Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może Bułgaria....

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2007 21:04

Lesiu żeby Ci nie było smutno to masz TU kawałek grupy, która pochodzi z mojego miasta - i jej nazwa i tytuł kawałka będzie jak znalazł :oczko_usmiech: :lol: :oczko_usmiech:
Szerokiej drogi :papa:
PS. Szkoda, że nie jedziesz przez Rumunię bo Transylwania Cię ominie - a to duza strata
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 25.06.2007 21:35

Leszek Skupin napisał(a):Ewa nie chodziło mi o mnie , bo ja to z chęcią zagłębiłbym się nawet w bezdroża Rumunii 8O :lol: , ale 8O :? o żonę :cry:


A co Ty się martwisz, przecież to wymysł Żony, a nie Twój - głowa do góry :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: - przecież to Europa i na dodatek kawałek Unii :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 25.06.2007 22:27

Piotrek B ma racje , Vampirowo jest przepiekne i trzeba go zobaczyć !!:)
Wracając do tematu BG to moim zdaniem każdy powinien się sam przekonać jak tam jest na prawdę!

Spędziłem tam ponad miesiąc w ciągu dwóch lat i miałem pare dziwnych sytuacji typu-oszustwo w kantorze w Varnie czy zawyżenie ceny za wycieczkę !
Tak niestety maja Ci ludzie!Mimo tego chętnie tam wrócę bo BG ma swój klimat!
W moim przypadku w każdej z tych sytuacji jakoś dałem sobie rade i mile wspominam te wyjazdy!
Trzeba się pilnowac trochę bardziej niż na zachód od nas-niestety!
W tym roku spędze wrzesień w Cro i będe miał możliwość porównania tych dwóch krajów-napisze jak to wygląda w porównaiu z BG!
Tymczasem nie ma co się zrażać na zapas!
Dla chętnych mam namiary na sprawdzony pensjonat w miejscowości niedaleko Varny!
Pamiętajcie że dużą część Bułgarów stanowią Turcy , albo przedziwne kombinacje tych ludzi a oni całe życie handlowali-dla nich to normalne że cena na początku nie zawsze musi byc ceną na końcu-zawsze chca więcej-to nie tak jak z Arabami!:)
Tymczasem do zobaczenia w Cro!
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.08.2007 13:33

Witam Panie i Panowie,

Czytam te wasze 'strachy' na temat BG i z przykrością nie mogę się z nimi zgodzić. Tu cytuję swój wpis z innego forum, bo nie mam czasu pisać od nowa :) ...

'We wrześniu 2006 byliśmy z żoną i dwójką dzieci (3 lata i 0,5 roku) tydzień w Ahtopolu. To taka Bułgaria dla Bułgarów, ale jeżeli ktoś nie chce widzieć i słyszeć tłumów Anglików czy innych, to polecam. Hotel Eskada, pokoje z widokiem na morze, śniadanie w cenie,fajny i czysty basen hotelowy, bezpieczny parking na samochód. W Ahtopolu plaża miejska (taka sobie), ale jakieś 10km na południe piękna i dziewicza plaża w Sineomorcu (po jednej stronie słodka woda z rzeki Veleki,po drugiej morze). Jak się komuś znudzi cisza i spokój, to może skoczyć samochodem na zwiedzanie Sozopola czy Nesebaru (obydwa miasta mają super starówki z ciekawą zabudową). My jechaliśmy 'do' przez Rumunię z postojem na jeden dzień w Sighisoarze (bardzo sympatyczny hotel Joker) oraz przezjazdem trasą transfogaraską (piękna nawet w chmurach) i przez Bukareszt (rzecz gustu, na pewno trochę egzotyczny), a potem wzdłuż całego wybrzeża BG. Powrót 'z' prowadził przez Istambuł (też polecam dzielnicę Sultanahmet i hotel Med Cezir), interior BG, czyli Veliko Tarnovo (wioska Arbanasi i hotel Wine Palace), przełęcz Sipka, Sofię (można pominąć), Belgrad (ciekawie), oraz Budapeszt (na pewno warto, jeśli ktoś tam jeszcze nie był). W bilansie 3 tygodnie, z czego tydzień nad morzem. Wyprawa nie dla wszystkich, to pewne. Jeżeli ktoś jedzie oszczędzać, to może się rozczarować. Ale jeżeli ktoś jedzie odpocząć i nie chce przy tym przepłacać, to polecam. Zwłaszcza poza sezonem :)'

Co do bezpieczeństwa w RO czy BG to oczywiście trzeba być roważnym i uważnym, ale bez przesady ... my czuliśmy się dobrze i bezpiecznie przez cały czas ... spotkani Bułgarzy mili, a spokoju małego Ahtopolu nie zamieniłbym na gwar i rwetes Słonecznego Brzegu czy innej 'fabryki turystycznej' ...

Jeżeli ktoś chce zobaczyć kilka fotek i kilka namiarów na hotele, to zapraszam do odwiedzenie mojej stronki na virtualtourist.com ... a oto i link :) ...

http://members.virtualtourist.com/m/ece14/

Pozdrawiam,

PAP
Robert Baran
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Baran » 29.08.2007 22:41

największą wada Bułgarii jest dojazd przez rumunię!!!!!!!!! byłem 8 razy i zawsze niemiłe wspomnienia z rumuni! ale bułgaria super. trzeba zerkać na samochód mniej więcej jak w Polsce. Złodzieje są wszędzie. Rumunie zawsze jechaliśmy jednym chaustem a i tak zawsze coś się wydażyło. taki kraj. niestety dwunarodowościowy. a policja- gorsza jak w rosjii. ale miło wspominamy tzw. białych rumunów( broń boże nie jestem rasistą) chętnych do pomocy. Pamiętam pana,który zapytany o drogę przez bukareszt wsiadł do nas do samochodu i przejechał z nami ok40 km. pilotując nas po tym żle oznakowanym i dziurawym mieście. odmówił przyjęcia pieniędzy twierdząc, że była to przyjemność i wróci autobusem.
Andreas
Croentuzjasta
Posty: 239
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andreas » 30.08.2007 13:51

:D Taką samą sytuację miałem jadąc do BG przez Rumunię . Poprosiłem o pomoc w przejeżdzie przez miasto kierowcę autobusu ..... a on jedż za mną i ze wszystkimi pasażerami przeprowadził mnie ulicami a w autobusie nikt nie zaprotestował. Ukłoniłem sie grzecznie , no i pa pa. Pamiętam to do dzisiaj. Wszędzie są ludzie i ludziska . :D W BG byłem około 10 razy przeniosłem sie do Cro, Pozdrav dla wszystkich :D
Andreas
Croentuzjasta
Posty: 239
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andreas » 30.08.2007 13:55

:D W BG oszustwa finansowe turystów to normalność sam padłem ofiarą dwa razy . Wymiana forsy TYLKO W BANKU. :D
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 30.08.2007 16:40

Robert Baran napisał(a):największą wada Bułgarii jest dojazd przez rumunię!!!!!!!!! byłem 8 razy i zawsze niemiłe wspomnienia z rumuni! ale bułgaria super. trzeba zerkać na samochód mniej więcej jak w Polsce.


Nie wiem kiedy jechaleś ale przez ostatnich pięć lat,trzy razy byłem w Błg i powiem tyle,że mi się najlepiej jechało właśnie przez Rumunię (zawsze jechałem do przez Ro a wracałem przez Srb).Pełna kultura,nawet nocleg był w Ro i żyjemy :) (jedna suszarka ale 10EU zrobiło swoje)
Góry zajefajne a szczególnie Trasa Transfogarska gdzie różnica temp.między dołem a górą wynosiła 25st.,widoki w okolicach Brasov niesamowite.
Serbia to tylko zwyła autostrada z polami kukurydzy(dla mnie to jest bardzo męczące).Sam dojazd już jest przygodą a nie tylko ciaraniem 190km/h na autobanie :)
Co do zarkania na samochód to fakt,ale tylko w Nesseber jak stałem na zakazie to mi dmuchnęli auto na laewtę i na parking mi go zawieźli.Zero złodziejstwa,auto stało pod hotelem nie raz nie zamykane i ze spuszczonymi szybami i nic :), A po za tym nie takimi brykami tam jeżdżą ;) (oba autka na Błg numerach :)
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.08.2007 16:46 przez arturo72, łącznie edytowano 1 raz
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 30.08.2007 16:44

Andreas napisał(a)::D W BG oszustwa finansowe turystów to normalność sam padłem ofiarą dwa razy . Wymiana forsy TYLKO W BANKU. :D


Oszustwa są tylko na frajerach,którzy jadą do jakiegoś Kraju bez kompletnego przygotowania i nie mają pojęcia o życiu i którzy traktują neta tylko do oglądania panienek :)
Dla mnie kasa to tylko plastik obojętnie gdzie się znajdę (200EU zawsze na czarną godzinę w portfelu)
Andreas
Croentuzjasta
Posty: 239
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andreas » 30.08.2007 17:47

:D nie będę komentował ostatniego postu :( :?:
Andreas
Croentuzjasta
Posty: 239
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andreas » 30.08.2007 17:49

:D nie będę komentował ostatniego postu :( :? arturo 77 każdy w/g siebie :D
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 07.09.2007 09:16

Nie wiem kiedy jechaleś ale przez ostatnich pięć lat,trzy razy byłem w Błg i powiem tyle,że mi się najlepiej jechało właśnie przez Rumunię (zawsze jechałem do przez Ro a wracałem przez Srb).Pełna kultura,nawet nocleg był w Ro i żyjemy (jedna suszarka ale 10EU zrobiło swoje)
Góry zajefajne a szczególnie Trasa Transfogarska gdzie różnica temp.między dołem a górą wynosiła 25st.,widoki w okolicach Brasov niesamowite.

Cytat Artura . Potwierdzam Przejazd przez Rumunię jest OK ! Byłem w tym roku w Bułgarii i przejazd przez Karpaty jest extra .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2014 09:35

Odświeżamy pod kilki latach :D :D
Może ktoś się pokusi o aktualizację danych: zalety i wady jazdy przez Rumunię i Serbię, jak w mniejszych kurortach, podejście Bułgarów do turystów itp.
Trzeba zacząć zbierać dane na przyszły rok :mrgreen: :mrgreen:
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 17.08.2014 09:57

Witam! Polska strona o bulgarii to bulgaricus .com.pl
Znajdziecie tam wszystko co potrzebne, linki ,forum itd. Ja korzystałem właśnie z tej strony podczas moich wyjazdów do Kiten,Obzor,Kraniewo.
Bułgaria ogólnie jest tania,ja byłem w latach 2005-2008,morze ciepłe tylko nie takie czyste jak Adriatyk,dlatego też zastąpiłem Bułgarię Chorwacją, no i droga bardziej męcząca bo ok 20 godzin niezależnie czy przez Rumunię czy przez Serbię.
Pozdrawiam
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 19.08.2014 10:09

piekara114 napisał(a):Odświeżamy pod kilki latach :D :D
Może ktoś się pokusi o aktualizację danych: zalety i wady jazdy przez Rumunię i Serbię, jak w mniejszych kurortach, podejście Bułgarów do turystów itp.
Trzeba zacząć zbierać dane na przyszły rok :mrgreen: :mrgreen:

Właśnie wróciłem z Bułgarii jadąc w obie strony przez Rumunię.
Nocowałem na polach namiotowych w Obzorze i Sozopolu.Bułgarzy bardzo sympatyczni dla turystów.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółami to chętnie udzielę odpowiedzi.Pytajcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
A może Bułgaria.... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone