Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.09.2015 13:05

Właśnie o to chodzi, że nie lubię leżeć w ich (leżaków) okolicy, nawet przed nimi... Lubię mieć część plaży dla siebie, i spokój na niej, a nie ludzi przechodzącej mi nad głową między leżakami a morze.... Cro mnie rozpieściło pod tym względem... Nawet we włoskiej leżakowni, można było znaleźć na skraju plaż miejsca, gdzie miałam za sobą wydmę, przed sobą morze, a sąsiadów 50 metrów z boku.... :mrgreen: I takiej plaży szukam w jakimś albańskim miasteczku....

Całkowicie puste jak ta pod przełączą na pewno dopadnę, ale miejscówka plażowa przy apartamencie też jest ważna. W to celuję... najwyżej z czasem, będę odpuszczać jakieś parametry, ale na razie szukam czegoś, co sprosta wszystkim wymaganiom....
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.09.2015 13:19

Polecam wspomnianą wyżej Livadh (Livadi), byłem tam w tym roku i kilka lat wcześniej. Nie wiem kiedy chcesz jechać, my byliśmy w maju i poza 1 maja zupełne pustki, jednak restauracja przy hotelu w którym spaliśmy była otwarta. W sezonie już tak pusto nie jest, ale nie jest to to co w centrum Himary. Jest też alternatywa i można sobie spokojnie podejść na przykład do Aquarium beach lub do Jal, z tym, że w Jal leżaków całkiem sporo (w sezonie oczywiście). Livadh fajne miejsce, chyba jeszcze się tam kiedyś wybiorę.

Pozdrawiam
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 15.09.2015 14:19

jak ja bylem na poczatku lipca to sie dopiero parasole rozkladaly, na pewno nie ma co jechac w sierpniu wtedy nawet malo uczeszczane plaze sa pelne, jesli masz mozliwosc jedz po lub przed sezonem
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.09.2015 14:39

U mnie to na pewno lipiec, między pierwszym a trzecim tygodniem lipca, na 10/12 dni.
Nie wiem czy u nich to już pełny sezon, bo czytałam, że szczyt to sierpień i jest to mocno widoczne w porównaniu do lipca
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.09.2015 17:01

My byliśmy w lipcu (od 20\07)na plażach trochę ludzi już było
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.09.2015 11:26

poniżej zdjęcia plaży Potami - skrajnie południowa plaża w Himare (przed samą skałą, z której zrobione są zdjęcia). Pobyt w sierpniu, a zatem szczyt sezonu w Albanii. W lipcu powinno być luźniej. Plaża to małe kamyczki. Nasz apartament to ten z solarami na dachu ("Potami Beach Hotel" z restauracją). Leżaki bezpośrednio przed hotelem były bezpłatne.

_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0009_zmniejszacz-pl_134009.jpg


właściciel restauracji z poniższego zdjęcia zabrał nas na plażę z dostępem tylko od morza - gdzie przez cały dzień byliśmy prawie sami

_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0010_zmniejszacz-pl_303301.jpg


pozdrawiam,
Michał
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 16.09.2015 21:57

piekara114 napisał(a):marcines, a jest na tej plaży fragment gdzie jest pustka a nie leżaki? Nie lubię leżaków i leżeć w ich pobliżu...


Jak pójdziesz na południe z 80 m od tego miejsca co marcines zrobił fotki (prawo-lewo) to będzie plaża bez leżaków i pustki w sezonie ale woda w morzu jak w Bałtyku (temperatura).
We wcześniejszych wpisach masz mój film z tej plaży w sezonie.
Leżaki są ustawione dosyć daleko od siebie i tłoku nie ma. Oczywiście jak napisał KOL są leż odludne plaże.
Na forum albańskim znajdziesz więcej info
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.09.2015 08:37

Proszę linka na to forum albańskie, jakieś znalazłam, ale tam jest dość martwo...
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 17.09.2015 09:42

Nienawidzę cenzury, a właśnie się okazało, że taka na tym forum występuje.
Wstyd.
Odezwij się, proszę, na mojego maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, to podam Ci adres forum o Albanii.
Pozdrawiam
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 17.09.2015 10:21

To jest to forum gdzie moderatorami jest jakubanek i spoker na pewno znajdziecie.
Może i jest dość martwi bo forum istnieje tak na prawdę od roku, a do AL tyle osób nie jeździ co do Cro, dlatego zapraszam do papdzielenia się informacjami.
Tam nikogo nie wywala za to że poda linka do relacji na Cro.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2015 13:00

Mikeee napisał(a):
właściciel restauracji z poniższego zdjęcia zabrał nas na plażę z dostępem tylko od morza - gdzie przez cały dzień byliśmy prawie sami


knajpa w miejscu pierwsza klasa, chętnie tam się dostanę, jak będę kiedyś w pobliżu
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.09.2015 14:23

piekara114 napisał(a):Proszę linka na to forum albańskie, jakieś znalazłam, ale tam jest dość martwo...



Podczepiam się do prośby :-) Albania w planach.... :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2015 14:32

viltob08 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Proszę linka na to forum albańskie, jakieś znalazłam, ale tam jest dość martwo...

Podczepiam się do prośby :-) Albania w planach.... :papa:


wysłałem Wam priva z forum, o którym tu wspomniano
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 17.09.2015 15:01

Jak wpiszecie albania oraz słowo forum pisane razem, później dacie pl to już jesteście w AL
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.09.2015 16:18

viltob08 napisał(a):Podczepiam się do prośby :-) Albania w planach.... :papa:


Hej Viola
Jak Tobie plany wypalą...to nie będziesz żałować :-)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone