Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 30.05.2016 21:47

1. Przejazd Vlora -> Dhermi.
Jest tam droga przejezdna czy trzeba na okolo ?
Google nie potrafi polaczyc odcinka na mapie z zygzakiem i trasuje z wielkim objazdem.

2. Czy ta trasa wraz z przejsciami granicznymi jest OK czy cos powinienem omijac ?
Mapa pokazuje z VLora ale interesuje mnie z Dhermi - z tymze mam obawy opisane w pkt. 1
http://tinyurl.com/hov6ku3
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 31.05.2016 06:28

plebi napisał(a):1. Przejazd Vlora -> Dhermi.
Jest tam droga przejezdna czy trzeba na okolo ?
Google nie potrafi polaczyc odcinka na mapie z zygzakiem i trasuje z wielkim objazdem.

przejezdna. google maps nie widzi ale viamichelin już tak.
przed Dhemi jest przełęcz Llgara - widokowa, przejezdna, ale trudna
loco1
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) loco1 » 31.05.2016 13:39

Plebi
Logara nie taka straszna tam normalnie autobusy kursują ( widziałem holendrów co kempingi ciągneli ) tyle że spore wzniesienia i dosyć ostre spirale szczególnie jak jedziesz na południe. Trzeba wolniej i do przodu :)
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 31.05.2016 17:33

Dzieki. Na to liczylem.
Pozostaje mi jeszcze pytanie nr 2:
2. Czy ta trasa wraz z przejsciami granicznymi jest OK czy cos powinienem omijac ?
Mapa pokazuje z VLora ale interesuje mnie z Dhermi - z tymze mam obawy opisane w pkt. 1
http://tinyurl.com/hov6ku3
Bartek_TG
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_TG » 02.06.2016 09:41

plebi napisał(a):Dzieki. Na to liczylem.
Pozostaje mi jeszcze pytanie nr 2:
2. Czy ta trasa wraz z przejsciami granicznymi jest OK czy cos powinienem omijac ?
Mapa pokazuje z VLora ale interesuje mnie z Dhermi - z tymze mam obawy opisane w pkt. 1
http://tinyurl.com/hov6ku3


Jechałem taką trasą (podobną) 2 lata temu tylko, że w druga stronę. Od Durles (droga SH4 do do Budapesztu. Droga była ok. Na przejściu granicznym Alb/Macedonia bardzo szybko, Macedonia/Serbia tez szybko. Dłużej Serbia/Węgry ale to standard.
Bartek_TG
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_TG » 02.06.2016 09:50

JA natomiast mam pytanie odnośnie polecenia miejsca w Albanii. Potrzebuję miejsce dla dziecka (rodziców z dzieckiem). Młody ma niecałe 2 lata i przydała by się fajna plaża (jak by był piasek to super) i miejscowość. Najlepiej gdyby ktoś podał oprócz miejscowości także namiar na kwaterę :)
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 02.06.2016 14:55

Ja polecam ci "trójmiasto" ....coś z Dhermi , Himare , Borsh . My byliśmy w Himare i naprawde było ok . Wiekszość wybiera Ksamil ale zbyt tłoczno tam .
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 02.06.2016 16:13

Też polecam Himare, szczególne ze w te wakacje ma być nowa promenada a`la Makarska, plaza niestety drobnozwirowa, dalej od morza piaszczysta
wg tej mapki http://www.eea.europa.eu/themes/water/i ... ing-waters plaże w Dures i Vlorze nie specjalnie nadaja się do kompania w morzu
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.06.2016 17:39

Gdzie polecacie się stołować w Dhermi?
Będziemy w okolicy plaży Drymades
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 02.06.2016 20:34

Przylaczam sie do pytania :-)
Gdzie fajnie mozna zjesc w Dhermi :-)
Bartek_TG
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_TG » 05.06.2016 21:25

A macie jakieś namiary na kwatery w tych miejscowościach? czy raczej jechać w ciemno i szukać na miejscu? Wyjazd we wtorek, więc raczej szczyt sezonu to nie jest, ale jadę z prawie 2 latkiem więc też raczej wieczorne szukanie noclegu odpada.
Aha i jakie są ceny za noc? tzn. wiadomo, że są różne ale jaki przedział brać pod uwagę, żeby się nie sfrajerować.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.06.2016 21:39

Bartek_TG napisał(a):A macie jakieś namiary na kwatery w tych miejscowościach? czy raczej jechać w ciemno i szukać na miejscu? Wyjazd we wtorek, więc raczej szczyt sezonu to nie jest, ale jadę z prawie 2 latkiem więc też raczej wieczorne szukanie noclegu odpada.
Aha i jakie są ceny za noc? tzn. wiadomo, że są różne ale jaki przedział brać pod uwagę, żeby się nie sfrajerować.


około 25E ze śniadaniami to cena przeciętna/niższa
Mam sporo "zalajkowanych" stron i w takich cenach się reklamują.
Zobacz Summer Dream Dhermi - Super położenie, na uboczu. Klienci narzekają na śniadania, no ale to gusta...
Bartek_TG
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_TG » 05.06.2016 22:20

Torac napisał(a):
Bartek_TG napisał(a):A macie jakieś namiary na kwatery w tych miejscowościach? czy raczej jechać w ciemno i szukać na miejscu? Wyjazd we wtorek, więc raczej szczyt sezonu to nie jest, ale jadę z prawie 2 latkiem więc też raczej wieczorne szukanie noclegu odpada.
Aha i jakie są ceny za noc? tzn. wiadomo, że są różne ale jaki przedział brać pod uwagę, żeby się nie sfrajerować.


około 25E ze śniadaniami to cena przeciętna/niższa
Mam sporo "zalajkowanych" stron i w takich cenach się reklamują.
Zobacz Summer Dream Dhermi - Super położenie, na uboczu. Klienci narzekają na śniadania, no ale to gusta...


25 E to cena rozumiem za pokój czy od osoby?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.06.2016 22:55

za pokój/studio/apartament w rzeczy samej
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2016 11:19

Ural napisał(a):Zgadzam się z opinią kolegi Z. Mentalność miejscowych taka jest jak jest. Trzeba pokolenia, kształtowania świadomości w szkołach i to też przez lokalne samorządy. Co najważniejsze trzeba sprzątać i karać mandatami. Ponadto opróżniać na czas śmietniki bo koło nich bez przerwy widziałem śmieci.


siema Ural nie było mnie tu aż rok :) w Petrovac czyściutko jest, woda trochę zimna jeszcze 21 stopni ale pływam czasem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 144
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone