Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może Bułgaria....

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003
A może Bułgaria....

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 03.06.2003 10:50

Witam wszystkich !

Chorwacja jest świetna , ale być może ktoś ma wiadomości na temat wypoczynku w Bułgarii; tzn: wyjazdu samochodem, cen kwater na wybrzeżu , ogólnego bezpieczeństwa?Może jakaś rodzinka wybiera się w tym kierunku(my: 2+2) i chciałaby wspólnie zaplanować wyjazd?

Pozdrowienia wszystkim " Chorwacjuszom"
ari
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) ari » 03.06.2003 12:31

Witam, tez o tym mysłałem w tym roku, ale po przeczytaniu na onecie co sie tam dziej szybko zrezygowałem. Chodzi o bezpieczeństwo i kradzieze,
oraz nawet napady na samochody turystów.
Pozdrawiam,
Ari
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 03.06.2003 13:25

ari napisał(a):Witam, tez o tym mysłałem w tym roku, ale po przeczytaniu na onecie co sie tam dziej szybko zrezygowałem. Chodzi o bezpieczeństwo i kradzieze,
oraz nawet napady na samochody turystów.
Pozdrawiam,
Ari


Dzięki za informację , choć różnie się słyszy i naprawdę ciężko jest stwierdzić obiektywną prawdę , ale na pewno Chorwacja jest bezpieczniejsza.....:)

:papa:
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 03.06.2003 13:36

Cześć Jawro.Ja jadę w tym kierunku.Mieliśmy jechać do CHorwacji i drugi tydzień Czarnogóra ale zmieniłem plany.Wyjeżdżamy 30.06 na jakieś 20dni.Mamy już rezerwacje.Jest to miejscowość Carewo na samym południu niedaleko granicy Tureckiej.Koszt to 5 euro za osobę.Piętro budynku ,balkon i 50m.do morza.Wynajmujemy od Polki która jest zamężna z Bułgarem.Jak sama twierdziła na miejscu można znaleść nocleg nawet za 3euro.(pokoje).W BG byłem w 96,97roku jest super.Jedziemy tam bo ile razy można jeźdźić do CHr.?trzeba coś zmieniać.Poza tym stac mnie będzie na dłuższy wypoczynek.Trasa to 1500km.praktycznie bez autostrad a więc robimy ją na dwa razy nocujemy na Węgrzech.
Według naszej Polki-Bułgarki obiad to 3 euro-dwa dania i piwo,piwko na plaży 0,5euro,rakija,koniak- 0.5L 1euro,kebab-1,5euro :P
Napewno nie będe ciągnął żarełka w torbach na taki wyjazd jak do Chrorwacji.
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 03.06.2003 14:16

[quote="Darmar"]Cześć Jawro.Ja jadę w tym kierunku.Mieliśmy jechać do CHorwacji i drugi tydzień Czarnogóra ale zmieniłem plany.Wyjeżdżamy 30.06 na jakieś 20dni.Mamy już rezerwacje.Jest to miejscowość Carewo na samym południu niedaleko granicy Tureckiej.Koszt to 5 euro za osobę.Piętro budynku ,balkon i 50m.do morza.Wynajmujemy od Polki która jest zamężna z Bułgarem.Jak sama twierdziła na miejscu można znaleść nocleg nawet za 3euro.(pokoje).W BG byłem w 96,97roku jest super.Jedziemy tam bo ile razy można jeźdźić do CHr.?trzeba coś zmieniać.Poza tym stac mnie będzie na dłuższy wypoczynek.Trasa to 1500km.praktycznie bez autostrad a więc robimy ją na dwa razy nocujemy na Węgrzech.
Według naszej Polki-Bułgarki obiad to 3 euro-dwa dania i piwo,piwko na plaży 0,5euro,rakija,koniak- 0.5L 1euro,kebab-1,5euro :P
Napewno nie będe ciągnął żarełka w torbach na taki wyjazd jak do Chrorwacji.[/quote

Dziękuję pięknie za informację, właśnie z tych samych powodów chcę obrać ten kierunek. Nie wiem jeszcze tylko w jakim terminie. Gdybym mógł skorzystać z Twoich doświadczeń byłbym wdzięczny. Czy masz już ustaloną konkretną trasę? i czy byłaby możliwość jakiegoś póżniejszego kontaktu z Tobą?


Pozdrawiam....
[/list]
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 03.06.2003 14:51

Jasne. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Zdecydowałem się na trase przez Rumunie ze względu na wizy w Serbi ale w ostatnich dniach wizy te zostały zniesione.Mimo wszystko pojedziemy przez Rumunię ponieważ w Serbi jest droższe paliwo i są płatne autostrady około 30euro w jedną strone.Odpisz na maila to będe miał twoj adres.
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 11.06.2003 21:08

Szkoda , że tak mało ludzi chciało zabrać głos......
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 11.06.2003 21:47

Jawro!.Jesli chcesz jechac do Bułgarii Twój wybór.
Zalezy Ci na obnizeniu kosztów,piciu taniego piwa i koniaku,OK.
Pomimo wielu przejazdów przez ten kraj (do Grecji lub Turcji)nie dostrzegam takich walorów ,które by mnie tam pociągnęły.Nawet to ze jesli jedziesz w okolice m.Czarnego blislo granicy Tureckiej ,to jedziesz w ładną krajobrazowo okolice.
Co innego Chorwacja.Mysle ze długo mnie sie nie znudzi.
Spytasz dlaczego? Nie odpowiada mi tamta mentalnosc (czekaj malko).
Pozdrawiam
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 11.06.2003 22:51

Kkrzys , to coś nowego i trochę pociągającego , nie zależy mi na piciu tanich trunków jak sugerujesz . Byłem już zarówno w Turcji , jak i w Grecji , a nawet i na Copacabanie , po prostu coroczne wyjazdy do Chorwacji , zaczęły być zbyt jednostajne , a stosunek ceny do świadczonych usług przestał być już w przepięknej Chorwacji atutem.
Nie jestem też jakimś szczególnym oszczędzalskim , ale "czakaj malko" ma swoje jakieś egzotyczne brzmienie.(Zresztą gdy się odezwiesz po niemiecku lub angielsku czakaj malko będzie dosłownie znaczyło malko" :D

Dziękuję Ci serdecznie za wypowiedż .Pozdrawiam.
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 12.06.2003 08:12

jawro napisał(a):Szkoda , że tak mało ludzi chciało zabrać głos......


A ja zabiorę.
Temat Bułgarii męczy mnie od dwóch miesięcy. Znam ten kraj z odległych PRL-owskich czasów. Podróże z rodzicami do Warny. Wspominam to miło.
Może niefortunne wybrałeś forum. Tu pełno cromaniaków (w tym ja), którzy uważają HR za cud turystyczny. Ja tego nie neguję, ale ile razy można jeździć do HR ?
Bułgaria to piękny kraj, raczej pojadę w sierpniu. Może poczekajmy na relacje Darka, który wypowiedział się już w tym wątku. Pzdr.
Mona
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 23.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona » 12.06.2003 21:46

Moi znajomi byli w Bułgarii rok temu i twierdza od tamtej pory, że nic innego TYLKO BUŁGARIA :!: Przede wszystkim ceny o połowę niższe i mniej ludzi - jak twierdza Chorwacja 6 lat temu - choć ja nie przypuszczam aby było tak pięknie jak np. na Rivierze Makrskiej...
Ale myślę, że warto spróbować. Ja może za rok... Pzdr
:papa: M.
Mona
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 23.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona » 12.06.2003 21:47

Moi znajomi byli w Bułgarii rok temu i twierdza od tamtej pory, że nic innego TYLKO BUŁGARIA :!: Przede wszystkim ceny o połowę niższe i mniej ludzi - jak twierdza Chorwacja 6 lat temu - choć ja nie przypuszczam aby było tak pięknie jak np. na Rivierze Makrskiej...
Ale myślę, że warto spróbować. Ja może za rok... Pzdr
:papa: M.
PS i napisz po powrocie jak było !
jawro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jawro » 14.06.2003 14:27

Dzięki Mona za informację. :)
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003
carewo

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 14.06.2003 21:46

:D POWIEM SZCZEŻE ŻE BUŁGARIA TO PRZEDNI POMYSŁ ! rozwarzalem w tym roku tak wyjazd, zresztą dusza się jeszcze nnie zdecydowała,gdyby nie tak negatywne opinie o BUŁGARII ,że złodziejstwo,dziadostwo itp jechalbym bez wachania. Urlop mam w drugiej poł. sierpnia to może coś rzeczowego ktoś powie!
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 15.06.2003 09:08

Hej!

Nie znacie jakiejś strony o Bułgarii, analogicznej do naszego wspaniałego cro.pl?
Choć to chyba niemożliwe... :wink:

J.
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
A może Bułgaria....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone