Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 20:13

Jako że w Chorwacji byliśmy już w kilku miejscach (Krk, okolice Omiša, Hvar, Brač i Peljesač) w tym roku postanowiliśmy poczuć klimat Korčuli :D.
Im bliżej było jednak do wyjazdu, tym bardziej zaczęliśmy się skłaniać, żeby w tym roku pojechać jednak do nieznanej nam jeszcze Grecji.
A że jeździmy do Cro w ciemno, to bywa że w ostatniej chwili decydujemy, gdzie jest nasz cel. Pozostał tydzień do wyjazdu, a my w rozterce :roll:. Co najgorsze to największy miłośnik Chorwacji, czyli mój mąż łamał się najbardziej. Nie pozostało więc nic innego, jak rzucić monetą. Każdy uczestnik wyjazdu wykonał rzut i los jednogłośnie przesądził o Chorwacji (i bardzo dobrze!) :lol:


14 lipca
Jesteśmy z Podkarpacia, więc przejście w Barwinku, potem baaaaardzo wolno przez Słowację, znacznie lepiej przez Węgry i po południu ... WITAJ PIĘKNA, SŁONECZNA CHORWACJO!!!


c1.jpg
to, co widzimy wydaje nam się raczej niemożliwe...




c2.jpg
... w końcu to Chorwacja, miało być słońce... :(




c3.jpg
... a tego to już najczarniejsze scenariusze nie przewidywały.




Mamy jedynie nadzieję, że to tylko tak na chwilę ;)
Ostatnio edytowano 11.08.2014 15:58 przez Goniaa, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2014 20:14

Pierwsza :D Udało mi się! :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2014 20:17

Ja też jadę na Korčulę :P .
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.08.2014 20:22

...w takim razie wobec naszego skromnego, ale już siedmiokrotnego pobytu na Korculi, cieszę się, że załapię się jako trzecia


:D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 08.08.2014 20:23

Ja też zabieram się z Wami na Korculę :D Można?

Pewnie całości nie zdążę przeczytać, za tydzień kierunek Hvar 8)
W zeszłym roku spedziliśmy drugą połowę sierpnia na Korculi właśnie i rozpieściła nas cudnymi plażami, choć pogoda kaprysiła momentami.

Z łezką w oku powspominam :D
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.08.2014 20:25

Ja też tu muszę być :D Zasiadam więc i powspominam zeszłoroczną Korculę :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 22:18

maslinka napisał(a):Pierwsza :D Udało mi się! :mrgreen:


Witaj Maslinko w mojej relacji.
I od razu zapytam, czy możliwe jest że Wasz kajak widzieliśmy na plaży w Prižbie, chyba 26 VII?



mysza73 napisał(a):Ja też jadę na Korčulę :P .


Myszo zapraszam na wyprawę i muszę powiedzieć, że Ty mnie zmobilizowałaś do pisania :)



majeczka napisał(a):...w takim razie wobec naszego skromnego, ale już siedmiokrotnego pobytu na Korculi, cieszę się, że załapię się jako trzecia
:D


Majeczko, wobec Waszego siedmiokrotnego pobytu, to ja wielką tremę mam :oops: pisząc.


AniaJ. napisał(a):Ja też zabieram się z Wami na Korculę :D Można?

Pewnie całości nie zdążę przeczytać, za tydzień kierunek Hvar 8)
W zeszłym roku spedziliśmy drugą połowę sierpnia na Korculi właśnie i rozpieściła nas cudnymi plażami, choć pogoda kaprysiła momentami.

Z łezką w oku powspominam :D


Można, można Aniu. I tak sobie myślę, czy ta Korčula to taka kapryśna pogodowo? Chociaż w lipcu to chyba generalnie Chorwacja była kapryśna.


Eunike1984 napisał(a):Ja też tu muszę być :D Zasiadam więc i powspominam zeszłoroczną Korculę :D


Zapraszam Eunike1984. Pewno się dużo tych samych miejsc pojawi na zdjęciach :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2014 22:28

Goniaa napisał(a):Witaj Maslinko w mojej relacji.
I od razu zapytam, czy możliwe jest że Wasz kajak widzieliśmy na plaży w Prižbie, chyba 26 VII?

Właśnie sprawdziłam w CROnice i to nie do końca możliwe 8)
Na pewno widziałaś kajak, a nie nas? ;) My właśnie 26 VII ponownie (po paru dniach na Lastovie) dotarliśmy na Korčulę i byliśmy wtedy, po południu, na plaży w Uvali Velika Prižba (koło campingu), ale na pewno bez kajaka, bo jeszcze nie był ponownie pompowany.

Widzieliśmy w tym roku kilka takich samych modeli Sevylora. Niestety tym razem to nie był nasz kajak, ale było bardzo blisko ;)


Goniaa napisał(a):I tak sobie myślę, czy ta Korčula to taka kapryśna pogodowo? Chociaż w lipcu to chyba generalnie Chorwacja była kapryśna.

Też nam to przyszło do głowy. To wyjaśniałoby, dlaczego Korčula jest taka zielona :? ;)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 22:35

Od zeszłego roku nie zgadzam się na jazdę po nocach, bądź „kimanie” w samochodzie, dlatego też nasz pierwszy nocleg (tym razem zarezerwowany wcześniej) to Zadar.
Nigdy w Zadarze nie byliśmy, więc jesteśmy bardzo ciekawi tego miasta.
I, no cóż … po wjechaniu do Zadaru (dodam – nowego Zadaru) mamy dziwne odczucia. Otóż- blokowiska, salony samochodowe i Centra Handlowe wszelkiej maści 8O . Takiej Chorwacji nie widzieliśmy jeszcze.
Ale na szczęście im dalej w głąb, tym lepiej. Uff… I w dodatku pogoda ładna :).
Po odszukaniu apartamentu, kolacyjce i ogólnym odświeżeniu się wyruszamy w miasto – stare miasto. I tu już to, co nam się w Chorwacji podoba najbardziej.


c1.jpg
widok z apartamentu



c2.jpg




c4.jpg




c6.jpg




c7.jpg



c8.jpg
pierwsze chorwackie lody




c9.jpg




c3.jpg

No i te tłumy...
Ciężko było zrobić zdjęcia w pięknych uliczkach. Może ze względu na porę - ciepłe wieczory sprzyjają spacerom :)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 08.08.2014 22:41

Zaglądam do Maslinki, to będę i do Ciebie, Korčula kusi :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 22:42

maslinka napisał(a):
Goniaa napisał(a):Witaj Maslinko w mojej relacji.
I od razu zapytam, czy możliwe jest że Wasz kajak widzieliśmy na plaży w Prižbie, chyba 26 VII?

Właśnie sprawdziłam w CROnice i to nie do końca możliwe 8)
Na pewno widziałaś kajak, a nie nas? ;) My właśnie 26 VII ponownie (po paru dniach na Lastovie) dotarliśmy na Korčulę i byliśmy wtedy, po południu, na plaży w Uvali Velika Prižba (koło campingu), ale na pewno bez kajaka, bo jeszcze nie był ponownie pompowany.

Widzieliśmy w tym roku kilka takich samych modeli Sevylora. Niestety tym razem to nie był nasz kajak, ale było bardzo blisko ;)



No właśnie kajak, nie Was :) Ale plaża się zgadza :) i czas :) - telepatia jakaś :lol:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 22:44

Elizasz napisał(a):Zaglądam do Maslinki, to będę i do Ciebie, Korčula kusi :wink:


Nas też kusiła i powiem Ci Elizasz, ze warto :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.08.2014 06:04

Łomatko ta też na Korculi :mrgreen: ciasno tam było od Cromaniaków.
Masz we mnie wiernego czytelnika. :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.08.2014 06:10

Hejka i no i proszę następna kusi Korculą :D Będę oglądać, bo Korcula już się w moich planach coś bardziej gości.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.08.2014 06:13

Melduję się i ja. Korcula przed nami już na początku września :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone