Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 29.06.2015 23:17

Tunezja - 300 zł za tydzień... ale, dziękujemy, do widzenia ( dziękujemy przyjaciołom z za wielkiej kałuży, za wprowadzanie demokracji)
jazzy
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazzy » 30.06.2015 01:34

Slavko za 2 tygodnie będę w Dobrej Vodzie. Już się nie mogę doczekać chociaż droga mnie przeraża. To mój pierwszy raz w Czarnogóra ale czytajac te wszystkie opisy już mi się podoba.
Jakieś wskazówki praktyczne? Którędy jechałem ja ma. W planach przez Serbie. Ceny na zdjęciach widziałem że podobne do naszych, a o zostaje kwestia fajnej knajpki na miejscu.
Jaka jest plaża? Na zdjęciach z Petrovac widziałem fajne drobne kamyki?
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 30.06.2015 08:17

Tunezja 300 zł/tydzień / samolot ? ?

A teraz pytanie z innej beczki w temacie Albanii :)
Znalazłem camping w okolicach Dhermi o nazwie "Sea Turtle Camping Dhermi"
Wg gogle maps jest tam dłuuga plaża. Do Dhermi jest jakieś 4km więc można się nawet na nogach przejść wieczorkiem gdy temp troszkę opadną. Na północ jest podobno jakaś nowa dyskoteka "Havana Beach Club" . Jest ona zaznaczona na gogle maps natomiast nie wiem czy jest do niej przejście plażą.
Napisałem do gościa na fb i cena jest dosyć dobra bo 1000 leków /os/dzień . Cena zawiera namiot + jakiś materac oraz śniadania i obiadki, które przyrządza jego mama. Dzięki temu odpada branie namiotu, materaców, śpiworów itp. a przy 4 osobach to jest 1/3 bagażnika :P
1000 leków to jakieś 7,5-8 euro więc moim zdaniem cena bardzo dobra za nocleg + śniadania + obiad
Niestety, toalety to nie hotel**** :D
No i pytanie: Ktokolwiek był / widział / słyszał cokolwiek na temat tego campu ?
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 30.06.2015 11:24

jazzy napisał(a):Slavko za 2 tygodnie będę w Dobrej Vodzie. Już się nie mogę doczekać chociaż droga mnie przeraża. To mój pierwszy raz w Czarnogóra ale czytajac te wszystkie opisy już mi się podoba.
Jakieś wskazówki praktyczne? Którędy jechałem ja ma. W planach przez Serbie. Ceny na zdjęciach widziałem że podobne do naszych, a o zostaje kwestia fajnej knajpki na miejscu.
Jaka jest plaża? Na zdjęciach z Petrovac widziałem fajne drobne kamyki?


25min spacerem od Petrovac jest Perazica Do tu fajny piasek i dużo miejsca ale kamyki przy brzegu.

Obrazek

Jeśli ma być tanio to w Sutomore szukajcie bo tam jest tanio w wielu barach i z apartamentami, dużo miejsca na plaży miejscowość taka troszkę gorsza od Petrovac ale cena niższa, tam też mamy apartamenty kuzynki :) Byłem tam 3 dni temu i plaża jest bardzo szeroka i długa :)
jazzy
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazzy » 30.06.2015 12:07

Hej Mike! Dzięki za szybką odpowiedź. Plaża wygląda czadowo, na pewno ją odwiedzimy.
Kwaterki już mamy zarezerwowane, chodzi mi głównie o wskazówki praktyczne, gdzie zakupy, gdzie dobrze i niedrogo zjeść w okolicy. Czytałem że jechałeś przez Serbię - ja też tak planuję jak wrażenia z przejazdu? Ostatnie pytanie - czy przy takiej trasie granice (Serbia-Czarnogóra) będą w miarę ok czy trzeba będzie kombinować. My planujemy przejazd 16.07 - czwartek.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 30.06.2015 12:50

trasa męcząca jest ja wolę samolot ale czasem się nie da :) kuzyn poleca w Buljaricy Galeb restaurację, niedroga i dobra to 2km od Petrovac, a w Petrovac to najtaniej jedzenie w Venera bo to dalej od plaży przy targu. W Sutomore to nie wiem co Ci polecić tam mega dużo tanich przy plaży restauracji i barów. Ja urzęduje główne w Petrovac :)
jazzy
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazzy » 30.06.2015 13:44

Super dzięki za informacje! Skorzystamy na pewno jak będziemy zwiedzać bo to kawałek od Dobrej Vody. Ale myślę że tam też coś znajdziemy, Podzielę się informacjami jak będę na miejscu:)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 30.06.2015 15:41

Hej. Jechałem do DV przez CRO, przez Serbię jest najdalej i najdłużej się jedzie, wracam chyba przez Bośnię. DV-Niksić-Scepan Polje-Foca-Sarajevo-Zenica-Samac-Osijek-Bilje. Plaża - trochę piasku, trochę otoczaków. woda -czysta, ciepła (żadnych pływających śmieci) restaurację są: Sidro, Plavi Jadran i inne taniej niż w CRO. na plaży puki co, nie ma problemu ze znalezieniem miejsca...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 30.06.2015 16:28

Konoba o której pisze mike ok.(warto),ja znalazłem sporo tańszą lecz przy drodze nad jezioro. Niestety my tylko dwa dni a potem spadamy do Daria do Vodic
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 17:22

jazzy napisał(a):Super dzięki za informacje! Skorzystamy na pewno jak będziemy zwiedzać bo to kawałek od Dobrej Vody. Ale myślę że tam też coś znajdziemy, Podzielę się informacjami jak będę na miejscu:)

nie wiem skad jedziesz z Polski ale jesli punktem wspolnym bedzie budapeszt to smiem twierdzić ,po sprawdzeniu na wlasnej skórze,że przez serbię przejedziesz szybciej.Do belgradu masz autostradę a trasa belgrad-podgorica to calkiem dobra droga .Droga przez bosnię jest tylko ciut krótsza
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 30.06.2015 22:46

Może za 4 lata się doczekamy super drogi do Belgradu, widziałem jak już powyburzali góry, chyba to Chińska firma, do Baru przypłynął Chiński sprzęt budowlany :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 30.06.2015 22:59

Mój gospodarz tez mi o tym mówił, jakby tak było, łatwiej będzie dojechać min. z Polski. Fajnie by było... fajni, przyjaźni ludzie, piękny kraj...
jazzy
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazzy » 01.07.2015 09:52

Slavko będzie dokładnie jak piszesz. Trasa Kraków-Budapeszt-Belgrad-Uzice-Podgorica. Nocleg mamy pod Belgradem.
Sprawdzony. Ogólnie trasa przez Serbię (odcinek do Belgradu ok.) W ubiegłym roku tamtędy jechałem w drodze do Ohridu.
Przez Cro może i lepsza droga ale ok. 300 km dalej i sama końcówka te 300 km to wybrzeżem/granica itp. czyli najtrudniesze na koniec, Dlatego zdecydowałem się przez Serbię. Powrót przez Boścnię - z noclegiem w Sarajewie a dojazd trasą widokową Podgorica-Mojkovac-Zabljak-Jasenovo Polje-Hum i dalej na Sarajewo. Jest trochę kręcenia i nadrabiania ale podobno warto.
Później nocleg w Sarajwie a dalszą część - zobaczymy może dojedziemy już 'na raz' a jeśli nie to pewnie gdzieś na Słowacji się zatrzymamy.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 01.07.2015 16:02

Właśnie się dowiedziałem że w tym roku w Tivat i Kotor otworzyły oczyszczalnie ścieków i woda już jest też oczyszczana zanim ja wypuszcza do morza tak jak w Budvie i Petrovac gdzie czystość wody jakość wody jest najwyższa na całym wybrzeżu :) Inne miejscowości takie jak Bar i Ulcinij jeszcze oczyszczalni nie mają i nieczystości są wypuszczane do morza 2km od brzegu. Miedzy innymi z tego powodu ceny wynajmu tam są niższe i te baniaki z wodą tam w apartamentach :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2015 17:00

jazzy napisał(a):Slavko będzie dokładnie jak piszesz. Trasa Kraków-Budapeszt-Belgrad-Uzice-Podgorica. Nocleg mamy pod Belgradem.
Sprawdzony. Ogólnie trasa przez Serbię (odcinek do Belgradu ok.) W ubiegłym roku tamtędy jechałem w drodze do Ohridu.
Przez Cro może i lepsza droga ale ok. 300 km dalej i sama końcówka te 300 km to wybrzeżem/granica itp. czyli najtrudniesze na koniec, Dlatego zdecydowałem się przez Serbię. Powrót przez Boścnię - z noclegiem w Sarajewie a dojazd trasą widokową Podgorica-Mojkovac-Zabljak-Jasenovo Polje-Hum i dalej na Sarajewo. Jest trochę kręcenia i nadrabiania ale podobno warto.
Później nocleg w Sarajwie a dalszą część - zobaczymy może dojedziemy już 'na raz' a jeśli nie to pewnie gdzieś na Słowacji się zatrzymamy.

skręć w priepole w kierunku plieva wyjedziesz na kanion tary,Od razu bedziesz mial atrakcje.Pożniej pojedziesz kanionem na mojkovac albo na Durmitor
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone