Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 02.11.2015 15:16

piekara114 napisał(a):Jeszcze jedno pytanie, nie bezpośrednio związane z Albanią...
Czytam jakąś relację (wydaje mi się że kierunek AL lub GR, ale może się mylę) i tam autor/autorka zatrzymali się na jakimś campie (w drodze do lub z ) z dostępem do wody (chyba to było jezioro). Ale na tym campie było można wynająć namioty w stylu tureckim (tak mi się skojarzyło, wysokie, szpiczaste, kolorowy materiał) lub jak tipi, tylko duże i z wyposażeniem.
I teraz pytanie: co to było za miejsce lub jaka relacja? Czytam relacje ale nie mogę tego miejsca odnaleźć


Nad Jeziorem Szkoderskim, ale też nie pamiętam, czyja relacja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.11.2015 16:17

To już jakiś dodatkowa podpowiedź, wieczorem szukam po tym haśle.
Chyba, że ktoś mnie wybawi i pamięta lub sam się ujawni, gdzie spotkał takie fajne namioty :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.11.2015 16:35

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.11.2015 16:43

Yes, yes, yes :D
Teraz będzie łatwiej znaleźć autora relacji.
To może Twoja? Ale było by łatwo i szybko.....
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.11.2015 17:00

piekara114 napisał(a):Yes, yes, yes :D
Teraz będzie łatwiej znaleźć autora relacji.
To może Twoja? Ale było by łatwo i szybko.....


Nie, niestety nie moja, choć planowałem kiedyś tam spać, wyszło inaczej.

Pozdrawiam
szczypa41
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczypa41 » 02.11.2015 17:17

Steftes w relacji "Siódmy raz w stronę Grecji" pisał o tym campie.
W tym roku z wielu jego rad skorzystaliśmy. Relacja świetna, miłej lektury.
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.11.2015 18:45

KOL rozwiązał rozwiązał problemową zagadkę z namiotem, a szczypa41 zagadkę kto i gdzie. Opis namiotu jest w relacji
I ten problematyczny namiot - zdj. z relacji Steftesa
Obrazek

:papa:
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 25.11.2015 17:49

A ja w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września wybieram się do Ulcinj i mam pytanko jaką drogę dojazdu najlepiej wybrać. Wyjazd będzie z Zabrza, jedziemy wtedy z 4 letnią córką. Mniej więcej w połowie trasy planuję nocleg w obie strony. Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.11.2015 21:48

akwarysta6 napisał(a):A ja w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września wybieram się do Ulcinj i mam pytanko jaką drogę dojazdu najlepiej wybrać. Wyjazd będzie z Zabrza, jedziemy wtedy z 4 letnią córką. Mniej więcej w połowie trasy planuję nocleg w obie strony. Pozdrawiam.

jak z noclegiem i zależy Ci na ładnych widokach to proponuję przez H-Hr-BiH, z noclegiem na w Slavonii Chorwackiej lub Sarajewie, potem przez Kanion Pivy do Ulcinj

tutaj mój przejazd do Czarnogóry, może Was zainspiruje, ale co kto lubi oczywiście
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 26.11.2015 12:44

a tak w temacie Albanii gdzie najlepiej (najbezpieczniej) nocowac na trasie ? pytam bo mysle i o Cro i o Albanii ale jednak ilosc km jest spora jesli chodzi o opcje nr 2 i jesli by do wyjazdu doszlo to na raz sie niestety nie da tego zrobic
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 28.11.2015 20:50

Zastanawiam sie nad Albanią na przyszłe wakacje. Wstępnie podoba mi sie Himara, Dhermi. Chcielibyśmy spędzić w Albani 3 tygodnie, zwiedzić trochę. Czy lepiej znaleźć 2 miejscówki np Himare i Ksamil, czy wystarczy jedna np Himara? Chcemy zobaczyc też Butrint, Ksamil, Gjirokastra
Tak patrzę na mapę googla i z Himare do Sarandy sie nie przejedzie wybrzeżem? Nie ma tam kawałka drogi? Google kieruje przez Wlora - a to ponad 4 godz jazdy...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.11.2015 20:56

z Himare do Sarandy jest super droga wybrzeżem...nie ma przerwy, wystarczy jeden nocleg np. na Himare by zwiedzić to co pisałeś...
ja z Himare w ciągu jednego dnia atakowałem Meteory...
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 28.11.2015 21:40

Super! To wiele wyjaśnia teraz.
A jak z internetem w Albani? jest darmowe wi-fi jak w Grecji, czy nie bardzo?

Czytam, że budują drogi, że juz sporo autostrad, jak z przejazdem? Nie wiem, czy jechać od strony Grecji przez Bitolę ( prawdopodobnie zatrzymamy sie w Ohrydzie) czy od razu z Ohrydu do Albani?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.11.2015 10:24

co do internetu to raczej nie bardzo, dużo ciężej nawet z nim na kwaterach...
to zależy...czy z Ochrid na Korcza czy na Elbasan...jak widzisz przez Grecję jest prawie 2x dłużej niż przez Elbsan...co nie znaczy że szybciej...
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 02.12.2015 20:16

ewalla co do internetu to my poprostu kupilismy startery tamtejszej siecie kom i internet śmigał elegancko . A po knajpach wifi do złapania bez problemu . NIe wszedzie ale jest . Pisze głównie o Himare . Co do miejscowości ....dla mnie Ksamil jest dramatyczne . Owszem plaże sa piękne ale wszystko to jest w sezonie mega zatłoczone . Według mnie zdecydowanie ładniejsze plaże są w okolicy Dhermi ,Himare .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 125
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone