Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Aktualne kursy walut (kuna)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slapol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) slapol » 17.06.2011 18:36

Temat kursów walut i przeliczników wraca jak bumerang przed każdym sezonem :lol:
To z jednej strony zrozumiałe, a z drugiej...no właśnie :?

Przykład różnicy pomiędzy euro i złotówkami wymienionymi w Crolandii na kuny (stan na dzień dzisiejszy we Wrocku) i dzisiejszej tabeli kursów Splistka Banka.

Wrocław:
1 eur=4,065 zł (tabela detaliczna większości kantorów),
Splitska Banka:
1 eur=7,35 kn,
1 zł=1,7765 kn,

...po kupnie euro we Wrocławiu i sprzedaniu w CRO otrzymamy:
4,065:7,35=0,5531 zł/kn
...po sprzedaży złotówek w CRO;
1: 1,7765=0,5629 zł/kn

...różnica
:?: 0,0098 zł :!: :!: ....prawie 1 grosz :wink: :lol:

No i już wiecie, o czym rozprawiacie :wink: :lol:

Do Chorwacji w tym roku pojadę po raz 10 i pewne rzeczy mają się przez ten czas bez zmian:
1. Poza nielicznymi wyjątkami drogiego u nas euro, w 95 % najkorzystniej było kupić w PL eurasy i wymienić je w CROBANKU na kuny.
2. Kursy wymiany w bankach są w Chorwacji korzystniejsze od kantorów i nie pobiera się prowizji za wymianę.
3. Korzystnie jest wziąć złotówki i sukcesywnie wymieniać na kuny, bo jak pokazałem powyżej różnice są minimalne, a gdy się wymieni za dużo euro to potem trzeba je wziąć do domciu lub odwrotnie wymienić ze stratą.
4. Gdzie się tylko da (a da się prawie wszędzie) płacić kartą, a nie tracić czasu na bieganie po bankach i kantorach, lepiej iść na zimne piwko lub chłodne winko.
5. Gdy bierzemy "ze ściany" a nie mamy opcji braku opłat za operację, lepiej wziąć większą ilość kasy niż kilka razy płacić po 10 zł.
6. Na bramkach autostradowych płacimy kartą i przejeżdżamy na bramkach automatycznych (z reguły bez kolejek nawet w dni weekendowe).
7. Jeśli ktoś się chce poczuć lepiej i mieć kuny już na wjeździe, kantor całodobowy jest w Macelij po prawej stronie za wjazdem do CRO (ktoś już wcześniej o tym pisał).

...i najważniejsze...

różnica między wszystkimi opcjami typu karta, euro, złotówki jest na drugim-trzecim miejscu po przecinku :!:
Aby wyniosła ogółem np. kilkadziesiąt złotych, trzeba w Crolandii wydać ze 20 000 zł....zatem....nie przejmujcie się duperelami tylko wypoczywajcie, czego Wam serdecznie życzę :lol: :lol:

Pozdrav

P.S.
Na kwatery trzeba mieć eurasy, kupujcie je w PL w cenach hurtowych, a nie detalicznych (przy zakupie np. 500 eur) zawsze jest to możliwe.
Ja kupuję TUTAJ
Adam,K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 17.06.2011 18:41

Ten post Sławku powinien służyć za wzór :!:
malibu100
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) malibu100 » 20.06.2011 17:16

Jeśli mam karte visa z mbank i visa inteligo, którą korzystnniej bedzie używać ( mniejsza prowizja)??
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.06.2011 17:21

malibu100 napisał(a):Jeśli mam karte visa z mbank i visa inteligo, którą korzystnniej bedzie używać ( mniejsza prowizja)??

Kiedyś miałem Inteligo i było dobrze...a najlepiej zapytać w banku.
:wink:

Pzdr
kuba74
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba74 » 21.06.2011 15:57

slapol napisał(a):Temat kursów walut i przeliczników wraca jak bumerang przed każdym sezonem :lol:

Przykład różnicy pomiędzy euro i złotówkami wymienionymi w Crolandii na kuny (stan na dzień dzisiejszy we Wrocku) i dzisiejszej tabeli kursów Splistka Banka.

Wrocław:
Splitska Banka:
1 eur=7,35 kn,
1 zł=1,7765 kn,

...różnica

Do Chorwacji w tym roku pojadę po raz 10 i pewne rzeczy mają się przez ten czas bez zmian:
1. Poza nielicznymi wyjątkami drogiego u nas euro, w 95 % najkorzystniej było kupić w PL eurasy i wymienić je w CROBANKU na kuny.
2. Kursy wymiany w bankach są w Chorwacji korzystniejsze od kantorów i nie pobiera się prowizji za wymianę.
3. Korzystnie jest wziąć złotówki i sukcesywnie wymieniać na kuny, bo jak pokazałem powyżej różnice są minimalne, a gdy się wymieni za dużo euro to potem trzeba je wziąć do domciu lub odwrotnie wymienić ze stratą.
4. Gdzie się tylko da (a da się prawie wszędzie) płacić kartą, a nie tracić czasu na bieganie po bankach i kantorach, lepiej iść na zimne piwko lub chłodne winko.
5. Gdy bierzemy "ze ściany" a nie mamy opcji braku opłat za operację, lepiej wziąć większą ilość kasy niż kilka razy płacić po 10 zł.
6. Na bramkach autostradowych płacimy kartą i przejeżdżamy na bramkach automatycznych (z reguły bez kolejek nawet w dni weekendowe).
7. Jeśli ktoś się chce poczuć lepiej i mieć kuny już na wjeździe, kantor całodobowy jest w Macelij po prawej stronie za wjazdem do CRO (ktoś już wcześniej o tym pisał).

...i najważniejsze...

różnica między wszystkimi opcjami typu karta, euro, złotówki jest na drugim-trzecim miejscu po przecinku :!:
Aby wyniosła ogółem np. kilkadziesiąt złotych, trzeba w Crolandii wydać ze 20 000 zł....zatem....nie przejmujcie się duperelami tylko wypoczywajcie, czego Wam serdecznie życzę :lol: :lol:

Pozdrav

P.S.
Na kwatery trzeba mieć eurasy, kupujcie je w PL w cenach hurtowych, a nie detalicznych (przy zakupie np. 500 eur) zawsze jest to możliwe.
Ja kupuję TUTAJ

Bardzo dobre podsumowanie :!:
jck1
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jck1 » 25.06.2011 13:17

Witam wszystkich. Wczoraj wieczorem wróciłem z Chorwacji. Co się dało płaciłem kartą Visa z mBanku. Oto przykładowe transakcje:
18.06 - tankowanie - 1kuna = 0,552 zł
20.06 - zakupy market Tommy - 1kuna = 0,551 zł
23.06 - wypłata w bankomacie Splitska Banka - 1kuna = 0.553 zł

Jak widać kuna wychodzi generalnie po 0,55 zł tak więc nie ma się co bawić w jakikolwiek zakup kun w Polsce.

Pozdrawiam
Jck1
baak4
Croentuzjasta
kurs KUNY

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 25.06.2011 15:27

dzisiaj w banku w chorwacji

EMU 978 EUR 1 7,356592

Poljska 985 PLN 1 1,845793

czy znacie kurs z kantoru np. w Makarskiej
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.06.2011 19:47

jck1 napisał(a):Witam wszystkich. Wczoraj wieczorem wróciłem z Chorwacji. Co się dało płaciłem kartą Visa z mBanku. Oto przykładowe transakcje:
18.06 - tankowanie - 1kuna = 0,552 zł
20.06 - zakupy market Tommy - 1kuna = 0,551 zł
23.06 - wypłata w bankomacie Splitska Banka - 1kuna = 0.553 zł

Jak widać kuna wychodzi generalnie po 0,55 zł tak więc nie ma się co bawić w jakikolwiek zakup kun w Polsce.

Pozdrawiam
Jck1

Dokładnie - najkorzystniej jest wyciągać ze ściany :)
Żadne kupowanie kun, euro w Polsce - i potem wymiana w kantorach.

A w razie czego zawsze wskazane jest mieć trochę złotówek i eurasów.
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.06.2011 19:51

malibu100 napisał(a):Jeśli mam karte visa z mbank i visa inteligo, którą korzystnniej bedzie używać ( mniejsza prowizja)??

Najlepiej jest mieć MasterCard - bo nie pobierają opłaty za przewalutowanie - weź sobie z Mbanku kartę MC i po sprawie
Visa - pobiera za przewalutowanie na euro.
endryu
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.06.2011 20:16

taż polecam kartę MasterCard. W zeszłym roku z niej korzystałem w Chorwacji. Bardzo dobre przeliczniki na złotówki :) No i warto płacić kartą za wszystko co się da :)
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.06.2011 20:26

slapol napisał(a):Temat kursów walut i przeliczników wraca jak bumerang przed każdym sezonem :lol:

Wrocław:
Splitska Banka:
1 eur=7,35 kn,
1 zł=1,7765 kn,

...różnica
...
...
...
...i najważniejsze...

Nie chcę ale muszę.
Zawsze pisałem, że nie znam się na tej całej "sztuce" gdzie taniej,lepiej ,.... Pisałem,że nie warto sobie tym głowy zaprzątać. Płacisz i już. Ile to na PLN i czy taniej .. po co to komu. Różnica prawie żadna.
Slapol .... porządna robota. :!:
ps.
Małe doprecyzowanie do pkt. 6.
Można stać w kolejce by w końcu zapłacic kartą. Slapol zapewne miał na myśli ( ja polecam) bramkę gdzie kartę wkładamy do "szafy". Trwa to sekundę, karta "wypluta" i jedziemy dalej.
Ostatnio edytowano 25.06.2011 20:36 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
porto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 25.06.2011 20:27

pawelli napisał(a):

Najlepiej jest mieć MasterCard - bo nie pobierają opłaty za przewalutowanie - weź sobie z Mbanku kartę MC i po sprawie
Visa - pobiera za przewalutowanie na euro.

Moim zdaniem płacąc kartą Mastercard z mBanku kurs będzie podobny jak w przypadku płatności Visą. MasterCard ma gorsze przeliczniki niż Visa i tutaj niweluje się 2% za przewalutowanie. Sprawdzę dopiero po 10.07. jak będę w CRO, ponieważ mam MasterCard, a żona Visę.

Pozdrawiam.
bondzo001
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bondzo001 » 26.06.2011 00:10

Wrocław:
Splitska Banka:
1 eur=7,35 kn,
1 zł=1,7765 kn,

...różnica

...i najważniejsze...

Pozdrav

P.S.
Ja kupuję TUTAJ

kawa na ławe
w koncu ktos z JAJAMI :)
smiac sie chce jak widze 5 stron sporow, gdzie lepiej, gdzie taniej.
a tu chodzi o 1 grosz.
bravo slapol.
tatamarcela
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatamarcela » 26.06.2011 15:49

w piątek płaciliśmy w Plitvicach kartą MC.
kurs wyszedł 0,556 zł!!!

a w środę kupowałem Kuny w najtańszym warszawskim kantorze po 0,575 zł.
Stendo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 26.06.2011 17:10

tatamarcela napisał(a):...a w środę kupowałem Kuny w najtańszym warszawskim kantorze....

A możesz podać który to ?? Bo zupełnie nie interesowałem się a muszę kilka EUR zakupić przed wyjazdem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Aktualne kursy walut (kuna) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
x
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2014