Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.07.2017 23:19

.
Ostatnio edytowano 06.07.2017 09:54 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 06.07.2017 06:25

OK wiem, że strefa Schengen ale jadąc w styczniu na narty w kierunku Insbrucka stałem 1h na granicy AUT/GER. Zrobili zwężenie przed granicą i spowolnili ruch. Generalnie chodzi o temat uchodźców.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.07.2017 11:20

Wiedeń nad Dunajem na I biegu! Trasa powrotna odcinek nad rzeką - zwężenie do jednego pasa. Trochę lepiej mieli Ci co zjeżdżali na S2 w kierunku Bratysławy, a Ci do S1 i dalej A5 odstali min 1 godz. Wracałem 12 VII popołudniu 17-18.
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 14.07.2017 21:09

Polecicie jakąś sensowną obiadową knajpę w tym roku między Olomuńcem a Gratz? Żólty moloch w Mikulov koło ronda odpada, już nie:) Chyba, że wcześniej, lecę od A1 od Gliwic już.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.07.2017 07:38

leopantera napisał(a):Wiedeń nad Dunajem na I biegu! Trasa powrotna odcinek nad rzeką - zwężenie do jednego pasa. Trochę lepiej mieli Ci co zjeżdżali na S2 w kierunku Bratysławy, a Ci do S1 i dalej A5 odstali min 1 godz. Wracałem 12 VII popołudniu 17-18.

Ja pojechałem przez pomylke na Bratysławie S2 i później navigation poprowadziła mnie jakimiś kanałami, portem i było dosyć sprawnie:) ale Wiednia nie mogę zdzierżyć!Na szczęście już jestem 90 km od Slupska:).Breclaw troszkę się zakorkował tak na + 10-12 minut.Reszta ok. chodź ciężko nasza DK1 to porażka:(
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.07.2017 08:33

Najlepszą trasą jest S2 bo to obwodnica Wiednia; długa ale bardziej pusta niż jazda przez centrum, które zawsze jest zawalone. A poza tym kto jedzie w tygodniu?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2017 13:01

Informacje po przyjeździe.
Jadąc w sobotę w dn. 08.07.17 do Włoch nie było żadnych korków. Jadąc przez Wiedeń był zwolniony ruch ale nie było stania w korku.
Jadąc z powrotem w dn. 22.07.17 straciłem ok. 1h w korku na odcinku od Wenecji do Udine (przez remonty), na bramkach autostradowych przed granicą z Austrią ok. 15 minut oraz jadąc przez Wiedeń w korku też ok. 15 min.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 03.06.2018 12:37

Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2018 13:32

Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.07.2018 18:21

dids76 napisał(a):
Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/


Sytuacja w robocie zmusza mnie do wyjechania dopiero w sobotę, 18.08.
Teoretycznie to w PL "długi weekend", ale bije się z myślami co będzie w krajach tranzytowych.

Wyjeżdżam z Wwy o 3:30-4:00 rano i teraz nie wiem, pchać się przez CZ-AUT-SLO, czy SK-HUN.
Obie trasy w małym paluszku, ale:
a) w CZ widzę znowu remonty w okolicach Ołomuńca, Brna...do Wiedna wjechałbym ok. 12:00-13:00, więc "fala" wyjazdów na południe była by za mną, a wg. ASFNAG nic się aktualnie w Wiedniu nie remontuje.
b) w SK....hmm no wysypki dostaje na myśl o tym, że w opcji przez CZ już w Siewierzu wskakuje na A, a tu mnie czeka jeszcze Pszczyna, B-Biała, Zwardoń, Cadca, Zylina, albo ... w II opcji Cieszyn, Mosty u Jablunkova, Cadca, Zylina...

Noclegu na razie nie mam, będzie albo w Ptuj (opcja a), albo koło Mursko Sred...(opcja b).
Doradźcie - warto przy tych warunkach startu (3-4 rano) pchać się na Wiedeń? Remontują coś w CZ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 18:38

W Wiedniu nie ma żadnych remontów od co najmniej października zeszłego roku. W Czechach stały repertuar. W sobotę w Czechach powinno być OK, najgorsze są poniedziałki i piątki.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 25.07.2018 11:19

el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):
Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/

Wyjeżdżam z Wwy o 3:30-4:00 rano i teraz nie wiem, pchać się przez CZ-AUT-SLO, czy SK-HUN.


Kiedyś kilka razy jeździłem przez Słowację ale znajomy polecił i spróbowałem raz przez Czechy. Do dzisiaj (2 razy w roku od 6 już lat) jeżdżę tylko przez Czechy-Austrię. Remonty w Czechach jeśli były to jedziesz bezkorkowo i sprawnie. Masz tylko ograniczenie prędkości i jedziesz jednym pasem. Ponadto Austriacy sprawnie budują autostradę od Wiednia w kierunku na Brno. Ostatnio oddano kolejny odcinek po stronie austriackiej i czas przejazdu skrócił się o kolejne 15 minut. W Katowicach wjeżdżasz na autostradę i jedziesz nią aż za Brno. Jadąc przez Słowację aż do wjazdu na autostradę w okolicach Żyliny jedziesz o wiele gorszą wąską drogą i czasowo to wypada fatalnie.
Reasumując. Polecam drogę przez Czechy-Austrię.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.07.2018 16:14

zbig99 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):
Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/

Wyjeżdżam z Wwy o 3:30-4:00 rano i teraz nie wiem, pchać się przez CZ-AUT-SLO, czy SK-HUN.


Kiedyś kilka razy jeździłem przez Słowację ... [ciach] .


Wiesz, nie chodzi w moim pytaniu o wyższości trasy jednej nad drugą, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że CZ-AUT to trasa mająca najwięcej odcinków autostradowych/schnellstrasse - w zasadzie oprócz trasy przez wsch. Polskę i SK (Koszyce), przetestowałem na przestrzeni tych 14 lat wyjazdów do HR wszystkie warianty, łącznie z S6 w AUT.

Tu chodzi raczej o stan owych remontów w CZ i Wiedniu, które teraz sporadycznie w Wiedniu i trwalne w CZ pojawiają się na mapie, a w sezonie 2017 powodowały gigantyczne wręcz zatwardzenia.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone