Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Akademia Języka Chorwackiego.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 07.02.2016 20:55

Strona do nauki chorwackiego z lektorem:
http://www.17-minute-languages.com/pl/J ... ych-A1-A2/
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 08.02.2016 00:05

JoannaC napisał(a):BraveSirRobin, stronka MEMRISE do nauki języka naprawdę super, przynajmniej narazie, tak żeby nauczyć się podstawowych słówek, tylko brakuje mi lektora, który powiedział by jak popranie wymawiać niektóre słowa i jak je akcentować.

A w przyszłości może zainwestuje w jakąś książkę.

Wielkie dzięki :D


Jest możliwość wykupienia pełnej wersji, w której jest opcja lektora. Ponieważ uczyłem się już podstaw chorwackiego wiem jak się czyta i jaka jest gramatyka, więc ograniczam się do wersji bezpłatnej i nauki przede wszystkim słówek. Po przerobieniu całego kursu planuję wykupić pełna wersję i powtórzyć jeszcze raz z lektorem.
JoannaC
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaC » 08.02.2016 17:57

Czy w Poznaniu jest jakaś księgarnia w której mogła bym obejrzeć sobie książki do nauki chorwackiego czy pozostaje mi tylko internet? Bo chciałam sobie porównać książki, a nie kupować coś co nie koniecznie przypadnie mi do gusty.

Dziś byłam w empiku i dowiedziałam się, że gdzieś może mają jedną książkę, która przyszła do nich pół roku temu. A pozostałe znane mi księgarnie raczej nie specjalizują się w podręcznikach do nauki chorwackiego.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.02.2016 23:09

Kiedyś bała internetowa księgarnia z książkami do nauki języków
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.03.2016 21:33

BraveSirRobin napisał(a):A ja polecam MEMRISE. Wersja bezpłatna jest chyba wystarczająca. Jest to ciekawy i wciągający sposób na naukę języka. Korzystałem z proponowanej przez Walp`a książki, ale jakoś mnie nie wciągnęło. Tu jest kurs stworzony przez jednego z forumowiczów http://www.memrise.com/course/866003/ch ... a-wakacje/


Zaczęłam. Poznałam (przypomniałam sobie) 10 słówek i na razie bardzo mi się podoba. Zobaczymy jak będzie dalej. Z językami u mnie na bakier, no niestety nie mam talentu. Chciałabym, ale niestety nie wychodzi. Rozumieć, to wiele rozumiem, ale gorzej z rozmową.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 19.03.2016 21:59

Polecam tę aplikację, bardzo dobra i wchodzi łatwo w pamięć https://play.google.com/store/apps/deta ... y.hr&hl=pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 08:35

Mam pytanie: czy ktoś może polecić jakiegoś lektora z okolic Bielska, Tychów, Oświęcimia itp.?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.02.2017 18:53

ktoś się z tego uczył? warto zainwestować te dwadzieściakilka złotych?? 8O...znalazłem taniej na znanym portalu :mrgreen:

http://www.nowela.pl/chorwacki-kurs-pod ... 3-cd-audio
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.02.2017 19:19

Ja się uczyłem. Coś tam weszło. :D Polecałem na poprzedniej stronie.

Chociaż książka D. Norris'a - rekomendowana przez MWN - jest lepsza. Udało mi się ją pożyczyć na kilka dni, jednak w sklepach nie znalazłem.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.02.2017 19:21

walp napisał(a):Ja się uczyłem. Coś tam weszło. :D Polecałem na poprzedniej stronie.

Chociaż książka D. Norris'a - rekomendowana przez MWN - jest lepsza. Udało mi się ją pożyczyć na kilka dni, jednak w sklepach nie znalazłem.


dzięki walp zaryzykuję :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2017 22:34

słoma79 napisał(a):
walp napisał(a):Ja się uczyłem. Coś tam weszło. :D Polecałem na poprzedniej stronie.

Chociaż książka D. Norris'a - rekomendowana przez MWN - jest lepsza. Udało mi się ją pożyczyć na kilka dni, jednak w sklepach nie znalazłem.


dzięki walp zaryzykuję :mrgreen:



Dołączam się do kolegi - też polecam :-)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.02.2017 11:27

Tak, też wróciłem do Norrisa; kolejny sezon już nie daleko. Lubię poznawać nowe rzeczy a języki zwłaszcza. Poza tym jak zapytasz w knajpie co Pani dzisiaj jadła, albo co poleca - nigdy nie dostaniesz czegoś złego. Cieszą się trochę jak Polacy kiedy ktoś przemówi do nich w ich własnym języku. Jednak coraz więcej Chorwatów uczy się polskiego i muszę ich prosić żeby przeszli na chorwacki, bo chcę się uczyć!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2017 12:25

MWN napisał(a):Tak, też wróciłem do Norrisa; kolejny sezon już nie daleko. Lubię poznawać nowe rzeczy a języki zwłaszcza. Poza tym jak zapytasz w knajpie co Pani dzisiaj jadła, albo co poleca - nigdy nie dostaniesz czegoś złego. Cieszą się trochę jak Polacy kiedy ktoś przemówi do nich w ich własnym języku. Jednak coraz więcej Chorwatów uczy się polskiego i muszę ich prosić żeby przeszli na chorwacki, bo chcę się uczyć!


To jest mega miłe :) Serio, lubią nas, (nie tylko dlatego, że dajemy im zarobić), poza tym dla nich polski jest milion razy łatwiejszy niż np. niemiecki. Wielu, zwłaszcza starszych zna czeski - ja po prostu uwielbiam, gdy mówią do mnie po czesku :-)
Ze słuchu da się dużo wyłapać. Nigdy wcześniej nie myślałam o nauce żadnego południowosłowiańskiego języka - piosenek się słuchało i tyle. Gdy zobaczyłam, że kraj jest przepiękny, atmosfera super, a język "wchodzi" no to wiadomo :)
Dużo można ze słuchu wyłapać :-)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.02.2017 14:41

Niektóre rozbieżności w języku polskim, które nie mogę wyjaśnić ? 8O 8O
odchudzać- jest bardziej logiczne: od-grubić, od-tłuścić
krótkowidz- jest bardziej logiczne: bliskowidz
samochód- jest bardziej logiczne: samojezd
pociąg odchodzi- jest bardziej logiczne: pociąg odjeżdża
schody- tak jak byśmy tylko po nich schodzili
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.02.2017 17:44

mirko napisał(a):Niektóre rozbieżności w języku polskim, które nie mogę wyjaśnić ? 8O 8O
odchudzać- jest bardziej logiczne: od-grubić, od-tłuścić

Witaj Mirko - może to pomoże :wink: >>> http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Dlacze ... 10355.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Akademia Języka Chorwackiego. - strona 317
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone