Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne przewodniki, mapy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 19.04.2008 15:14

A ja tylko chciałem powiedziec, ze bardzo się cieszę z obecności miłośników i użytkowników MAP na tym forum. W czasach tomtomów, gps-ów i navi mapy jeszcze trzymają sie jakoś i to mnie raduje. Nawigacja jest dla wygodnych lub wygodnickich. Mapy - przepraszam wszystkich, ale to po prostu doświadczenie - dla myślących obserwatorów. Używanie mapy rozwija, używanie nawigacji usypia. Czyż nie?... Pozdrawiam.
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 19.04.2008 15:43

Trebor napisał(a):A ja tylko chciałem powiedziec, ze bardzo się cieszę z obecności miłośników i użytkowników MAP na tym forum. W czasach tomtomów, gps-ów i navi mapy jeszcze trzymają sie jakoś i to mnie raduje. Nawigacja jest dla wygodnych lub wygodnickich. Mapy - przepraszam wszystkich, ale to po prostu doświadczenie - dla myślących obserwatorów. Używanie mapy rozwija, używanie nawigacji usypia. Czyż nie?... Pozdrawiam.


Popieram w 99% procentach. Jeden procent rezerwuje na stowarzyszenie miłośników map. :wink: Mapa wymaga myślenia. Niedawno widziałem sytuację, jak kierowca wpatrzony w GPS o mało nie wjechał do rzeczki, gdyż całe to urządzenie nie pokazywało braku remontowanego mostku. :lol:
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 19.04.2008 16:09

GPS bywa bardzo przydatnym narzędziem do zrealizowania celu podróży. Mapa pokazuje coś więcej, uruchamia twoją wyobraźnię, daje szansę skonstruowania sobie własnego wyobrażenia o okolicy, do której zmierzasz, a potem - do konfrontacji tego, co "zobaczyłeś" na mapie z tym, co jest w rzeczywistości. Mapa powie o wiele więcej niż miły głos spikerki w gps...
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 24.04.2008 13:36

Zgadzam się w całej rozciągłości. Nawigacja świetnie sprawdza się w krajach wysoce rozwinietych z dużą siecią istniejących od dawna dróg, np Niemcy. Natomiast w pozostalych regionach, no cóż, nie będę kończył. Ja osobiście lubię podróże (i bieganie) z mapą i nawet sam proces planowania podróży "palcem po mapie" to dla mnie frajda i jakby początek wakacji. A w samej trasie używając tylko GPS-a, a potem w razie problemów odwoływanie się do mapy to tragedia. Po prostu nie jesteśmy "zorientowani w terenie".
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 02.05.2008 19:43

ciekawą propozycją wydawniczą na naszym rynku, jest atlas drogowy Chorwacja, jest tam mapa całej cro w skali1: 820 000, całego wybrzeża w sakali 1: 160 000, mapa plitwickich 1: 30 000 oraz 49 planów miast, wydane na węgrzech w 2007 r przez wyd. DEMART
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.05.2008 15:28

A oto kilka map i przewodników na dowód, że tak mało ich nie jest:

Obrazek

Obrazek
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 16.06.2008 17:16

caja2 napisał(a):ciekawą propozycją wydawniczą na naszym rynku, jest atlas drogowy Chorwacja, jest tam mapa całej cro w skali1: 820 000, całego wybrzeża w sakali 1: 160 000, mapa plitwickich 1: 30 000 oraz 49 planów miast, wydane na węgrzech w 2007 r przez wyd. DEMART


Mam ten atlas. Wydaje się bardzo przystępny i dokładny.

W skali 1:820 000 mieści się nie tylko cała Chorwacja, ale też cała Słowenia, Bosnia i Hercegowina i Czarnogóra oraz zachodnia część Serbii z Belgradem. Ta skala może nie jest dokładna ale przez środkową Chorwację jeździ się głównie autostradami i to chyba wystarcza. A na skrzyżowaniach i zjazdach polecam wydrukować sobie jakiś kawałek z netu, np. ViaMichelin.


PS. Kupując w necie można się nieźle nabrać, bo nigdzie nie jest dokładnie napisane jaka część jest w dokładnej skali 1:160 000.
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008
Chorwacki Abc

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 22.06.2008 22:34

mam nawigacje już trzecią program ego no i cóż nie myśle,jestem leniwy....no to przykład do czego może być wykorzystana.jestem wędkarzem w zime znalazłem górke pod wodą no i cóż nawigacja poi i na wiosne łódką w to samo miejsce co do 0,5metra a z samą mapą pozostaje zrobić krzyżyk na lodzie a wiosną na ......wodzie he...taki żart.mam kolege w wojsku kartografia i też posługują sie nawigacjami żadna ujma
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 04.07.2008 11:53

Może taki atlas, zastanawiam się nad jego zakupem http://www.bezdroza.com/?page=shop/flyp ... artner=123 co o nim sądzicie, może ktoś go posiada ? proszę o opinie na jego temat. Dziękuję
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 11.07.2008 20:36

kaszubskiexpress napisał(a):Najsmieszniejsze jest to ,ze uwage zwracaja najczesciej ci co maja po kilka tysiecy postow ......


Bo oni właśnie na tym nabijają sobie posty. :lol:
pzdr
ahmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 12.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ahmed » 12.07.2008 17:36

Polecam poradnik wydany w 2007 roku przez National Geographic: http://tnij.com/poradnik225
Caroline
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Caroline » 15.07.2008 12:22

jakrysz napisał(a):Zadzwoń do Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie. Tel. 022 8285193. Podasz swój adres, a przemiła Pani prześle Ci bezpłatnie nowe foldery i mapę Chorwacji wyd 2008.


własnie dzwonilam po ten nr odnośnie materiałow i pani lekko juz poirytowana (chyba mnstwo osob dzwoni;-)) poprosiła o składanie zamówień na stronie
http://pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1529.
kacha35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacha35 » 15.07.2008 13:59

A ja zadzwoniłam pod ten nr.chorwackiej wspólnoty i tak jak wcześniej pisano, przemiła pani spisała moj adres i poinformowała,ze w ciągu kilku dni przesyłak na ten adres dotrze :lol:



:lol:
Caroline napisał(a):
jakrysz napisał(a):Zadzwoń do Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie. Tel. 022 8285193. Podasz swój adres, a przemiła Pani prześle Ci bezpłatnie nowe foldery i mapę Chorwacji wyd 2008.


własnie dzwonilam po ten nr odnośnie materiałow i pani lekko juz poirytowana (chyba mnstwo osob dzwoni;-)) poprosiła o składanie zamówień na stronie
http://pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1529.
:lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.07.2008 00:54

ahmed napisał(a):Polecam poradnik wydany w 2007 roku przez National Geographic: http://tnij.com/poradnik225


Wyszła aktualniejsza wersja z marca 2008! Nie kupujcie więc tej starej. albo też autor jest "nowy" bo pisze ze to pierwsze wydanie.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 25.08.2008 14:16

W ogóle nie kupujcie tego przewodnika, niczego się z niego nie dowiecie, będzie tylko zbędnym ciężarem podczas zwiedzania i spacerów, z czystym sumieniem ODRADZAM, w zeszłym roku korzystałam z przewodnika Pascala i był o wieeeeele lepszy. W tym przewodniku nie ma żadnych konkretnych informacji, dwa zdania na temat jakiegoś jednego zabytku i opinia autora w stylu, że w Zadarze warto zjeść botwinkę...
Jestem zła na siebie, że kupując go nie sprawdziłam dokładniej co jest w środku, ale pomyślałam sobie National Geographic... to musi być coś :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne przewodniki, mapy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone