Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A po ile w Cro jest piwo?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.08.2013 12:43

PabloX napisał(a):
Bocian napisał(a):Ja pije tylko do 7,50 HRK. Nie będą na mnie zarabiać. Poza tym ja wiozę z PL w butelkach dwulitrowych, przelane z puszek, mam ze sobą syfon to sobie nagazuję.


Bocian, a nie prościej i szczerzej byłoby napisać tak, jak wielu pisze w różnych wątkach - w tym stylu, że to piwo przelane z puszek to wieziesz z Polski, bo lubisz rozgazowane, oczywiście wyłącznie polskie, bo nie znosisz smaku chmielu, który można spotkać w różnych zagranicznych szczynach :?:

Jakoś dopiero trafiłem na ten wątek, któryś-tam z kolei na temat cen piwa... :lol:

Urwał nać!! Rozszyfrował mnie...
:oczko_usmiech:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 12.08.2013 13:56

Bocian napisał(a):
PabloX napisał(a):
Bocian napisał(a):Ja pije tylko do 7,50 HRK. Nie będą na mnie zarabiać. Poza tym ja wiozę z PL w butelkach dwulitrowych, przelane z puszek, mam ze sobą syfon to sobie nagazuję.


Bocian, a nie prościej i szczerzej byłoby napisać tak, jak wielu pisze w różnych wątkach - w tym stylu, że to piwo przelane z puszek to wieziesz z Polski, bo lubisz rozgazowane, oczywiście wyłącznie polskie, bo nie znosisz smaku chmielu, który można spotkać w różnych zagranicznych szczynach :?:

Jakoś dopiero trafiłem na ten wątek, któryś-tam z kolei na temat cen piwa... :lol:

Urwał nać!! Rozszyfrował mnie...
:oczko_usmiech:

A jak, sam stosowałem kiedyś ten sam patent, z tych samych powodów co Ty Obrazek

Ale go udoskonaliłem - wkładam 20-litrowy worek na śmieci w drugi taki sam, ten zestaw w jeszcze jeden, potem przelewam tam zawartość trzydziestu puszek jakiegoś browca, który akurat jest w promocji... wszystkie smakują tak samo pysznie, słodziutkie, mocne, polskie nasze, więc co za różnica, jaki to gatunek... dolewam litr spirytu z przemytu, żeby trochę wzmocnić i zakonserwować na drogę - i już, super myk, hę?

Czasami wyjmuję jeszcze z tacek i wrzucam tam karkówkę na grilla, też latem zawsze jakaś jest w promocji - od razu w panierce z przypraw. To mam zakonserwowane mięsko na pierwsze dni wakacji, a piwo przy okazji nabiera ciekawszego smaku.

Nie będę płacił krwiopijcom z Konzuma 7,49 HRK za buteleczkę Tuborga. Cienkusz i ryja wykręca, taki gorzki.

Z worka transportowego przelewam swojską naszą słodycz bezchmielową do 1,5-litrowego plastika i hyc na plażę, jakby Policija ichniejsza uwzięła się na Polaków pijących na plaży, to niech mi pokażą nakaz przeszukania, żeby sprawdzić, co mam w butelce po mineralnej. Obrazek

Wakacje pierwsza klasa, można sobie niczego nie żałować
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.08.2013 14:51

PabloX napisał(a):to niech mi pokażą nakaz przeszukania, żeby sprawdzić, co mam w butelce po mineralnej.

Załatwią cię kontrolą bo będą mieli uzasadnione podejrzenie , że walisz w bambuko. :lol: Oczywiście po małym donosiku od rodaka, bo sam ma polski browar w butelkach po Nestea, dla niepoznaki. :mrgreen:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 12.08.2013 15:00

Bocian napisał(a):
PabloX napisał(a):to niech mi pokażą nakaz przeszukania, żeby sprawdzić, co mam w butelce po mineralnej.

Załatwią cię kontrolą bo będą mieli uzasadnione podejrzenie , że walisz w bambuko.

To wszystko wychlam, zanim skontrolują. Niech zobaczą, jacy Polacy potrafią być twardzi. A jakby jeszcze coś chcieli, to zaraz dzwonię do polskiego konsulatu, że mnie prześladują. I oczywiście opiszę ich na cro.pl - a tego na pewno się boją :lol:

Bocian napisał(a): :lol: Oczywiście po małym donosiku od rodaka, bo sam ma polski browar w butelkach po Nestea, dla niepoznaki. :mrgreen:

Bocian, jednak to prawda - co dwie głowy, to nie jedna :wink: pomogłeś mi udoskonalić moje myczunio - następnym razem przeleję browca z worka do butelki po brzoskwiniowej nestea - nie będzie się tak rzucało w oczy, jak w butli po mineralnej. No, teraz to już patent doskonały :oczko_usmiech: :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.08.2013 15:11

PabloX napisał(a):Bocian, jednak to prawda - co dwie głowy, to nie jedna

U nas w robocie się mówi, co dwa półgłówki to nie jedna głowa :lol:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 12.08.2013 15:35

Bocian napisał(a):
PabloX napisał(a):Bocian, jednak to prawda - co dwie głowy, to nie jedna

U nas w robocie się mówi, co dwa półgłówki to nie jedna głowa :lol:

I słusznie, bo dwa półgłówki to nie jedna, a dwie głowy. Pół = 0,5. A skoro od 5 zaokrągla się w górę, więc 0,5 można potraktować jako 1 :wink:

Ale, ile by tych głów nie było, to ważne, że Polacy zawsze dadzą radę coś wykombinować :mrgreen:
Rutuś
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rutuś » 16.08.2013 15:46

Witam
Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich CRO-maniaków.Jest to pierwszy mój pobyt w CRO czytając to forum byłem lekko przerażony cenami.A okazało się że piwo Karlovacko i Ożujsko w markecie w Starigrad Paklenica kosztuje 6,19 kuny więc nie ma tragedii.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 16.08.2013 15:53

PabloX napisał(a):A skoro od 5 zaokrągla się w górę, więc 0,5 można potraktować jako 1 :wink:


W kwestii formalnej 0,51 - w górę :mrgreen:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 17.08.2013 02:30

golibroda napisał(a):
PabloX napisał(a):A skoro od 5 zaokrągla się w górę, więc 0,5 można potraktować jako 1 :wink:


W kwestii formalnej 0,51 - w górę :mrgreen:

A tu już wchodzisz na poziom kombinowania przypisywany jeszcze innej nacji :roll: :lol:
nandelle
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nandelle » 17.08.2013 17:09

Za 1 L Ożujska lub Karlovacko w lokalnym sklepiku w Makarskiej płaciliśmy 13 kun :D W knajpkach po 15 kun za 0,5l
Mallkavian
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mallkavian » 19.08.2013 23:41

Makarska: knajpy po 15 w sklepie 6. co ciekawe to samo piwko w puszce drożej bo po 9... u nas chyba jest odwrotnie tzn butelka z reguły droższa :)
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 20.08.2013 11:02

Mallkavian napisał(a):Makarska: knajpy po 15 w sklepie 6. co ciekawe to samo piwko w puszce drożej bo po 9... u nas chyba jest odwrotnie tzn butelka z reguły droższa :)

A czasami nie brali kilka kun za kaucję od butelki ? :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.08.2013 11:34

black_lord napisał(a): A czasami nie brali kilka kun za kaucję od butelki ? :papa:

Kaucja zwrotna za flakon 0,5L: 1,25 HRK.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 20.08.2013 19:15

puszki i plastikowe butelki też mają wliczoną kaucję:
napis na puszce i pet ten sam: "povratna naknada 0,5 kn za hrvatsku"
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.08.2013 23:24

Freddie napisał(a):puszki i plastikowe butelki też mają wliczoną kaucję:
napis na puszce i pet ten sam: "povratna naknada 0,5 kn za hrvatsku"

Povratna naknada nie jest wliczona w cenę. Jeżeli widzisz na półce puszkę piwa albo pet lemoniady i cena jest 9,99 HRK, to ta cena nie obejmuje kaucji. W kasie policzą 9,99 za napój i 0,50 kaucji (oddzielna pozycja na rachunku). Poza jednym przypadkiem nie widziałem też, żeby ktoś te plastikowe butelki oddawał na wymianę. Czyli teoretycznie kaucja zwrotna, a w praktyce opłata ekologiczna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
A po ile w Cro jest piwo? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone