Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.09.2018 19:54

Habanero napisał(a):For You :papa:

Pięknie... :mrgreen: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.09.2018 15:07

Nefer napisał(a):I słynna koronczarka się załapała na zdjęcie.
Przez czas jakiś była ona w moim avatarze na cro.pl :) .

Nie mogło jej zabraknąć :)

kaeres napisał(a):Konrad, nie rób mi tego.
Wiesz, tego uczucia w żołądku, które powoduje, że już bym wsiadł w samochód i usiadł w knajpce, napił się piwka, zjadł lody, a na następny dzień wynajął łódkę :)
Świetnie sobie popatrzeć na Twoje zdjęcia i poczytać co jeszcze nie tak dawno przeżywaliśmy.

Wiesz jak mi tego brakuje :cry:
Nie wiem jak przetrzymam te 10 miechów :roll:
Istne katusze ,... ale Hvar zarezerwowany i rozkminianie wyspy sprawia mi wielką przyjemność w oczekiwaniu na wakacje :wink: :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.09.2018 17:17

RUCICA
https://www.google.pl/maps/place/Rucica ... d15.020742

Bez wątpienia jedna z piękniejszych plaż na wyspie. Ze względu na swoje położenie, widoki, przyjemne zejście do wody,
jest bardzo popularną plażą na Pagu.
Plaża Rucica znajduje się za miejscowością Metajna.
Wyspa Pag, zwana jest bardzo często ” księżycową wyspą”. To właśnie te okolice najbardziej na tę nazwę zasługują.
Są niezwykłe.
20180718_115509.jpg

Zbliżając się do plaży widzimy piękny widok.
IMG_20180718_155425.jpg
Mamy do wyboru dwa parkingi.
Pierwszy parking jest po prawej stronie.
20180718_110855.jpg
Stąd jest trochę dalej do plaży, ale rozpościera się niecodzienny widok na Paskie Vrata. Cudo.
20180718_110851.jpg

Z lewego parkingu bliżej jest do plaży ...
IMG_20170710_135908.jpg
...oraz do drogi prowadzącej do innej plaży - Beritnicy.
IMG_20170710_140250.jpg
IMG_20170710_140516.jpg

Te dwie plaże są perełkami godnymi zobaczenia.
Wybierając się na plażę Rucica, trzeba koniecznie zabrać ze sobą parasol. Nie znajdziemy tu odrobiny cienia.
Są na niej za to drobne kamyki i łagodne zejście do morza. Jest idealna dla dzieci :idea:
20180718_134836.jpg

Może nie jest to plaża do codziennego jeżdżenia na nią (cieszy się dużą popularnością i tłoczno tam )...
20180718_134832.jpg

..., to jednak, chociaż raz, warto ją zobaczyć .
IMG_20170710_141223.jpg
Leży przy dużych i niezwykłych skałach, które stanowią jej otoczenie i właśnie z tego powodu warta jest obejrzenia.
20180718_115532.jpg
IMG_20170710_105745.jpg
IMG_20170710_123638.jpg
IMG_20170710_123716.jpg
IMG_20170710_123741.jpg


Na plaży byliśmy umówieni z rodzinką kaeresów, na których wpadamy w Metajnie.
Zjechaliśmy razem do samej plaży, gdzie wyładowaliśmy klamory, a następnie wycofaliśmy się na pierwszy parking.
Tu już wspólnie plażujemy :P
20180718_134806.jpg

Dzień był piękny, woda ciepła, a tłumy ludzi jakoś nam nie przeszkadzały, bo świetnie się bawiliśmy :mrgreen:
20180718_115552.jpg
20180718_115605.jpg
20180718_115859.jpg

Krystian robił za taxi boat :wink: ...
20180718_122439.jpg
...
ale już wtedy wiedzieliśmy, że na Beritnicę ma nie płynąć :idea:

Zapadła decyzja... bierzemy Pasarę na cały dzień :P
20180719_093643.jpg

Jeszcze tego wieczora zarezerwowaliśmy łajbę.... Pakie Vrata za dwa dni będą nasze :lol: :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 20.09.2018 19:28

Habanero napisał(a):Zapadła decyzja... bierzemy Pasarę na cały dzień :P

Ta "Pasara" to nazwa własna, czy jakiś podtyp łódki?
Trzeba mieć jakieś licencje, żeby to wypożyczyć?
Czy w cenie są jakieś ubezpieczenia?
Co z paliwem, czy jest w cenie i dają pełny "bak"?
Jak się zorientować na ile starczy tego paliwa?
... i wreszcie: jak do licha się tym jeździ i jak unikać skał ? :oops:

... no tu już masz o czym pisać w kolejnym odcinku :papa:

A co do Rucicy, plaże regionu Metajny były chyba pierwszymi na Pagu na które zwróciłem uwagę (via WWW). Mam nadzieję, że kiedyś się wreszcie osobiście wybiorę w te regiony.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 20.09.2018 20:26

Habanero napisał(a):RUCICA

Bez wątpienia jedna z piękniejszych plaż na wyspie. Ze względu na swoje położenie, widoki, przyjemne zejście do wody ...


Zdecydowanie potwierdzam 8)
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 20.09.2018 21:08

Zapadła decyzja... bierzemy Pasarę na cały dzień :P
20180719_093643.jpg

Jeszcze tego wieczora zarezerwowaliśmy łajbę.... Pakie Vrata za dwa dni będą nasze :lol: :papa:[/quote]

O kurczę , no teraz czekam na wszystkie szczegóły :) Mam plan na przyszły rok wypożyczyć łupinkę i po zalewie popływać :) Czekam na wszystkie szczegóły :P
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.09.2018 22:16

Raphael napisał(a):
Habanero napisał(a):Zapadła decyzja... bierzemy Pasarę na cały dzień :P

Ta "Pasara" to nazwa własna, czy jakiś podtyp łódki?
Trzeba mieć jakieś licencje, żeby to wypożyczyć?
Czy w cenie są jakieś ubezpieczenia?
Co z paliwem, czy jest w cenie i dają pełny "bak"?
Jak się zorientować na ile starczy tego paliwa?
... i wreszcie: jak do licha się tym jeździ i jak unikać skał ? :oops:

... no tu już masz o czym pisać w kolejnym odcinku :papa:


karolcia1 napisał(a):
O kurczę , no teraz czekam na wszystkie szczegóły :) Mam plan na przyszły rok wypożyczyć łupinkę i po zalewie popływać :) Czekam na wszystkie szczegóły :P


Pasara to drewniana łódź z małym silnikiem o mocy 5km.
Mogła pomieścić nasze dwie rodziny, czyli 8 osób.
Nic nie trzeba było mieć. Kolo spisał mnie z prawa jazdy, dostaliśmy dokumenty łodzi,
numer telefonu w razie problemu i po 5 minutowym szkoleniu :wink: witaj przygodo :hut: .
Szkolenie polegało na pokazaniu przycisku do wstecznego, podnoszenia śruby i uruchomiania silnika. O ubezpieczenie nie pytaliśmy. Kaucji nie płaciliśmy. Za paliwo które spaliliśmy (4 litry) zapłaciliśmy 40 kun. Zbiornik miał chyba 12 litrów, a pływaliśmy między zatoczkami około 1,5 godz. Reszta to plażowanie . Wróciliśmy przed 20-tą, a wypłynęliśmy koło 10 rano. Pływa się fajnie :P , powoli i fale trzeba ciąć prostopadle, żeby nie bujało :mrgreen:
Na zalewie było lajtowo. Cała impreza wyszła 600 kun (z napiwkiem :wink: ) czyli po 300 na rodzinę . Zajefajny deal :P
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.09.2018 09:26

Habanero napisał(a):RUCICA

Krystian robił za taxi boat :wink:
20180718_122439.jpg



I to z niekłamaną przyjemnością.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.09.2018 09:49

Habanero napisał(a):Pasara to drewniana łódź z małym silnikiem o mocy 5km.
Mogła pomieścić nasze dwie rodziny, czyli 8 osób.
Nic nie trzeba było mieć. Kolo spisał mnie z prawa jazdy, dostaliśmy dokumenty łodzi,
numer telefonu w razie problemu i po 5 minutowym szkoleniu :wink: witaj przygodo :hut: .
Szkolenie polegało na pokazaniu przycisku do wstecznego, podnoszenia śruby i uruchomiania silnika. O ubezpieczenie nie pytaliśmy. Kaucji nie płaciliśmy. Za paliwo które spaliliśmy (4 litry) zapłaciliśmy 40 kun. Zbiornik miał chyba 12 litrów, a pływaliśmy między zatoczkami około 1,5 godz. Reszta to plażowanie . Wróciliśmy przed 20-tą, a wypłynęliśmy koło 10 rano. Pływa się fajnie :P , powoli i fale trzeba ciąć prostopadle, żeby nie bujało :mrgreen:
Na zalewie było lajtowo. Cała impreza wyszła 600 kun (z napiwkiem :wink: ) czyli po 300 na rodzinę . Zajefajny deal :P


To rzeczywiście fajna opcja dla dwóch rodzin.Jestem zaciekawiona, chociaż bałabym się pewnie :) .

Nefer napisał(a):I słynna koronczarka się załapała na zdjęcie.
Przez czas jakiś była ona w moim avatarze na cro.pl :) .


A ja musiałam się nabiedzić trochę, żeby tą koronczarkę znaleźć. Napiszę o tym u siebie :D .
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.09.2018 10:01

Nie ma czego się bać.
Jesteśmy z rodziną przeszczęśliwi, że spotkaliśmy Konrada i jego rodzinę na Pagu bo tylko dzięki nim przeżyliśmy przygodę życia na tej łódeczce.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 21.09.2018 10:03

Rucica - jedna z najbardziej malowniczych plaż, jakie kiedykolwiek było mi dane odwiedzić. Co do tłoku, to we wrześniu, jakieś 1,5 tygodnia temu, tłumy wyglądały jak na załączonym zdjęciu ;)

tlo3.jpg
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.09.2018 14:02

Ciekaw jestem Waszej wyprawy pasarą.
A cena wynajmu bardzo rozsądna.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.09.2018 09:57

pomorzanka zachodnia napisał(a):...
To rzeczywiście fajna opcja dla dwóch rodzin.Jestem zaciekawiona, chociaż bałabym się pewnie :) .
....


kaeres napisał(a):Nie ma czego się bać.
....


Potwierdzam.
Krystian wie co mówi :idea:

kaeres napisał(a):Jesteśmy z rodziną przeszczęśliwi, że spotkaliśmy Konrada i jego rodzinę na Pagu bo tylko dzięki nim przeżyliśmy przygodę życia na tej łódeczce.


Krystian, .... dzięki .
Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć vice versa. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was poznać, a czas który wspólnie spędziliśmy na wyspie był cudowny. Trzeba to koniecznie powtórzyć. Może na Hvarze :wink: ...już co nieco znalazłem :P
https://www.hvarboats.com/en/rent-a-boat/pasara-6hp i Wyspy Piekielne będą nasze :mrgreen: :papa:

sneer napisał(a):Rucica - jedna z najbardziej malowniczych plaż, jakie kiedykolwiek było mi dane odwiedzić. Co do tłoku, to we wrześniu, jakieś 1,5 tygodnia temu, tłumy wyglądały jak na załączonym zdjęciu ;)


Bez ludzi Rucica powala :hearts:
Widzę, że już w Polsce i po wakacjach :(
Jak wrażenia z Pagu, no i zdjęcia oczywiście ?

Nefer napisał(a):Ciekaw jestem Waszej wyprawy pasarą.
A cena wynajmu bardzo rozsądna.


Już niedługo zaspokoję Twoją ciekawość :D ...
a cena wynajmu bardzo, bardzo ... :P
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 22.09.2018 20:12

Habanero napisał(a):Bez ludzi Rucica powala :hearts:
Widzę, że już w Polsce i po wakacjach :(
Jak wrażenia z Pagu, no i zdjęcia oczywiście ?


Ano, wakacje (za) szybko dobiegły końca. Wyspa Pag, którą odwiedziłem po raz pierwszy, zrobiła na mnie wielkie wrażenie - aż wstyd się przyznać, że przez tak wiele lat omijałem ją z daleka i odnosiłem się do niej ze sporą dawką ignorancji ("jakaś tam łysa, mało ciekawa wysepka"). Kilka migawek udało się zrobić, choć pobyt z roczną córką nieco skomplikował kwestię "zdobywania plaż" ;) Jak znajdę trochę czasu to wrzucę kilka zdjęć w mini - relacji (w zasadzie będą to fotki i szczątkowy tekst).

novalja1.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.09.2018 09:52

sneer napisał(a):
Ano, wakacje (za) szybko dobiegły końca. Wyspa Pag, którą odwiedziłem po raz pierwszy, zrobiła na mnie wielkie wrażenie - aż wstyd się przyznać, że przez tak wiele lat omijałem ją z daleka i odnosiłem się do niej ze sporą dawką ignorancji ("jakaś tam łysa, mało ciekawa wysepka"). Kilka migawek udało się zrobić, choć pobyt z roczną córką nieco skomplikował kwestię "zdobywania plaż" ;) Jak znajdę trochę czasu to wrzucę kilka zdjęć w mini - relacji (w zasadzie będą to fotki i szczątkowy tekst).


Czekam na relację :D
Zdjęcia Rucicy i Novalji narobiły mi wielkiego smaka :P
:hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone