Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2018 14:39

el_guapo napisał(a):
bledzik napisał(a):no nie wydumany, bo ja wielokrotnie widziałem zwierzaki z bliskiej odległości na krajówkach w Polsce, Słowenii, na Węgrzech a na autostradzie nigdy. A jeżdże sporo


Na A1 pod Piotrkowem Tryb. facet trafił łosia - zginął.
Ten fragment autostrady nie ma ogrodzenia, jest tam ograniczenie do 110kmh, a rzecznik GDDKiA przyznaje że znają problem dlatego...postawili ograniczenie. Takie to polskie...a facet nie żyje.


Tak, znam ten przypadek ale to wielka rzadkość a na dodatek ten stary kawałek, tzw. autostrady jest w tej kwestii ewenementem

Na A1 pod Toruniem, teoretycznie też mogą latać zwierzaki, gdyż przy wjeździe od jednopasmowej S10 jest tylko trochę siatki i widuje się tam np. sarny, które nie mogą z powrotem wejść do lasu :(

Jednak na A jest to raczej wyjątkiem a na innych drogach kilkukrotnie w ciągu dnia widuje resztki zwierzaków :(
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 16.08.2018 12:49

W miniony piątek tj. 10.08 wracałem do domu słynną drogą nr 86. Jechałem (Mursko-Szombathely-Fertod-Kitsee) tędy pierwszy raz (dotąd zawsze S-A-Cz) bo chciałem zwiedzić Bratysławę.

Moje spostrzeżenia:

- jeśli ktoś lubi ganiać i wyprzedzać tiry na drodze jednojezdniowej o dwóch pasach, to ...
- albo lubi co kilka km jechać z prędkością 50 km/h przez różne mieściny, to ...
- ma tyle cierpliwości aby przez większą część trasy jechać 80-100 km/h, to ...
- bądź jest zwolennikiem nocnego spotkania ze zwierzyną leśną, przypomnę, że "spotkanie" dwóch ciał w tym samym miejscu o
tym samym czasie skutkuje uszkodzeniem przynajmniej jednego z nich, to ...
- lub ma w sobie tyle spokoju, że żadna kartka z "pozdrowieniami/fotką" nie jest w stanie go wkurw.ć po wakacjach, to ...
- jest na tyle wyluzowany, że jadąc na wakacje ponad 1400 km wie, że mimo wszystko Jadran i Karlovacko poczekają, nie ma co
się do nich spieszyć, to ... niech tą drogą jeździ :oczko_usmiech:

Ja tą trasą jechałem pierwszy i ostatni raz. Nie mam więcej ochoty bujać się dwie godziny dłużej niż przez Austrię. Jedyny pozytyw z tej drogi to taki, że zbaczając z niej, jedliśmy bardzo dobry obiad w bardzo fajnym miejscu. Było to w Bozsok knajpa Hatarmenti Vigado. Jedzenie tanie, dużo, i co najważniejsze, mojej córce alergiczce nic po nim nie było, a bardzo rzadko ma takie szczęście po wizytach w knajpach.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2018 19:40

dario7 napisał(a):W miniony piątek tj. 10.08 wracałem do domu słynną drogą nr 86. Jechałem (Mursko-Szombathely-Fertod-Kitsee) tędy pierwszy raz (dotąd zawsze S-A-Cz) bo chciałem zwiedzić Bratysławę.

Moje spostrzeżenia:

- jeśli ktoś lubi ganiać i wyprzedzać tiry na drodze jednojezdniowej o dwóch pasach, to ...
- albo lubi co kilka km jechać z prędkością 50 km/h przez różne mieściny, to ...
- ma tyle cierpliwości aby przez większą część trasy jechać 80-100 km/h, to ...
- bądź jest zwolennikiem nocnego spotkania ze zwierzyną leśną, przypomnę, że "spotkanie" dwóch ciał w tym samym miejscu o
tym samym czasie skutkuje uszkodzeniem przynajmniej jednego z nich, to ...
- lub ma w sobie tyle spokoju, że żadna kartka z "pozdrowieniami/fotką" nie jest w stanie go wkurw.ć po wakacjach, to ...
- jest na tyle wyluzowany, że jadąc na wakacje ponad 1400 km wie, że mimo wszystko Jadran i Karlovacko poczekają, nie ma co
się do nich spieszyć, to ... niech tą drogą jeździ :oczko_usmiech:

Ja tą trasą jechałem pierwszy i ostatni raz. Nie mam więcej ochoty bujać się dwie godziny dłużej niż przez Austrię. Jedyny pozytyw z tej drogi to taki, że zbaczając z niej, jedliśmy bardzo dobry obiad w bardzo fajnym miejscu. Było to w Bozsok knajpa Hatarmenti Vigado. Jedzenie tanie, dużo, i co najważniejsze, mojej córce alergiczce nic po nim nie było, a bardzo rzadko ma takie szczęście po wizytach w knajpach.


I nie dziwię się ponieważ jazda w piątek starą (bezpłatną) 86 od Szombathely a następnie (też bez opłat) przez Ferdót, Pamhagen itd do Kittse i Berg to najgorsza rzecz którą mogłeś wybrać.
Trzeba było czytać forum, ja taki pomysł odradzałem.
Na jazdę przez 86 to najlepiej z winietą (do Bratysławy) lub wjazd przez Mursko Sredice-Lendava,bezpłatną wyremontowaną 86 do Szambethely-Koszeg (87) i do Austrii (kier. np.Wiedeń).
Ty po prostu źle wybrałeś.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 18.08.2018 22:39

Koledzy, pytałam w innym wątku, ale w sumie nic się nie dowiedziałam, a i trasa mi się w GM pozmieniała...
Zamierzamy wyjechać za tydzień w nocy z nd na poniedzialek, trasą przez Zwardoń do Bratysławy autostradą, następnie przez Rajkę, no i potem na starą, bezpłatną 86-kę na Redics i dalej do Słowenii oczywiście objazdem na Dolga Vas przez Lendawę, przejście SLO-CRO w Mursko Sredice no i potem na Cakovec i na bramki na chorwacką autostradę.
Stworzyłam taką oto trasę:)) https://goo.gl/maps/twMCq3yx3wK2
Podpowiedzcie mi tylko, a w szczególności Ci z Was, którzy w ostatnim czasie przemierzali tą trasę, czy nie ma jakichś niespodzianek na trasie typu objazdy itp.
Momentami zastanawiam się czy nie pojechać autostradą węgierską, ale na całe 250km 86ki to tylko 70km autostrady, więc nie wiem czy warto. Po drugie z tego co piszecie to 86 ma nową nawierzchnię i całkiem fajnie się jedzie, trzeba tylko uważać na zwierzaki:))
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 18.08.2018 23:09

A po co się pchać na Austrię i jeszcze kupować winietę. Kup winietę na Węgry i albo na Redics i Lendavę tak jak wytyczyłeś albo na Lenti i Latenye, albo całkiem darmowo 86.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.08.2018 00:36

Trasa nr 86 do Szombathely jest płatna.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.08.2018 06:10

greenrs napisał(a):Trasa nr 86 do Szombathely jest płatna.

M86 a nie 86 :!:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.08.2018 06:25

Agulek777 napisał(a):........Momentami zastanawiam się czy nie pojechać autostradą węgierską, ale na całe 250km 86ki to tylko 70km autostrady, więc nie wiem czy warto. Po drugie z tego co piszecie to 86 ma nową nawierzchnię i całkiem fajnie się jedzie, trzeba tylko uważać na zwierzaki:))


Nowa nawierzchnia z szerokimi poboczami i obwodnicami miejscowości jest od Szombathely na południe, reszta (Csorma-Szobathely) też nie była najgorsza, a od zjazdu z M1 do Csorma jest naprawiona. 86 ta taka nasza krajówka. Zwierzęta to lekka przesada, występują jak wszędzie.
Na 86 są ograniczenia prędkości, w miejscowościach nawet do 30km/h (Csorma-Szobathely), uważaj tam pilnują.
Najgorszy kawałek masz od Rajka do Mosonmagyaróvar, ze względu na ciemność i dość wąską drogę w stosunku do Słowackiej części. Zastanów się nad winietą szybciej i wygodniej.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 19.08.2018 09:22

Yanush napisał(a):
greenrs napisał(a):Trasa nr 86 do Szombathely jest płatna.

M86 a nie 86 :!:


No, ja jadę 86ką starą, nie M86 czyli autostradą. Czyli bezpłatnie tak??? Bo też już, gdzieś na forum widziałam, że ktoś pisał o jakimś płatnym fragmencie starej 86. Rozumiem, że to nieprawda. :roll:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 19.08.2018 09:28

wielbiciel napisał(a):
Agulek777 napisał(a):........Momentami zastanawiam się czy nie pojechać autostradą węgierską, ale na całe 250km 86ki to tylko 70km autostrady, więc nie wiem czy warto. Po drugie z tego co piszecie to 86 ma nową nawierzchnię i całkiem fajnie się jedzie, trzeba tylko uważać na zwierzaki:))


Nowa nawierzchnia z szerokimi poboczami i obwodnicami miejscowości jest od Szombathely na południe, reszta (Csorma-Szobathely) też nie była najgorsza, a od zjazdu z M1 do Csorma jest naprawiona. 86 ta taka nasza krajówka. Zwierzęta to lekka przesada, występują jak wszędzie.
Na 86 są ograniczenia prędkości, w miejscowościach nawet do 30km/h (Csorma-Szobathely), uważaj tam pilnują.
Najgorszy kawałek masz od Rajka do Mosonmagyaróvar, ze względu na ciemność i dość wąską drogę w stosunku do Słowackiej części. Zastanów się nad winietą szybciej i wygodniej.


Czyli jest na pewno lepiej niż było we wrześniu/październiku 2016 (wtedy jechałam ostatni raz).
Właśnie zwierzyna przeraża mnie najbardziej, bo raz że jedziemy w nocy, a dwa własnie jadąc ostatni raz z naprawdę bardzo wytężonym wzrokiem (w nocy) na poboczu widzieliśmy kilka saren, i jeden niebezpieczny incydent, gdzie mijając się z samochodem jadącym z przeciwka, sarna przebiegła tuż przed nami, ale praktycznie pod koła samochodu z przeciwka. Wyglądało groźnie :evil:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.08.2018 10:25

Agulek777 napisał(a):
Yanush napisał(a):
greenrs napisał(a):Trasa nr 86 do Szombathely jest płatna.

M86 a nie 86 :!:


No, ja jadę 86ką starą, nie M86 czyli autostradą. Czyli bezpłatnie tak??? Bo też już, gdzieś na forum widziałam, że ktoś pisał o jakimś płatnym fragmencie starej 86. Rozumiem, że to nieprawda. :roll:

Tak jak w twoim linku 86 jest bezpłatna.
Gregoru
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregoru » 19.08.2018 10:30

W stronę Chorwacji jechałem w nocy i zwierzaków nie było. Powrót w dzień i też nic.

Jedynie te ciągłe ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym... Następnym razem też wybiorę Węgry ale chyba z opcją winietową.
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 19.08.2018 10:34

Agulek777 napisał(a):No, ja jadę 86ką starą, nie M86 czyli autostradą. Czyli bezpłatnie tak??? Bo też już, gdzieś na forum widziałam, że ktoś pisał o jakimś płatnym fragmencie starej 86. Rozumiem, że to nieprawda. :roll:


Dokładnie 86 to zwykła krajówka bezpłatna, a M86 i M85 to płatne autostrady od Szombathely do Gyor. W tym roku jechałem krajówką 86 od Mosonmagyaróvár do Csorna - przyjemny odcinek z dwoma miasteczkami gdzie jest zwolnienie do 50km/h, a tak cała reszta trasy 90km/h. No i odcinek Szombathely - Kormend - Redics też bardzo przyjemny. Z perspektywy czasu kwestia do zastanowienia czy warto bawić się w winietę węgierską czy nie (różnica czasu przejazdu myślę koło 30 min na korzyść M86, a jadąc krajówką 86 to 40zł - 65zł zostaje w kieszeni przy rezygnacji z winiety).
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 19.08.2018 10:41

Agulek777 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Agulek777 napisał(a):........Momentami zastanawiam się czy nie pojechać autostradą węgierską, ale na całe 250km 86ki to tylko 70km autostrady, więc nie wiem czy warto. Po drugie z tego co piszecie to 86 ma nową nawierzchnię i całkiem fajnie się jedzie, trzeba tylko uważać na zwierzaki:))


Nowa nawierzchnia z szerokimi poboczami i obwodnicami miejscowości jest od Szombathely na południe, reszta (Csorma-Szobathely) też nie była najgorsza, a od zjazdu z M1 do Csorma jest naprawiona. 86 ta taka nasza krajówka. Zwierzęta to lekka przesada, występują jak wszędzie.
Na 86 są ograniczenia prędkości, w miejscowościach nawet do 30km/h (Csorma-Szobathely), uważaj tam pilnują.
Najgorszy kawałek masz od Rajka do Mosonmagyaróvar, ze względu na ciemność i dość wąską drogę w stosunku do Słowackiej części. Zastanów się nad winietą szybciej i wygodniej.


Czyli jest na pewno lepiej niż było we wrześniu/październiku 2016 (wtedy jechałam ostatni raz).
Właśnie zwierzyna przeraża mnie najbardziej, bo raz że jedziemy w nocy, a dwa własnie jadąc ostatni raz z naprawdę bardzo wytężonym wzrokiem (w nocy) na poboczu widzieliśmy kilka saren, i jeden niebezpieczny incydent, gdzie mijając się z samochodem jadącym z przeciwka, sarna przebiegła tuż przed nami, ale praktycznie pod koła samochodu z przeciwka. Wyglądało groźnie :evil:

Dziczyznę jadąc 86 można spotkać i nie jest to żadna nowość. Nie trzeba się bać, ale być świadomym tego zagrożenia. Skoro na pewnych odcinkach pozakładano siatki, to chyba nie żeby oddzielić drzewa od drogi. :D
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 21.04.2019 17:55

Czyli po latach przerwy z CRO trzeba w końcu kupić winietke na H bo przesada jest omijanie na siłę za 60-70 zł w obie strony. Zawsze omijalismy autostradę w Słowenii przez Lendawe, ale skoro winieta to pojawia się temat M70 w opcji. Co więc lepsze Dolga Vas i Lendawa czy M70 ? Pytam tych którzy dokonywali i jedna i druga opcja, a nie teoretyków ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 155
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone