Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne wieści z Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2017 11:32

Pożar w Tučepi
https://www.vecernji.hr/vijesti/pozar-t ... ka-1177421

Część turystów ewakuowano do hotelu ALGA

Obrazek
moninipis
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) moninipis » 19.06.2017 12:37

Gosia2826 napisał(a):Witam. Czy jest ktos to aktualnie przebywa w Podgorze? jak wyglada aktualnie sytuacja z pozarem? wyjazd mam zaplanowany na piatek 23 jade z 2 małych dzieci i nie wiem czy w ogóle jechac.


My mieliśmy przebywać do poniedziałku, koniec końców wróciliśmy w niedziele ale nie z powodu pożaru tylko sytuacji rodzinnej. W każdym razie w niedziele w godzinach około południowych trwało dogaszanie przez 4 samoloty i załogi, najprawdopodobniej to dogaszanie potrwa jeszcze pare dni ale powinno być bezpiecznie.
paszczaq
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paszczaq » 19.06.2017 13:09

Dzisiaj pożar był bardzo blisko Tucepi. Ale w mieście nic póki co się nie dzieje. Lata jeszcze jeden samolot gaśniczy a na Jadrance jadąc do Makarskiej widać jakie są straszne straty po stronie lasu.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 19.06.2017 21:04

paszczaq napisał(a):Dzisiaj pożar był bardzo blisko Tucepi. Ale w mieście nic póki co się nie dzieje. Lata jeszcze jeden samolot gaśniczy a na Jadrance jadąc do Makarskiej widać jakie są straszne straty po stronie lasu.

Czyli na razie nie opanowali?
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015
Re: MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 19.06.2017 21:19

Informacja z Onetu:
Strażacy wspomagani przez samoloty gaśnicze walczą z pożarami lasów, które przy silnym wietrze od Adriatyku wybuchły w kilku punktach Riwiery Makarskiej w Chorwacji. Ogień pojawił się wczoraj najpierw w parku narodowym Biokovo, w masywie górskim porośniętym lasami. Dziś rano ewakuowano m.in. z zagrożonych ogniem hoteli "Tamaris", "Neptun", "Jadran" i "Alga" ponad 800 gości. Ewakuowano również miejscową ludność zamieszkałą po obu stronach szosy D8, która wczoraj wieczorem została zamknięta na odcinku Tuczepi-Makarska.
JolaM:)
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2017
Chorwacki pozar

Nieprzeczytany postnapisał(a) JolaM:) » 19.06.2017 21:43

Mam pytanie - za jakiś czas jedziemy akurat na Riwiere makaMakarska a tam pożary i kurcze boję się ich. Jak bardzo one zagrażają pobytowi tam i dojazdowi bądź co bądź tunelami?
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011
Re: Chorwacki pozar

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 19.06.2017 21:52

Ostatnie pożary już ugaszone lub trwa dogaszanie, oczywiscie mam na myśli te z bieżących 2 dni.
Zatem JECHAĆ :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.06.2017 00:49

moninipis napisał(a):Potwierdzam ten pożar w Podgórze akurat mieliśmy przyjemność być wtedy w Podgórze na ul. Marka Marulica. Około 3:00 obudził nas gospodarz mówiąc że trzeba przestawić auto nad morze. Z uwagi na silny wiatr w około 15 minut pożar objął całe wzgórze gdzie znajduje się pomnik marynarzy i było ryzyko że zajmie miasteczko to szybko pakowanko było i wyjazd z Podgóry bo wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze. W tym czasie Podgora była w dymie, a w powietrzu latały żarzące się drobiny. Koniec końców podsumowując wyglądało to bardzo nieciekawie, nawet nasza gospodarz która została tam chyba najdłużej stwierdziła, że myslała że już trzeba będzie wsiąść na łódkę i odpłynąć. Szacunek dla strażaków, bo tylko dzięki nim ocalała Podgora, poniewa nie dopuścili do tego aby pożar przedostał się przez Jadrankę i ocalili m.in. ten apartament https://www.google.pl/maps/@43.2470611, ... 312!8i6656 gdzie wszystko w koło się spaliło. Straty w przyrodzie i widokach nieocenione...



Brak słów.. trzymam kciuki i obserwuję sytuację...
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.06.2017 06:17

Ja też trzymam kciuki za opanowanie sytuacji. Ja ruszam za 2 tygodnie, przez Makarską do MNE.
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 20.06.2017 08:06

Serce mnie boli jak na to patrzę. Straszne.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 20.06.2017 08:24

Dzisiaj gasi od rana jeden samolot.
Verti
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Verti » 20.06.2017 09:34

Witam wszystkich,

trochę mnie martwią ostatnie doniesienia z Chorwacji. 24.06 wyjeżdżamy do Drvenik 30 km za Makarską. Macie może jakieś nowe wieści jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy, czy jest jakieś ryzyko wyjazdu, czy drogi na dzień dzisiejszy są normalnie przejezdne? Proszę o jakiekolwiek informacje.
JolaM:)
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Chorwacki pozar

Nieprzeczytany postnapisał(a) JolaM:) » 20.06.2017 11:21

bronks napisał(a):Ostatnie pożary już ugaszone lub trwa dogaszanie, oczywiscie mam na myśli te z bieżących 2 dni.
Zatem JECHAĆ :hut:



A w tej chwili przebywasz gdzieś w okolicach? Nigdy nie byłam w Chorwacji tak daleko i mając wysoko rozbudowaną ( tj. ech te moje katastroficzne myśli) wyobraźnię powoduje we mnie to niepokój. Mógłbyś napisać jak jest teraz?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 11:27

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacki pozar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 11:31

JolaM:) napisał(a):
bronks napisał(a):Ostatnie pożary już ugaszone lub trwa dogaszanie, oczywiscie mam na myśli te z bieżących 2 dni.
Zatem JECHAĆ :hut:



A w tej chwili przebywasz gdzieś w okolicach? Nigdy nie byłam w Chorwacji tak daleko i mając wysoko rozbudowaną ( tj. ech te moje katastroficzne myśli) wyobraźnię powoduje we mnie to niepokój. Mógłbyś napisać jak jest teraz?

Pożar pod kontrolą.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/po ... -kontrolom
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne wieści z Chorwacji - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone