Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.02.2017 20:14

Tych ludzi raczej nikt nigdy nie uczył czystości a kilkanaście lat temu pojawiły się wszechobecne opakowania jednorazowe,które stanowią większość śmieci.W Albanii byłem tylko kilka dni,ale przejechałem wzdłuż całego wybrzeża i widziałem spore różnice dzielące ten kraj na brudny,bardzo brudny i enklawy czystości. Zmiany widać gołym okiem tak jak i kontrasty i mimo małego doświadczenia stwierdzam,że opisywana w starych przewodnikami Albania przechodzi do historii (przynajmniej na wybrzeżu)
Mój przewodnik opisuje np.zasypane całkowicie śmieciami jezioro.Gzie? W centrum Tirany.
Chcąc żyć z turystyki muszą to zmienić.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 19.02.2017 23:57

dabecja napisał(a):A to jest bzdura.Kraj jak kraj i wcale nie jest tragiczny.
Nie wiem gdzie autor powyzszego wpisu byl ale wiekszosc osob jest zadowolonych z pobytu.
Proponuje miejscowosci na poludnie od Vlore


czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nigdzie nie napisałem, że jestem niezadowolony z Albanii.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.02.2017 12:26

Ten bałagan to chyba domena większości południowców tylko w różnym nasileniu.
Jadąc dalej na południe dotrzemy do mojej ulubionej Grecji gdzie do ideału też im daleko a i tak ciągle tam wracam.
Więc bałagan a to jak ogólnie oceniamy kraj to dwie różne kwestie w Polsce też są regionu gdzie syfu nie brakuje nawet w terenach mocno zurbanizowanych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2017 15:57

Pudelek napisał(a):
dabecja napisał(a):A to jest bzdura.Kraj jak kraj i wcale nie jest tragiczny.
Nie wiem gdzie autor powyzszego wpisu byl ale wiekszosc osob jest zadowolonych z pobytu.
Proponuje miejscowosci na poludnie od Vlore


czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nigdzie nie napisałem, że jestem niezadowolony z Albanii.


Cyt


Gdzie radzicie jechać, aby było czysto i przyjemnie?


do innego kraju niż Albania
. Bo przyjemnie będzie, ale na czystość raczej nie licz


Pewnie,że nie boli

Ale dość dziwne zbicie.Gdzie jechać-do innego kraju

Ale mi sie podobało :D
Grunt,że jesteś zadowolony .
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.02.2017 19:58

No jednak polecanie Albanii jako kraju "czystego" byłoby pewną złośliwością ;) Mnie akurat ichniejszy syf nie przeszkadza, bo w końcu jestem tam przejazdem i nie muszę w nim żyć, stanowi swojego rodzaju miejscowy folklor, ale znam takich, co uciekaliby w przerażeniu nawet z Ksamila i okolic ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.02.2017 20:38

...a zwą ich SNOBY...:p
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2017 21:42

Sol-Wagon napisał(a):...a zwą ich SNOBY...:p

Dobre :D
Użytkownik usunięty
Re: "Albania to był raj ;) "

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2017 22:04

[i]
Heike napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :)

Tym trochę przewrotnym tytułem chciałem zapytać o Albanię właśnie :)
Mam nadzieję, że nie dostanę za to bana ;)
Nie wiedziałem, gdzie to zamieścić więc wstawiłem tutaj.
Czy ktoś może był w Albanii?
Jakie są Wasze wrażenia?
Gdzie radzicie jechać, aby było czysto i przyjemnie?
Kiedy najlepiej jechać do tego kraju?
I tak, żeby było miło również dla dzieci - czysta, łagodna plaża i bez natłoku turystów...
Będę wdzięczny za Waszą pomoc :)

Pozdrawiam :)
[/i]


Green House Himare,zobacz na bookingu.
Moje dzieci były zachwycone ,szczególnie baranami i kozami ,które się pasły.
Zobacz
http://akacjaemi.blogspot.com/2016/09/albania.html#more
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 23.02.2017 00:07

typ napisał(a):Może idealnie tam nie jest pod kątem czystości, ale też nie ma tak wszędzie jak na tych zdjęciach. Nie ma co porównywać przedmieść Szkodry czy jakichś mniej popularnych turystycznie miejsc na wschodzie kraju do wybrzeża poniżej Llogary, gdzie zaczynają o to dbać, bo przecież z tego żyją. Zdarzało mi się mieszkać w naprawdę fajnych warunkach, za niewielkie pieniądze, nawet na super czyściutkim kempingu kiedyś nocowałem, co było dla mnie zdziwieniem.
Takiego widoku jak ze zdjęcia raczej teraz na plaży już nie spotkasz, choć jeszcze 10 lat temu zdarzyło mi się na plaży Kakome plażować ze świniami :-)
Podsumowując: jeszcze dużo czasu upłynie, zanim będzie tam czysto w naszym rozumieniu, ale nie ma co przesadzać, można znaleźć takie miejsca gdzie będzie czysto i spokojnie na plaży, z kolei na booking-u można znaleźć czyste apartamenty, a w miejsca mniej czyste trzeba rzadziej zaglądać :-). Wszystko szybko się zmienia...


Film z 2015 roku - w pozostałych sprawach zgadzam się w 100%
https://youtu.be/rZpke82KCXw

Z roku na rok się poprawia. Ja zauważyłem ogromną zmianę w 2016 w porównaniu do 2015. Zniknęły już te wielkie tlące się wysypiska śmieci.
Za to największy syf jaki widziałem był w Macedonii - czegoś takiego nie widziałem w AL
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 23.02.2017 00:17

Film z 2015 roku - w pozostałych sprawach zgadzam się w 100%
https://youtu.be/rZpke82KCXw


Jedyne co "je" tłumaczy to że posilają się przy drodze wzdłuż plaży, a nie na samej plaży wśród parasoli :-)
Ale fakt, daleko nie mają do plaży, bo raptem kilkadziesiąt metrów, więc i tam mogły zawitać :-)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 24.02.2017 01:11

typ napisał(a):
Film z 2015 roku - w pozostałych sprawach zgadzam się w 100%
https://youtu.be/rZpke82KCXw


Jedyne co "je" tłumaczy to że posilają się przy drodze wzdłuż plaży, a nie na samej plaży wśród parasoli :-)
Ale fakt, daleko nie mają do plaży, bo raptem kilkadziesiąt metrów, więc i tam mogły zawitać :-)


Świnie biegające samopas można spotkać nawet całymi stadami na Sardynii i Korsyce, czyli we Włoszech i Francji :wink:
Ja byłem w Albanii w 2013 roku i śmieci, martwe zwierzęta na poboczach oraz tlące się wysypiska były w mojej ocenie pewnym problemem, ale nie zatarły ogólnego, pozytywnego wrażenia ze spędzonych tam wakacji. A skoro mówicie, że cały czas się zmienia na lepsze, to tym bardziej warto wziąć Albanię na celownik. No i warto się spieszyć.

pozdrawiam,
M
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.03.2017 11:52

czy ktoś może wypowiedzieć się o jakości drogi Szkodra-Ohrid?
a odnośnie Tirany, czy sugerujecie jej ominięcie?
trasa przejazdu-bez Tirany

a może przez Tiranę po prostu tak? tirana1
albo tak? tirana2
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.03.2017 12:07

Sol-Wagon napisał(a):czy ktoś może wypowiedzieć się o jakości drogi Szkodra-Ohrid?
a odnośnie Tirany, czy sugerujecie jej ominięcie?
trasa przejazdu-bez Tirany

a może przez Tiranę po prostu tak? tirana1
albo tak? tirana2

Przejechaliśmy te trasę tylko na odcinku Szkodra - Kruja. Jechałem autokarem, ale siedziałem z przodu i bacznie obserwowałem drogę pod kątem wyjazdu samochodem na południe Albanii. :) Na wspomnianym odcinku, droga w dobrym stanie.

Do Tirany nie wjechaliśmy, (na czym bardzo mi zależało), bo przewodnik powiedział, że nie wyrobimy się czasowo, ponieważ stolica mocno się korkuje.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 08.03.2017 12:08

A czemu chcesz omijać Tirane? Toż to frajda jechać przez centrum :-)
Na Ohryd jechałem we wrześniu, tylko nie kojarzę jaka droga. Strasznie mi się mieszają te wrześniowe szutry i górskie trasy z asfaltem a sporo tam kluczyliśmy i nie pamiętam. Spróbuje odszukać na rejestratorze, ale kojarzy mi się że droga ok... Tylko na przejściu granicznym na tej trasie miałem pierwszy raz nieprzyjemną sytuację. Nie spodziewałem się tego w Albanii, ale czułem się przez chwile jak na granicy z Ukrainą...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.03.2017 12:17

typ napisał(a):A czemu chcesz omijać Tirane? Toż to frajda jechać przez centrum :-)

byłem w centrum Sarandy, Vlore i Fier - wystarczy mi:p
nie chciałbym tracić niepotrzebnie czasu, bo po trasie można "coś" zobaczyć...:)

typ napisał(a):Tylko na przejściu granicznym na tej trasie miałem pierwszy raz nieprzyjemną sytuację. Nie spodziewałem się tego w Albanii, ale czułem się przez chwile jak na granicy z Ukrainą...

napisz przynajmniej na priv...
p.s. w 2014 przekraczałem przejście Macedonia-Albania, ale jechałem na Pd na Korce...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 159
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone