Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2018 09:58

robertms napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
robertms napisał(a):Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam


Ile? Od lat, cena np. ropy w Italii to coś od 1.6 EUR do nawet 1.8 (odpytałem znajomka z okolic Werony)...


Poza autostrada widzialem takie ceny, w okolicach Lignano bylo to ok. 1,35E, ale 1,8 to chyba w Rzymie...

pozdrawiam


Moim zdaniem, dla jadacych na polnoc Wloch, tankowanie w okolicach Villach jest optymalne.
Jadac z Mazowsza, tankowalem tylko w Czestochowie i Villach - tak samo na powrocie.

pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.05.2018 09:59

ApropoDefacto napisał(a):Pytanie do tankujących Gaz i jadących przez Słowację i Węgry, jak sobie to rozkładacie ? ...

A którędy przez Słowację i Węgry ? I jaki masz zasięg na LPG ? To dosyć istotne parametry takiego planowania.

Ja mam ostatnio zasięg ponad 500 km. więc tuż przed wyjazdem do pełna u siebie. Po pokonaniu Słowacji E75/D1, następnie Węgier M15/M86/86 i Słowenii - tankowanie dopiero w Chorwacji. TU

Tego gazu zwykle mi brakowało, ale kilkanaście czy może odrobinę więcej kilometrów na benzynie nie jest jakimś dramatem.
Na takiej trasie przez lata cena LPG w Chorwacji była niższa niż na Słowacji czy Węgrzech. Nie wiem jak jest aktualnie. Będąc dwa tygodnie temu na Słowacji widziałem ceny LPG ok.0,55 EUR. Ale to nie były stacje przy autostradzie.

Jak kiedyś miałem zasięg poniżej 400 km. to tankowałem w Bratysławie i potem już Cro.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.05.2018 10:14

robertms napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
robertms napisał(a):Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam


Ile? Od lat, cena np. ropy w Italii to coś od 1.6 EUR do nawet 1.8 (odpytałem znajomka z okolic Werony)...


Poza autostrada widzialem takie ceny, w okolicach Lignano bylo to ok. 1,35E, ale 1,8 to chyba w Rzymie...

pozdrawiam


Aktualne ceny oleju, benzyny i gazu (GPL we Włoszech) można sprawdzić na tej stronie: https://www.prezzibenzina.it/
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.05.2018 10:16

W Polsce zasięg to ok 470 km, w Chorwacji ok 600 km na baku zrobiłem. Trasa: Myślenice- Zwardoń- Żylina- Bratysława (przed nią wspomniana stacja Slovnaft)- Gyor- Szomba- Letenye i Chorwacja standard (autostrada) aż do Makarskiej. Więc chyba jednak w tym roku również będe celował w stacje przed Bratysławą a potem już w Chorwacji jak skończy mi się gaz. Może tym razem burza nie sparaliżuje jej pracy ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2018 10:22

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie przesadzasz w drugą stronę? Ile czasu więcej zajmuje np. zjechanie z A1 na Orlen w Mszanie? No, jak ktoś nie planuje trasy to możliwe... 10 minut więcej to marnowanie czasu? Odbiję piłkę: po co sie spieszyć na wakacje? 8)

Porównując z dojazdem z BP w Mszanie przy A1 to czas jest podobny, a znając tamtejsze korki przy dystrybutorach w sezonie to może i krótszy :oczko_usmiech: :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2018 10:33

robertms napisał(a):Poza autostrada widzialem takie ceny, w okolicach Lignano bylo to ok. 1,35E, ale 1,8 to chyba w Rzymie...

Tak, cena 1,8 euro/litr w Rzymie jest możliwa. W ubiegłym roku trochę pojeździłem po Włoszech. Na autostradach tankowałem 1,51 - 1,59, ale w Rzymie płaciłem 1,71 euro/l. Niestety, nie planuję podróży wg stacji benzynowych. Przy stanie ok. 1/4 zbiornika, zjeżdżam i tankuję. :wink:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2018 10:36

maxredaktor napisał(a):
robertms napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
robertms napisał(a):Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam


Ile? Od lat, cena np. ropy w Italii to coś od 1.6 EUR do nawet 1.8 (odpytałem znajomka z okolic Werony)...


Poza autostrada widzialem takie ceny, w okolicach Lignano bylo to ok. 1,35E, ale 1,8 to chyba w Rzymie...

pozdrawiam


Aktualne ceny oleju, benzyny i gazu (GPL we Włoszech) można sprawdzić na tej stronie: https://www.prezzibenzina.it/


Dzieki.

Dlatego w tym roku nie jade do Wloch... ;) Kierunek Dalmacja!
Srednia chyba powyzej 1,6E... Masakra.

pozdrawiam
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.05.2018 10:55

Tak wszyscy marudzą ze ceny na zachodzie i południu Europy są powyżej 1,5E za litr

Nikt nie patrzy ze być moze u nas niebawem osiągną poziom 6zł..... :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2018 10:59

robertms napisał(a):Dlatego w tym roku nie jade do Wloch... ;) Kierunek Dalmacja!

Ale to chyba nie jest główny argument?
Różnica pomiędzy ceną paliwa w Chorwacji i we Włoszech to ok. 1,4 PLN na litrze. Zakładając, że auto spala 7l/100 km, to na stu kilometrach mamy 14 złotych. Jeśli nakręcimy tam przykładowe 1 tys. km, to paliwo będzie nas kosztowało 140 zł więcej. To jeszcze nie tragedia. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2018 11:03

sito_zabrze napisał(a):Tak wszyscy marudzą ze ceny na zachodzie i południu Europy są powyżej 1,5E za litr

Nikt nie patrzy ze być moze u nas niebawem osiągną poziom 6zł..... :mrgreen:

Jak będą rosły w tym tempie co teraz, to już przed wakacjami szóstka pęknie :?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.05.2018 11:05

dids76 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak wszyscy marudzą ze ceny na zachodzie i południu Europy są powyżej 1,5E za litr

Nikt nie patrzy ze być moze u nas niebawem osiągną poziom 6zł..... :mrgreen:

Jak będą rosły w tym tempie co teraz, to już przed wakacjami szóstka pęknie :?


Dlatego ja se pykam na gaziku :oczko_usmiech:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2018 11:26

walp napisał(a):
robertms napisał(a):Dlatego w tym roku nie jade do Wloch... ;) Kierunek Dalmacja!

Ale to chyba nie jest główny argument?
Różnica pomiędzy ceną paliwa w Chorwacji i we Włoszech to ok. 1,4 PLN na litrze. Zakładając, że auto spala 7l/100 km, to na stu kilometrach mamy 14 złotych. Jeśli nakręcimy tam przykładowe 1 tys. km, to paliwo będzie nas kosztowało 140 zł więcej. To jeszcze nie tragedia. :)


Nie, nie dlatego.
Daje druga szanse Chorwacji na "zakochanie sie" w niej... ;)
Wiec tegoroczne ceny ON jakos przezyje...

pozdrawiam
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 23.05.2018 11:59

Tak wszedłem sobie na strony e-petrol, pzmtravel i z tego co widzę to średnie ceny paliwa ON w Austrii i Czechach to różnica 15-20gr na litrze w porównaniu ze średnimi cenami w PL. Austria 5.15zł, Czechy 5.20zł To z tego co widzę nie ma sensu dolewania przed przekroczeniem granicy PL/CZE bo przy granicach na stówę ceny są wyższe.
Jadę z Wawy tu zatankuję do pełna (55l starcza na 1000km) i zatankuję sobie gdzieś w Austrii na jakiejś przydrożnej stacji w środku kraju przy okazji zatrzymania się na siku :P Tam pewnie ceny będą normalniejsze niż przed granicą i zaraz za granicą.

Gorzej ze szwagrem który popierduje sobie na gaziku ;) Tu trzeba będzie to jakoś rozplanować. Do tego gaz z tego co widzę jest sporo droższy w Austrii i Chorwacji niż w PL. W Czechach troszkę lepiej.

W każdym razie tak jak pisałem. Jedziemy na wakacje. Nie spieszymy się. Droga jest i tak na tyle długa i męcząca, że dokładanie sobie minut i kilometrów dal oszczędzenia na baku 20zł jest nie dla mnie.
Co innego starzy wyjadacze którzy jadą z zamkniętymi oczami i znają masę objazdów i tanich stacyjek po drodze. Ja będę jechał jak po sznurku na dodatek w nocy więc nie mam ochoty się gdzieś gubić i znajdować :P Będę jechał i jak trzeba będzie zatankować to zatankuję ;)
Czytałem już sporo o tym ile mniej więcej ludzie wydają na takie wakacje i nie wiem czy to czy tankujemy czasem za 5zl a czasem za 5.50zł ma jakieś znaczenie.

Niektórzy to przeliczają "Chłopie to przecież 10 Karlowackich" :D Czyli co? Jak trafisz na droższe paliwo to ich nie wypijesz? No bez jaj.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 23.05.2018 13:07

jest jakaś stronka z cenami paliw w Chorwacji?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2018 13:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone