Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michalk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.02.2005
Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk » 22.04.2010 15:06

Witajcie :)
Pod koniec maja wypływam z Sukosanu w tygodniowy rejs jachtem Bavaria 36. Interesują mnie w miarę aktualne ceny za nocowanie
w marinach, na bojach. Kolejna sprawa czy za cumowanie na bojce można płacić w EUR, czy tylko kunami? Będę wdzięczny za info.
Ahoj!

Michał
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.04.2010 17:42

A nie wystarczy wejść na stronę mariny?
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.04.2010 18:14

http://www.marinadalmacija.hr/en/novosti1en.htm - na dole na pasku 2 w kolejności są ceny :wink:
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 23.04.2010 11:31

michalk napisał(a):Witajcie :)
Pod koniec maja wypływam z Sukosanu w tygodniowy rejs jachtem Bavaria 36. Interesują mnie w miarę aktualne ceny za nocowanie
w marinach, na bojach. Kolejna sprawa czy za cumowanie na bojce można płacić w EUR, czy tylko kunami? Będę wdzięczny za info.
Ahoj!

Michał


Na stronach chorwackiego ministerstwa Morza jest informacja o maksymalnych opłatach za korzystanie z koncesjowanych kotwicowisk.
Nie wiedzieć czemu tak ważna informacja podana jest wyłącznie po chorwacku. W wersji angielskiej serwisu nie występuje.
http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=474
Własnie przygotowuję tlumaczenie tego przepisu i niedługo pojawi się na mojej stronie www.

Wykaz miejsc i opłaty są tu:
http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/SIDRISTA-koncesinirana%201.xls

Opłaty są w kunach, czasem pozwalają placić w euro tylko wtedy dochodzi dyskusja po jakim kursie przeliczyć.

Ceny marin są podane na ich stronach, a wykaz marin np. tu:
http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=632
michalk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk » 26.04.2010 14:04

Dzięki - sprawdziłem juz mariny ACI ale szukałem przede wszystkim info ile liczą sobie srednio przy postoju na bojach :)
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 26.04.2010 14:20

michalk napisał(a): . . . szukałem przede wszystkim info ile liczą sobie srednio przy postoju na bojach :)


No i to właśnie jest w tabelce excel z linka powyżej.
Co prawda podany jest "MAKSIMALNI IZNOS NAKNADE PO NEDJELJIVOM DANU I DUŽNOM METRU" (czyli cena za metr długości i dzień) ale raczej nie liczyłbym na duże obniżki.
Chociaż czasem udawalo się przekonać, że 38 stopowa łódka ma niecałe 10m :-)
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 05.05.2010 11:24

michalk napisał(a):Witajcie :)
Interesują mnie w miarę aktualne ceny za nocowanie
w marinach, na bojach. Michał


Tu można znaleźć aktualne ceny chyba większości marin (nie sprawdzalem czy są wszystkie):

http://www.nautik-verlag.de/gesetze/kroatien-marinapreise-2010.pdf

Tekst w języku niemieckim, ale tabelki raczej dla wszystkich będa zrozumiałe. W niektórych marinach podano dodatkowo (poniżej) cenę za miejsce na lądzie.
michalk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk » 13.05.2010 10:04

Ogromne dzięki za info - za tydziń juz jadę na żagle w Cro...nie mogę sie doczekać :)
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 17.04.2018 20:28

Zrobię mały odkop.
Przed sezonem zrobiłem rozeznanie w cenach marin i portów w Chorwacji. W sumie to dużego zaskoczenia nie ma - w portach miejskich jest wyraźnie taniej, niż w marinach. Standard portów z roku na rok się podnosi i według mnie dużo przyjemniej jest w nich stawać niż w marinach.

Ceny marin jak zwykle dość wysokie, ale wśród nich jest "perełka" - ACI w Rovinj. Warto się zapoznać z cenami przed zacumowaniem. Powód? Z tego co słyszałem nastawiają się na Mega Yachty.

Materiał z cenami jest tutaj: https://www.punt.pl/ceny-marin-i-portow ... onie-2018/

Jak ktoś prześle jakieś cenne informacje lub uaktualnienia, będę wdzięczny i chętnie wrzucę na stronę
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 30.06.2018 12:06

ceny z okresu 16-23 czerwca 2018 za jacht Oceanis 45 (do 14 m):
- zatoka naprzeciwko Hvaru wsp. 43°09'26.1"N 16°23'22.2"E - cena za boję 350 kuna,
- w ACI Korčula nie było miejsca (fizycznie jeszcze były, ale zarezerwowane - warto wcześniej zadzwonić) w związku z powyższym pozostała zatoka Uvala Luka wsp. 42°57'12.6"N 17°08'26.1"E - cena za kotwicę 180 kuna,
- zatoka Zaklopatica na Lastovie - muring przy restauracji gratis, pod warunkiem zjedzenia kolacji, ale to teren parku, więc opłata 200 kuna,
- Komiža - boja 250 kuna
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 30.06.2018 18:30

...a "city harbour" też nie było miejsca na Korczuli? Można było jeszcze spróbować w Orebiczu ,wszak ktoś opisywał ,że cumował tam oceanisem , przecież nie ma chyba większego draft' u niż 2 m.
To nie cumowaliście w portach?
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 01.07.2018 13:59

Przy Korculi można było było się jeszcze pokręcić po okolicy, ale do meczu (Polska - Senegal) mieliśmy mniej niż godzinę i stanęliśmy najbliżej jak się dało żeby zdążyć. Co do głębokości, to nasza kotwica była na 12 m. Stało tam w nocy ok 30 jachtów (były też większe). Co do portów, to mieliśmy w planie Korculę i Komize. W Korculi, tak jak pisałem (ale rano wpłynęliśmy na krótko po wodę), a w Komizy - dziwna sprawa, już na pół mili przed portem podpłynęła do nas obsługa na pontonie mówiąc, że port jest pełny (a widać było za pirsem tylko 2 maszty) i polecając żeby płynąć za nimi. Przycumowali nas do boi, chyba najdalszej od brzegu. Po pytaniu, czy możemy zmienić boję, zgodzili się bez problemu. Stanęliśmy więc na najbliższej do końca pirsu (pontonem ok 30 m). Był to też dobry punkt desantowy i obserwacyjny. Do wieczora w podobny sposób potraktowali kilkanaście jachtów, a port pozostał prawie pusty do rana. W Komiży tego wieczoru był jakiś festiwal morski, przypłynęły ożaglowane, zabytkowe łodzie rybackie - może to miało związek. W każdym razie miejsca w porcie było jeszcze na kilkanaście jachtów. Byłem w Komizy już kilka razy i pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.
A w Zaklopaticy było jak w porcie (a nawet lepiej), muring, prąd, woda, toalety i dobre jedzenie. Bardzo polecam.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.07.2018 15:26

lew napisał(a):...a "city harbour" też nie było miejsca na Korczuli? Można było jeszcze spróbować w Orebiczu ,wszak ktoś opisywał ,że cumował tam oceanisem , przecież nie ma chyba większego draft' u niż 2 m.
To nie cumowaliście w portach?

Koledze oczywiście chodziło o zanurzenie czyli z ang. draught :roll:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.07.2018 20:28

......koleżanko , a to nie to samo ?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.07.2018 20:38

pit444 napisał(a):Przy Korculi można było było się jeszcze pokręcić po okolicy, ale do meczu (Polska - Senegal) mieliśmy mniej niż godzinę i stanęliśmy najbliżej jak się dało żeby zdążyć. Co do głębokości, to nasza kotwica była na 12 m. Stało tam w nocy ok 30 jachtów (były też większe). Co do portów, to mieliśmy w planie Korculę i Komize. W Korculi, tak jak pisałem (ale rano wpłynęliśmy na krótko po wodę), a w Komizy - dziwna sprawa, już na pół mili przed portem podpłynęła do nas obsługa na pontonie mówiąc, że port jest pełny (a widać było za pirsem tylko 2 maszty) i polecając żeby płynąć za nimi. Przycumowali nas do boi, chyba najdalszej od brzegu. Po pytaniu, czy możemy zmienić boję, zgodzili się bez problemu. Stanęliśmy więc na najbliższej do końca pirsu (pontonem ok 30 m). Był to też dobry punkt desantowy i obserwacyjny. Do wieczora w podobny sposób potraktowali kilkanaście jachtów, a port pozostał prawie pusty do rana. W Komiży tego wieczoru był jakiś festiwal morski, przypłynęły ożaglowane, zabytkowe łodzie rybackie - może to miało związek. W każdym razie miejsca w porcie było jeszcze na kilkanaście jachtów. Byłem w Komizy już kilka razy i pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.
A w Zaklopaticy było jak w porcie (a nawet lepiej), muring, prąd, woda, toalety i dobre jedzenie. Bardzo polecam.

.....w Komizy rzeczywiście obsługa jest "bezpośrednia" - bez ceregieli rzucili cenę + tip za cumowanie w porcie , troszkę mniejszy na bojkach.
A jak w Laganini ? MOET lał się strumieniami, tak jak u załóg ze starej unii? :papa:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone