Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 10.04.2016 08:36

Żadnych opłat nie ma. Dodatkowo jak wjeżdżałem w tamtym roku do Albanii od Czarnogóry dostałem ulotkę z wydrukowanymi miejscowościami w których jest coś ciekawego do zobaczenia - taka forma reklamy przy sprawdzeniu paszportów - pogranicznik bardzo miły i uśmiechnięty życzył miłego pobytu. Nie sądzę żeby wprowadzili coś takiego. Coś takiego było kiedyś jak sie jechało do Bułgarii - jakies przejazdy przez rowy woden i płacenie za to - ale nie pamietam juz dokładnie czy to było na granicy wegiersko - rumunskiej, czy bułgarsko rumunskiej
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.04.2016 17:10

żadne opłaty nie są pobierane.

O Roszke napisano już tutaj wiele - generalnie nie warto się tam pchać, niemal zawsze są wielogodzinne kolejki. W pobliżu jest kilka przejść mniejszych i lepiej nadłożyć kilkanaście-kilkadziesiąt km, a czasowo zazwyczaj wyjdzie się do przodu.
journeymanxafm
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) journeymanxafm » 10.04.2016 18:17

Zdecydowanie nie ma żadnych opłat.
Wyjeżdżając zapytałem nawet na granicy. Zrobili wielkie oczy i kręcili głową.
Wjeżdżałem i wyjeżdżałem różnymi przejściami...

Pozdrawiam
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 10.04.2016 18:23

Super, dzięki za odpowiedź. Tak mi sie coś wydawało, że czytałam już na forum, że nie ma opłat.

Urlop w Albani już za 2 miesiace - jedziemy od 18 czerwca-10 lipca, zarezerwowałam na początek pobyt w okolicy Himare, pensjonat popularny na forum Calioppe na plaży Livadh, czy to dobra miejscówka? Chodzi mi o dostępność fajnych plaż, bo widzę że Dhermi jest blisko i ta przy przełęczy, potem moze coś w Himare, no i dalej do Borsh cos?

Chcemy też trochę zwiedzic, ale z powodu 5 latki nie mogą to byc dalekie podróze, wiec Berat sobie odpuścimy raczej..
No ale Butrint i Gjirokastrę to chcemy zobaczyć. No i pytanie, czy po tych 10 dniach w Himare warto przenosic sie np. na 5 dni do Ksamil? Zobaczyć Butrint, Gjirokastrę, no i jakieś plaże przy Ksamil?
Czy jednak zostać i zrobic sobie wycieczki ( ale tutaj długa droga w aucie i koszty paliwa)
Tak czytam o tym Ksamilu i coraz mniej mi się podoba, choc możliwe, że w pierwszym tygodniu lipca nie będzie tak tłoczno.

A jakby jeszcze ktoś, kto np ostatnio był w Caliope napisał coś o tym pensjonacie? Mamy studio z balkonem z widokiem na morze, duży ten balkon jest? No i jak z internetem, zmienili już coś, czy nadal jest słaby w altanie?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.04.2016 21:26

balkon taki nie za duży, na 3 osoby w sam raz:)
szum morza słychać w pokoju:)

hmm, w sumie Himare-Butrint to tylko 70 km, ale droga ta po kilku przejazdach może być trochę "męcząca"...w sumie na 5 dni można się przenieść...i zaatakować chociaż Wąwóz Vikos w Grecji (z kamiennym lasem), a może i Meteory...
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 11.04.2016 13:49

Sol-Wagon napisał(a):balkon taki nie za duży, na 3 osoby w sam raz:)
szum morza słychać w pokoju:)

hmm, w sumie Himare-Butrint to tylko 70 km, ale droga ta po kilku przejazdach może być trochę "męcząca"...w sumie na 5 dni można się przenieść...i zaatakować chociaż Wąwóz Vikos w Grecji (z kamiennym lasem), a może i Meteory...


W wąwozie Vikos byliśmy, w Meteorach również :-)

W zasadzie nie straszne nam przejazdy, bo będąc w Chorwacji (okolice makarskiej) jechaliśmy do Mostaru, do Dubrownika
W Czaarnogorze z Petrovaca zrobiliśmy wycieczkę do Ulncji, a bedąc na lefkadzie czy kefaloni zawsze jeżdziliśmy po wyspie.

Obawiam sie tutaj drogi, bo podobno długa (czasowo), ale jakos nie znajduje sie w tym Ksamil czy Sarandzie...

A w Calioppe to te balkony na pierwszym pietrze też mają widok na morze? czy tylko te najwyższe?
No i czy pod koniec czerwca już jest duzo leżaków i ludzi na plazy, czy jeszcze ok?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.04.2016 16:32

Właśnie droga nie trudna, tylko męcząco-monotonna czasowo...automat tam się przydaje:p
https://www.google.pl/search?q=calliope ... Or95cwM%3A

Balkony są w stronę morza, wejścia do apartamentów są od tyłu budynku...
Nie wiem jak czerwiec, końcem września były 2 niemki na plaży i my...podobnie w apartamencie...
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 11.04.2016 18:19

w Caliope bylismy w zeszlym roku w sierpniu 15 osobowa ekipa przez 2 tygodnie. Miejscowka bardzo fajna ,standart do przyjecia.Apartamenty czyste.Uwaga,na parterze nie ma klimy,ale spokojnie sie obejdzie i zdrowiej.Bardzo fajny domek w ogródku przed villa. Grupa byla spora i rozbiezna wiekowo (5-45), ale kazdy znalazl podczas wakacji dla siebie cos ciekawego.Do plazy 100m, dojscie asfaltem. Dwa sklepy w odlegosci ok 200m.Knajpki z dobrym i tanim jedzeniem ,ok 200m.
Muzyka slyszalna wieczorami z jednego baru przy plazy (do ok 24tej). Fajne miejsce na zewnatrz,zeby usiasc wieczorem,zrobic grillowanego levaka,napic sie piwka,zagrac w karty (Wi-Fi dziala w tym miejscu bez zarzutu,w pokojach roznie...) Plaza niezatloczona (prysznic tylko przy knajpce,za boiskiem do siatkowki),szeroka. Z wycieczkami sie nie zgubicie raczej (praktycznie jedna droga wzdluz wybrzerza przez cala riviere...).W niedalekiej odleglosci piekna plaza Gjipe z podwodnymi grotami. Bylem trzeci raz w Albanii. Na przyszlosc i jeszcze niezdecydowanym polecam Borsh po prostu bardziej mi sie podobal.
Do Albanii jezdzimy zawsze przez Slowacje na Sahy,Wegry(Szeged),Serbia,Macedonia(do Ohrid). Nocleg nad jeziorem Ohrydzkim,sniadanie i ostatnie 350km na Riwiere(czas przejazdu nawet ok 6g!!!)
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 12.04.2016 00:16

wybuch napisał(a):w Caliope bylismy w zeszlym roku w sierpniu 15 osobowa ekipa przez 2 tygodnie. Miejscowka bardzo fajna ,standart do przyjecia.Apartamenty czyste.Uwaga,na parterze nie ma klimy,ale spokojnie sie obejdzie i zdrowiej.Bardzo fajny domek w ogródku przed villa. Grupa byla spora i rozbiezna wiekowo (5-45), ale kazdy znalazl podczas wakacji dla siebie cos ciekawego.Do plazy 100m, dojscie asfaltem. Dwa sklepy w odlegosci ok 200m.Knajpki z dobrym i tanim jedzeniem ,ok 200m.
Muzyka slyszalna wieczorami z jednego baru przy plazy (do ok 24tej). Fajne miejsce na zewnatrz,zeby usiasc wieczorem,zrobic grillowanego levaka,napic sie piwka,zagrac w karty (Wi-Fi dziala w tym miejscu bez zarzutu,w pokojach roznie...) Plaza niezatloczona (prysznic tylko przy knajpce,za boiskiem do siatkowki),szeroka. Z wycieczkami sie nie zgubicie raczej (praktycznie jedna droga wzdluz wybrzerza przez cala riviere...).W niedalekiej odleglosci piekna plaza Gjipe z podwodnymi grotami. Bylem trzeci raz w Albanii. Na przyszlosc i jeszcze niezdecydowanym polecam Borsh po prostu bardziej mi sie podobal.
Do Albanii jezdzimy zawsze przez Slowacje na Sahy,Wegry(Szeged),Serbia,Macedonia(do Ohrid). Nocleg nad jeziorem Ohrydzkim,sniadanie i ostatnie 350km na Riwiere(czas przejazdu nawet ok 6g!!!)


Dzięki za opinie!Bardzo pomocna.

Piszesz, że przez Ochryd... my planowalismy przez Bitolę i przez Grecje do Igumenitsy a potem Albania.
A jak droga prze Ochryd w Albani? 2 lata temu byliśmy właśnie kilka dni w Ochrydzie w drodze na Lefkadę i bardzo mił owspominam to miasteczko, tylko myśle, że tamtędy to droga przez góry, kręta, wąska??
W Ochrydzie to przez jakie przejscie do Albani?
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 12.04.2016 10:59

ewalla napisał(a):
W Ochrydzie to przez jakie przejscie do Albani?


Jedziesz na Strugę i Mali Vlaj, a później na Elbasan i Durres.
Albo na Trpejca i Pogradec, a dalej też na Elbasan albo na Korce, ale to jest trudna droga.
Po prostu można objechać Jezioro Ochrydzkie od północy aabo od południa.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 17.04.2016 23:35

I jeszcze... o Ksamil, bo kusi mnie jakoś....
Propozycja, to na ok 5 dni zatrzymać sie w Ksamil. Będzie to pierwszy tydzień lipca, wiec mam nadzieję, że tłumów nie będzie.
Czy w okolicy są jakieś "dzikie i bezludne " plaże? czy tylko te gęstwiny wyleżakowane? bo to mnie trochę przeraża, my raczej "ręcznikowi" jesteśmy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2016 23:41

ewalla napisał(a):I jeszcze... o Ksamil, bo kusi mnie jakoś....
Propozycja, to na ok 5 dni zatrzymać sie w Ksamil. Będzie to pierwszy tydzień lipca, wiec mam nadzieję, że tłumów nie będzie.
Czy w okolicy są jakieś "dzikie i bezludne " plaże? czy tylko te gęstwiny wyleżakowane? bo to mnie trochę przeraża, my raczej "ręcznikowi" jesteśmy.

z-peljesca-na-pag-przez-albanie-i-grecje-t49897-165.html#p1707415
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15650
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2016 08:51

Janusz Bajcer napisał(a):
ewalla napisał(a):I jeszcze... o Ksamil, bo kusi mnie jakoś....
Propozycja, to na ok 5 dni zatrzymać sie w Ksamil. Będzie to pierwszy tydzień lipca, wiec mam nadzieję, że tłumów nie będzie.
Czy w okolicy są jakieś "dzikie i bezludne " plaże? czy tylko te gęstwiny wyleżakowane? bo to mnie trochę przeraża, my raczej "ręcznikowi" jesteśmy.

z-peljesca-na-pag-przez-albanie-i-grecje-t49897-165.html#p1707415

Z tego co czytałam w relacjach to są plaże mniej skomercjalizowane na obrzeżach Ksamil. Popatrz do relacji z Ksamil.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 19.04.2016 15:15

W Caliope spaliśmy w czerwcu 2015. Wtedy wyglądało to tak jak na zdjęciach, na bookingu widziała że teraz kuchnia trochę inaczej wyglądają, nie ma już butli :) i jest czajnik. Jak widać tłum na plaży ;)
Załączniki:
P1110779 (1280x719).jpg
P1110459 (1280x719)a.jpg
widok z balkonu
P1110355 (1280x719).jpg
P1110354.jpg
P1110353.jpg
P1110352.jpg
P1110351.jpg
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 19.04.2016 15:19

A tu okolice.
Kasmil widzieliśmy tylko z samochodu, więc ciężko mi się wypowiadać obiektywnie ;) ale miejscówki bym nie zmieniała.
Załączniki:
P1110824 (1280x960).jpg
widok ze starej Himary w stroną lądu ;)
P1110632 (1280x719).jpg
plaże Gjipe
P1110564 (1280x719).jpg
plaża Dhremi
P1110494 (1280x719).jpg
Porto Palermo
P1110469 (1280x719).jpg
Porto Palermo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone