Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 23:35

Właściwie to nigdy daleko po paliwo się nie zapuszczałem bo i po co? Domyślnie omijam najdroższe stacje (BP, Shell) a szukanie tańszego paliwa to chyba normalny odruch - coś jak mój ekspresowy wypad nad morze - w Rybniku tankowalem za 4.89 a w Rumi za 4.81... Gdzie w obu przypadkach miałem stacje, na których byla piątka z przodu - to tzw. granica psychologiczna ;-) Wszystko z umiarem i rozsądkiem.

A propos powyższego, taka anegdota z życia w kwestii szukania taniej alternatywy. Finlandia, Espoo:
- Gdzie tu jest jakaś stacja LPG dla osobówek?
- Najbliższa to w Rosji...

Flayszakal napisał(a):Marcinusik, trafiłeś w "sedno tarczy" że tak powiem.
Mało tu piszę, ale sporo czytam. Bardzo często wychodzi mi, że ludzie nie potrafią docenić wartości swojego czasu ...


Nie przesadzasz w drugą stronę? Ile czasu więcej zajmuje np. zjechanie z A1 na Orlen w Mszanie? No, jak ktoś nie planuje trasy to możliwe... 10 minut więcej to marnowanie czasu? Odbiję piłkę: po co sie spieszyć na wakacje? 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.05.2018 23:40

Marcinusik napisał(a):Mówimy tu o urlopie. Wyjeździe do Chorwacji.

A właśnie w Chorwacji kolejna podwyżka i średnia cena benzyny wynosi 10,54 kuny. Więcej na dnevnik.hr
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 23.05.2018 00:02

Pääkäyttäjä, 10 minut tu, 10 minut tam...
Jeszcze sprawdzić który bank aktualnie najlepiej przelicza na kuny na trzecim miejscu po przecinku - bo to wiadomo, trzy gałki lodów jest się do przodu.
Potem już tylko kontrola gdzie aktualnie można jeszcze autostradę w Słowenii objechać.
A na miejscu wybadać ile kilometrów do najbliższego Lidla, czy co tam najtańsze jest.

Trochę inaczej wyobrażam sobie urlop po ciężkiej harówie, cóż zrobić :?
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 23.05.2018 00:19

Flayszakal napisał(a):Pääkäyttäjä, 10 minut tu, 10 minut tam...
Jeszcze sprawdzić który bank aktualnie najlepiej przelicza na kuny na trzecim miejscu po przecinku - bo to wiadomo, trzy gałki lodów jest się do przodu.
Potem już tylko kontrola gdzie aktualnie można jeszcze autostradę w Słowenii objechać.
A na miejscu wybadać ile kilometrów do najbliższego Lidla, czy co tam najtańsze jest.

Trochę inaczej wyobrażam sobie urlop po ciężkiej harówie, cóż zrobić :?


Jedni liczą złotówki, Ty liczysz czas:) Jedni na wakacjach mają czas na wszystko - zajechanie po drodze do Wiednia, Rastoke, zjechanie na tanią stację paliw, espresso w każdej fajnej kawiarence. Inni walą 18h prosto na plażę, bez zbędnych przystanków. Co kto lubi:)

Forum jest jednak po to, aby pokazać wszystkie możliwości, doradzić. Również, jak zaoszczędzić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2018 07:56

Flayszakal napisał(a):Pääkäyttäjä, 10 minut tu, 10 minut tam...


No cóż, niektórym nie zależy - kiedyś mi zależało i co nadrobiłem to straciłem. Podobnież do sytuacji, kiedy jeden czasooszczędzacz wyprzedza mnie na drodze i spotykamy się na światłach...

Jeszcze sprawdzić który bank aktualnie najlepiej przelicza na kuny na trzecim miejscu po przecinku - bo to wiadomo, trzy gałki lodów jest się do przodu.


Kiedy, w drodze? To się robi przed i nazywa się planowaniem ;)

Potem już tylko kontrola gdzie aktualnie można jeszcze autostradę w Słowenii objechać.


60 km za 15 EUR w jedną stronę to nawet w Polsce nie okradają w taki bezczelny sposób na autostradzie do Krakowa. Osobiście, 30 EUR wolałbym wydać na co innego i jeżeli nie jadę na Istrię/Krk, to faktycznie.

A na miejscu wybadać ile kilometrów do najbliższego Lidla, czy co tam najtańsze jest.


Za podobną fanaberię uznaję szukanie lokum z basenem czy nie dalej, niż 50 metrów od plaży ale co kto lubi. W domu mam markety pod nosem ale przyznam się, że szukanie marketu na wakacjach, aby był jak najbliżej też uważam za nieporozumienie

Trochę inaczej wyobrażam sobie urlop po ciężkiej harówie, cóż zrobić :?


Mnie tam w poprzedniej firmie, takiej fińsko-szwedzkiej korpo mówili "work smarter, not harder". Zatankować trochę taniej, ominąć absurdalnie krótki odcinek autobany, rozeznac, gdzie jest jaki market (teraz nie wyobrażam sobie np. targać ośmiomiesięcznemu niemowlakowi słoiczków z żarciem) i co ma w asortymencie bo wakacje to nie leżenie tylko na plaży :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.05.2018 08:08

Pääkäyttäjä napisał(a):(...) 60 km za 15 EUR w jedną stronę to nawet w Polsce nie okradają w taki bezczelny sposób na autostradzie do Krakowa
Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Nie płacisz 15 € za 60 km, tylko za możliwość korzystania z całej sieci przez tydzień.
A ile z tego wykorzystasz, to już zależy tylko od Ciebie.

Bo odwracając sytuację,
to założę się, że ktoś, kto codziennie jeździ A4 (Katowice-Kraków i z powrotem = 20,- pln)
z chęcią płaciłby 15,- € / tydzień (że o 30,- € / miesiąc nie wspomnę).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2018 08:18

boboo napisał(a):Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Nie płacisz 15 € za 60 km, tylko za możliwość korzystania z całej sieci przez tydzień.
A ile z tego wykorzystasz, to już zależy tylko od Ciebie.


Pozwolę sobie na sprostowanie - zdecydowana większość tutaj nie jeździ po Słowenii bo traktuje ją jako kraj tranzytowy i tyle 8) I dla ogromnej rzeszy tu zgromadzonych, 15 EUR za przejazd przez Słowenię, to złodziejstwo i zdzierstwo - inaczej nie byłoby kilometrowego wątku o objeździe MLP i innych podobnych 8)

Bo odwracając sytuację,
to założę się, że ktoś, kto codziennie jeździ A4 (Katowice-Kraków i z powrotem = 20,- pln)
z chęcią płaciłby 15,- € / tydzień (że o 30,- € / miesiąc nie wspomnę).


A to trochę nietrafione - w naszym kraju nie ma winiet i zapewne nigdy nie będzie zaś A4 między Brzęczkowicami a Balicami to dość drogi biznes w porównaniu np. za przejazd Sośnica - Karwiany.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.05.2018 08:24

Pääkäyttäjä napisał(a):

Mnie tam w poprzedniej firmie, takiej fińsko-szwedzkiej korpo mówili "work smarter, not harder". Zatankować trochę taniej, ominąć absurdalnie krótki odcinek autobany, rozeznac, gdzie jest jaki market


Nic dodać, nic ująć.
Ponieważ we Włoszech paliwo jest znacznie droższe niż w Austrii, już dość dawno temu wyszukałem sobie stację, na której staram się tankować do pełna, nim przekroczę granicę włoską. Zjazd z A2, dojazd do stacji, i powrót na Sud Autobahn zajmuje góra kilkanaście minut. Przez cały czas jedzie się równolegle do A2, więc czasu traci się niewiele. A i samo miasteczko - Pörtschach, które leży nad Wörthersee - jest bardzo ładne. Można się zatrzymać i pogapić na jezioro i Alpy.

Trasa wygląda tak: https://tinyurl.com/yb5l9e43
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2018 08:50

Hahaha, widzę, że nie tylko ja tankowałem w Portschach - ja tam kiedyś nawet polazłem na promenadę i zamoczyć nogi w jeziorze :mrgreen: Koniec końców, jak się to tu to tam zaoszczędzi to nagle okazuje się, że to nie porcja lodów a kilka dupnych pudełek lodów :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.05.2018 08:55

Pääkäyttäjä napisał(a):Pozwolę sobie na sprostowanie - zdecydowana większość tutaj nie jeździ po Słowenii bo traktuje ją jako kraj tranzytowy i tyle 8) I dla ogromnej rzeszy tu zgromadzonych, 15 EUR za przejazd przez Słowenię, to złodziejstwo i zdzierstwo
Tu napiszę tylko tyle: że wszelkie wyjazdy urlopowe polegają na dobrowolności.
Pääkäyttäjä napisał(a):A to trochę nietrafione - w naszym kraju nie ma winiet i zapewne nigdy nie będzie zaś A4 między Brzęczkowicami a Balicami to dość drogi biznes w porównaniu np. za przejazd Sośnica - Karwiany.
Sam pierwszy przytoczyłeś (też trochę nietrafiony?) przykład krakowskiej A4. No to pozwoliłem sobie porównać.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.05.2018 08:59

Pytanie do tankujących Gaz i jadących przez Słowację i Węgry, jak sobie to rozkładacie ? w tamtym roku miałam tankować gaz przed Bratysławą ale z powodu burzy, stacja była nieczynna, więc Węgry przejechałem na benzynce i dopiero w Chorwacji Gazik do pełna. Na dzień dzisiejszy w Chorwacji gaz wychodzi poniżej 3zł/litr, a na nim zdecydowanie największy zasięg zrobiłem (w porównaniu do gazu w PL).
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2018 09:18

maxredaktor napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):

Mnie tam w poprzedniej firmie, takiej fińsko-szwedzkiej korpo mówili "work smarter, not harder". Zatankować trochę taniej, ominąć absurdalnie krótki odcinek autobany, rozeznac, gdzie jest jaki market


Nic dodać, nic ująć.
Ponieważ we Włoszech paliwo jest znacznie droższe niż w Austrii, już dość dawno temu wyszukałem sobie stację, na której staram się tankować do pełna, nim przekroczę granicę włoską. Zjazd z A2, dojazd do stacji, i powrót na Sud Autobahn zajmuje góra kilkanaście minut. Przez cały czas jedzie się równolegle do A2, więc czasu traci się niewiele. A i samo miasteczko - Pörtschach, które leży nad Wörthersee - jest bardzo ładne. Można się zatrzymać i pogapić na jezioro i Alpy.

Trasa wygląda tak: https://tinyurl.com/yb5l9e43


W zeszlym roku zajechalem do Villach, zeby zatankowac - ON nawet chyba niecale 1E/litr. W sumie zajelo to z 15 min. i powrot na autostrade.
Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2018 09:42

robertms napisał(a):Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam


Ile? Od lat, cena np. ropy w Italii to coś od 1.6 EUR do nawet 1.8 (odpytałem znajomka z okolic Werony)...
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 23.05.2018 09:48

Pääkäyttäjä napisał(a):
Flayszakal napisał(a):Pääkäyttäjä, 10 minut tu, 10 minut tam...


No cóż, niektórym nie zależy - kiedyś mi zależało i co nadrobiłem to straciłem. Podobnież do sytuacji, kiedy jeden czasooszczędzacz wyprzedza mnie na drodze i spotykamy się na światłach...

Jeszcze sprawdzić który bank aktualnie najlepiej przelicza na kuny na trzecim miejscu po przecinku - bo to wiadomo, trzy gałki lodów jest się do przodu


Kiedy, w drodze? To się robi przed i nazywa się planowaniem ;)


Zupełnie mnie nie zrozumiałeś.
Pisząc o szanowaniu swojego czasu nie chodzi mi o wykręcanie najlepszego czasu przejazdu.
Staram się jeździć zgodnie z przepisami, robię przerwy na kawę/rozprostowanie kości.
A nawet, co Cię pewnie zaskoczy :P nocleg w Austrii biorę (na dwa dni) żeby coś innego zobaczyć niż tylko Dalmację.

I nie pytaj mnie czy w drodze sprawdzam kursy wymiany, bo jak już pisałem, nie robię tego :lol:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2018 09:54

Pääkäyttäjä napisał(a):
robertms napisał(a):Sporo taniej, niz we Wloszech, gdzie cena byla 1,2 E/l.

pozdrawiam


Ile? Od lat, cena np. ropy w Italii to coś od 1.6 EUR do nawet 1.8 (odpytałem znajomka z okolic Werony)...


Poza autostrada widzialem takie ceny, w okolicach Lignano bylo to ok. 1,35E, ale 1,8 to chyba w Rzymie...

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone