Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 06.07.2016 14:59

Podgora. Woda zimna... nie wiem ile dokładnie ale na pewno nie jest to 25stopni. Jadę do baski dziś,moze będzie lepiej haha
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 07.07.2016 15:27

Razanj, morze super, nie jak zupa, ale orzeźwiające. W każdym razie nie zauważyłam, żeby tym co może się coś skurczyć, tak sie stało :D Myślę, że ma z 24 stopnie :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2016 15:36

W Lokvie i okolicy też zimna. Kurde zaskakująco zimna dla wszystkich plażowiczów na moje oko max 21-22
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 07.07.2016 17:11

Dzisiaj chłodniejsza niż w ciągu ostatnich 3 dni. W wodzie każdy stopień odczuwalny :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2016 17:15

Lecho a gdzie plazujesz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 19:48

W ostatnich latach woda w Chorwacji nie jest już tak ciepła jak kiedyś, są duże wahania temperatur i z dnia na dzień potrafi drastycznie się obniżyć...pamiętam, że w latach 2000-2008 trudno było zaobserwować takie skoki a przynajmniej mnie się nie zdarzyło. W 2009 w Kleku była lodówa, w Malej Dubie 3 lata temu po kilku dniach bardzo ciepłej wody też znienacka zrobiła się nieprzyjemna i ten stan utrzymywał się przez 4 dni. Te legendy o ciepłych wodach Adriatyku można powoli miedzy bajki wkładać :?
Ogólnie to najlepiej chyba wygląda w pierwszej połowie sierpnia zarówno jeżeli chodzi o pogodę jak i temperaturę wody...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.07.2016 20:22

alechandro napisał(a):Ogólnie to najlepiej chyba wygląda w pierwszej połowie sierpnia zarówno jeżeli chodzi o pogodę jak i temperaturę wody...


Jako jadącego pierwszy raz bardzo mnie to cieszy :D
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 07.07.2016 21:24

Nie wiem jak sie to ma do miesiecy, czy poczatek sierpnia najcieplejszy, bo bylismy i w 1 polowie czerwca, w drugiej, w drugiej sierpnia i we wrzesniu, a teraz wyjatkowo pierwsza polowa lipca i powuem tak - takich upalow jak teraz, to jeszcze nie zaznalismy ;) Zeby non stop zar sie z nieba lal, na niebie nie bylo ani jednej chmury, a do morza sie wchodzilo po prostu poplywac, bo nie ochlodzic ;)
Podobuce, czyli poludniowy Peljesac. Temp powietrza wg termometrow ok. 30-35 st, odczuwalna wyzsza ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2016 21:50

W Lokvie niestety zimnawa ale 14 km dalej w Breli na pewno kilka stopni cieplejsza:). Niby tylko parę kilometrów a różnica odczuwalna. Mam wrażenie, że to związane jest z rzeką Cetiną chodz w Podgorze Ufon pisze ze tez... Hm...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.07.2016 22:21

..w tamtym roku w Żuljanie początek lipca woda cieplutka przez parę dni...aż któregoś dnia wchodzę do wody mało co by mi coś nie odpadło :D
...póżniej się dowiedziałem że takie zjawiska często występują przy zmianie wiatru i ciśnienia,
...coś się robi ...nie pamiętam fachowej nazwy....dolne partie wody są wypychane na powierzchnię :roll:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.07.2016 22:54

nie jestem jakimś tam starym wyjadaczem jeśli chodzi o CRO ale
czy aby nie przesadzacie ze 7 lipca woda powinna być bardzo ciepła?
sierpien i początek września to i owszem ,
ale początek lipca to niby kto(kiedy) ją miał podgrzać ,
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 07.07.2016 22:57

Tak bywa w Jadranie. Kiedyś w Podgorze woda miała temp. pod 26'C a w tym samym dniu przy Zlatni Rat (Bol, Brać) tylko kaczorowi się nie kurczył. W wodzie tylko wind-surferzy. W tamtym roku w Breli ok 27'C a 4h później próbowałem wejść do wody w Srimie i ledwo dałem radę.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 07.07.2016 23:02

599 napisał(a):nie jestem jakimś tam starym wyjadaczem jeśli chodzi o CRO ale
czy aby nie przesadzacie ze 7 lipca woda powinna być bardzo ciepła?
sierpien i początek września to i owszem ,
ale początek lipca to niby kto(kiedy) ją miał podgrzać ,


Wbrew pozorom słońce nie ma takiego wpływu jak sądzisz. To nie jest oczko wodne, staw czy jeziorko. Sytuacja jest znacznie bardziej dynamiczna. Główną rolę odgrywają prądy morskie. W Adriatyku ciepły prąd z Morza Śródziemnego opływa wybrzeże Chorwacji od południa na północ. Nieco schłodzone wody do Morza Śródziemnego powracają wzdłuż włoskiej linii brzegowej.

Obrazek
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.07.2016 23:41

no tak ,ale aby
ta nagrzana napłyneła na Cro to kiedyś gdzies sie musi nagrzać,
wiec jednak początek lipca to lekko za wcześnie,rozumię tych co tam są
ale nie bez przyczyny szczyt sezonu to sierpień,przynajmniej pierwsze 20 dni,
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.07.2016 06:59

mervik napisał(a):..w tamtym roku w Żuljanie początek lipca woda cieplutka przez parę dni...aż któregoś dnia wchodzę do wody mało co by mi coś nie odpadło :D
...póżniej się dowiedziałem że takie zjawiska często występują przy zmianie wiatru i ciśnienia,
...coś się robi ...nie pamiętam fachowej nazwy....dolne partie wody są wypychane na powierzchnię :roll:


Wczoraj było dokładnie to samo,dzieciaki do wody nie chciały wejść,w nocy wiało mocno i rano woda lodowata.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone