Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.07.2010 22:11

Roksa_ napisał(a):

Niebskie widoczki trochę musiały mnie na duchu podnieść, bo to co się dzieje za oknem, to już przesada :(


Dmucham na zachód , żeby Ci było lżej :wink: :lol: bo u nas pogoda jak rybie oko :wink: , mam nadzieję , że się udało :wink: :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.08.2010 08:06

ines napisał(a): .. ale fakt bardzo dobrze smakuje :)


Nam najbardziej smakują z grila, próbowaliśmy (tzn ja próbowałam) zrobić w domu z mrożonki, którą da się kupić w Lidlu ... to już nie to samo ;)

Piotrze Twoje dmuchanie tak jakby zadziałało, bo niedziela zapowiada się nawet ładnie :)

Co z tego jak w domu tyle roboty, że nie ma czasu na relaks... chyba że na cropli :lol:
karolo5
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolo5 » 01.08.2010 09:22

Wspaniały błenkit, aparat z pewnością z filtrowaniem, jestem fanem takiego błękitnego odjazdu, moje obiektywy wyposażyłem w takowe i to jest to. Bardzo się cieszę z waszych relacji są cudowne i pouczające jak też są wspaniałym przewodnikiem dla tych co pierwszy raz, pozdrawiam :D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 01.08.2010 12:43

Na Cres mam chrapkę, więc pisz i wklejaj jak najwięcej :P . Chorwacja, wiadomo, piękna jest- Twoje zdjęcia jeszcze dodają jej urody.

Ledwo co wróciłam, a chciałabym znowu.... :cry:
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 01.08.2010 13:09

W Makro kupuję takie podobne cevapcici mrożone, są z baraniny, pakowane po ok. 15 sztuk. Pyyycha. Zanim pojechaliśmy do Chorwacji kupowałam je wielokrotnie. Idealne do przygotowania na grillu elektrycznym lub na patelni.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.08.2010 15:31

karolo5 napisał(a):Wspaniały błenkit, aparat z pewnością z filtrowaniem, jestem fanem takiego błękitnego odjazdu, moje obiektywy wyposażyłem w takowe i to jest to.


Rzeczywiście, używałam filtr polaryzacyjny. Jedyny minus jest taki, że później wszystkie zdjęcia trzeba obrabiać i kadrować z powodu czarnych rogów :roll:
Ale gra jest warta swieczki :)

Madziumka napisał(a):Ledwo co wróciłam, a chciałabym znowu.... :cry:


Oj, też tak mam :roll:
Trudno, trzeba czekać na kolejny urlop, a teraz skupić się na wrześniowym wypadzie w Bieszczady- bo taki planuję :)

Katarinka pewnie mówimy o tej samej mrożonce, tylko ja kupuję w Lidlu. ;)
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 02.08.2010 05:40

Roksa_ napisał(a): Katarinka pewnie mówimy o tej samej mrożonce, tylko ja kupuję w Lidlu. ;)

Sprawdziłam w zamrażarce - sprzedają to pod nazwą Połonina Kebab jagnięcy.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.08.2010 07:57

Po powrocie było sporo do nadrobienia na forum, ale wreszcie i w Twojej relacji jestem na bieżąco :D .
O Cresie czytam szczególnie uważnie bo chodzi mi po głowie na przyszły rok.

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.08.2010 08:23

mysza73 napisał(a):Po powrocie było sporo do nadrobienia na forum, ale wreszcie i w Twojej relacji jestem na bieżąco :D .
O Cresie czytam szczególnie uważnie bo chodzi mi po głowie na przyszły rok.


Miło, że zajrzałaś :)
Zaraz będzie nastepny odcinek ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.08.2010 08:53

12 Lipiec- Poniedziałek

Budzimy się bardzo wcześnie.
Udział w tym mają oczywiście cykady, ale nie tylko.
Po campingu wiecznie wałęsają się owce nawołując się niemiłosiernie i to o każdej porze dnia i nocy.
Oczywiście najbardziej dają się we znaki nad samym ranem- jeszcze przed cykadami ;)

Na początku to zjawisko zadziwia i bawi, później człowiek przechodzi na porządek dzienny z faktem, że około 5 nad ranem stadko owiec łazi koło namiotu, czasem wsadzając łeb do środka, ale po kilku dniach to zaczyna naprawdę wkurzać :twisted:

Jak już tak wcześnie wstaliśmy to trzeba korzystać z dnia. Po śniadaniu oczywiście plaża :)

Przy campingu jest główna plaża z drobnymi kamyczkami.

Tak wygląda przed południem

Obrazek

A tak popołudniu

Obrazek

(i to Beli górujące nad wszystkim i wszytkimi :hearts: )

Obrazek

Różnica, jak pewnie widzicie, jest w ilości ludzi. Jest to związane z tym, że około 15 do przystani przypływają statki z pobliskich miast, a nawet z Istrii. Nic dziwnego, bo plaża jest boska :)

Dla zmęczonych słońcem i wodą jest bar, gdzie można napić się zimnego piwka, które jest naprawdę zimne 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I można tak siedzieć i obserwować ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oprócz tej plaży jest jeszcze jedna... dwie... trzy... w każdym bądź razie kilka innych plaż ;)

Postanawiamy iść na jedną z nich ścieżką po zboczu. Ścieżka jest po prawej stronie idąc od campingu.

Obrazek

Obrazek

Możemy teraz wybrać.

Idziemy tutaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy tutaj? :)

Obrazek

Trzeba przyznać, że wybór ciężki, bo obie plaże wyglądają zachęcająco.

Obrazek

Żeby nie martwić się wybieraniem schodzimy ze ścieżki na skałki i tam się rozkładamy. Zresztą nie powinno, to już nikogo dziwić, tak już mamy :twisted:

Oczywiście nie ma nikogo dookoła i mamy skałki tylko dla siebie :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A jeżowiec oczywiście zaraz po sesji zdjęciowej wylądował w wodzie ;)

I w tym miejscu przeważnie plażowaliśmy.

Było o plażach, to pokażę jeszcze jedną.

Obrazek

Z racji tego, że była bardzo trudno dostępna, nie było na niej nikogo oprócz nas. Dla nas nie straszne morskie odległości ;)

Można do niej dojść schodząc z drogi dochodzącej na camp albo dopłynąć.

Obrazek


My wybieraliśmy tą drugą opcję, tzn. ja siadałam na kole (taki ala materac) i byłam napędzana siłą mięśni nóg mojego ślubnego :twisted:

Jak widać plaż przy campingu jest wiele, a jedna piękniejsza od drugiej.

Popołudniu zaplanowaliśmy wycieczkę do Cresu na Cresie :)

O tym w kolejnym odcinku ;)
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 02.08.2010 13:26

Melduje się kolejny czytelnik, fajna relacja. Dzięki za wodospady Krka, w tym roku mam je zamiar zobaczyć. Czekam na ciąg dalszy. :D
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 02.08.2010 13:37

Roksa i ja się dołączam do czytaczy Twojej relacji .
Fajnie jest spotkać cromaniaków w Chorwacji , a jeszcze fajniej z nimi przebywać. :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 02.08.2010 14:09

U Maslinki wyczytałam, że Roksa już w swojej relacji "napisała". No to skoro "napisała", to trzeba to "napisanie" odnaleźć :D I udało się :

Roksa_ napisał(a): Przypomina mi się, że maslinka wylądowała gdzieś za Sibenikiem, więc może ich odwiedzimy? ;)
No i jeszcze pan w żółtych gaciorkach :lol: Choć tym razem zwróciłam uwagę na jego miny - co on z twarzą wyczyniał :lol:

No i pompowanie materaca przez Mężusia - też niczego sobie :lol:

I ten BIg Blue (jak to Ulka powiedziała) faktycznie big i faktycznie bluee - rajsko : :hearts:

pozdrawiam serdecznie
:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2010 15:36

Roksa_ napisał(a):santosz widzę, że Tobie też się Cro z cykadami kojarzy. Pewnie więcej tu takich ;)


Moi tegoroczni gospodarze od kwatery bardzo się dziwili, że lubimy z żoną słuchać dźwięków wydających prze cykady.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.08.2010 16:52

janusz07 napisał(a):Melduje się kolejny czytelnik, fajna relacja. Dzięki za wodospady Krka, w tym roku mam je zamiar zobaczyć. Czekam na ciąg dalszy. :D


Meldunek przyjęłam ;)
Wodospady Krka, fajna wycieczka i trochę odmiany, bo tylko ten Jadran i Jadran :twisted:

Jacek 206 napisał(a):Roksa i ja się dołączam do czytaczy Twojej relacji .
Fajnie jest spotkać cromaniaków w Chorwacji , a jeszcze fajniej z nimi przebywać. :lol:


Witam serdecznie :)
Oj cromaniacy to taki specyficzny gatunek, niezręczna cisza nigdy mniędzy nimi nie zapada, bo zawsze wiadomo o czym pogadać ;)

Hej Tymona :lol:
Żółte gaciorki i jego mimika to coś niezapomnianego, przynajmniej dla damskiej części wycieczki do Pakostane :twisted:
Gdyby nas wziął do trzymania tej czarnej płachty, to coś czuję, że na trzyyy czteee ryyy byśmy z maslinką to płachtę upuściły- oczywiście w najciekawszym momencie :twisted:

Janusz Bajcer napisał(a):Moi tegoroczni gospodarze od kwatery bardzo się dziwili, że lubimy z żoną słuchać dźwięków wydających prze cykady.


Bo my to tacy cro-dziwacy jesteśmy :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone