Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne wieści z Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.11.2012 16:04

Niedawno susze, teraz znów powodzie :|
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.11.2012 12:20

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.11.2012 12:40

Mamy 330 000 bezrobotnych, ale nikt nie chce być pastorem!

:oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.11.2012 13:46

No, wujek gugle ma fajne tłumaczenia :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2012 14:42

Rysio napisał(a):No, wujek gugle ma fajne tłumaczenia :wink:


Nie wiedziałeś że Pastor owieczki pasie ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.11.2012 14:44

Rysio napisał(a):Wolne miejsca pracy :D


Ciekaw jestem czy Ty byś ogarnął tyle baranów.. :roll: :?
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 14.11.2012 22:33

z ziemi włoskiej do...
(i do tego na czarno :!: )
Pzdr :)
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 20.11.2012 14:17

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.12.2012 14:04

Czyżby przestawało być tak różowo jak do tej pory to postrzegaliśmy. I to w święta :roll:
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 27.12.2012 21:34

Prognozy na rok 2013 ministra turystyki
http://www.dalmacijanews.com/Hrvatska/V ... zovna.aspx

:D
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 31.12.2012 15:31

Rysio napisał(a):Czyżby przestawało być tak różowo jak do tej pory to postrzegaliśmy. I to w święta :roll:

Chyba jak ty to postrzegałeś w swoich różowych okularach ;),przecież to oczywiste,że takie rzeczy się dzieją.Wszędzie kradną,mordują,gwałcą,śmiecą,przeklinają itd
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 31.12.2012 16:15

W Chorwacji jednak takie negatywne zjawiska występują znacznie rzadziej niż w innych miejscach świata. Dowodem na to są samochody z uchylonymi szybami z kluczykami w środku zaparkowane w centrum Zagrzebia. Podobne przykłady można by mnożyć. Dość powiedzieć, iż zapomniana przeze mnie piżama w hotelu, w dużym śląskim mieście nie powróciła do właściciela. Natomiast pozostawione w hotelu w małym chorwackim miasteczku rzeczy zostały z uśmiechem wręczone piszącemu te słowa.
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 31.12.2012 20:48

Ja się będę upierał,że to takie wakacyjne idealizowanie pod które bardzo podchodzi mi Twoje stwierdzenie cyt: "W Chorwacji jednak takie negatywne zjawiska występują znacznie rzadziej niż w innych miejscach świata"...przecież tam się średnio wydarza tak samo dużo złych rzeczy jak w większości państw Europejskich.To,że Tobie czy komuś innemu zdarzyło się tak,a nie inaczej to po prostu indywidualna kwestia według mnie,a fakt że samochody zostawiają z kluczykami itd to raczej sprawa południowej mentalności która ma też drugą stronę ponieważ południowi słowianie są bardzo emocjonalni i objawia się to również szybszym wpadaniem w gniew,mniejszą samokontrolą.
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 01.01.2013 03:43

Jakoś trudno mi zrozumieć połączenie południowej mentalności z pozostawianiem kluczyków w samochodzie. Jako publicysta internetowy muszę kiedyś użyć takiej figury stylistycznej. Może wtedy wreszcie przekonam myśliwych o ich błędnych założeniach dotyczących polowań na zwierzęta.
Jestem wielkim dłużnikiem Chorwacji i z przyjemnością pozostanę przy swoich poglądach.
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 10:30

Już w nowym(na szczęście "bezkacowym") roku odpowiem ci,że ja też lubię Chorwację i jej krajobrazy,ale to nie ma nic wspólnego z oceną sytuacji.Generalnie np. średnia zabójstw na 100 000 mieszkańców za już ubiegły rok wynosi w Chorwacji 1.4,w Polsce 1.1,w Niemczech 0,8,w Finlandii 2,2,na Ukrainie 5,2,we Włoszech 0,9 itp itd.Oczywiście to tylko suche statystyki,ale coś tam pokazują...tak samo jak te od kradzieży,gwałtów itp
Jak sobie wejdziesz na stronę jednej tylko gazety również zobaczysz kilka świeżych zdarzeń http://slobodnadalmacija.com/Novosti/Cr ... fault.aspx

http://slobodnadalmacija.com/Novosti/Cr ... kirom.aspx

http://slobodnadalmacija.com/Split/tabi ... fault.aspx

Nie oznacza to,że jest się czego obawiać(ja czuję się bezpiecznie tak w Polsce jak w większości państw europejskich) tylko po prostu świadczy to o tym iż jakoś szczególnie nie odbiega Chorwacja od sporej liczby innych państw
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne wieści z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone