Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.08.2017 10:32

Ludzie wrzućcie na luz. Jesteśmy na forum którego głównym tematem są nasze wakacje. Cieszmy się tym że możemy sobie o nich wspólnie pogadać a nie szukajmy kto jaki błąd popełnił w swojej wypowiedzi (o ile nie jest to błąd ortograficzny), albo co kto niefortumnie napisał.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 12.08.2017 10:34

Witajcie, jestem na Pagu od 7 sierpnia i jechałem cały czas 86, jak dla mnie bomba, po 3 latach przerwy zmieniło się dużo na +. Jechałem nocą i przez większość trasy myślałem że jadę przez Węgry sam. Pozdrawiam :papa:
Andrzej-Szczecin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej-Szczecin » 12.08.2017 19:36

Pytanie do kolegi Tuti ,rozumiem ze jechałeś M86, na googlach nie ma jeszcze aktualnych fotek,jak wygląda stan nawierzchni drogi .
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 12.08.2017 22:30

Andrzej-Szczecin napisał(a):Pytanie do kolegi Tuti ,rozumiem ze jechałeś M86, na googlach nie ma jeszcze aktualnych fotek,jak wygląda stan nawierzchni drogi .

Nie podpowiem jaki jest aktualny stan drogi ale ostatni raz jechałem we wrześniu ubiegłego roku. Powiem krótko. Chciałbym żeby wszystkie nasze drogi miały taką nawierzchnię. Od kilku lat jeżdżę 86 i obserwowałem postęp robót. Do Szobathely jest nowa dwupasmówka klasy drogi ekspresowej a dalej do Redics nowa jednopasmówka z obwodnicami większych miasteczek. Mam nadzieję że od jesieni nic się na minus nie zmieniło. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2017 22:45

Szału moim zdaniem nie ma. Droga jest OK ale sprawia wrażenie budowanej na szybko. To już na Śląsku mamy lepsze drogi (poza Średnicówką w paru miejscach) :mrgreen: Przu ich ekspresówce nie ma ani jednej stacji czy MOP (pewno są w pobliżu).
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 13.08.2017 09:26

Witam. Czy moglbym prosic o porade dot. trasy przez Wegry. Ktory wariant bedzie korzystniejszy?

1. 86 -> Lenti -> Lendava
https://goo.gl/maps/HnNqAyf1Kp62

2. 86 -> Redics (Dolga Vas) -> Mursko Sredisce
https://goo.gl/maps/3e9kVb4HjZs

3. 86 -> Sarvar -> Nagykanizsa -> Lendava (autostradowe)
https://goo.gl/maps/3M2tpG3VCdz

Widze ze na wjedzie w Letenye sa kolejki. Czy ktos tam jechal ostatnio i moze sie podzielic informacjami?
Czy jest jakis inny wariant warty uwagi przez H?

Pozdr. M.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 13.08.2017 09:58

Od wczoraj jesteśmy na Ciovo. Trasa przez Słowację, Węgry i 10km Słowenii przez Lendave. Trasa super. M86 to dwupasmowa ekspresówka, pusta przez całą czas. 86 też elegancka, parę polskich tirów i osobówek. W nocy może się trafić jakąś zwierzynę, my jechaliśmy za dnia i parę zwłok leżało.
Andrzej-Szczecin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej-Szczecin » 13.08.2017 10:35

O dziękuje bardzo taka informacja jest bardzo pomocna.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 13.08.2017 18:00

Pääkäyttäjä napisał(a):Szału moim zdaniem nie ma. Droga jest OK ale sprawia wrażenie budowanej na szybko. To już na Śląsku mamy lepsze drogi (poza Średnicówką w paru miejscach) :mrgreen: Przu ich ekspresówce nie ma ani jednej stacji czy MOP (pewno są w pobliżu).


A mi się wydaje że jest całkiem ok, jak napisał kolega też chciałbym by nasze drogi takie były. co do MOP to jeszcze nie ma bo to nowe , na naszej A4 pierwsze MOPy pojawiły się chyba po dwóch latach dopiero, a na A1 jeszcze później. Szerokiej drogi :papa:
PS. Ja jechałem nocą i zwierząt nie spotkałem a aut jak na lekarstwo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2017 18:26

Tuti napisał(a):A mi się wydaje że jest całkiem ok, jak napisał kolega też chciałbym by nasze drogi takie były. co do MOP to jeszcze nie ma bo to nowe , na naszej A4 pierwsze MOPy pojawiły się chyba po dwóch latach dopiero, a na A1 jeszcze później. Szerokiej drogi :papa:
PS. Ja jechałem nocą i zwierząt nie spotkałem a aut jak na lekarstwo.


Nie no, przecież napisałem, że jest całkiem OK ale szału nie ma bo w Polsce widziałem po prostu lepiej wykonane ekspresówki. M86 miejscami sprawia wrażenie zrobionej na szybko i niedokładnie. Jedyny MOP na tej trasie, jest nadal w planach i ma być w miejscowości Vámoscsalád. Jak na osiem lat budowy, to długo zwlekają z wybudowaniem tam czegokolwiek (lata 2008-2016).

A tak to faktycznie - droga pusta, mały ruch a wracaliśmy w godzinach popołudniowych.
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 13.08.2017 21:30

My jechaliśmy 86 w jedną i drugą stronę i tą drogą jest i niebo lepsza niż rozwiązanie przez Austrię. Jechałem z Torunia. Spokój spokój ładny asfalt itd bardzo fajna droga
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 15.08.2017 15:11

Jak wygląda kwestia kontroli i fotoradarów na tej trasie? Nie ukrywam, że nie chciałbym wlec się cała trasę 90km/h
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.08.2017 18:14

Co do patrolów policji to ja przez całą drogę nie zauważyłem ani jednego. Co do fotoradarów, to było kilka po drodze 86, ale nie wiem czy aktywne, wiem że były znaki informujące o nich. Ja kożystałem z auto mapy ,która skutecznie informowała mnie o fotoradarach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2017 18:59

Brat mojej Karoliny twierdzi, że te fotopułapki są aktywne - facet jeździ tamtędy na TIR. Znak infomujący o fotoradarze znajduje się 20 m przed nim. Poza tym, skoro tubylcy jeżdżą tam tyle, ile jesy na znakach...
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 31.08.2017 23:00

Pääkäyttäjä napisał(a): M86 miejscami sprawia wrażenie zrobionej na szybko i niedokładnie. Jedyny MOP na tej trasie, jest nadal w planach i ma być w miejscowości Vámoscsalád. Jak na osiem lat budowy, to długo zwlekają z wybudowaniem tam czegokolwiek (lata 2008-2016).

Raczej jest zbudowana tanio. Brak pasa awaryjnego, jak wspomniałeś brak MOP-ów. Barierek też za dużo chyba nie ma. Zjazdy i wjazdy bardzo "małe".

Lecz największą oszczędność widać tu: https://www.google.pl/maps/@47.6752944,17.5493131,15.5z?hl=pl
Jest to brak połączenia M1 z M85. Brak węzła z prawdziwego zdarzenia. Zjeżdżasz z autostrady na zwykłą 85 aby przez rondo (a nawet czasami dwa) wjechać na ekspresówkę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone