Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.08.2014 22:44

Marek358 napisał(a):Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.


...plaża w Dobrocie :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Dobrot ... 52!6m1!1e1
...w innych rejonach też są ,nawet w centrum Kotoru przy dużym parkingu :wink:
https://www.google.pl/maps/@42.429196,1 ... 6!2e1!3e10
..najgorsza woda jest blisko portu ,ale czym dalej od niego , to już jest lepsza i przejrzysta :)
...w tamtym roku w lipcu była ciepła woda :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2014 22:51

Widzę, że Wy też w ten "pamiętny poniedziałek" ;) byliście w Pupnacie :mrgreen: Musieliśmy się minąć.

Piękną miejscówkę mieliście. Widok z tarasu i sam taras z żółwiami - super! I ta bliskość starówki :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 23:12

mervik napisał(a):
Marek358 napisał(a):Ponieważ dość mało jest relacji z Zatoki Kotorskiej może Ty dasz radę odpowiedzieć na pytania:
Czy w Dobrocie jest jakaś plaża?
Czy w innych rejonach Zatoki Kotorskiej jest jakaś plaża?
Czy w woda w Zatoce Kotorskiej jest raczej mętna czy raczej przejrzysta?
Będę wdzięczny za info.


...plaża w Dobrocie :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Dobrot ... 52!6m1!1e1
...w innych rejonach też są ,nawet w centrum Kotoru przy dużym parkingu :wink:
https://www.google.pl/maps/@42.429196,1 ... 6!2e1!3e10
..najgorsza woda jest blisko portu ,ale czym dalej od niego , to już jest lepsza i przejrzysta :)
...w tamtym roku w lipcu była ciepła woda :wink:



Plaże, które pokazałeś - fajne :D .
My byliśmy bardzo blisko Kotoru i portu, więc ta plaża na której byliśmy nie zachwycała (nas) i ta woda, była jaka była. Można się było schłodzić, ale bez achów i ochów.
Z tym, że my nie pojechaliśmy tam się plażować tylko zwiedzać, więc my jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w zatoce :lol: :lol: :lol:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 22.08.2014 23:18

maslinka napisał(a):Widzę, że Wy też w ten "pamiętny poniedziałek" ;) byliście w Pupnacie :mrgreen: Musieliśmy się minąć.

Piękną miejscówkę mieliście. Widok z tarasu i sam taras z żółwiami - super! I ta bliskość starówki :D


Minęliśmy się też w Blato :) My byliśmy trochę później, bo już świeciło słońce :)
A najbardziej padało nam w Vela Luce :(
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 23.08.2014 11:13

Witam....właśnie tydzień temu wsiadaliśmy na prom w Korczuli - w stronę domu niestety :( - cały czas myślami jestem w Zavaliticy :wink: nam pogoda dopisała....2 tygodnie pięknej, słonecznej pogody.....jeden dzień był pochmurny i bardzo wiało, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Vela Luka....a tam piękne słońce, zero chmur, zero wiatru :lol: zwiedziliśmy trochę zatok, miasteczek, wybraliśmy się na Bidiję - a tam jak w raju ;) oczywiście spacer po samej Korczuli kilkakrotnie zaliczony ;) :mrgreen: jak się ogarniemy ;) to rownież podzielimy się wrażeniami i fotkami :)....a teraz chętnie razem z Tobą wracam myślami do tej pięknej wyspy....zakątków i plaż

serdecznie pozdrawiam Iza :) :papa: :papa: :papa:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 19:23

Iza&Krzysiek napisał(a):Witam....właśnie tydzień temu wsiadaliśmy na prom w Korczuli - w stronę domu niestety :( - cały czas myślami jestem w Zavaliticy :wink: nam pogoda dopisała....2 tygodnie pięknej, słonecznej pogody.....jeden dzień był pochmurny i bardzo wiało, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Vela Luka....a tam piękne słońce, zero chmur, zero wiatru :lol: zwiedziliśmy trochę zatok, miasteczek, wybraliśmy się na Bidiję - a tam jak w raju ;) oczywiście spacer po samej Korczuli kilkakrotnie zaliczony ;) :mrgreen: jak się ogarniemy ;) to rownież podzielimy się wrażeniami i fotkami :)....a teraz chętnie razem z Tobą wracam myślami do tej pięknej wyspy....zakątków i plaż

serdecznie pozdrawiam Iza :) :papa: :papa: :papa:


Również pozdrawiam :) Ogarniajcie się szybko i piszcie i wklejajcie zdjęcia :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 23.08.2014 20:24

"Lany poniedziałek" :wink: :cry: c.d

Z Jaskini Vala Špilja pojechaliśmy do Vela Luki. Mieliśmy w planie zostać w tym miasteczku dłużej, niestety przegonił nas deszcz :(

To co udało nam się zobaczyć:

Kościół św. Józefa
c1.jpg



przykościelny parking :wink:
c2.jpg



c3.jpg



c4.jpg



Zanim dojechaliśmy z Vela Luki do Blato, deszcz na szczęście przestał padać i tam można już było spokojnie, bezstresowo pospacerować :)

Kościół Wszystkich Świętych
c5.jpg


Zakon Zgromadzenia Sióstr Córek Miłosierdzia
c7.jpg



c8.jpg



c9.jpg



c10.jpg



c11.jpg



c12.jpg



c13.jpg



c14.jpg



Po powrocie z całodziennej wycieczki pozostał nam jeszcze (jak zwykle :D ) spacerek do Korčuli (obiadokolacja, kawusia, itp. :lol: )

a1.jpg



a2.jpg



a3.jpg



a5.jpg



a6.jpg



a7a.jpg



a8.jpg



a9.jpg



a10.jpg



a11.jpg



a12a.jpg



:D
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.08.2014 22:58

Wy sobie tak nie żartujcie z tym poniedziałkiem. Mam nadzieje, że wrzesień będzie dużo bardziej łaskawy, choć godzinny mały deszczyk też by się przydał. Potem są ładne krajobrazy :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 25.08.2014 17:00

Po deszczowym poniedziałku wtorek rozpoczął :roll: się całkiem przyjemnie, choć nad nami przewalały się chmury - niezbyt ładne w dużej ilości :(

Po kawusi z pyyyysznym cytrynowym ciastem upieczonym przez gospodynię :)
a1.jpg


postanowiliśmy skorzystać tym razem z "naszej" plażyczki. Baliśmy się gdzieś dalej jechać, bo pogoda robiła się niepewna :(

Popływaliśmy więc naszym pontonikiem :) ...
a3.jpg



... i nagle zaczęło mocno grzmieć :cry:


A za chwilę się zaczęło się na całego :hearts:

a4.jpg



a5.jpg



a6.jpg



:cry:


Ale na szczęście nie trwało to długo (zapowiadało się znacznie gorzej) i już za chwilę wyruszyliśmy na wycieczkę w stronę Lumbardy :) oczywiście w poszukiwaniu ładnej plaży.

Najpierw jednak dotarliśmy do zachwycającego miejsca opisanego na mapie jako Rt. Ražnjič :)

c1.jpg



c2.jpg



c3.jpg



c4.jpg



c5.jpg



c6.jpg



c7a.jpg



c8.jpg



c9.jpg



c10.jpg



c11.jpg



c12.jpg



:papa: cdn
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.08.2014 22:25

ta pogoda zaczyna straszyć i mnie :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 26.08.2014 23:18

ziemniak napisał(a):ta pogoda zaczyna straszyć i mnie :)


... ale to był już przedostatni raz (i trwało niedługo :))
Zresztą już się tam chyba wypadało za wszystkie czasy.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.08.2014 18:17

... Po odwiedzeniu tego pięknego miejsca skierowaliśmy się z powrotem w kierunku plaży Bilin Žal.


c13.jpg



c15.jpg


Miałam w pamięci piękną kamyczkową plażę ze stateczkiem z relacji maslinki, ArliJ :lol:
I ta właśnie plażyczka marzyła mi się na wtorkowe popołudnie.
Niestety chyba czegoś nie doczytałam, bo jej nie znaleźliśmy. Byliśmy na Bilin Žal, ale to jakby inaczej wyglądało :wink: niż w relacjach dziewczyn. Może kiedyś tam wrócę i znajdę :)

Wróciliśmy więc na "skrzyżowanie" i wjechaliśmy na parking przy Uvala Pržina. Jak już wjechaliśmy i zapłaciliśmy to zostaliśmy.
Nasze zaskoczenie było ogroooomne :!: Wpadliśmy bowiem od razu "przebrani" w buty do wody, żeby sobie nóżek na kamieniach nie poobcierać, a tu ... piasek :!: Drugi szok to liczba ludzi na plaży i w wodzie :!: Pierwszy raz w Chorwacji widzieliśmy tyle - na raz :roll:

c1.jpg


Dla osób z malutkimi dzieciaczkami i przed sezonem na pewno super!
Bardzo długo jest płytko, w wodzie jest też piaseczek.
Przy wejściu na plażę trochę dużych kamieni i w tym miejscu stosunkowo mało ludzi.
W tym dniu, kiedy my byliśmy woda była bardzo, bardzo ciepła. Były też fale. Nie wiem czy zawsze tam są, czy akurat tak się udało :)


c2.jpg



c3.jpg



c4.jpg



c5.jpg


Na plaży są 2 bary z kawką, lodami, napojami chłodzącymi (z pianką i bez). Są też dania typu fast food i obiadowe.
Można też skorzystać z usług masażystek (masaż relaksujący, odchudzający). Cen nie sprawdzałam, ale zainteresowanie było :)

:papa:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.08.2014 20:43

...bo to chyba nie chodzi o samą Bilin Žal tylko o ten kawałek dalej Lenga. Mam nadzieję, że wkrótce się o tym przekonam :P
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.08.2014 21:07

ziemniak napisał(a):...bo to chyba nie chodzi o samą Bilin Žal tylko o ten kawałek dalej Lenga. Mam nadzieję, że wkrótce się o tym przekonam :P


Teraz już wiem, a wtedy... :( No cóż będzie po co wrócić.
Doczytam jeszcze w Twojej relacji :) dokładnie.

A Ty już w sobotę jedziesz? :lol:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.08.2014 22:00

hehe mam nadzieję, że jadę, bo pogody straszą. Ci co pojechali na ten tydzień to mają super. Już tworzymy plany awaryjne. Jednak mam nadzieję, że Korcula dojdzie do skutku ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone