Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 18.06.2018 11:52

nieproszony-gosc napisał(a):Witam wszystkich miłośników Chorwacji. Jestem świeżak i pierwszy raz się wybieram do tego kraju. Na tym forum już siedzę ponad tydzień i zapoznałem sie z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróży, regionu, miejscowych napojów i jedzenia.
Ale mam jedno zapytanie, będę jechał z zachodu Polski kieruję się na Czechy przez Breclav do Austrii, następnie będę zjeżdżał zjazdem nr 226 i to będzie w godzinach nocnych miedzy 1 a 3 godziną w nocy. Przed zjazdem do Trate chciałbym się zatankować po korek Pb. Możecie mnie poinformować gdzie w okolicy jest cpn całodobowy i żeby nie był to automat typu Neste. Z góry dziękuję za pomoc.



https://www.google.at/maps/place/eni/@4 ... 15.5600504
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 18.06.2018 11:54

dar37@wp.pl napisał(a):
nieproszony-gosc napisał(a):Witam wszystkich miłośników Chorwacji. Jestem świeżak i pierwszy raz się wybieram do tego kraju. Na tym forum już siedzę ponad tydzień i zapoznałem sie z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróży, regionu, miejscowych napojów i jedzenia.
Ale mam jedno zapytanie, będę jechał z zachodu Polski kieruję się na Czechy przez Breclav do Austrii, następnie będę zjeżdżał zjazdem nr 226 i to będzie w godzinach nocnych miedzy 1 a 3 godziną w nocy. Przed zjazdem do Trate chciałbym się zatankować po korek Pb. Możecie mnie poinformować gdzie w okolicy jest cpn całodobowy i żeby nie był to automat typu Neste. Z góry dziękuję za pomoc.



https://www.google.at/maps/place/eni/@4 ... 15.5600504


Z tym że to do 23ciej otwarte.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2018 12:09

W Austrii poza autostradami będzie raczej trudno zatankować na stacji innej, niż automatyczna... więc albo zostaje np Ilz albo któraś przy głównej trasie, np. Shell czy AS24.
concerto777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) concerto777 » 18.06.2018 17:19

Witam. Pierwszy raz jadę sama do Chorwacji i to autkiem o małym baku 45l benzyny, spalanie spore ok.7-8/100 na autostradach. Jadę Z Wrocławia, Boboszów do Monichkirchen na nocleg, dalej autostradami w Słowenii do Jaskini Skocjańskiej, potem Hum i Opatija. Gdzie tankować?
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 18.06.2018 17:48

juveadamo napisał(a):@darekvideo a jaka cena lpg była w tym czasie w Chorwacji ?

4,62 KN na autostradzie i 4,42 KN poza autostradami.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2018 17:53

[quote="concerto777"]Witam. Pierwszy raz jadę sama do Chorwacji i to autkiem o małym baku 45l benzyny, spalanie spore ok.7-8/100 na autostradach. Jadę Z Wrocławia, Boboszów do Monichkirchen na nocleg, dalej autostradami w Słowenii do Jaskini Skocjańskiej, potem Hum i Opatija. Gdzie tankować?[/quote]
im bliżej Chorwacji tym drożej... każda przekroczona granica to wyższa cena paliwa. W Austrii są tutaj opisane stacje "poza" Autostradami gdzie jest znacznie taniej, a czasem dojazd do takiej stacji jest bliżej niż na MOP-y, (zjazd na ILZ) W Chorwacji za dużej różnicy między stacjami nie ma więc najlepiej tankować kiedy będzie potrzeba
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 19.06.2018 00:11

Ponawiam pytanie do starych wyjadaczy którzy zjedli zęby na omijaniu płatnej autobany i kierowaniu się na Mureck gdzie mogę zatankować w nocy między 1 a 3 w tych okolicach na normalnej stacji z obsługą (nie licząc tych na autostradzie z zawyżoną marżą) może być plus minus 20 km, mogę odbić w bok. Z automatami neste źle mi się kojarzy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 04:16

nieproszony-gosc napisał(a):Ponawiam pytanie do starych wyjadaczy którzy zjedli zęby na omijaniu płatnej autobany i kierowaniu się na Mureck gdzie mogę zatankować w nocy między 1 a 3 w tych okolicach na normalnej stacji z obsługą (nie licząc tych na autostradzie z zawyżoną marżą) może być plus minus 20 km, mogę odbić w bok. Z automatami neste źle mi się kojarzy.


Już raz Ci napisałem - w Austrii poza autostradami, zatankowanie o tej godzinie jest prawie niemożliwe. Prawie, bo czynne są wtedy tylko automatyczne stacje. Nawet nasz ulubiony ProRast w Ilz jest zamknięty o tej porze ale w pobliżu jest Shell czynny całą dobę.
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 19.06.2018 09:41

Na tej stronce pokazuje mi stacje całodobowe (tankbliling.in) nie mogę umieścic linka jako świeżak. W Austrii stacja otwarta 24h to stacja z obsługą czy po 22 jest automat?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 09:57

nieproszony-gosc napisał(a):Na tej stronce pokazuje mi stacje całodobowe (tankbliling.in) nie mogę umieścic linka jako świeżak. W Austrii stacja otwarta 24h to stacja z obsługą czy po 22 jest automat?
W nocy są i z obsługą i automaty. W jaki dzień tygodnia wyjazd?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.06.2018 09:58

na zjeździe na ILZ jest stacja shell otwarta 24 godziny, cena obecnie to 1,309 nie pamiętam by był tam automat.
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 19.06.2018 10:07

Dzięki za informację wyjazd będzie z piątku na sobotę. Jednak dzięki Wam forumowicze dowiedziałem się że też są stacje całodobowe.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 10:12

nieproszony-gosc napisał(a):Dzięki za informację wyjazd będzie z piątku na sobotę. Jednak dzięki Wam forumowicze dowiedziałem się że też są stacje całodobowe.
Z piątku na sobotę w nocy z obsługą jest czynny Temmel http://www.nfz-temmel.at/mineraloelhandel.html (wcześniej ktoś pisał [bo pytał na stacji]), że w tym roku godziny otwarcia takie same jak w linku)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 10:29

nieproszony-gosc napisał(a):Na tej stronce pokazuje mi stacje całodobowe (tankbliling.in) nie mogę umieścic linka jako świeżak. W Austrii stacja otwarta 24h to stacja z obsługą czy po 22 jest automat?


W zdecydowanej większości stacje "24 Uhr" to automaty, niestety. Taka popularna stacja Temmel też jest 24h ale "okienko" jest czynne do 22 bodajże (tak przynajmniej jest napisane na ich stronie). Więc zostaje Ci się przeprosić z automatem albo zatankować przy autostradzie - ewentualnie szukaj sobie stacji z obsługą tu A1, OMV albo ÖAMTC Rotue planner

W tej okolicy to chyba tylko Shell Ilz (A2, Hainfeld) z benzyną za € 1.309...

PS: automat to też jest całodobowa stacja :mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 10:38

Pääkäyttäjä kolega nieproszony-gosc napisał, że jedzie z piątku na sobotę. Ma dużą szansę spotkać w nocy czynną kasę na Temmel. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone