Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A gdyby tak urozmaicić trochę znaną trasę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 27.03.2014 22:40

Raczej myślałem o jezdzie prosto do Wiener Neustadt
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.03.2014 22:55

el_guapo napisał(a):Zastanawiam się nad wariantami przejazdu przez AUT.
...
3/Nieznana trasa przez Eisenstadt
http://goo.gl/maps/lrUWz

Jechałem przez Eisenstadt wielokrotnie z tym, że zwykle skręcałem tam na Sopron (taki kiedyś miałem zasięg LPG od siebie i ceny tegoż nie były na Wegrzech tak wysokie jak teraz).
Od granicy słowackiej do samego Eisenstadt droga sympatyczna krajobrazowo, szczególnie urokliwe te małe austriackie miasteczka.
Nie wiem czy te wyświetlacze przed niektórymi z nich pokazujące prędkość to fotoradary? Na pewno nie wyglądają jak te nasze i nic mi nigdy nie błysnęło ani fotka do domu nie przyszła.
Raz z Eisenstadt pojechałem jeszcze dalej przez Austrię na Mattersburg, Oberpullendorf i węgierski Koszeg ale ten odcinek dla mnie nie miał w sobie już nic oryginalnego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2014 23:10

To były fotoradary :D

Jak zwolniłeś, widząc radar z wyświetlaczem, to następny radar bez wyświetlacza nie zrobił fotki.

Co innego przysłanie mandatu do Polski :roll:
Tu nie jest to takie proste 8)
Na szczęście :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2014 23:44

tomcioooo napisał(a):Raczej myślałem o jezdzie prosto do Wiener Neustadt



Czyli jak :?:


Jazda drogami austriackimi poza autostradami i ekspresówkami jest fajna krajobrazowo,
ale trzeba ostro zwolnić w miejscowościach, jak nakazują znaki drogowe, tam 50 w terenie zabudowanym oznacza 50, a nie jak w Polsce 70 :wink:

Poza radarami stałymi są w Austrii miśki mobilne :D

Poza terenem zabudowanym też trzeba uważać.
Łapią często odcinkowo, mierzą prędkość na odcinku kilku kilometrów i na końcu jest radiowóz i kasują :roll:
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 08.04.2014 23:59

Hmm całkiem fajna alternatywa:)
wierad
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierad » 09.04.2014 09:18

el_guapo napisał(a):Zastanawiam się nad wariantami przejazdu przez AUT.

Zakładając że będę wjeżdżał od SVK (B/Slava) lub CZ (Breclav) są 3 możliwości:

1/ Oklepana trasa A2-A9
http://goo.gl/maps/SYKbC

2/ Nieznana trasa A2-S6-S39-A9
http://goo.gl/maps/WCqEv

3/Nieznana trasa przez Eisenstadt
http://goo.gl/maps/lrUWz

Skłaniam się ku wariantowi 2/ - czy możecie coś o tej trasie napisać. Widoczki warte troszkę dłuższego przejazdu?


Trasa nr 2 fajna, jeździłem nią w latach 2011-2013, jednak w tamtym roku jadąc do Chorwacji w środku tygodnia, trafiłem na potężny korek przed tunelem w Grazu. Policja zamknęła tunel i skierowała cały ruch przez Graz. Przejazd w środku dnia przez miasto kosztował ok. 1,5 h dodatkowego czasu.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 10.04.2014 00:21

Hmm takich sytuacji nie da się przewidzieć :/
CRO-kodyl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO-kodyl » 26.04.2014 16:34

Trasa przez Eisenstadt zajmuje całą godzinę czyli podobnie jak autostradą przez Wiedeń. Sporo ograniczeń do 50 km/h których nie ma jak i gdzie nagiąć. Jest jednak stacja z LPG, jadąc od Słowacji po lewej stronie, czynna 24h (przynajmniej była czynna o 5 rano w 2012r)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 27.04.2014 18:04

Dwa lata temu śmigałem przez Eisenstadt droga przyjemna i w nocy bardzo pusta .
Jeśli chodzi i miasteczka wystarczy jechać tyle ile nakazują znaki i będzie spoko.
Pamiętam jeszcze A6 i jakąś stacje po lewej stronie przed granicą podjechałem tam o 2 w nocy i na stacji żywej duszy nie było tylko pracownicy.Pierwsze auta to były na PL blachach za Bratysławą i się zaczeło na blacie ciągle 170km/h :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2014 19:33

el_guapo napisał(a):Zastanawiam się nad wariantami przejazdu przez AUT.

Zakładając że będę wjeżdżał od SVK (B/Slava) lub CZ (Breclav) są 3 możliwości:

1/ Oklepana trasa A2-A9
http://goo.gl/maps/SYKbC

2/ Nieznana trasa A2-S6-S39-A9
http://goo.gl/maps/WCqEv

3/Nieznana trasa przez Eisenstadt
http://goo.gl/maps/lrUWz

Skłaniam się ku wariantowi 2/ - czy możecie coś o tej trasie napisać. Widoczki warte troszkę dłuższego przejazdu?


2. jak dobrze pamietam nieco wolniej, bardziej malowniczo i dlugi na jakieś 10km tunel. Nie wiem czy to ta trasa bo jechaliśmy tam spokojnie z 10 lat temu

3. o ile dobrze pamiętam nie ma tam cały czas autostrady, spalismy po drodze nad wielkim jeziorem, byłóa potworna burza a przed sama granicą przed Słowacją trzepali wszystkim winiety i była kolejka. Jak wracalismy do domu też pojechjalismy tamtędy urozmaicić, miałem starą mapę na które nie bylo tam wcale autostrady wiec i tak byliśmy mile zaskoczeniu
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 08.07.2017 12:03

tak troszkę temat odświeżę wszyscy jadą A2 a może jednak S6 i S35, ograniczenia do 130 i z tego co doczytałem to nie ma płyt jak na autostradzie. Zresztą ja zawsze trafia na deszcz w Austrii za Wiedniem gdzie są spore góry i 3 pasy i tak ograniczenia do 100km/h.
Kilometrów o 5 więcej i niby 15min dłużej ale jeżeli będzie mniejszy ruch to wyjdzie podobnie.

Ktoś jechał i może potwierdzić stan nawierzchni, jakieś remonty, miejsca gdzie może zrobić się korek?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
A gdyby tak urozmaicić trochę znaną trasę - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone