Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

a może wynająć busa??

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gulo76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gulo76 » 28.03.2011 18:04

Ja z Żoną jedziemy własnym Busem 9 osobowym mogę zabrać 6-7 osób 22,07 powrót ok 05,08 wybieramy się do miejscowości Gradac jeśli byłby ktoś chętny zapraszam mail:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
GG 11551733
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.03.2011 20:34

hugo186 napisał(a):ja wynajmowałem w tamtym roku Busa 9 osobowego Forda Tarnsita 2003r. 1900 zł za 10 dni wynajem wiec chyba niedrogo. Zasze go tiecej bagażu można schowac i tańsze opłaty za autostrade za cała A1 zapłacilem 40 euro.

Ja mam namiar do gościa za 1300 zł za 10 dni. Tzn powyżej 10 dni bierze 130 zł, tak to chyba 150/doba.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 28.03.2011 20:41

henius34 napisał(a):
hugo186 napisał(a):ja wynajmowałem w tamtym roku Busa 9 osobowego Forda Tarnsita 2003r. 1900 zł za 10 dni wynajem wiec chyba niedrogo. Zasze go tiecej bagażu można schowac i tańsze opłaty za autostrade za cała A1 zapłacilem 40 euro.

Ja mam namiar do gościa za 1300 zł za 10 dni. Tzn powyżej 10 dni bierze 130 zł, tak to chyba 150/doba.
bez limitu kilometrów??
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.03.2011 21:18

400 km dziennie
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.04.2011 07:01

Jazda busem do Chorwacji jest napewno mniej komfortowa niż własnym samochodem. Jednakże ma plusy. Koszty przejazdu + długie rozmowy polaków. Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.04.2011 21:26

Dlaczego mniej komfortowa?
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 04.04.2011 02:23

henius34 napisał(a):Dlaczego mniej komfortowa?
ogólnie komfort jazdy busem suvem czy innym wysokim jest niższy od niskiego przeciętnego i nie malutkiego osobowego.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 04.04.2011 12:31

Ja uważam wręcz odwrotnie. Wyższe auto- większa wygoda, większe pole widzenia, duże lusterka wsteczne, wyżej siedzenia a co za tym idzie lepsza widoczność niż w osobówce. Dodatkowo więcej kierowców na zmianę co też niewątpliwie ma swój plus, nie wspominam o ekonomice (chociażby winiety)nie wspominę. Ale jak to mówią: jeden woli żonę drugi teściową :wink: Każdy woli co innego, to tak jak dysputy nt czy Wielkanoc lepszymi świetami od Bozego Narodzenia, Hvar czy Brać itp, itd.
Pozdrawiam serdecznie
magzy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magzy » 06.06.2011 22:52

Witam. w sierpniu wybieram się ze znajomymi na Riwierę Makarską, a w związku z tym, że jest nas 9 osób to myślimy o ewentualnym wypożyczeniu busa. Widz, że niektórzy z Was mają już jakieś doświadczenia, czy ktoś mógłby podać namiar na jakiegoś fajnego niedrogiego busa?:)

podaję swojego maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Będę wdzięczna za odpowiedź:)
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.06.2011 07:38

henius34 napisał(a):Ja uważam wręcz odwrotnie. Wyższe auto- większa wygoda, większe pole widzenia, duże lusterka wsteczne, wyżej siedzenia a co za tym idzie lepsza widoczność niż w osobówce. Dodatkowo więcej kierowców na zmianę co też niewątpliwie ma swój plus, nie wspominam o ekonomice (chociażby winiety)nie wspominę. Ale jak to mówią: jeden woli żonę drugi teściową :wink: Każdy woli co innego, to tak jak dysputy nt czy Wielkanoc lepszymi świetami od Bozego Narodzenia, Hvar czy Brać itp, itd.
Pozdrawiam serdecznie
wiesz, zrobiłem busami (jako kierowca) spokojnie ponad 500tys km i z drugie tyle osobówkami i mogę coś na ten temat powiedzieć. Poza lepszym widokiem i mniejszym stopniem oślepiania przez samochody z naprzeciwka nie ma zalet. Chyba, że masz swojego busa to dochodzi jeszcze aspekt ekonomiczny. Wypożyczenie busa choćby od ciebie za faktycznie niewielkie pieniądze mija się z celem bo sól masło zje (czy jak to się mówi? ). Przeliczyłem na wszystkie sposoby. Inaczej się sprawa ma gdy chcesz wziąć znajomych (u nas była taka opcja lecz umarła ), którzy nie mają auta lub się boją sami jechać. Wówczas faktycznie niech zapłacą za auto + połowę paliwa i gites. Co do wad dodam jeszcze siedzenie z kolanami w układzie bliskim 90st - mnie nogi puchną po takiej długiej trasie i dochodzą do siebie po 2 dniach;). Większe problemy z parkowaniem, wyprzedzaniem no i jesteś odpowiedzialny nie za 4-5 osób lecz 8-9;). Jeszcze jeden atut dla dwóch osobówek: niby większe prawdopodobieństwo zepsucia się pojazdu bo dwa, ale z drugiej strony gdy jedno padnie drugim możesz podjechać po jakąś pomoc itd.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 07.06.2011 20:49

Bodzioch Marek napisał(a):
henius34 napisał(a):Ja uważam wręcz odwrotnie. Wyższe auto- większa wygoda, większe pole widzenia, duże lusterka wsteczne, wyżej siedzenia a co za tym idzie lepsza widoczność niż w osobówce. Dodatkowo więcej kierowców na zmianę co też niewątpliwie ma swój plus, nie wspominam o ekonomice (chociażby winiety)nie wspominę. Ale jak to mówią: jeden woli żonę drugi teściową :wink: Każdy woli co innego, to tak jak dysputy nt czy Wielkanoc lepszymi świetami od Bozego Narodzenia, Hvar czy Brać itp, itd.
Pozdrawiam serdecznie
wiesz, zrobiłem busami (jako kierowca) spokojnie ponad 500tys km i z drugie tyle osobówkami i mogę coś na ten temat powiedzieć. Poza lepszym widokiem i mniejszym stopniem oślepiania przez samochody z naprzeciwka nie ma zalet. Chyba, że masz swojego busa to dochodzi jeszcze aspekt ekonomiczny. Wypożyczenie busa choćby od ciebie za faktycznie niewielkie pieniądze mija się z celem bo sól masło zje (czy jak to się mówi? ). Przeliczyłem na wszystkie sposoby. Inaczej się sprawa ma gdy chcesz wziąć znajomych (u nas była taka opcja lecz umarła ), którzy nie mają auta lub się boją sami jechać. Wówczas faktycznie niech zapłacą za auto + połowę paliwa i gites. Co do wad dodam jeszcze siedzenie z kolanami w układzie bliskim 90st - mnie nogi puchną po takiej długiej trasie i dochodzą do siebie po 2 dniach;). Większe problemy z parkowaniem, wyprzedzaniem no i jesteś odpowiedzialny nie za 4-5 osób lecz 8-9;). Jeszcze jeden atut dla dwóch osobówek: niby większe prawdopodobieństwo zepsucia się pojazdu bo dwa, ale z drugiej strony gdy jedno padnie drugim możesz podjechać po jakąś pomoc itd.


Jak sie psuje, dzwonisz po cos takiego jak asistans, i nic Cie nie interesuje. Nie wiem jakim busem jechałes, ale moj ma regulowany fotel kierowcy - dol, gora, przod,tyl i moge miec kat jaki chcesz. Co do jazdy - co trzeba miec wiecej niz lepsze pole widzenia i brak oslepiania? Co do ekonomiki nie chce mi sie polemizowac, podobnie jak z wyprzedzaniem... przejechales 1000 000 km i zle ci sie wyprzedza gdy masz lepsze pole widzenia? Nie wiem skad ta zmiana zdania skoro jeszcze pol roku temu pytales mnie o busa? Pozdrawaim przepraszam za byki ale jestem poza granicami i nie mam polskich znakow
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.06.2011 22:20

heniuś, pierdoły opowiadasz, miałem nowe transity z regulacją tył przód góra dół i nigdy nie osiągniesz pozycji jak w osobówce. lepsze pole widzenia, zwłaszcza przy wyjeżdżaniu na główną pod ostrym kąterm lub cofaniu czy parkowaniu między osobówkami;P pół roku temu pytałem bo chciałem zrobić dobrze znajomym którzy mają coopera, który stoi w garażu bo oni nie jeżdżą oni mieli zapłacić za twojego busa. Po przeliczeniu jednak nie wychodzi to wcale lepiej. Koszt wynajęcia od ciebie busa to 1300zł za 10dni, a ile przy tym kombinacji. Paliwo winiety i autostrady drugiego w miarę ekonomicznego auta to ok 1000zł. Wycieczki na miejscu gdy jedni chcą tu drudzy gdzie indziej stają się problemem.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 08.06.2011 12:20

kilka kwesti:

- prawie żaden 9-osobowy bus nie bedzie miał dynamiki na poziomie średniego dobrego samochodu osobowego. To przekłada sie zarówno na wyprzedzanie, jak i na czas dojazdu.

- kwestie ekonomiczne myślę, że są zależne ok konkretnego przypaku, ale trzeba brać pod uwagę, że zużycie paliwa dla busa przy predkości przelotowej 130 km/h będzie dużo większe niż przecietna przy prędkości ok 90 km/h

- kwestia parkowania- to sprawa oczywista
- kwestia wygody to rowniez kwestia indywidualna zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Wszystko to trzeba by zebrać do "kupy" i indywidualnie rozpatrzyć, inaczej nie ma to sensu.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.06.2011 12:52

no i jeszcze jedno
pomijając komfort jazdy w dwóch osobówkach 5-cio osobowych pojedzie teoretycznie 10 osób w busie 9-cio osobowym o jedna mniej. Nie mówimy o większych busach i kategorii prawa jazdy kierowcy
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 21.09.2016 13:50

A ile kosztowałoby wynajęcie busa na około 14 dni do Chorwacji? Takiego dla 9 osób, aby można było jechać na kat B. Chodzi o Kraków lub okolicę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
a może wynająć busa?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone