Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 23.06.2017 14:23

bronks napisał(a):Wczoraj w Zalabaksa był ustawiony radar, i tylko dzięki temu, że nie wyprzedziłem TIRa nie nadziałem się
:hut:

Od zeszłego roku funkcjonuje na Węgrzech zaawansowany system kontroli ruchu VEDA:
http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktu ... a_wegrzech
Nie wiem jak to działa w praktyce ale zdaje się nawet nie ma znaków informujących o pomiarze prędkości.
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 23.06.2017 22:06

Michalm2012 napisał(a):Właśnie rozwiałeś moje wątpliwości czy skracać drogę na Csorną. Winietki i tak już kupione, więc pojedziemy przez Gyor.
Jutro ruszamy w południe.


Koniecznie napisz jak trasa bo my będziemy jechać w niedzielę od rana tamtędy. Daj znać też jak będziesz miał namiar na dobrą knajpę po drodze.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 23.06.2017 22:34

RKStefan napisał(a):
bronks napisał(a):Wczoraj w Zalabaksa był ustawiony radar, i tylko dzięki temu, że nie wyprzedziłem TIRa nie nadziałem się
:hut:

Od zeszłego roku funkcjonuje na Węgrzech zaawansowany system kontroli ruchu VEDA:
http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktu ... a_wegrzech
Nie wiem jak to działa w praktyce ale zdaje się nawet nie ma znaków informujących o pomiarze prędkości.


Dzięki :!:
Jest i lista ze współrzędnymi gdzie są:
http://www.police.hu/sites/default/file ... nlista.pdf
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 24.06.2017 13:50

Yanush napisał(a):
RKStefan napisał(a):
bronks napisał(a):Wczoraj w Zalabaksa był ustawiony radar, i tylko dzięki temu, że nie wyprzedziłem TIRa nie nadziałem się
:hut:

Od zeszłego roku funkcjonuje na Węgrzech zaawansowany system kontroli ruchu VEDA:
http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktu ... a_wegrzech
Nie wiem jak to działa w praktyce ale zdaje się nawet nie ma znaków informujących o pomiarze prędkości.


Dzięki :!:
Jest i lista ze współrzędnymi gdzie są:
http://www.police.hu/sites/default/file ... nlista.pdf


W Automapie 6.23 (1702) te radary są wprowadzone do POI.
Wystarczy w ustawieniach POI zaanaczyć ostrzeganie o radarach (najlepiej wszystkich :D )
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 24.06.2017 14:58

nlock napisał(a):W Automapie 6.23 (1702) te radary są wprowadzone do POI.
Wystarczy w ustawieniach POI zaanaczyć ostrzeganie o radarach (najlepiej wszystkich :D )

O ile jest to dozwolone na Węgrzech.
Ja stosuję mniej popularną (czasem mam wrażenie unikatową) metodę: staram się jechać przepisowo. Pomaga w tym np. ostrzeganie o przekroczeniu prędkości w tejże samej Automapie. Jeździłem już CZ-AT-SLO-CRO, SVK-AT-SLO-CRO a w tym roku zapowiada się SVK-HU-CRO. Zwykle jadę głównie autostradami + rozsądne fragmenty zwykłych dróg (nasze pipidówy do Zwardonia i dalej do Żyliny, skróty przez Eisenstadt, Ilz i M-L-P, teraz pewnie reszta drogi 86 do starego przejścia Letenye i opcjonalnie DC1 od Karlovaca jeśli autostrada stanie jak w zeszłym roku. Wiem, że jestem dziwny ale dozwolone prędkości zupełnie mi wystarczają :hut:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 25.06.2017 08:24

Yanush napisał(a):Na Węgry nie zawsze się opłaca w ogóle kupować winiet.
Jeśli ktoś jedzie (jak np. ja) od Zwardonia to niewiele skorzysta z tego udogodnienia... kawałek M1, kawałek M86 i tyle...

http://toll-charge.hu/files/img/article ... 01_ENG.jpg

Nie zgadzam się z Twoją opinią.
Opłaca się kupić winietkę i jechać przez Gyor.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 25.06.2017 08:39

W porównaniu do drogi 86 z 2013 roku, to teraz przejazd przez Węgry (z winietką) to bajka. Do Shombathely Autostrada(raczej eska). Tylko obwodnica Shomba w złym stanie, a dalej po remoncie już super nowy asfalt z obwodnicami miasteczek. Jechaliśmy przez Redics, wracamy przez Letenye.
Z 2013 pamiętam, że przez Letenye droga była gorsza. Od Zwardonia dzięki nowej drodze też jakoś tak poszło gładko do Żyliny. Mimo ostrzeżeń w Cadcy nie było żadnego remontu, ani tym bardziej korka pt po 18.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2017 08:49

Michalm2012 napisał(a):
Yanush napisał(a):Na Węgry nie zawsze się opłaca w ogóle kupować winiet.

Nie zgadzam się z Twoją opinią.

ja również się z tym nie zgadzam, i dodatkowo nie zgadzam sie tym że zdanie to zostało napisane "po polsku" :roll:

w ogóle to stwierdzenie nie ma w ogóle sensu, każdy sam niech decyduje czy kupuje winietę czy nie;
to tak jakby Ktoś komentował, że przejazd 86tką nie ma sensu, bo on jedzie od Barwinka :roll: :x
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 25.06.2017 09:09

Michalm2012 napisał(a):W porównaniu do drogi 86 z 2013 roku, to teraz przejazd przez Węgry (z winietką) to bajka. Do Shombathely Autostrada(raczej eska). Tylko obwodnica Shomba w złym stanie, a dalej po remoncie już super nowy asfalt z obwodnicami miasteczek. Jechaliśmy przez Redics, wracamy przez Letenye.
Z 2013 pamiętam, że przez Letenye droga była gorsza. Od Zwardonia dzięki nowej drodze też jakoś tak poszło gładko do Żyliny. Mimo ostrzeżeń w Cadcy nie było żadnego remontu, ani tym bardziej korka pt po 18.

Dzięki za rzeczową informację, planuję podobną trasę (przez Letenye) i teraz jestem spokojniejszy. Wprawdzie Cadca wypadnie w dzień powszedni przed południem ale może jakoś to będzie :papa:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 25.06.2017 17:33

RKStefan napisał(a):
nlock napisał(a):W Automapie 6.23 (1702) te radary są wprowadzone do POI.
Wystarczy w ustawieniach POI zaanaczyć ostrzeganie o radarach (najlepiej wszystkich :D )

O ile jest to dozwolone na Węgrzech.

Jest. :)
Nie jest dozwolone np. w Słowenii, ale o tym informuje AM i wyłącza ostrzeganie.
Ja osobiście wolę wykorzystywać możliwości urządzenia z którego korzystam, co nie znaczy że namawiam kogokolwiek do przekraczania. :D
Dodam jeszcze, iż nie jestem dziwny, więc zdarza mi się przekroczyć (czasem nawet bezwiednie :oops: ) i wolałbym wtedy, aby ostrzegła mnie AM. Z policją na Węgrzech prawdopodobnie się nie dogadam, a specyficzna fotka z wakacji też nie byłaby mile widziana. :D
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 25.06.2017 22:10

obcy26lbn napisał(a):Witam. Wybieram sie do chorwacji na wakacecsamochodem. Mam kilka pytan.
Jaką trase polecicie z Lublina?
O ktorej godzine wyjechac zeby sprawnie trase pokonac.
I w jaki dzien beda najmniesze korki?


Cześć
Ja jadę na Rzeszów, Dębica, Ożenna, Bardejów.
A dalej Węgry autostrada i Chorwacja.
Na Słowacji nie kupuję winiet na Węgry kupuję przez internet.
Co dnia wyjazdu omijaj weekendy i będzie w miarę płynnie.

pozdrawiam
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 25.06.2017 22:12

nlock napisał(a):Dodam jeszcze, iż nie jestem dziwny, więc zdarza mi się przekroczyć (czasem nawet bezwiednie :oops: ) i wolałbym wtedy, aby ostrzegła mnie AM. Z policją na Węgrzech prawdopodobnie się nie dogadam, a specyficzna fotka z wakacji też nie byłaby mile widziana. :D

Na bezwiedne przekraczanie pomaga ostrzeżenie o prędkości z tolerancją ustawioną na "0". Na rozmyśle nie bardzo :wink: Ale dość o tym, bo chyba odjeżdżamy od tematu :?
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 26.06.2017 07:08

romuald22 napisał(a):
mareksrybnik napisał(a):Mam pytanko. Większość tras proponowanych prowadzi 86 --> 74 --> M7, ewentualnie 86 i przez Słowenię. Ja planuję jechać 86 prawie do końca i odbić na Lenti dalej M70 do M7 i do CRO. W Lenti jest stacja gdzie można nalać LPG. Czy to zły pomysł? Pozdrawiam.

Całkiem dobry plan.
Stacja z LPG w Lenti jest. KLIK
Po co tylko przepłacać za LPG na Wegrzech?
Z Lenti do Goričan masz ok.40 km. Tam masz tańszy chorwacki autoplin. TUTAJ
Jedyna niedogodność to krótki zjazd na "stare" przejście graniczne.
Wybór należy do Ciebie.

Wybieram się w sierpniu dokładnie 11.08 na noc wyjazd ok 18-tej trasę chyba wybiorę jak kolega wyżej, jadę na LPG więc muszę obczaić stacje żeby co 250-300km tankować. Na granicy chorwackiej z tego co pokazuje GPS będę za ok 8h czyli ok 2 w nocy i tu mam pytanko jeszcze o te korki czy mam się spodziewać kolejek trasą jadę pierwszy raz :/ mile widziane sugestie gdyby trzeba było coś zmienić.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 26.06.2017 22:16

js305 napisał(a):Będziemy jechać do CRO przez Słowację i Węgry (na 99%) i chciałem się dopytać o część trasy węgierskiej. O ile wątpliwości nie mam na odcinku gdzieś tak do połowy Węgier (winietka będzie zakupiona i lecimy autostradami) ale nie wiem czy jechać M86 do końca czyli Szombathely i dalej drogą 86 do Redics i przez Słowenię (wiem o "przesmyku") czy też odbić wcześniej na 74 a później M7 przez Letenye i tam przed granicą gdzieś zjeść obiad?
Tak mniej więcej będzie wyglądać trasa https://goo.gl/maps/8txJREpV6nT2 i wychodzi mi że właśnie pora obiadowa będzie w HUN (wyjazd ok. 5.00)


Też jeżdżę z Częstochowy przez Wegry, w tym roku 6-ty raz. Za 1-szym jechałem przez Zwardoń, potem już przez Cieszyn, wydaje mi się że ta droga jest szybsza.
Co do odcinka przez Węgry to na początku jeździłem starą 86-tką, natomiast przez ostatnie 2 lata kiedy wprowadzono tam winietę od samej granicy jeździłem M1 i potem drogą 81 do M7. Taki plan miałem również na tegoroczny wyjazd, "niestety" :) wszedłem na ten wątek ( który odwiedzam co roku ) i trochę zrobił mi się mętlik w głowie bo widzę że poczciwa 86 w coraz lepszym stanie. Ja na pewno kupię winietę natomiast co do wyboru drogi to chyba zdecyduję przed samym wyjazdem.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 26.06.2017 22:28

js305 napisał(a):
janusz_sul napisał(a):Zdradziłem po wielu latach (od 2000 roku )drogę nr 86 na poczet M86. Co do czasu przejazdu to podam orientacyjny czas na podstawie wydruków z tankowania w Cakowcu godzina 11;43 do tankowania w Jarowcach 14:45. Czyli czas przejazdu M86 to około 3 godziny . Jazda w niedzielę zgodnie z przepisami .


to by się zgadzało z tym co pokazuje GM https://goo.gl/maps/KakDsfRfskC2 2:55 bez korków a 3:14 na chwilę pisania tego posta - tankowałeś na tych stacjach co zaznaczyłem?

ja planuję jechać tak https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12 coś byś zmienił?



Kurcze to jak moja trasa :). Ja również z Częstochowy i również do Rogoźnicy :)
Jeżdżę w Polsce autostradą do Żor i potem na Cieszyn. Przez Wegry ostatnie 2 lata przejeżdżałem pomiędzy M1 i M7 drogą 81. Teraz to na razie nie wiem jak jechać, jeszcze poczytam i zdecyduję..
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone