Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A na stronach NFZ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
autolicznik
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) autolicznik » 05.07.2013 23:44

Polak musi ponarzekać. :?

A ja nie miałem z tymi kartami żadnego problemu.
Ktoś pisał że Chorwacja nie jest ujęta we wniosku. Otóż w elektronicznej wersji wniosku o wydanie karty widnieje.
Adres strony z e-wnioskami : https://ewnioski.pl/
Wniosek online: https://ewnioski.pl/formularze/wniosek-o-karte-ekuz/informacje
Należy wypełnić online. Następnie nasz wniosek automatycznie zostanie przetworzony na plik w acrobacie, który zapisujemy na swoim komputerze. Drukujemy, podpisujemy.
Następnie mamy dwie możliwości:
1.Osobiście zawozimy gotowe wnioski do NFZ ( ja tak zrobiłem. Moja wizyta w NFZ-cie trwała 6 minut i wyszedłem z czterema kartami EKUZ)
2. Skanujemy podpisane wnioski i wysyłamy e-mailem na adres właściwego NFZ i czekamy na przesyłkę zwrotną z kartami.
Opcja 2 nie jest dostępna we wszystkich oddziałach NFZ

Pozdrawiam
Andrzej
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 06.07.2013 00:23

Ja próbowałam załatwić to przez system ePUAP ale tam jeszcze Chorwacji. Wysłałam im mail by to naprawili :roll:
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 10.07.2013 01:01

A tak przy okazji: mając kartę EKUZ, wykupujecie jeszcze dodatkowe ubezpieczenia?
P.
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 10.07.2013 07:03

Ja odbierałam wczoraj kartę i nie było żadnego problemu. Nikt mnie o nic nie prosił poza wypełnionymi dokumentami. kolejka byla bardzo duża, ale jezeli mogę doradzić w ominięciu kolejki to wysłanie dokumentów elektronicznie a potem przychodzi się tylko po odbiór w informacji /gdzie nie ma nikogo oczekującego.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.07.2013 08:05

Na stronach NFZ było info o braku HR i pisali aby wpisać dowolny inny kraj UE. Ja sam wniosek wypełniałem, wpisałem jako cel UE i było ok. Co do potwierdzenia ubezpieczenia to ponieważ go nie miałem to EKUZ mam na 3 miesiące.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 10.07.2013 08:22

Ja 02 lipca wysłałam wniosek e-mailem i wczoraj listem poleconym dostałam karty. Rzeczywiście jest zaznaczone,ze na terenie całej unii. Wiec kraje jakie podajemy we wniosku chyba tylko dla ich statystyki.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 10.07.2013 08:35

Tak -kraje, które podaje się we wniosku są dla wewnętrznej informacji NFZ. Pewnie jest tam jakaś "mądra głowa" która te dane zbiera i analizuje i dochodzi na przykład do takiego oto wniosku że ludzie częściej jeżdżą do HR niż do H.


KARTA JEST WAŻNA NA TERENIE CAŁEJ UE. Niezależnie od tego jakie i ile państw UE zaznaczy się we wniosku.

W katowickim oddziale NFZ zajmującym się kartami EKUZ są one wydawane od ręki.

Oprócz karty EKUZ i tak wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie w firmie ubezpieczeniowej (rodem z Niemiec) na literkę A.

Pozdrav



PS
wszak

Obrazek
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.07.2013 09:12

piotr62 napisał(a):A tak przy okazji: mając kartę EKUZ, wykupujecie jeszcze dodatkowe ubezpieczenia?
P.

Podbijam pytanie, jeżeli tak to dlaczego ? :) :)
Właśnie złożyłam wnioski przez neta. Zadzwoniłam podpytać i w Katowicach wysyłają do 7 dni w okresie wakacyjnym czytaj urlopowym nie tylko dla nas , a głównie dla Pań w NFZ :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2013 09:25

piotr62 napisał(a):A tak przy okazji: mając kartę EKUZ, wykupujecie jeszcze dodatkowe ubezpieczenia?
P.

Bo jest za darmo i żona się uparła :lol: bez dodatkowego ubezpieczenia nigdzie się nie ruszam :wink: jak co roku Wojażer w Pzu,rozszerzony na dwa tygodnie za cztery osoby 280 pln :D strzeżonego pan bóg strzeże :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 10.07.2013 09:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 10.07.2013 09:29

My zawsze wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie ( dla nas i dla auta ) żeby spokojnie wypoczywać trzeba tez mieć luz psychiczny .Ekuz to opieka podstawowa wolę mieć większą ochronę - koszt ubezpieczenia rodziny w zeszłym roku na 2 tygodnie jakieś 200 zł więc tragedii niema.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.07.2013 09:37

Z drugiej strony jeżeli wykupujemy ubezpieczenie dodatkowe ( nas w tym roku kosztować będzie dla 2+1 na 14 dni na 100000 PLN i 20000 PLN NW jakieś 126 zł) to nie potrzebujemy EKUZ?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 10.07.2013 09:41

Pierdoły, typu podstawowa wizyta u lekarza, zawsze można załatwić EKUZem, ale jak nie daj Boże stanie się coś poważnego - zawsze dobrze jest mieć ubezpieczenie.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 10.07.2013 09:53

Dzisiaj rano załatwiałem wydanie karty EKUZ w NFZ w Zabrzu. NFZ czynny od 8 ale spodziewając się korków byłem o 7.10. I nie było niespodzianki- byłem szósty w kolejce.Otwierali o 8 ale żeby ustawić się w kolejce trzeba pobrać bilecik jak na poczcie, co z tego skoro system nie działa i nie można wziąć biletu i o 8.20 ruszamy bez biletów.Bajzel jak za PRL- momentalnie kilka osób bez kolejki się wpycha i bez delikatnej perswazji nie pojedziesz :roll: No ale szybko idzie-wniosek wypełniony przez neta- 10 minut i po sprawie dwie karty w dłoni i do domu. Spokój na pół roku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2013 09:59

arb napisał(a):Pierdoły, typu podstawowa wizyta u lekarza, zawsze można załatwić EKUZem, ale jak nie daj Boże stanie się coś poważnego - zawsze dobrze jest mieć ubezpieczenie.

Bolący ząbek,chore gardełko i takie tam pierdołki to może karta Ekuz bezpłatnie wizyty gwarantuje :) ale znam przypadek rodzinki która miała wypadek na terenie Chorwacji,ojciec rodziny uszkodzony kręgosłup :( (pojechali bez jakiegokolwiek ubezpieczenia) na transport musieli zaciągnąć kilkudziesięcio tysięczny kredyt :!: smutne ale prawdziwe :?
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 10.07.2013 12:25

Czy karta EKUZ jest ważna jakis okres czasu od momentu wystawienia czy jak?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone