Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 26.04.2016 14:53

GREG_G napisał(a):Pozwolę się podłączyć.
...Ksamil to porażka. Może się podobać jak się nie było w Dhermi. Pełno ludzi, dużo Polaków (co nie bywa na wakacjach zaletą), ścisk na plaży, kiepskie jedzenie w knajpach. Wspominam źle bo akurat w Ksamil mieliśmy ostatnie dwa dni pobytu i się zatrułem przed samym powrotem do domu.
Oczywiście co kto lubi.


Ja również dwa razy byłem w Albanii, obydwa dwutygodniowe pobyty w Ksamil - w 2012 druga połowa lipca/początek sierpnia i w 2015 roku pierwsza połowa sierpnia. W 2012 roku było luźniutko, Polaków spotkałem jedynie raz, tuż przed wyjazdem. W 2015 roku było już tłoczno - to w końcu sierpień. No i Polaków zdecydowanie więcej. Jadłem, wraz z towarzyszami podróży - w obu przypadkach po kilkanaście osób, w tym kilkuletnie dzieci, w wielu różnych knajpach. NIGDY nie było żadnych problemów żołądkowych. Jedzenie było za każdym razem SUPER. GREG, miałeś niesamowitego niefarta z tym zatruciem, ale nie sugeruj, że tak jest standardowo w Ksamil, jak Ty miałeś, bo mój przykład mówi coś innego, ponadto Ty przez dwa dni chyba nie zwiedziłeś tylu knajp w Ksamil, co ja przez w sumie prawie miesiąc - według mnie jedzonko było super. Może jedliśmy w innych lokalach. Wyjeżdżając drugi raz do Ksamil (to pierwszy przypadek, kiedy to pojechałem za granicę drugi raz w to samo miejsce), wiedziałem o tym, że będzie tłoczniej niż za pierwszym razem. Dlatego też zakotwiczyłem na początku tej miejscowości, 100 m od plaży. I to był strzał w 10. Owszem, byli ludzie, ale nie było tłoku, nie trzeba było walczyć o leżaki, piwo było zimne, jedzenie przepyszne - tuż nad plażą. Wieczorkiem i nocą imprezy na pustej plaży - bezcenne. W sklepach było nieco taniej jeśli chodzi o niektóre produkty - bo nie były one w centrum. Jak mi się zachciało pobyć w tłoku - to szedłem na spacer do centrum Ksamil, u mnie go nie było. Innych Polaków na plaży, na której zazwyczaj leżeliśmy, spotkaliśmy raptem dwa razy przez dwa tygodnie.
Reasumując - da się bez problemu wypocząć w Ksamil, nie doświadczając jakichś traumatycznych przeżyć. A przy okazji baza wypadowa na Albanię i na Grecję jest fenomenalna. W Dhermi byłem przejazdem, więc na temat klimatu tam panującego się nie wypowiem. Ale tak sobie prognozuję, że tam również ludzi będzie w sezonie sporo. Albania jest ostatnio baaardzo pożądanym celem dla turystów, w tym Polaków.
Ale oczywiście - co kto lubi.
Pozdrowionka
Romo
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 26.04.2016 20:33

ewalla napisał(a):Super, dzięki za odpowiedź. Tak mi sie coś wydawało, że czytałam już na forum, że nie ma opłat.

Urlop w Albani już za 2 miesiace - jedziemy od 18 czerwca-10 lipca, zarezerwowałam na początek pobyt w okolicy Himare, pensjonat popularny na forum Calioppe na plaży Livadh, czy to dobra miejscówka? Chodzi mi o dostępność fajnych plaż, bo widzę że Dhermi


Parę dni temu zarezerwowałem przez booking.com kwaterę w Himare 2 terminie 22 czerwiec do 2 lipca. Kwaterka to Magic Ionian Apartments na samej plaży Potam. Więc będziemy częściowo w tym samym terminie :)

p.s.
Witam wszystkich na forum po kilkuletniej nieobecności. W okolicy 2008 byłem tu częstym gościem przed i po pierwszym wyjazdem do Cro. Teraz po kilku latach szukając relacji z Albanii wujek google poprowadził mnie na stare dobre cro.pl :)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.04.2016 23:31

walczy napisał(a):
ewalla napisał(a):Super, dzięki za odpowiedź. Tak mi sie coś wydawało, że czytałam już na forum, że nie ma opłat.

Urlop w Albani już za 2 miesiace - jedziemy od 18 czerwca-10 lipca, zarezerwowałam na początek pobyt w okolicy Himare, pensjonat popularny na forum Calioppe na plaży Livadh, czy to dobra miejscówka? Chodzi mi o dostępność fajnych plaż, bo widzę że Dhermi


Parę dni temu zarezerwowałem przez booking.com kwaterę w Himare 2 terminie 22 czerwiec do 2 lipca. Kwaterka to Magic Ionian Apartments na samej plaży Potam. Więc będziemy częściowo w tym samym terminie :)

p.s.
Witam wszystkich na forum po kilkuletniej nieobecności. W okolicy 2008 byłem tu częstym gościem przed i po pierwszym wyjazdem do Cro. Teraz po kilku latach szukając relacji z Albanii wujek google poprowadził mnie na stare dobre cro.pl :)


Witamy, witamy... starego "cytryniarza" :)
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 27.04.2016 05:23

cześć Karol !, miło Cię spotkać po takim czasie !. Awatar z Czarnogóry poznaję :)
4 kółka cały czas od grupy PSA, tym razem to Peugeot 301. Auto 2 klasy niżej niż poprzednie ale za to kupione jako nowe co przy dalekich wojażach zapewnia spokój :)
journeymanxafm
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) journeymanxafm » 27.04.2016 19:28

ewalla napisał(a):


Dziękuje za info, plan na dzisiaj - miejscówka w okolicy Himare ( plaża Livadi) tak na ok 10 dni a potem sie zobaczy... może Ksamil, może obrzeża Sarandy...
wygooglałam sobie kilka mniejszych plaż poza miejscowościami, może nie będą zależakowane :-)

Teraz tylko trzeba śledzić trasy migrantów :-)mam nadzieje, że do Albanii nie pójdą...[/quote]


Hmm... To właśnie jest nowy szlak. :wink:
Ale nie martwiłbym się na zapas. Wiem co mówię - pięć lat temu jechałem zbierać materiały do reportażu na granicę turecko - syryjską, zaraz po wybuchu wojny. Już wtedy koczowało tam kilkadziesiąt tysięcy Syryjczyków.
Cokolwiek się o nich mówi - to oni są ludźmi w stanie zagrożenia. To oni się czują niepewnie, to oni się boją.
Starają się być niewidzialni zupełnie, bo w Albanii ich wyłapują i odsyłają do Grecji.
Mam wrażenie, że zrobią wszystko, żeby się nie pojawić w pobliżu szlaków komunikacyjnych i jakichkolwiek gwarnych miejsc.
Zupełnie odwrotnie niż na przykład na Lesbos.

W zeszłym roku spotkałem solidne gromady na przejściach granicznych. Pogadałem, życzyłem im dobrej drogi, postawiłem kawę.
Wszystko było ok. Tyle... :)
Miłej podróży, dobrych wakacji. ;)
mateusz0890
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateusz0890 » 03.05.2016 21:15

Witam. Chciałbym się wybrać na pierwsze zagraniczne wakacje i mój wybór padł na Albanię. Czy mógłby ktoś polecić jakiś hotel w Albanii w Ksamil lub Saranda? Z tego co zauważyłem to wszystkie hotele jakie mają w ofercie biura podróży np. Itaka mają trochę negatywnych opinii (np. odnośnie jedzenia) i cena za takie wakacje jest dość duża za to co oferuje dany hotel.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 05.05.2016 21:34

Romo napisał(a):
GREG_G napisał(a):Pozwolę się podłączyć.
...Ksamil to porażka. Może się podobać jak się nie było w Dhermi. Pełno ludzi, dużo Polaków (co nie bywa na wakacjach zaletą), ścisk na plaży, kiepskie jedzenie w knajpach. Wspominam źle bo akurat w Ksamil mieliśmy ostatnie dwa dni pobytu i się zatrułem przed samym powrotem do domu.
Oczywiście co kto lubi.


Ja również dwa razy byłem w Albanii, obydwa dwutygodniowe pobyty w Ksamil - w 2012 druga połowa lipca/początek sierpnia i w 2015 roku pierwsza połowa sierpnia. W 2012 roku było luźniutko, Polaków spotkałem jedynie raz, tuż przed wyjazdem. W 2015 roku było już tłoczno - to w końcu sierpień. No i Polaków zdecydowanie więcej. Jadłem, wraz z towarzyszami podróży - w obu przypadkach po kilkanaście osób, w tym kilkuletnie dzieci, w wielu różnych knajpach. NIGDY nie było żadnych problemów żołądkowych. Jedzenie było za każdym razem SUPER. GREG, miałeś niesamowitego niefarta z tym zatruciem, ale nie sugeruj, że tak jest standardowo w Ksamil, jak Ty miałeś, bo mój przykład mówi coś innego, ponadto Ty przez dwa dni chyba nie zwiedziłeś tylu knajp w Ksamil, co ja przez w sumie prawie miesiąc - według mnie jedzonko było super. Może jedliśmy w innych lokalach. Wyjeżdżając drugi raz do Ksamil (to pierwszy przypadek, kiedy to pojechałem za granicę drugi raz w to samo miejsce), wiedziałem o tym, że będzie tłoczniej niż za pierwszym razem. Dlatego też zakotwiczyłem na początku tej miejscowości, 100 m od plaży. I to był strzał w 10. Owszem, byli ludzie, ale nie było tłoku, nie trzeba było walczyć o leżaki, piwo było zimne, jedzenie przepyszne - tuż nad plażą. Wieczorkiem i nocą imprezy na pustej plaży - bezcenne. W sklepach było nieco taniej jeśli chodzi o niektóre produkty - bo nie były one w centrum. Jak mi się zachciało pobyć w tłoku - to szedłem na spacer do centrum Ksamil, u mnie go nie było. Innych Polaków na plaży, na której zazwyczaj leżeliśmy, spotkaliśmy raptem dwa razy przez dwa tygodnie.
Reasumując - da się bez problemu wypocząć w Ksamil, nie doświadczając jakichś traumatycznych przeżyć. A przy okazji baza wypadowa na Albanię i na Grecję jest fenomenalna. W Dhermi byłem przejazdem, więc na temat klimatu tam panującego się nie wypowiem. Ale tak sobie prognozuję, że tam również ludzi będzie w sezonie sporo. Albania jest ostatnio baaardzo pożądanym celem dla turystów, w tym Polaków.
Ale oczywiście - co kto lubi.
Pozdrowionka
Romo


Witam Romo,

Możliwe, że się widzieliśmy w Ksamilu w 2015, byłem w tym okresie dość sporą ekipą ( koło 20 osób i małe dzieci), Niestety my też niemal wszyscy doświadczyliśmy rewolucji żołądkowych. Pomijając ten mało przyjemny fakt było świetnie.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 05.05.2016 21:37

[quote="mateusz0890"]Witam. Chciałbym się wybrać na pierwsze zagraniczne wakacje i mój wybór padł na Albanię. Czy mógłby ktoś polecić jakiś hotel w Albanii w Ksamil lub Saranda? Z tego co zauważyłem to wszystkie hotele jakie mają w ofercie biura podróży np. Itaka mają trochę negatywnych opinii (np. odnośnie jedzenia) i cena za takie wakacje jest dość duża za to co oferuje dany hotel.[/q

Witam,

Jeśli jeszcze nic nie znalazłeś mogę podesłać namiary na przyzwoity apartament w Ksamilu.

Pozdrawiam
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 06.05.2016 16:54

mateusz0890 napisał(a):Czy mógłby ktoś polecić jakiś hotel w Albanii w Ksamil lub Saranda?

W każdym razie niespecjalnie polecam hotel Iliria w Sarandzie. Owszem, atmosfera miła, ale śniadania monotonne i marne. Przez niemal dwa tygodnie codziennie mieliśmy to samo: jajka na twardo, jajecznica (kiepska), zimne parówki i pomidory. I mleko z różnymi płatkami do wyboru. Raz czy dwa pojawiła się jakaś albańska kiełbasa, też nierewelacyjna i raz papryka konserwowa
macest77
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) macest77 » 06.05.2016 19:01

Witam,
wybieramy się w lipcu samochodem do Durres. Jest to nasza pierwsza wyprawa na Bałkany, dlatego ogromnie byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, np. czy lepiej mieć euro, dolary czy leki, ile najlepiej wziąć na 2 tygodnie, czy lepiej jechać przez Chorwację, Czarnogórę i Bośnię, czy lepiej przez Węgry, Serbię i Macedonię. Dodatkowo najlepiej chyba wynająć jakiś nocleg po drodze, bo (min.) 20h za kółkiem chyba nie dam rady - macie jakieś propozycje gdzie?
Serdecznie pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2016 20:47

macest77 napisał(a):Witam,
wybieramy się w lipcu samochodem do Durres. Jest to nasza pierwsza wyprawa na Bałkany, dlatego ogromnie byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, np. czy lepiej mieć euro, dolary czy leki, ile najlepiej wziąć na 2 tygodnie, czy lepiej jechać przez Chorwację, Czarnogórę i Bośnię, czy lepiej przez Węgry, Serbię i Macedonię.

widokowo mz lepiej ta pierwsza wersja
macest77 napisał(a): Dodatkowo najlepiej chyba wynająć jakiś nocleg po drodze, bo (min.) 20h za kółkiem chyba nie dam rady - macie jakieś propozycje gdzie?
Serdecznie pozdrawiam

mz koniecznie na 2x, choć nie wiem skąd jedziecie; jak pierwsza wersja trasy to można zaliczyć noclegowo Sarajewo lub nocleg w Zabljaku w MNE
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 07.05.2016 11:28

Co do noclegu to ja proponowałbym bliżej, gdzieś w Slavonii
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 07.05.2016 11:53

Proponuję fajny nocleg w Auto Camp Drina w Foce w Bośni, przed najciekawszym odcinkiem trasy- Kanionem Pivy . Tylko wyjechać trzeba wcześniej rano bo widoki skłaniają do częstych przystanków :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.05.2016 20:33

może komuś będzie się chciało i poda mi (mniej więcej) ceny biletów wstępu osoby dorosłej do (+ koszt okolicznego parkingu):
1. Kotor: mury miejskie;
2. Budva: mury / cytadela / Mogren-Spas;
3. Lovcen: punkt widokowy Njegos;
4. Stari Bar;
5. Ostrog;
6. Ulcinj: mury;
7. Harceg-Novi: twierdza;

8. Dubrovnik: Srd / mury miejskie;
10. Mali Ston ("mur chiński");
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 11.05.2016 21:37

Sol-Wagon napisał(a):może komuś będzie się chciało i poda mi (mniej więcej) ceny biletów wstępu osoby dorosłej do (+ koszt okolicznego parkingu):
1. Kotor: mury miejskie;
2. Budva: mury / cytadela / Mogren-Spas;
3. Lovcen: punkt widokowy Njegos;
4. Stari Bar;
5. Ostrog;
6. Ulcinj: mury;
7. Harceg-Novi: twierdza;

8. Dubrovnik: Srd / mury miejskie;
10. Mali Ston ("mur chiński");



Ostrog parking i wstęp gratis
Lovcen parking raczej gratis jak mnie pamiec nie myli, wstęp płatny tylko do samego mauzoleum, niestety nie pamietam ile, na lovcen płaci sie za wjazd do parku narodowego budka jest duzo nizej przy drodze, chyba 3 euro od osoby, ale może mnie pamiec mylic
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone