Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne wydarzenia kulturalne

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Aktualne wydarzenia kulturalne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.05.2009 21:47

Witam.. nie wiem, czy to dobre miejsce, ale może przyda się temat, w którym będziemy się informować o aktualnych wydarzeniach kulturalnych na terenie Hr (zwłaszcza w okresie wiosenno - letnio - jesiennym, kiedy rodacy podróżują po tym kraju).

Inaugurując "kulturalny temacik", pozwolę sobie poinformować, że od 5.5.2009.do 9.8.2009 w Splicie (Stara gradska vijećnica - Narodni trg) można podziwiać dzieła Chagalla.
Pozdrawiam
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 08.05.2009 10:24

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Witam.. nie wiem, czy to dobre miejsce, ale może przyda się temat, w którym będziemy się informować o aktualnych wydarzeniach kulturalnych na terenie Hr (zwłaszcza w okresie wiosenno - letnio - jesiennym, kiedy rodacy podróżują po tym kraju).

Inaugurując "kulturalny temacik", pozwolę sobie poinformować, że od 5.5.2009.do 9.8.2009 w Splicie (Stara gradska vijećnica - Narodni trg) można podziwiać dzieła Chagalla.
Pozdrawiam

Cenna informacja. Myślę, że skorzystam z tej oferty.
Ja natomiast polecam Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy w Szybeniku od 20.06.2009 do 04.07.2009 r. W festiwalu biorą udział dziecięce zespoły muzyczne, grupy teatralne z całego swiata. Organizowane są warsztaty dla dzieci, przedstawienia kukiełkowe. Dwa tygodnie swietnej zabawy dla dzieci :!:
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 08.05.2009 11:18

Bardzo dobry pomysł! Ja jeszcze - tak nieśmiało :wink: - dorzuciłabym także aktualne wydarzenia związane z kulturą chorwacką na terenie Polski. Fajnie byłoby znaleźć takie informacje w jednym miejscu, bo
z promocją i reklamą imprez tego typu bywa różnie.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.05.2009 13:09

Aktualna wydarzenia kulturalna,
w Puli

nie od razu Kraków zbudowano

:wink:
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 08.05.2009 13:48

mirko napisał(a): nie od razu Kraków zbudowano

:wink:


O rany, nie strasz... Mam nadzieję, że aż tyle nie będziemy musieli czekać :lol:
Pozdrawiamy!
Ostatnio edytowano 08.05.2009 13:52 przez Dorot@ i Tomislav, łącznie edytowano 1 raz
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 18.05.2009 13:04

Muzeum Szkła Antycznego
13.5.2009


Muzeum Szkła Antycznego

Polana Zemaljskog odbora 1

Zadar



Na początku maja tego roku w Zadarze zostało otwarte Muzeum Szkła Antycznego.



Muzeum przedstawia wyjątkowy zbiór około 2000 różnych przedmiotów ze szkła, pochodzących z czasów antycznych, z okresu od I. w .p.n.e. do V w. n.e.



Eksponaty to przedmioty ze szkła znalezione w okolicach Zadaru, miejscowości Nin, Starigrad, Asserija koło Benkovca.



Na 2575 m² poza salami wystawienniczymi znajduje się specjalistyczna biblioteka, sala kongresowa, warsztat dmuchania szkła i sklep z pamiątkami.







Więcej informacji: www.visitzadar.net
ankask
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.05.2009
aktualne wydarzenia o tematyce chorwackiej w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankask » 17.06.2009 09:36

Super pomysł, jestem za...Koncerty, wystawy, itd, itd.
pozdrawiam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 20.06.2009 23:42

Wiadomość z NOITRCHA:

LIBERTAS FILM FESTIVAL

26.-30.06.2009

Dubrownik


Dubrownik posiada bardzo szeroka ofertę kulturalną. Miłośników filmu zainteresuje z pewnością Libertas Film Festival, na którym prezentowane są najlepsze osiągnięcia kina niezależnego.

Libertas Film Festival odbywa się w terminie od 26 do 30 czerwca 2009, a jest to już 5 edycja festiwalu.

Poprzez program fabularnych filmów długometrażowych, filmów dokumentalnych oraz filmów krótkometrażowych Festiwal promuje ideę wolności, ideę która w różnorodności wspomnianego programu jest uniwersalna dla całej ludzkości bez względu na region świata.

Uczucie wolności towarzyszy oglądaniu wszystkich filmów w otoczeniu murów miejskich Dubrownika, ponieważ projekcje odbywają się na terenie otwartym, a inspirujące spotkania można zacząć rozmową w przerwie między projekcjami z jednym z szacownych gości Festiwalu, specjalistów z dziedziny kinematografii, którzy regularnie i chętnie biorą udział w Festiwalu.

Bardzo ważnym polskim akcentem jest udział w Festiwalu kilku filmów krótkometrażowych z Polski:

"Jeden dzień w PRL" Maciej J. Drygas

"Krasnoludki jadą na Ukrainę" Mirosław Dembiński

"Królik po berlińsku" Bartek Konopka


Więcej informacji o Libertas Film Festival: www.libertasfilmfestival.com
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 24.06.2009 14:28

Wiadomość z NOITRCha

Dubrownicki Festiwal Letni / Dubrovačke ljetne igre

10.07.-25.08.2009


Dubrownik


10 lipca rozpocznie się już po raz 60. Dubrownicki Festiwal Letni.

W ciągu następnych 45 dni jednego z najbardziej prestiżowych i najstarszych festiwali artystycznych, wystąpi ponad 200 artystów z 24 krajów, którzy zaprezentują świat muzyki, słowa i ruchu.

Festiwal swój sukces zawdzięcza słynnej otwartości na świat wynikającej z najlepszej tradycji historii miasta Dubrownik. Wykonawcy i publiczność przyjeżdżają nie tylko z Chorwacji i z pobliskich krajów, ale dosłownie ze wszystkich kontynentów.

Scenerią Festiwalu są m.in. pałace, twierdze, kościoły, krużganki, ulice, skwery, polany, wyspy okalające miasto i oczywiście samo morze. To genius loci Dubrownickiego Festiwalu Letniego.

Zapraszamy na festiwal, w którym miasto Dubrownik jest ważnym współuczestnikiem wydarzeń artystycznych!


Więcej informacji oraz program znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Dubrownickiego Festiwalu Letniego:
www.dubrovnik-festival.hr
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 24.06.2009 14:34

Wiadomość z NOITRCha:

HISTRIA FESTIVAL - Jose Cura, Elton John, Michael Bolton, balet rosyjski

5-07.-21.08.2009

Arena, Pula


W ramach jubileuszowego 10. Histria Festival, który odbędzie się w terminie od 5 lipca do 21 sierpnia 2009 roku, zaprezentowanych zostanie 17 spektakularnych programów artystycznych.

Festiwal otworzy Jose Cura, jeden z najlepszych i najpopularniejszych tenorów dzisiejszych czasów, który wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej RTV.

Histria festival uświetnią także występy m.in. Michael Bolton, który wystąpi 12 lipca oraz Eltona Johna, który wystąpi 27 lipca.

Dla miłośników baletu przygotowano atrakcję w postaci Imperial Russian Ballet, który zaprezentuje Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego (5.08.2009.), oraz Carmen Gorgesa Bizeta (13.08.2009.)

Więcej informacji oraz program Histria Festival znajduje się na oficjalnej stronie Festiwalu:
www.histriafestival.com
oraz stronie Wspólnoty Turystycznej Województwa Istryjskiego www.istra.hr.
Ljepa
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ljepa » 27.06.2009 11:50

Tutaj: http://kamo.hr/pls/fe/festival.index2 można znaleźć aktualne informacje o wielu festiwalach itd. Po chorwacku, dokładne daty, bardzo dużo tego z całego kraju
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.07.2009 12:14

Wiadomość z NOITRCha:

LIBURNIA JAZZ FESTIVAL
Opatija

3 - 5. 07. 2009


Jeżeli jesteś miłośnikiem jazzu, to Opatija latem jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jeżeli jazzu nie postrzegasz jako kompleksowej i zamkniętej formy muzycznej, przeznaczonej wyłącznie dla muzyków, a nie dla szerokiej publiczności, to Liburnia Jazz Festival jest skierowana dla Ciebie jeszcze bardziej niż dla zapalonych jazzmanów.

Ideą tego festiwalu jest przybliżenie jazzu szerokiej publiczności. Dlatego właśnie w ramach festiwalu można usłyszeć niektórych z najbardziej utalentowanych wirtuozów muzyki jazzowej i aktywnie uczestniczyć w warsztatach, podczas których można się przekonać, że jazz to styl muzyczny otwarty na każdy gust. Przyjedź do Opatiji i zostań częścią międzynarodowej wspólnoty jazzowej.

Więcej informacji:
www.liburniajazz.hr
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.07.2009 12:16

Wiadomość z NOITRCha:

KARNAWAŁ LETNI
Novi Vinodolski

3 i 4. 07. 2009


W niektórych miejscowościach Kvarneru słychać latem gwar orszaków przebierańców. Novi Vinodolski nie jest tu wyjątkiem, w lipcu otwiera bramy miasta dla przebierańców i czasowo przekazuje władzę Karnawałowi Letniemu.

Już tradycyjnie w tym okresie nie ma miejsca na poważne miny i zachmurzone twarze, a zaraźliwy uśmiech szerzy się w całym mieście. Zapomnij o swoich troskach, ukryj się pod maską i przypomnij sobie jak piękne jest życie.

Więcej informacji:
www.tz-novi-vinodolski.hr
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.07.2009 12:39

a to ja napisał(a):Wiadomość z NOITRCHA:

[b]LIBERTAS FILM FESTIVAL



Czy to ten wiadomy Libertas czy jakiś inny :?: :)
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 01.07.2009 13:14

Nie, dubrownickie słowo. Zdaje mi się odnoszące sie do historii- Dubrownik jako miasto kupieckie cenił sobie niezalezność polityczną. Mam rację czy coś źle zrozumiałem ?
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Aktualne wydarzenia kulturalne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone