Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 18.05.2016 11:28

jeżeli ktoś pragnie idealnej czystości to proponuję wyjazd do Luksemburga. Tam można jeść z ziemi ;)

Nie da się ukryć, że w Albanii czy okolicach panuje syf, ale podobny mogę często spotkać wybierając się do najbliższego polskiego lasu. Wielu obywateli RP mentalnie wcale się od mieszkańców Bałkanów nie różni.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 18.05.2016 13:38

Witam,

Może komuś się przyda menu z Kasamilu z 2015 roku :-) Co do Czarnogóry to polecam spływ rzeką Tara między Czarnogórą a BiH.
Załączniki:
11831655_873886299331899_495044807023241090_n.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.05.2016 15:00

Pudelek napisał(a):jeżeli ktoś pragnie idealnej czystości to proponuję wyjazd do Luksemburga. Tam można jeść z ziemi ;)

Nie da się ukryć, że w Albanii czy okolicach panuje syf, ale podobny mogę często spotkać wybierając się do najbliższego polskiego lasu. Wielu obywateli RP mentalnie wcale się od mieszkańców Bałkanów nie różni.

Kondolencje za sąsiadów,no bo przecież nikt z innego województwa tego nie wyrzucił. Poważnie nie przeszkadzał by Ci taki widok gdybyś tam plażował lub chciał w jakiejś knajpie zjeść,gdzie Ty mieszkasz?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2016 16:03

Pudelek napisał(a):jeżeli ktoś pragnie idealnej czystości to proponuję wyjazd do Luksemburga. Tam można jeść z ziemi ;)
Trochę się zmieniło, dalej czysto, nawet bardzo, ale już z ziemi jeść się nie da :wink:


Z napisał(a):
Pudelek napisał(a):Nie da się ukryć, że w Albanii czy okolicach panuje syf, ale podobny mogę często spotkać wybierając się do najbliższego polskiego lasu. Wielu obywateli RP mentalnie wcale się od mieszkańców Bałkanów nie różni.

Kondolencje za sąsiadów,no bo przecież nikt z innego województwa tego nie wyrzucił. Poważnie nie przeszkadzał by Ci taki widok gdybyś tam plażował lub chciał w jakiejś knajpie zjeść,gdzie Ty mieszkasz?
Zgadzam się i z jednym i z drugim. Syf robią w dużej części mieszkańcy, a turyści tego tego dokładają swoje. Lasy Beskidów są zaśmiecone przy głównych szlakach (gdzie strażnicy nie pilnują), ale jak się odejdzie od głównych miejsc to jest super...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 18.05.2016 16:21

Z napisał(a):
Pudelek napisał(a):jeżeli ktoś pragnie idealnej czystości to proponuję wyjazd do Luksemburga. Tam można jeść z ziemi ;)

Nie da się ukryć, że w Albanii czy okolicach panuje syf, ale podobny mogę często spotkać wybierając się do najbliższego polskiego lasu. Wielu obywateli RP mentalnie wcale się od mieszkańców Bałkanów nie różni.

Kondolencje za sąsiadów,no bo przecież nikt z innego województwa tego nie wyrzucił. Poważnie nie przeszkadzał by Ci taki widok gdybyś tam plażował lub chciał w jakiejś knajpie zjeść,gdzie Ty mieszkasz?


widzę, że odczytałeś to dosłownie. Więc pozwolę sobie wyjaśnić, że chodzi o jakikolwiek polski las. Syf jest zarówno na Śląsku, jak i w Małopolsce, Mazowszu czy Pomorzu. Syf jest na ulicach, syfią kierowcy wyrzucając śmieci z aut podczas jazdy i podróżni z okien pociągów. I to wcale nie jest rzadkie zjawisko, choć niby tutaj jest "cywilizacja".

W Albanii byłem dwukrotnie i śmieci, choć zauważalne, nie wpłynęły w żaden sposób na postrzeganie tego kraju. A akurat na plażach i przy knajpach w których się stołowałem tego syfu nie widziałem, więc śmieszy mnie to całe lamentowanie w stylu "nie jedźcie do Czarnogóry, Albanii, Macedonii itp, bo tam nie ma chorwackich porządków, a Czarnogórcy nie przypominają mentalnie Chorwatów". Właśnie dlatego większość ludzi tam jedzie, a nie żeby robić sobie drugą wersję CRO.

Trochę się zmieniło, dalej czysto, nawet bardzo, ale już z ziemi jeść się nie da :wink:

to musiało w ostatnich latach, bo w 2013 jeszcze szło ;)

Turyście mieliby problem przytachać w plecaku opony czy całe zwały śmieci widoczne w górskich potokach albo dolinkach... a takie obrazki też wcale nie są sporadyczne:
Obrazek
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.05.2016 17:11

Może mam jakieś szczęście lecz takiego syfu w swoich okolicach nie widziałem dawno, a może mentalność ludzka powoli się zmienia.
loco1
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) loco1 » 19.05.2016 11:50

Hejka
Trochę z innej beczki
Jechał ktoś może z wąwozu Vikos do Blue Eye-- w/g google maps nie można bezpośrednio z drogi SH78 skęcić na SH99 w miejscowości Muzine tylko trzeba zrobić koło . Czy ta droga sie nie nadaje do jazdy bo według mapy są tej samej kategorii? ( byłem w tamtym roku w Albanii i wiem że z drogami może być różnie a wg map szczególnie :) )
z góry dzieki za pomoc
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 19.05.2016 13:40

Spokojnie dojedziesz, jest tam asfalt, w tamtym roku nawet sam dojazd od asfaltu do blue eye poszerzali.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2016 13:58

Pudelek napisał(a):
Trochę się zmieniło, dalej czysto, nawet bardzo, ale już z ziemi jeść się nie da :wink:

to musiało w ostatnich latach, bo w 2013 jeszcze szło ;)

Miesiąc temu wróciłam z tygodniowego pobytu w tym kraju. Zmieniło się, a porównywałam do 2011 r.
natart
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natart » 19.05.2016 15:51

Z napisał(a):Możesz się nie zgadzać Twoje prawo :D a tu na potwierdzenie masz zdjęcie z parkingu przy plaży z tego czystego Baru :D
IMG_4680.JPG

W Ulcinju tez tak było w śmietnikach przy ulicach
Jesli chodzi o plażę (Velika Plażę) to przy barach i parasolach było czysto bardzo, natomiast dalej (w stronę Albanii) na plaży pzrz nikogo nie obsługiwanej było brudno, sterty śmieci

wybór był, bez problemu znalazło się miejsce (i nie mówię tu tylko o płatnych leżakach),
W Barze i Kotorze, Cetinje też było ok, czysto, a przynajmniej nie jakoś wyjatkowo brudno

Nie ma co głupieć - w Madrycie ( nie tylko zresztą, ale Madryt utkwił mi jakoś szczególnie) przy bocznych ulicach tez potrafią stać kontenery i pojemniki z których się wysypuje, to raczej normalne wszędzie tam gdzie przewracają sie masy ludzi
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.05.2016 16:50

natart napisał(a):
Z napisał(a):Możesz się nie zgadzać Twoje prawo :D a tu na potwierdzenie masz zdjęcie z parkingu przy plaży z tego czystego Baru :D
IMG_4680.JPG

W Ulcinju tez tak było w śmietnikach przy ulicach
Jesli chodzi o plażę (Velika Plażę) to przy barach i parasolach było czysto bardzo, natomiast dalej (w stronę Albanii) na plaży pzrz nikogo nie obsługiwanej było brudno, sterty śmieci

wybór był, bez problemu znalazło się miejsce (i nie mówię tu tylko o płatnych leżakach),
W Barze i Kotorze, Cetinje też było ok, czysto, a przynajmniej nie jakoś wyjatkowo brudno

Nie ma co głupieć - w Madrycie ( nie tylko zresztą, ale Madryt utkwił mi jakoś szczególnie) przy bocznych ulicach tez potrafią stać kontenery i pojemniki z których się wysypuje, to raczej normalne wszędzie tam gdzie przewracają sie masy ludzi

wszędzie może się wysypywać tylko jak powiedzieć że się wersalka wysypała ze śmietnika :D albo regał :D ,tego nie zrobili turyści tylko miejscowi,taka mentalność i nic na to nie poradzi. Z tego co się rozejrzałem po kilku miejscowościach na wybrzeżu to Petrovac i Kotor to jedne z czystszych miejscowości.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.05.2016 07:38

Zgadzam się z opinią kolegi Z. Mentalność miejscowych taka jest jak jest. Trzeba pokolenia, kształtowania świadomości w szkołach i to też przez lokalne samorządy. Co najważniejsze trzeba sprzątać i karać mandatami. Ponadto opróżniać na czas śmietniki bo koło nich bez przerwy widziałem śmieci.
jacekbo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.05.2016
Re: Albania Ksamil

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekbo » 23.05.2016 12:16

Wita
wybieram się z rodziną samochodem do Ksamil w Albani. Wyjazd zaplanowany 21.07.2016 z Rzeszowa przez Węgry , Serbie., Macedonie z noclegiem w Skopje. Może ktoś ma ochotę dołączyć się drugim autem? zawsze w grupie weselej.
kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 25.05.2016 17:47

[quote="Pudelek"]jeżeli ktoś pragnie idealnej czystości to proponuję wyjazd do Luksemburga. Tam można jeść z ziemi ;)

w Luksie teższczury biegają po parkingach
b.pach
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.pach » 26.05.2016 20:39

loco1 napisał(a):Hejka
Trochę z innej beczki
Jechał ktoś może z wąwozu Vikos do Blue Eye-- w/g google maps nie można bezpośrednio z drogi SH78 skęcić na SH99 w miejscowości Muzine tylko trzeba zrobić koło . Czy ta droga sie nie nadaje do jazdy bo według mapy są tej samej kategorii? ( byłem w tamtym roku w Albanii i wiem że z drogami może być różnie a wg map szczególnie :) )
z góry dzieki za pomoc



Witaj

Droga jest kreta i waska ale da sie minac z autobusem, wrzuc @ na priv to podesle Ci zdjecia. Jechalem tamtedy od Blue Eye i pozniej do Gjirokastry :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone