Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18315
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.07.2010 14:10

U-la napisał(a):Ależ dziś tu u Ciebie niebiesko i niebiańsko :wink: :lool: BIG BLUE pasuje jak nic!!!



Zgadzam się z Ulą , bardzo lubię takie widoczki 8) :D niebiesko - niebiańskie :D

Dobrze , że lato powoli do nas wraca :wink:


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2010 14:19

Taaa, wraca... U nas paskudnie od rana :(

Roksa, dobrze, że pokazujesz dzisiaj te niebieskości, od razu robi się lepiej :D
Strasznie jestem ciekawa tego Cresu, no jedźcie już dalej :lol:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.07.2010 14:21

piękne widoczki...:) szczególnie jak za oknem szaro, buro i leje ;)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.07.2010 14:22

Pięknie, bajkowo.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.07.2010 14:41

U-la napisał(a):Nie dziwię się, że tak Ci się śpieszyło :D Czasem podświadomie wyczuwa się przyjemności i serce się rwie :D :D :D


Tak dokładnie było :)
Było dużo przyjemności na Cresie :twisted: :lol:

marsylia napisał(a):super miejsce, na tę przerwę kompaniową :lol:


Tak ciepłej wody, jak była tam, to jeszcze nie widziałam... a w zasadzie nie czułam ;)

piotrf napisał(a):Zgadzam się z Ulą , bardzo lubię takie widoczki 8) :D niebiesko - niebiańskie

Dobrze , że lato powoli do nas wraca ;)


Niebskie widoczki trochę musiały mnie na duchu podnieść, bo to co się dzieje za oknem, to już przesada :(

masilnka napisał(a):Strasznie jestem ciekawa tego Cresu, no jedźcie już dalej :lol:


Tyle rzeczy mnie tam zachwyciło, że nie wiem od czego zacząć ;)
Muszę sobie to dopiero poukładać :)

CinnamonGirl napisał(a):szczególnie jak za oknem szaro, buro i leje ;)


Wygląda to tak, jakby zaraz śnieg miał spaść :cry:
Opalenizna mi zejdzie jak nic :evil:

Aldonka napisał(a):Pięknie, bajkowo.


:lol:
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 30.07.2010 14:49

Zaczytałam się, wciągnęłam, a teraz muszę czekać na cd :)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 30.07.2010 15:13

Oj pięknie na tym Cresie, pięknie 8O
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.07.2010 15:19

Roksa

Ile czasu zajęła wam droga powiedzmy z Posedarje,Modric (tak chyba jechaliście) do zjazdu na most Krk. Ciekawi mnie też czy duży jest ruch na tym odcinku starej jadranki, bo na zdjęciach droga jest pusta. Ja pamiętam ją jako zapchaną wszelakim sprzętem jeżdżącym ( 2000.2001)
Wybieram się ponownie na wypad z końcem sierpnia do Pagu i jest taki wariant widokowy brany pod uwagę.
Zdjęcia przednie, a te widoki morskie super.
Ps. zdaje się, że na Wyczółkowskiego minęliśmy się przedwczoraj w południe dlatego o wspomniałem o pogodzie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.07.2010 17:23

Roksa_ napisał(a):11 Lipiec- niedziela

Cres... jedziemy na Cres.


Tośmy się prawie spotkali. My 13 płynęliśmy z Cresu na Krk :!: :wink:
Amber 111
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amber 111 » 31.07.2010 08:37

Pisz Roksa pisz!! My za tydzień jedziemy na Cres i już nie mogę się doczekać twojej relacji z tej wyspy.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.07.2010 08:50

Katarinka napisał(a):Zaczytałam się, wciągnęłam, a teraz muszę czekać na cd :)


Trochę szalony czas u mnie, ale zaraz wstawię kolejny odcinek :)

monia85 jeszcze na Cres nie dojechaliśmy ;) Ale rzeczywiście jest pięknie :)

wielbiciel napisał(a):Ile czasu zajęła wam droga powiedzmy z Posedarje,Modric (tak chyba jechaliście) do zjazdu na most Krk. Ciekawi mnie też czy duży jest ruch na tym odcinku starej jadranki, bo na zdjęciach droga jest pusta. Ja pamiętam ją jako zapchaną wszelakim sprzętem jeżdżącym ( 2000.2001)


Nie wiem dokładnie jak długo jechaliśmy, ale nie przypominam sobie jakiś problemów.
Ogólnie na tym odcinku był bardzo mały ruch. Jedynie w mijanych miasteczkach działo się coś więcej, a tak to pustka :)

wielbiciel napisał(a):zdaje się, że na Wyczółkowskiego minęliśmy się przedwczoraj w południe dlatego o wspomniałem o pogodzie.


Tak się właśnie domyśliłam ;)
Tzrzba było wołać, trąbić i machać :twisted:

longtom rzeczywiście mało co... ;)
Fajne promy tam pływają, prawda? :)
Takie nowe, ciche i szybkie ;)

Amber111 do tygodnia na pewno przeczytasz co nieco o Cresie na stronach tej relacji :)
Ale ci zazdroszczę, gdzie dokładnie jedziecie?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.07.2010 09:08

Niedziela Cd

Zatrzymaliśmy się na bramce na most na KRK.

Lecimy dalej, a właściwie jedziemy i płyniemy :)
(Biegać, skakać, latać, pływać w tańcu, w ruchu wypoczywać :twisted: :lol: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy w końcu do przeprawy promowej w miejscowości Valbinska.

Za prom płacimy : 151kn.

Obrazek


Udaje nam się wjechać na prom w ostatniej chwili, zaraz po naszym wjeździe zamykają wjazd i ruszamy na Cres. W końcu się doczekałam :)

Prom kursujący na Cres jest zupełnie inny niż te które pamiętałam z przepraw na Hvar czy Peljesac. Jest cichutki i szybki. Do tego taki czysty i wygląda jak nowy... może jest nowy? :roll:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to teraz kierunek Beli.

Droga od przystani do miejscowości Beli dostarcza wielu wrażeń, szczególnie po zjeździe z głównej drogi, już do samego Beli.
Na drodze mieści się tylko jeden samochód, co jakiś czas są mijanki, a zakręty takie, że szkoda gadać... trochę zdjęć pokazujących jak to mnie więcej wyglądało będzie w którejś z kolejnych odsłon ;)

Beli ukazuje nam się jako prawdziwe orle gniazdo, wystarczył jeden rzut oka, a już się zakochałam :D


Obrazek

...pewnie jeszcze nie raz i nie dwa pokarzę podobne zdjęcie, bo natrzaskałam ich chyba z 50 :twisted:

Jedziemy w kierunku campingu Brajdi.

O tym jak spędziliśmy nasz pierwszy wieczór w Beli będzie w następnej części :)
Amber 111
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amber 111 » 31.07.2010 10:06

Roksa ,jedziemy na camp Slatina. Jeżeli tam nie będzie fajnego miejsca do rozbicia namiotu to jedziemy na południe na camp Bijar albo ewentualnie jeszcze na camp Polijanna. O campie Slatina naczytałam się dużo dobrych opini,tak samo o Polijannie,chociaż tam dosyć drogo. Niestety nie wiele wiem o campie Bijar. Zobaczymy na miejscu. Zależy mi na miejscu blisko morza,chociaż wiem ,że w sierpniu będzie ciężko.
Mamy zamiar też jechać przez Krk. Byliśmy nam w 1997 i 2000 roku,więc miło będzie znowu tam wrócić chociaż na chwilę. :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.07.2010 10:42

Niedzielny wieczór w Beli -cd

Zjeżdżamy na camping:

Obrazek

Rozkładamy namiot i idziemy coś zjeść, a właściwie jedziemy, bo droga z campu do Beli jest bardzo uciążliwa. Ostro pod górkę i jest dosyć długa :) -też pokarzę to później.
Tyle tego jest, tak się tą wyspą zachwyciłam, że nie wiem już kiedy, co pokazywać ;)

Zachodzimy do Konoby Tramontana, która znajduje się praktycznie przy Eko-Centar, w którym będziemy kilka dni później podziwiać sępy płowe.

Tramontana i ja ;)

Obrazek


Podczas kolacji udaje mi się zzoomować sępy płowe na taką odległość, że mniej więcej można je sobie zobaczyć.
Wyglądają tak : :)

Obrazek

Obrazek

Prawda, że na tym drugim zdjęciu ten z lewej strony przyjął typową bajkową pozycję? :D
Tak zawsze pokazywali sępy w bajkach, jak siedzą na pustyni ze zwieszonymi głowami i knują coś podstępnego :D

Mają też osiołki, które pasły się zaraz za płotem Konoby.

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że to osiołki nie są hodowane jako potencjalna karma dla sępów :twisted:

Konoba Tramontana położenie może ma i ładne, ale za to wyboru w menu za bardzo nie ma.
Jakiś makaron z sosem, z warzywami, z przyprawami... ale gdzie kalmary? ;)
Nie ma... zmuszeni jesteśmy zamówić Cevapcici, może nie wyglądało za ładnie, ale było pyszne.

Obrazek

Jutro nasz pierwszy pełny dzień na Cresie.
Serdecznie zapraszam na następne odcinki :)
Ostatnio edytowano 31.07.2010 11:32 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 31.07.2010 11:10

Roksa czekam szczególnie na Cres, gdyż w tym roku mam plany tam zawitać :) także Twoja relacja będzie mi bardzo pomocna :)
Mi się czasem Cevapcici kojarzy z czyms :twisted: .. ale fakt bardzo dobrze smakuje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone