 2/3 trasy...:p

Daliśmy radę, ale było ciężko. Poszło dużoooooo wody. :) Polecam zaopatrzyć się odpowiednio, bo na górze sobie cenią.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 09.06.2017 10:18

Dzięki za wszystjkie cenne informacje!
Nie widzę tylko mapki z tymi strefami parkowania. Trudno się więc w tym połapać...
No i nasuwają się kolejne pytania:
Czy sms z polskiej sieci załatwi taką opłatę parkingową?
Czy w Kotorze jest tak samo z tymi smsami?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.06.2017 10:33

leszel napisał(a):Czy w Kotorze jest tak samo z tymi smsami?

W temacie sms-ów nie pomogę, bo nie korzystałem. W Kotorze parkowałem na parkingu przy nabrzeżu. Płatność u parkingowego.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 10.06.2017 01:30

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.06.2017 09:19

leszel napisał(a):Czy sms z polskiej sieci załatwi taką opłatę parkingową?
Czy w Kotorze jest tak samo z tymi smsami?

na Krku w majówkę b.r. smsy mi nie działały, wykonywałem wszystko zgodnie z poleceniami na parkometrze i nic, zero potwierdzenia, tzn potwierdzenie przyszło po tygodniu jak byłem już w PL: SMS pogreška, ne podržava
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.06.2017 12:23

Gdziekolwiek byłem za granicą, to parkowanie smsami nie działało. Efekt był taki, że albo parkowałem "na dziko" albo szukałem innego parkingu z normalnymi opłatami.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 11.06.2017 11:02

Hej. Czy ktoś ma może informacje gdzie można znaleźć aktualne ceny parkingów w Czarnogórze - mnie interesuje Budva i Kotor. O ile Kotor mniej więcej znalazłam około 1 E, to Budva nadal stanowi zagadkę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2017 12:24

W 2015 roku, w centrum Budvy opłata była 1 euro/godz.
Jak widzę, cennik się nie zmienił :arrow: http://www.budva.travel/dolazak-i-obilazak/obilazak-budve/parking/
W okresie od 01.10 – 30.04 0,50 euro, a w sezonie od 01.05. – 30.09 1,00 euro.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 20.06.2017 16:07

Raport
dojechalem do Lake Resort Szkodra pieknie !
Mamy jedną "terenowke" w ekipie wiec zrobilismy trase do Thet a potem do Prekal i tam sie zaczyna konkretny off-road ale bylo pieknie (9 godz )

aha cena paliwa w Albani mnie rozczarowuje 166-170 lekow ... :/

Pozdrawiam :)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 20.06.2017 21:16

bb84 napisał(a):Raport
dojechalem do Lake Resort Szkodra pieknie !
Mamy jedną "terenowke" w ekipie wiec zrobilismy trase do Thet a potem do Prekal i tam sie zaczyna konkretny off-road ale bylo pieknie (9 godz )

aha cena paliwa w Albani mnie rozczarowuje 166-170 lekow ... :/

Pozdrawiam :)



Dorobili coś asfaltu od strony Boge czy dalej jest tylko do przełęczy. Jak wygląda droga po zimie, przejedzie spokojnie osobówką? Bardzo mnie to interesuje ponieważ wybieram się za 2 tygodnie.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 21.06.2017 00:36

asfalt jest do przeleczy, potem zjazd do Theth jest hmmm na wysoka osobowke ale zal by mi bylo plus droga przez las widokowo slabo ( moim zdaniem nie warto jesli sie nie jedzie calej pętli )
Przed Theth fajna knajpa z malymi miśkami biegajacymi tu i tam ... abstrakcja.
Za Teth w strone Prekal zaczyna sie " czad" ale to juz droga nawet nie dla suva ... ewentualnie Dacia Duster i doswiadczony kierowca. My w Pajero ( 2" liftu opony 33" ) dostalismy nieźle w dupe ale wart bylo :)

Dzis "plaskaczami" przejechalismy sh20 do Tamare na kawkę polecam tez przepieknie !

Kończe bo jutro rano wyjazd do Dhermi

ps Czy takie kosmiczne ceny paliwa w Albani to normalka czy w tym roku takie jaja ? ( ok 170 lekow za litr )

ps2 na stacji "gulf" za 1euro Pan dal mi 132 leki ciekawe jak bedzie nad morzem
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 21.06.2017 08:35

Z informacji które posiam nad morzem (Sarande i Ksamil Himare ) 132 -133 LEki za Euro.
ON w cenie jak w PL - Na autostradzie ON Ultiimate na BP ;-)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 21.06.2017 09:43

bb84 napisał(a):asfalt jest do przeleczy, potem zjazd do Theth jest hmmm na wysoka osobowke ale zal by mi bylo plus droga przez las widokowo slabo ( moim zdaniem nie warto jesli sie nie jedzie calej pętli )
Przed Theth fajna knajpa z malymi miśkami biegajacymi tu i tam ... abstrakcja.
Za Teth w strone Prekal zaczyna sie " czad" ale to juz droga nawet nie dla suva ... ewentualnie Dacia Duster i doswiadczony kierowca. My w Pajero ( 2" liftu opony 33" ) dostalismy nieźle w dupe ale wart bylo :)

Dzis "plaskaczami" przejechalismy sh20 do Tamare na kawkę polecam tez przepieknie !

Kończe bo jutro rano wyjazd do Dhermi

ps Czy takie kosmiczne ceny paliwa w Albani to normalka czy w tym roku takie jaja ? ( ok 170 lekow za litr )

ps2 na stacji "gulf" za 1euro Pan dal mi 132 leki ciekawe jak bedzie nad morzem


szkoda, liczyłem ze sie uwiną do wakacji, jade na 3 dni do theth wiec wolę jechać swoim autem, bardziej od stanu drogi martwią mnie mijanki na zjezdzie do theth od przełęczy.
w strone prekal się nie wybieram
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 21.06.2017 23:08

ja bym do samego Teth nie zjezdzaal nie widze sensu jesli nie jedziemy dalej... ale wyzwanie to wyzwanie :)

ps dojechalismy do Dhermi i... no nastawiony bylem odpowoednio ale i tak mam ochote wiac ! syfiliz w budowie :/ musze sie napic i jutro na plaze ;)
Zastanawiam sie czy nie wiac na halkidiki tam tez jest syfek ale jest klimat ;) tu jak na ta chwile ( pare godzin) tego nie czuje :/ ale jutro zaatakuje moze plaze Gjipe to moze mi sie poprawi :)
Przejazd przez przełęcz Liogara czadzik
Sama jazda po Albani jest zajawkowa janlubie takie klimaty ale trzeba uwazac

Spimy w Augustus Hotel bardzo pozytywny na poziomie
Pozdrawiam i Wasze zdrowie !

ps mozecie polecic jakies knajpki z dobrym jedzeniem w Dhermi ?
zaczarowana.cro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaczarowana.cro » 22.06.2017 08:12

hej :)

W związku z nową pracą nie do końca wiemy kiedy urlop będziemy mieć i dlatego zapytam jak myślicie czy do Czarnogóry w sierpniu w ciemno można pojechać ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone