Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasztecik
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik » 19.09.2018 14:12

Generalnie, to z załogą chcemy spać na kotwicowiskach, ale nie wiemy jak jest z uzupełnianiem wody i opróżnianiem zbiorników. Wtedy płaci się za to jak za całą noc, czy jakoś inaczej? Czy jest tu ktoś, kto chciałbym odpowiedzieć na moje pytania? Byłbym wielce zobowiązany ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2018 14:20

pasztecik napisał(a):Generalnie, to z załogą chcemy spać na kotwicowiskach, ale nie wiemy jak jest z uzupełnianiem wody i opróżnianiem zbiorników. Wtedy płaci się za to jak za całą noc, czy jakoś inaczej? Czy jest tu ktoś, kto chciałbym odpowiedzieć na moje pytania? Byłbym wielce zobowiązany ;)

Zbiorników? Nie masz WC morskiego?
Jeśli nie śpisz w marinie - płacisz za zabieraną na pokład wodę. Jeśli śpisz - wszystko masz w cenie.
W portach miejskich - masz dwie godziny postoju gratis, dłużej - opłata jak za dobę, woda, prad - dodatkowo płatne, sanitariaty - różnie
pasztecik
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik » 19.09.2018 14:47

Mam wc morskie, ale z tego co wiem, to za wylewanie nieczystości w porcie są kary
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2018 14:51

pasztecik napisał(a):Mam wc morskie, ale z tego co wiem, to za wylewanie nieczystości w porcie są kary

Za wylewanie - na pewno tak. Za korzystanie z WC - hm....nie spotkałam sie z takową, zwłaszcza ze w wielu portach nie ma infrastruktury i nie ma gdzie załatwić potrzeb fizjologicznych inaczej niż w toalecie jachtowej
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.09.2018 23:09

pasztecik napisał(a):Cześć, mam pytanie odnośnie stawania na boi. Czy jeśli mam wykupione miejsce na boi, to mam prawo używać sanitariatów w marinie? No właśnie, jak z nimi jest? Są w każdej większej marinie? Dodatkowo, czy można za dopłatą uzupełnić w marinie wodę na jachcie?

.....w przewodniku "888 portów i zatok" jest opisane szczegółowo, jakie każdy port, czy marina posiada udogodnienia dla żeglarzy i jachterów i w jakiej cenie, oraz głębokości ; niestety nie w każdej są sanitariaty i nie we wszystkich jest woda na pirsie. Czasami bywają kłopoty z podłączeniem się do prądu, bo np. stojący obok jacht musi mieć podłączone 3! kable . Pływanie na dinghy do toalety bywa kłopotliwe, więc może zamknąć zawór "waste"( jako alternatywa dla wycieczek na ląd) :D
Ostatnio edytowano 20.09.2018 00:52 przez lew, łącznie edytowano 1 raz
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 20.09.2018 00:01

Tu przyklad,tegoroczny cennik z Mariny Novi Vinodolski w 4 jezykach_

http://marinanovi.hr/wp-content/uploads ... k_2018.pdf
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 20.09.2018 00:21

https://www.punt.pl/ceny-marin-i-portow ... onie-2018/

Pasztecik, może wrzuć tu mapkę ze szkicem planowanej trasy.
pasztecik123
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik123 » 01.11.2018 22:20

trasa ma wyglądać tak :
Sukosan - Szybenik - Split - Makarska/Drvenik - Zuljana - Dubrovnik.
Powrót taki sam. Teraz pytanie jaką realną prędkość da się osiągnąć przy 2-3 stopniach w skali beauforte'a przy 2 lub 3 osobowej załodze na bavarii 37? ( orientacyjnie )
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.11.2018 23:43

......wszystko zależy od twojego kunsztu żeglarskiego; pytanie trochę nieprecyzyjne :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2018 13:15

pasztecik123 napisał(a):trasa ma wyglądać tak :
Sukosan - Szybenik - Split - Makarska/Drvenik - Zuljana - Dubrovnik.
Powrót taki sam. Teraz pytanie jaką realną prędkość da się osiągnąć przy 2-3 stopniach w skali beauforte'a przy 2 lub 3 osobowej załodze na bavarii 37? ( orientacyjnie )

Jeśli potrzebujesz porad odezwij się na PW. Pozdrawiam
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.11.2018 17:06

pasztecik123 napisał(a):trasa ma wyglądać tak :
Sukosan - Szybenik - Split - Makarska/Drvenik - Zuljana - Dubrovnik.
Powrót taki sam. Teraz pytanie jaką realną prędkość da się osiągnąć przy 2-3 stopniach w skali beauforte'a przy 2 lub 3 osobowej załodze na bavarii 37? ( orientacyjnie )


Wnioskując po Twoich pytaniach, będzie to zapewne Twoje pierwsze doświadczenie z żeglarstwem, więc nie wiem, czy oby na pewno chcesz sobie robić rajd do Dubrownika i z powrotem :)

Pisałeś, że chcesz spać na cumowiskach, a następnie podajesz porty jako punkty pośrednie na trasie.
Rejony, które opisałeś mam dość dobrze opływane ( na motorówce), mogę wskazać kilka ciekawych miejsc do cumowania na noc, ale rozważyłbym też inne trasy.

Co do załogi....jak to 2-3 osoby? 8O Kto będzie skiperem i jakie ma doświadczenie ?
Jeśli będziecie mieli skipera, to nie potrzeba Wam żadnego doświadczenia, on wszystko Wam wytłumaczy.
Dużo ludzi tak pływa, nie maja doświadczenia ale mają skipera, lub wśród znajomych, lub wynajętego - wtedy to gdzie popłyniesz zależy jeszcze tylko od załogi i pogody.
To tak jak wynajęcie samochodu z kierowcą :)

Ja ze swej strony mogę wskazać jakąś tam ilość miejsc do cumowania i ewentualne warunki w nich (w różnych rejonach Chorwacji), ale na warunki morskie patrzę z zupełnie innej perspektywy, ponieważ pływam na silniku (Ty chyba w tym roku pierwszy raz pływałeś na pontonie i złapałeś bakcyla).

Proponuję zachować zimną krew i trasę planować dopiero jak wyczarterujecie jakiś jacht i ewentualnie wynajmiecie skipera.
Przy wynajmie przedstawisz swoje oczekiwania i na pewno coś Ci doradzą - jeśli chcesz, to mam kontakt prywatny do kilku skiperów z doświadczeniem (jeden nawet regularnie pływał po tzw morzach północnych, a to naprawdę inna bajka niż Adriatyk) i możesz spróbować z nimi porozmawiać, ale to tylko wtedy jak już będziesz czegoś pewien, bo nie ma sensu zawracać im d..y.

Odnoszę wrażenie, że nasz kolega forumowy o nicku Lew ma dość duże doświadczenie żeglarskie, ale też dość cięty język - jednak może warto zaryzykować i zapytać go o jakieś rady :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.11.2018 18:16

beatabm napisał(a):Koledze oczywiście chodziło o zanurzenie czyli z ang. draught :roll:

https://en.wikipedia.org/wiki/Draft_(hull)
:wink:
pasztecik123
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik123 » 02.11.2018 20:09

Całkowicie nowy w żeglarstwie nie jestem, coś tam umiem, ale zdecydowanie mistrzem nie jestem. Będzie to mój pierwszy raz jachtem żaglowym na morzu, wcześniej pływałem po jeziorach i zalewach, na jachtach po 8,9 i 10 metrów długości. W Chorwacji pływałem trochę na motorówce - w okolicach Rogoźnicy, Trogiru, wyspy Brać i Szybenika, ale nigdy nie byłem w okolicach Dubrownika i Korćuli.
Odnośnie załogi - wyraziłem się odrobinę źle. Chodziło mi o 3 osoby posiadające uprawnienia do pływania na jachtach, czyli 3-4 osoby które będą wykonywały czynności na jachcie. Wszystkich osób będzie 6 ;). Skipperem będę ja, albo moja znajoma - ze stażem również przede wszystkim na jeziorach, ale z tego co wiem, miała chyba styczność z morzem. Jakąś orientację w pływaniu mam, aczkolwiek wcześniej pływałem na innych akwenach, i na jachtach mieczowych, a jak wszyscy dobrze wiedzą, takie jednostki pływają zupełnie inaczej. Znalazłem ostatnio naprawdę dobrą ofertę czarteru jachtu, więc jestem pewien na 99%( 2000 euro ze wszystkimi opłatami). Nie jesteśmy skłonni aby wynająć skippera, bo to w znacznym stopniu zmniejsza prywatność i charakter wspólnych wakacji, a wspólnego czasu mamy naprawdę mało. Może i jest to efekt moich ambicji, ale wolę polegać na sobie i znajomych. Rejs planuję w taki sposób, aby było trochę zapasu jeśli chodzi o czas - nie zdziwię się, jeśli nie dotrzemy do Dubrownika ;). Do całej sprawy podchodzę z dużym dystansem - zdaję sobie sprawę, że mało wiem, i mało potrafię...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2018 20:43

A jaki masz patent I czy ktoś z załogi lub Ty ma licencję SRC?
pasztecik123
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik123 » 02.11.2018 21:36

Mam sternika motorowodnego i żeglarza jachtowego. Licencję SRC będę robił jak pozwoli mi czas ( czyli na wiosnę ), ale na pewno będę ją do tego czasu miał. Poza mną, ma ją jeszcze moja znajoma ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone