Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2018 17:40

Jeżdżę przez Wegry, ale nie M85 i M86.

M85 i M86 płatne od 1 stycznia 2017.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.04.2018 17:50

Mapka przekonuje mnie, że jest to płatny odcinek, jestem nieco zmieszany przyznam:) W tym roku wykupię stosowną winietę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2018 17:53

Masz szczęście, że system kontroli miał awarię .... :wink:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.04.2018 18:30

Janusz Bajcer napisał(a):Masz szczęście, że system kontroli miał awarię .... :wink:

W obie strony, w interwale 2 tygodniowym? wątpię ;) raczej Węgrzy nie kontrolowali tej drogi.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 08.04.2018 22:19

Dowód zakupu winiety masz obowiązek przechowywać przez jeden rok po wygaśnięciu, czyli jeszcze wiele przed tobą.
danoxxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danoxxx » 08.04.2018 22:30

SebastianM napisał(a):Przepraszam bardzo, ale jechałem w zeszłym roku M86, nie płaciłem nic a informację o tym, że nie trzeba uiszczać opłaty za tę drogę otrzymałem na stacji benzynowej. Stąd moje pytanie czy coś się zmieniło. Do dzisiaj także żadnego upomnienia za niezapłaconą winietę ze strony Węgierskiej nie otrzymałem.
Pozdrawiam.


nie tylko ty jechałeś to autostrada bez winiety w ubiegłym roku w lipcu mi się tez to przydarzyło jak na razie nic nie przyszło nawigacjia google podawała ze jeszcze budowa i niepłatne a w realu nie wiem znaki matrica były odsłonięte także zgłupiałem jadąc o 2 w nocy 8O 8O

przypomniałem sobie kupiłem wiiete 2dni potym wydarzeniu na wegry na cały miesiąc może przymknęli oko nie wiem :?: :?: :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2018 22:37

danoxxx napisał(a):nie tylko ty jechałeś to autostrada bez winiety w ubiegłym roku w lipcu mi się tez to przydarzyło jak na razie nic nie przyszło nawigacjia google podawała ze jeszcze budowa i niepłatne

Nie można w tym przypadku wierzyć nawigacji.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 08.04.2018 23:02

I gostkowi na stacji benzynowej, przecież żeby się znaleźć na M86 , trzeba najpierw jechać M15, M1 i M85, żeby nie było niedomówień i zbędnych komentarzy zakładam przejazd po tych właśnie drogach, opłotków nie liczę.
Ps. Kolego "danoxxx" przed wakacjami proponuje aktualizować nawigację.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 09.04.2018 06:20

Nie do końca, w Bratysławie zjechałem z autostrady i pojechałem landówką (miałem nocleg w Gyor), później oczywiście M85 i M86 ale jak napisem na stacji benzynowej otrzymałem info, że za te drogi jeszcze płacić nie trzeba. Google także pokazywał te drogi jako bezpłatne, ciężko o bardziej bieżące info.
Sprawa wyjaśniona w tym roku o ile wybiorę trasę przez Węgry, trzeba zaopatrzyć się w winietę.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.04.2018 10:28

Od ponad roku ludziska zapisali już kilka stron o płatnej M86, pan na stacji nie jest autorytetem, może się mylić, ty Kolego licz na szczęście, lub przez rok od ostatniego przejazdu unikaj Węgier.
Ps.Nawigacja z programem nazwijmy to "wakacje_2017" informowała o opłatach na M86, (Auto Mapa), obecna aktualizacja również o tym informuje.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 09.04.2018 11:46

W ubiegłym roku kilkukrotnie pokonywałem m85 i m86. Są tam znaki o opłatach, są kamery i wielokrotnie widziałem samochody służby pewnie odpowiedniej do naszej ITD - białe toyoty yaris z kogutem na dachu - stały np na mostach nad drogą i robiły fotki. Na innym forum ludzie pisali o wykupieniu winiety do innej klasy pojazdu niż powinni - tylko oni mieli kontrolę na drodze i płacili mandat.

P.S. dla mnie trudność językowa w kontakcie z Węgrami, dobra jakość płatnych dróg oraz niska cena winiety to wystarczający bodziec do zakupu winiety online za ok 60-70zł za miesiąc..
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.04.2018 20:21

maarec napisał(a):W ubiegłym roku kilkukrotnie pokonywałem m85 i m86. Są tam znaki o opłatach, są kamery i wielokrotnie widziałem samochody służby pewnie odpowiedniej do naszej ITD - białe toyoty yaris z kogutem na dachu - stały np na mostach nad drogą i robiły fotki. Na innym forum ludzie pisali o wykupieniu winiety do innej klasy pojazdu niż powinni - tylko oni mieli kontrolę na drodze i płacili mandat.

P.S. dla mnie trudność językowa w kontakcie z Węgrami, dobra jakość płatnych dróg oraz niska cena winiety to wystarczający bodziec do zakupu winiety online za ok 60-70zł za miesiąc..

Wybacz, ale ja nie widziałem znaków o opłatach ani samochodów obsługi czy kamer. Widziałem za to, że nie ma ani jednej stacji benzynowej czy MOP-u wzdłuż M86 ,więc to raczej wyrób autostradopodobny. Nieważne, sprawa wyjaśniona, odcinek płatny i trzeba płacić. Nie o cenę za winietę chodzi, tylko o dezinformację.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2018 22:18

SebastianM napisał(a):Wybacz, ale ja nie widziałem znaków o opłatach ani samochodów obsługi czy kamer. Widziałem za to, że nie ma ani jednej stacji benzynowej czy MOP-u wzdłuż M86 ,więc to raczej wyrób autostradopodobny. Nieważne, sprawa wyjaśniona, odcinek płatny i trzeba płacić. Nie o cenę za winietę chodzi, tylko o dezinformację.


M86 to droga ekspresowa.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 12.04.2018 12:56

pascalek napisał(a):
SebastianM napisał(a):Wybacz, ale ja nie widziałem znaków o opłatach ani samochodów obsługi czy kamer. Widziałem za to, że nie ma ani jednej stacji benzynowej czy MOP-u wzdłuż M86 ,więc to raczej wyrób autostradopodobny. Nieważne, sprawa wyjaśniona, odcinek płatny i trzeba płacić. Nie o cenę za winietę chodzi, tylko o dezinformację.


M86 to droga ekspresowa.


zgadza się, do tego mnie brak stacji wcale nie martwi, zawsze mam dużo paliwa, zbiornik prawie 70L. Natomiast cieszy mnie to, że wreszcie zrobili solidny kawałek drogi omijający te wioski z ograniczeniem do 30kmh, przejazdami kolejowymi i traktorami. Jadę zestawem 13m, 4t wagi, najwięcej spalam na rozpędzaniu i po ekspresówce oszczędzam paliwo i czas. Z utęsknieniem patrzę, jak cały odcinek do granicy z Cro lub Slo uda się pokonać tą drogą (przez Budapeszt mi nie po drodze).
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 12.04.2018 22:01

maarec napisał(a):
pascalek napisał(a):
SebastianM napisał(a):Wybacz, ale ja nie widziałem znaków o opłatach ani samochodów obsługi czy kamer. Widziałem za to, że nie ma ani jednej stacji benzynowej czy MOP-u wzdłuż M86 ,więc to raczej wyrób autostradopodobny. Nieważne, sprawa wyjaśniona, odcinek płatny i trzeba płacić. Nie o cenę za winietę chodzi, tylko o dezinformację.


M86 to droga ekspresowa.


zgadza się, do tego mnie brak stacji wcale nie martwi, zawsze mam dużo paliwa, zbiornik prawie 70L. Natomiast cieszy mnie to, że wreszcie zrobili solidny kawałek drogi omijający te wioski z ograniczeniem do 30kmh, przejazdami kolejowymi i traktorami. Jadę zestawem 13m, 4t wagi, najwięcej spalam na rozpędzaniu i po ekspresówce oszczędzam paliwo i czas. Z utęsknieniem patrzę, jak cały odcinek do granicy z Cro lub Slo uda się pokonać tą drogą (przez Budapeszt mi nie po drodze).


Też mnie ciekawi kiedy planują pociągnąć M86 na południe ? W necie nie znalazłem żadnej informacji o pracach przy dalszym kawałku M86
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 150
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone