Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 16.05.2018 11:53

Jak z jakością paliwa na stacji PEIN.ENERGY MURECK ? Chodzi mi konkretnie o ON. Czy lepiej zatankować wcześniej na Temmel ewentualnie jeszcze wcześniej gdzie s w pobliżu autostrady (JET GRALLA, ENI (GRALLA )
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.05.2018 16:21

james84 napisał(a):Jak z jakością paliwa na stacji PEIN.ENERGY MURECK ? Chodzi mi konkretnie o ON. Czy lepiej zatankować wcześniej na Temmel ewentualnie jeszcze wcześniej gdzie s w pobliżu autostrady (JET GRALLA, ENI (GRALLA )

Do tej pory nikt się nie skarżył. :)
Tankowałem na obu benzynę i diesla ok. (nie do jednego zbiornika :mrgreen: )

O tankowaniu szerzej gdzie-tankowac-diesla-na-trasie-do-chorwacji-t36535-135.html#p1975615
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 19.05.2018 22:39

Planuje swoja trase do Cro. Będe tankował (ON) w Zwardoniu a potem wypada gdzieś w okolicy Zagrzebia lub max 150km za Zagrzebiem. Ceny na autostradach potrafia być wiele droższe i zastanawiam się czy jest sens zjechać z autostrady do jakiegoś miasta/miasteczka i tam zatankować? Jakie macie doświadczenia z różnicami w cenach na i poza autostradami. Oczywiście tankowanie na jakiejś markowej stacji ale poza autostradą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.05.2018 22:47

mario mario napisał(a):Planuje swoja trase do Cro. Będe tankował (ON) w Zwardoniu a potem wypada gdzieś w okolicy Zagrzebia lub max 150km za Zagrzebiem. Ceny na autostradach potrafia być wiele droższe i zastanawiam się czy jest sens zjechać z autostrady do jakiegoś miasta/miasteczka i tam zatankować? Jakie macie doświadczenia z różnicami w cenach na i poza autostradami. Oczywiście tankowanie na jakiejś markowej stacji ale poza autostradą.

W Chorwacji nie ma większej różnicy w cenie paliwa pomiędzy stacjami na autostradzie a tymi poza nią. Z drugiej strony w Chorwacji paliwo jak na razie jest najdroższe, ja np tankuję zawsze do pełna pod koniec Austrii :oczko_usmiech:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.05.2018 22:57

Lepiej nie zjezdzaj nigdzie z autostrady zaoszczedzisz 20 zl a w plecy bedziesz 30 minut.Ja tak robilem tankowałem na ostatniej stacji w Polsce a pozniej dopiero w Chorwacji ale teraz ceny sie robia inne musisz sprawdzic w necie stan cen paliw a gdzies na wczesniejszej stronie był link do cen.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.05.2018 23:00

dids76 napisał(a):
mario mario napisał(a):Planuje swoja trase do Cro. Będe tankował (ON) w Zwardoniu a potem wypada gdzieś w okolicy Zagrzebia lub max 150km za Zagrzebiem. Ceny na autostradach potrafia być wiele droższe i zastanawiam się czy jest sens zjechać z autostrady do jakiegoś miasta/miasteczka i tam zatankować? Jakie macie doświadczenia z różnicami w cenach na i poza autostradami. Oczywiście tankowanie na jakiejś markowej stacji ale poza autostradą.

W Chorwacji nie ma większej różnicy w cenie paliwa pomiędzy stacjami na autostradzie a tymi poza nią. Z drugiej strony w Chorwacji paliwo jak na razie jest najdroższe, ja np tankuję zawsze do pełna pod koniec Austrii :oczko_usmiech:

Na autobanie w Austrii jest taniej niż w Cro??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.05.2018 23:04

pancezary napisał(a):
dids76 napisał(a):
mario mario napisał(a):Planuje swoja trase do Cro. Będe tankował (ON) w Zwardoniu a potem wypada gdzieś w okolicy Zagrzebia lub max 150km za Zagrzebiem. Ceny na autostradach potrafia być wiele droższe i zastanawiam się czy jest sens zjechać z autostrady do jakiegoś miasta/miasteczka i tam zatankować? Jakie macie doświadczenia z różnicami w cenach na i poza autostradami. Oczywiście tankowanie na jakiejś markowej stacji ale poza autostradą.

W Chorwacji nie ma większej różnicy w cenie paliwa pomiędzy stacjami na autostradzie a tymi poza nią. Z drugiej strony w Chorwacji paliwo jak na razie jest najdroższe, ja np tankuję zawsze do pełna pod koniec Austrii :oczko_usmiech:

Na autobanie w Austrii jest taniej niż w Cro??

Sorry nie napisałem że końcówki Austrii nie jeżdżę autostradą. Jeżdżę zawsze albo objazdem M-L-P, albo B66 z Ilz do Bad Radkersburg :wink:
Ps. bez problemu można zjechać z A9 w Austrii i zatankować np. na Temmel Tankstelle przy drodze B69. Jest ok 1km od A9 https://goo.gl/maps/8wiqW6hftYP2
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 19.05.2018 23:10

nenek napisał(a):Lepiej nie zjezdzaj nigdzie z autostrady zaoszczedzisz 20 zl a w plecy bedziesz 30 minut.

To fakt. Niby zjeżdżasz na chwile z autostrady a pół godziny ucieknie. Myśle jeszcze nad rozwiązaniem by dotankowywać się w momencie gdy będe przejeżdżał poza autostradami, w jakichś miesteczkach.

Będe jechał przez Słowacje i zachodnie Węgry, potem planuje dojechać do Letenye i dalej co Cro. A jak z cenami na Węgrzech na i poza autostradami?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 20.05.2018 10:15

mario mario napisał(a):Będe jechał przez Słowacje i zachodnie Węgry, potem planuje dojechać do Letenye i dalej co Cro. A jak z cenami na Węgrzech na i poza autostradami?

Tankuj do pełna na Węgrzech poza autostradą. Różnica na i poza jest spora, a i tak nie będziesz cały czas jechał autostradą na Węgrzech.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 10:31

Teraz zauważyłem, że przez Letenye przebiega autostrada M70 a za radą nenek wole nie zjeżdżać z autostrady. Gdzie jest sensowna stacja jeszcze przed wjazdem na autostrade M70. W Tornyiszentmiklos (Co za nazwa... 8O )?
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 20.05.2018 10:50

Ceny ropy na autostradzie w chorwacji kształtują się od 10.05 do 10.54 kn
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 11:06

LukaszGk napisał(a):Ceny ropy na autostradzie w chorwacji kształtują się od 10.05 do 10.54 kn

8O No to całkiem "zdrowo". Bo przy uśrednieniu tej ceny i uśrednionej ceny kuny wychodzi ponad 6 zł/l. Czy zna ktoś ceny ON na Riwierze Makarskiej na stacji poza autostradą?
Skłaniam sie do rozwiązania by zatankować na Węgrzech przed wjazdem na autostrade a potem jak dojade do miejsca docelowego (Tucepi/Baska Voda) bo powinno wystarczyć. Z powrotem tak samo.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 20.05.2018 11:39

damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 20.05.2018 14:23

PB jeszcze droższe. A to dopiero maj.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 17:38

Kojarzycie jakąś stacje paliw na tej strasie https://goo.gl/maps/5VhaH4ULLGH2 ?
W GM wyszukało mi stacje tylko w Lenti. Czy jest na tej trasie jeszcze jakaś inna stacja na wypadek jakby z tą w Lenti coś sie działo?

Edit: Zonk! Na Google jest info, że stacja pracuje w godz. 6-21 a ja będe tam przejeżdżał w nocy. Potrzebuje stacji całodobowej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone