Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne wieści z Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.01.2013 09:34

GSM napisał(a):Już w nowym(na szczęście "bezkacowym") roku odpowiem ci,że ja też lubię Chorwację i jej krajobrazy,ale to nie ma nic wspólnego z oceną sytuacji.Generalnie np. średnia zabójstw na 100 000 mieszkańców za już ubiegły rok wynosi w Chorwacji 1.4,w Polsce 1.1,w Niemczech 0,8,w Finlandii 2,2,na Ukrainie 5,2,we Włoszech 0,9 itp itd.Oczywiście to tylko suche statystyki,ale coś tam pokazują...tak samo jak te od kradzieży,gwałtów itp
Jak sobie wejdziesz na stronę jednej tylko gazety również zobaczysz kilka świeżych zdarzeń http://slobodnadalmacija.com/Novosti/Cr ... fault.aspx

http://slobodnadalmacija.com/Novosti/Cr ... kirom.aspx

http://slobodnadalmacija.com/Split/tabi ... fault.aspx

Nie oznacza to,że jest się czego obawiać(ja czuję się bezpiecznie tak w Polsce jak w większości państw europejskich) tylko po prostu świadczy to o tym iż jakoś szczególnie nie odbiega Chorwacja od sporej liczby innych państw


czy Ty chcesz zniechęcić do spędzania urlopu w Chorwacji?
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 09:36

Tak,to jest mój cel
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.01.2013 09:42

ok. wolność słowa
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 10:08

Po prostu uważam,że gdybyś przeczytał dokładnie całą naszą mini dyskusję to nie padło by z twojej strony takie bezsensowne pytanie na które oczywista odpowiedź brzmi:NIE!,Pozdrawiam :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.01.2013 10:09

GSM napisał(a):Oczywiście to tylko suche statystyki,ale coś tam pokazują...tak samo jak te od kradzieży,gwałtów itp


Zapomniałeś o jednym fakcie:
Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze, ukrywa. :?
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 10:22

Uznałem,że lepiej poszperać w jakichkolwiek rzeczywistych liczbach,zdarzeniach aniżeli pisać na zasadzie:bo tak
Ogólnie cała dyskusja zaczęła się od tego,że na luzie odniosłem się do tego co napisał Rysio ,a potem Lidija Bacic Fan również przedstawił swoje zdanie pisząc o dużo bezpieczniejszym państwie niż inne na świecie co dla mnie jest takim idealistycznym bajaniem
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.01.2013 10:47

A propos,
Raport ONZ
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 01.01.2013 11:28

Hvala Mirko za poparcie :smo: Z tą statystyką masz rzeczywiście rację. Jestem ekologiem i coś o tym wiem. Jakże często jest ona zgubna. Najbardziej spektakularnym i dramatycznym tego przykładem jest (właściwie był) gołąb wędrowny (Ectopictes migratorius). Przepraszam za odejście od tematu.
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 11:52

Podawanie średnich statystycznych jest według mnie najbardziej miarodajne ponieważ wiadomo iż ogólna liczba przestępstw,zdarzeń praktycznie zawsze jest tym większa im więcej dany kraj ma ludności

Dla mnie Chorwacja jest tak samo bezpiecznym państwem jak Polska czy Niemcy,a odstawać na niekorzyść pod tym względem może np. Rosja
Ostatnio edytowano 01.01.2013 11:53 przez GSM, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.01.2013 11:53

GSM napisał(a):Uznałem,że lepiej poszperać w jakichkolwiek rzeczywistych liczbach,zdarzeniach aniżeli pisać na zasadzie:bo tak
Ogólnie cała dyskusja zaczęła się od tego,że na luzie odniosłem się do tego co napisał Rysio ,a potem Lidija Bacic Fan również przedstawił swoje zdanie pisząc o dużo bezpieczniejszym państwie niż inne na świecie co dla mnie jest takim idealistycznym bajaniem

zagrożenia są wszędzie i nic na to nie poradzimy
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 01.01.2013 11:56

jara: i do tego się ogólnie odnosiłem :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.01.2013 12:01

GSM napisał(a):jara: i do tego się ogólnie odnosiłem :)

no przecież wiem :wink:
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 01.01.2013 20:10

Niestety GSM podawanie średnich statystycznych np. w biologii nie zawsze jest miarodajnym. Natomiast w Polsce wcale nie czuję się bezpiecznie.
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 02.01.2013 09:24

Tak jak już pisałem cała dyskusja zaczęła się od tego,że stwierdziłeś iż w Chorwacji jest dużo bezpieczniej niż gdziekolwiek indziej na świecie z czym się nie zgadzam bo według mnie jest tam porównywalnie jak w wielu innych państwach europejskich.Mamy swoje zdania i tyle :)
Ja w Polsce mieszkam od urodzenia czyli ponad 26 lat i nigdy nikt mnie nie zaatakował,nie pobił(tzn. oczywiście bójki się zdarzały w czasach podwórkowo szkolnych,ale to nieco inna kategoria ;)),nie okradł,nie zgwałcił ani nie próbował zamordować,ale nie uważam iż to jest dowód na super bezpieczeństwo.Uważam,że jest u nas podobnie jak w wielu innych państwach UE oraz okolic i ogólnie nie odstajemy w żadną stronę.
Na pewno dzięki temu,że jesteśmy państwem praktycznie jednonarodowościowym i brak u nas większych grup emigracyjnych(w tym z innych kultur,religii) nie mamy dodatkowych problemów z tym związanych
Lidija Bacic Fan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija Bacic Fan » 02.01.2013 10:45

Masz rację mamy swoje zdania. Tym stwierdzeniem proponuję zakończyć naszą wymianę myśli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne wieści z Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone