Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.04.2015 13:36

Lednice napisał(a):Czy tanio to można się kłócić, przeważnie tak, ale
czasem taniej kosztuje hotel niż łóżko w pokoju wieloosobowym :roll:


To co, kłócimy się? ;)

W hostelach zazwyczaj są i pokoje wieloosobowe, i prywatne. Nocleg w tych pierwszych jest tańszy o kilkadziesiąt procent. Tyle że wiąże się z uciążliwościami (obecność nieznajomych w pokoju), ja na to chyba jestem za stary (serio, niektóre hostele nawet określają w regulaminach wiek maksymalny - chyba po by, by jakiś podstarzały amator młodych wdzięków nie nocował w jednym pokoju z 18-latką ;)).

Takie noclegi są z reguły bardzo tanie (nierzadko też położone w absolutnym centrum miasta, np. na krakowskim czy wrocławskim rynku). W ścisłym centrum Krakowa, Walencji, Pragi (1. dzielnica) czy Barcelony można się przespać za 30-35zł/os. Jeśli ktoś podróżuje w pojedynkę albo w parze, niemal nie ma szans, by znaleźć coś tak taniego w tak dobrej lokalizacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2015 16:11

Nie ma potrzeby się kłócić :D


Np. we Wiedniu zdarza się, że taniej wychodzi pobyt w hotelu niż w hostelu.
Albo różnica jest minimalna.
Np. Palace Hostel - łóżko pojedyncze w koedukacyjnym pokoju wieloosobowym - 19 euro
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Oczywiście jest to hostel z ładnymi pokojami, w każdym jest łazienka, na miejscu jest dobra stołówka, parking strzeżony.

W hotelu Lenas West - pokój Dwuosobowy - oferta bezzwrotna - 35 euro
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link




Ja też jestem za stary na hostele, ale dla młodych ludzi, którzy nastawiają się z góry na kontakty towarzyskie z innymi młodymi ludźmi ( czytaj imprezy :wink: ),
jest to miejsce bardzo dobre 8)
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 14.04.2015 19:17

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli to jest cena np. te 100zł to cena za osobę na dzień? Pisząc 5 os. mam na myśli rodzinę więc mieszkanie z innymi osobami średnio wchodzi w grę. Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś tańsze noclegi?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.04.2015 19:25

cytrynaaaaa napisał(a):Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś tańsze noclegi?

Może tutaj.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 14.04.2015 19:38

cytrynaaaaa napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi. Czyli to jest cena np. te 100zł to cena za osobę na dzień? Pisząc 5 os. mam na myśli rodzinę więc mieszkanie z innymi osobami średnio wchodzi w grę. Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś tańsze noclegi?


nie, to jest cena za dobę za całość. plusem airbnb jest to że faktycznie można czasem znaleźć ciekawe noclegi za nieduże pieniądze. sam mam tam konto i zdarza mi się korzystać (Budapeszt, za 2 tygodnie Irlandia - dom za 45€/dobę).
Jednak generalnie warto w tym serwisie zachować ostrożność, patrząc na powyższe dwa linki:
- kwatera za 100 zł - właściciel zarejestrowany od grudnia 2014, żadnej recenzji, stan kwatery na zdjęciach dość
problematyczny moim zdaniem...
- kwatera za 40 zł - są recenzje acz nie do końca miłe.
obie propozycje takie trochę "melinowate" :)
Poza tym pamiętajmy - rezerwując z karty schodzi całość kwoty, tak więc wybierać należy z rozwagą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2015 19:50

kor_nick napisał(a):
nie, to jest cena za dobę za całość.


Przypuszczam, że nie :roll:

Nikt w cenie 43 złotych ( 10 euro ) za dobę nie wynajmie apartamentu dla 10 osób :!:
I nikt też nie wynajmie za 106 złotych ( 25 euro ) apartamentu dla 4 osób :!:
Tym bardziej w tak imprezowym miejscu jak Novalja 8)

Zresztą nie da się fizycznie zarezerwować od razu kwater w internecie.
Trzeba skontaktować się z właścicielem, a ten policzy zapewne tak jak napisałem wcześniej :roll:


Czasem zdarzy się błąd w systemie rezerwacyjnym.
I nie przelicza prawidłowo liczby osób 8)

Raz za pośrednictwem HRS chciałem zarezerwować pobyt z dziećmi, podałem prawdziwy wiek dzieci,
a HRS policzył mi tylko za osoby dorosłe, przy dzieciach ustalił wiek 0 :!: :D
I taką podał cenę :roll:
Ale niestety na drugi dzień się zorientowali i przesłali informację, że dzieci jednak nie mają za friko, że jak chcę tam zamieszkać, to trzeba dopłacić 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2015 20:06

cytrynaaaaa napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi. Czyli to jest cena np. te 100zł to cena za osobę na dzień? Pisząc 5 os. mam na myśli rodzinę więc mieszkanie z innymi osobami średnio wchodzi w grę. Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś tańsze noclegi?


Szukając bezpośrednio u właścicieli i negocjując z nimi cenę:
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Nie mając wygórowanych wymagań i znając ceny w poszczególnych miejscowościach, możesz mieć ap. za 10E na głowę przy 5 osobach w sezonie (czyli 50E za komplet) - ale zazwyczaj trzeba szukać wcześnie. Novalja jest droższa, w Pagu dalej od wody możesz znaleźć nieco taniej. W Breli dasz 25E od łebka, w Podacy czasem 10E. Itd. Zależy czego i gdzie chcesz, i jak potrafisz negocjować.
Musi być Pag?
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 14.04.2015 20:18

Miejscem nie musi być akurat Novalja, szukam raczej w całej Chorwacji ale najlepiej gdyby to były bardziej tereny bliższe jak Istria czy Zatoka Kvarnerska.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2015 20:23

cytrynaaaaa napisał(a):Miejscem nie musi być akurat Novalja, szukam raczej w całej Chorwacji ale najlepiej gdyby to były bardziej tereny bliższe jak Istria czy Zatoka Kvarnerska.

W jakim terminie - bo to tez ważne jak chcesz tanio.
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 14.04.2015 20:36

Czerwiec - wrzesień włącznie, na razie nie planuję jakoś szczegółowo, chcę się głównie zorientować jak to jest z tymi cenami i ogólnie Chorwacją.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2015 20:41

cytrynaaaaa napisał(a):Czerwiec - wrzesień włącznie, na razie nie planuję jakoś szczegółowo, chcę się głównie zorientować jak to jest z tymi cenami i ogólnie Chorwacją.

No to miłego orientowania się.
noclegi-w-chorwacji-ceny-od-2008-roku-do-dzis-t19195-990.html
PW też poszło.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.04.2015 20:44

cytrynaaaaa napisał(a):Miejscem nie musi być akurat Novalja, szukam raczej w całej Chorwacji ale najlepiej gdyby to były bardziej tereny bliższe jak Istria czy Zatoka Kvarnerska.

Zastanów się czy odpowiadałaby Tobie któraś z lokalizacji: Ravni (Istria), Mimice (Dalmacja Środkowa),
czy Mlini (Dalmacja Południowa). Jeśli tak, napisz do mnie na PW.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2015 20:47

cytrynaaaaa napisał(a):Czerwiec - wrzesień włącznie, na razie nie planuję jakoś szczegółowo, chcę się głównie zorientować jak to jest z tymi cenami i ogólnie Chorwacją.

FAQ do poczytania polecam.
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016
AirBNB - na co zwracacie uwagę

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 18.05.2016 08:45

Serwis Airbnb zrobił się już bardzo popularny, ogłoszeń z noclegami jest sporo. My ostatnio też z tego korzystaliśmy i uczucia są dość mocno mieszane.

Na plus:
- kontakt z hostem i możliwość szybkiego ustalenia, jak trafić, dogadania się co do godziny przyjazdu itp.
- ceny wydają się nieco niższe
- bezpieczeństwo - jeśli ktoś nas chce oszukać, to nie dostanie kasy - po prostu. AirBnb też się zarzeka, że w takim przypadku znajdą alternatywę na pierwszą noc, ale na szczęście nie musieliśmy wystawiać na próbę tej obietnicy.
- dokładna lokalizacja jest od razu znana (w połączeniu z google street view, wiemy chociażby jak wygląda nieruchomość)

Na minus (i tu pytanie, czy ktoś wpadł na to, jak weryfikować hostów po tym kątem wczesniej, niż po przyjeździe)
- jakość / cena, ale dwa miejsca i dwa razy opis i zdjęcia były mocno naciągane
- czystość apartamentów / pokoi - czy to może ogólnochorwacka przypadłość?
DamianSz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.07.2013
Airbnb - Wasze doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianSz » 04.07.2017 12:10

W Chorwacji byłem już kilka razy, zawsze jeździłem w ciemno. W tym roku ze względu na potomstwo, zdecydowaliśmy się wcześniej coś zarezerwować. NIe raz już rezerwowałem na Bookingu i mam do nich zaufanie. Za Waszymi podpowiedziami postanowiłem przeszukać też airbnb. Wpadło mi w oko coś ciekawego, ale chciałbym zapytać korzystających z usług airbnb jakie są Wasze doświadczenia. Czy to co na zdjęciach ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?? Jak z współpraca z gospodarzami, itp...
Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Airbnb - Chorwacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone