Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2018 21:13

W zeszłym roku, jeszcze w trakcie pobytu na Pagu, wiedzieliśmy, że musimy tu wrócić na dłużej.
Pag zauroczył nas. 6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie i tylko jedna idea ...Codziennie... inne plaże..... ( jedną trzeba było powtórzyć :wink:).

W 80 % będzie plażowo, ale czasami, dla odmiany, miasta, miasteczka i wioski, też będą.

Zacznę bardzo nietypowo, bo od odmiany :wink: , czyli od miasta :lol: , które zobaczyliśmy w drodze na Pag.
To był bez wątpienia najciekawszy punkt programu w trakcie naszej podróży.

Wyjechaliśmy z Wrocławia 09.07.2018 i nocowaliśmy w Jiršovci...
20180710_062151.jpg

20180710_062200.jpg
20180710_062221.jpg
20180710_065527.jpg
20180710_062136.jpg


... wcześniej zahaczyliśmy o Riegersburg, niestety bez zwiedzania zamku :(
20180709_163108.jpg
20180709_163112.jpg

...byliśmy za późno :evil:
20180709_163743.jpg
20180709_163935.jpg
20180709_164242.jpg

...a rano pojechaliśmy do:

VARAŽDIN

.... i bardzo nam się podobało :D

cdn.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 05:35

Habanero napisał(a):...6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie ....

Toście poszaleli :lol:
Przyznam, troszkę zazdroszczę :oops:
Nie wiem jak Wy odbieracie czas urlopu, mnie się zdarzało, że na końcówce trochę już ciągnęło do domu i obowiązków.
Ale od kiedy są dmuchańce, to urlop mógłby nie mieć końca :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2018 08:20

sdolas napisał(a):
Habanero napisał(a):...6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie ....

Toście poszaleli :lol:
Przyznam, troszkę zazdroszczę :oops:
Nie wiem jak Wy odbieracie czas urlopu, mnie się zdarzało, że na końcówce trochę już ciągnęło do domu i obowiązków.
Ale od kiedy są dmuchańce, to urlop mógłby nie mieć końca :smo:

Oj ja tez.... Po dwóch tygodniach na myśl o powrocie do domu mam minę jak zbity pies :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2018 08:27

Taktyczny hak to obserwacji wątku. My myślimy o Pagu ale pod kątem dwóch ledwo wystających nad ziemię latorośli (jednej jeszcze nie ma) :mrgreen: pod kątem siedzenia z nimi na plaży... a resztę to obejrzę, zawsze może znajdzie się coś inspirującego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 08:48

Habanero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Patrzę i czytam. :lol:

Witaj Januszu :D
Patrz, czytaj, graj piękną muzykę i częściej się odzywaj :papa:

Nema problema. Klapa Sol iz otoka Paga.

beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.08.2018 09:30

Hej, jak Pag i to i ja :) Moja ukochana wyspa.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 14.08.2018 10:24

Na Pagu byłam, ale.... 50 plaż nie zobaczyłam.
Popatrzę u Ciebie, jedziemy we wrześniu w ciemno też na trzy tygodnie, kto wie może na Pag???

Habanero napisał(a):VARAŽDIN
.... i bardzo nam się podobało :D

Nam też, bardzo klimatyczne miasteczko :lol: (niedaleko mamy nasz nocleg tranzytowy)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.08.2018 10:46

Zawsze się od tego Pagu odżegnuję, a tu proszę, bijesz błękitem po oczach. No trzeba zobaczyć!
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 18:50

sdolas napisał(a):
Habanero napisał(a):...6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie ....

Toście poszaleli :lol:
Przyznam, troszkę zazdroszczę :oops:
Nie wiem jak Wy odbieracie czas urlopu, mnie się zdarzało, że na końcówce trochę już ciągnęło do domu i obowiązków.
Ale od kiedy są dmuchańce, to urlop mógłby nie mieć końca :smo:

Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Ciężko mi to idzie, bo deprecha przedwyjazdowa z dnia na dzień się nasila, a dzień przed wyjazdem, to już ... :cry: :( :x
Dzieci w trzecim tygodniu zaczynają mieć dosyć plażingu i mają chwile, kiedy chcą zostać w apartmanie i pograć na kompach. A, że starsza ogarnia młodszą, to mieliśmy dwa, albo może nawet trzy dni tylko dla siebie :P ....w tym jeden na kajaku :wink: . Żona chętnie zostałaby dłużej (czuję to) , ale mówi, ....żebyśmy nie przesadzali, ...że wystarczy, ...żebym się uspokoił,... że ty to gupi jesteś i takie tam :roll: . (Muszę jeszcze trochę nad nią popracować :wink: ) Tęsknoty za Polską w nas żadnej, a kajak otworzył nowe możliwości. Dobrze, że go mamy :D :papa:

Pääkäyttäjä napisał(a):Taktyczny hak to obserwacji wątku. My myślimy o Pagu ale pod kątem dwóch ledwo wystających nad ziemię latorośli (jednej jeszcze nie ma) :mrgreen: pod kątem siedzenia z nimi na plaży... a resztę to obejrzę, zawsze może znajdzie się coś inspirującego.


Bardzo dobrze, że o Pagu myślicie. Pag dla maluchów, to wymarzone miejsce.
Kilka plaż na pewno zanotujesz :papa:

Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Patrzę i czytam. :lol:

Witaj Januszu :D
Patrz, czytaj, graj piękną muzykę i częściej się odzywaj :papa:

Nema problema. Klapa Sol iz otoka Paga.
....


Pięknie zagrałeś :D Wiele miejsc w teledysku widzieliśmy :hearts: , a Klapa Sol grała na Pagu, podczas naszego pobytu :P
W dalszej części relacji, posłuchamy ich jeszcze, w jedenym z moich ulubionych przebojów :D :papa:

beagm napisał(a):Hej, jak Pag i to i ja :) Moja ukochana wyspa.

Chyba też się zakochałem :wink: Witaj w klubie :papa:

krakusowa napisał(a):Na Pagu byłam, ale.... 50 plaż nie zobaczyłam.
Popatrzę u Ciebie, jedziemy we wrześniu w ciemno też na trzy tygodnie, kto wie może na Pag???

Habanero napisał(a):VARAŽDIN
.... i bardzo nam się podobało :D

Nam też, bardzo klimatyczne miasteczko :lol: (niedaleko mamy nasz nocleg tranzytowy)


Zapraszam serdecznie :D
Varaždin .... bardzo klimatyczny i ciekawa propozycja na nocleg :idea:
ps
Udanych wakacji życzymy :papa:
Hercklekot napisał(a):Zawsze się od tego Pagu odżegnuję, a tu proszę, bijesz błękitem po oczach. No trzeba zobaczyć!

Trzeba zobaczyć na własne oczy. Jest tak różnorodny,.. i nie tylko tam gdzie łyso jest pięknie :idea:
Zapraszam serdecznie :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.08.2018 18:55

Chętnie będę zaglądać, bo choć byłam, to mam niedosyt (4 noclegi) i bardzo miło wspominam. Chętnie tam jeszcze wrócę. Na razie może być wirtualnie :smo:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:21

aga_stella napisał(a):Chętnie będę zaglądać, bo choć byłam, to mam niedosyt (4 noclegi) i bardzo miło wspominam. Chętnie tam jeszcze wrócę. Na razie może być wirtualnie :smo:

Też tak miałem rok temu.
6 dni :(
Zapraszam na wirtualne wakacje :wink: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 19:54

Habanero napisał(a):Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Czytała kiedyś jakieś badania na temat regeneracji i prawdziwego odpoczynku.... Aby organizm porządnie odpoczął (mózg też) urlop/wyjazd na krócej niż 7 dni nie daje pożądanych właściwości.... Przez 2 pierwsze dni myśli się jeszcze o pracy i o domu (czy wszystko w porządku itp. i czeka na tel. z pracy), dwa, trzy ostatnie dni myśli się już o powrocie o o tym co nas czeka (jazda, sprzątanie, pranie, powrót do pracy), nawet jeśli nieświadomie, to podświadomość już nad tym pracuje..... Tym samym w czasie tygodniowego urlopu o codzienności nie myśli się zaledwie przez 2,3 dni. A to za krótko do regeneracji, bo ona wynosi min. 7 dni...
Ja już po sobie wiem, że dla mnie idealne to wyjazd na 12-14, a urlop w pracy 12 dni roboczych, czyli 2,5 tygodnia. Wtedy wiem, że na max. odpoczęłam i się zregenerowałam... Wyjeżdżam po pracy i droga zajmuje czas myślenia (2 pierwsze dni) i tyle...a po powrocie mam 3,4 dni jeszcze na spokojne dojście do rzeczywistości i jakiś dodatkowy dzień nad lokalną wodą :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.08.2018 19:57

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Czytała kiedyś jakieś badania na temat regeneracji i prawdziwego odpoczynku.... Aby organizm porządnie odpoczął (mózg też) urlop/wyjazd na krócej niż 7 dni nie daje pożądanych właściwości.... Przez 2 pierwsze dni myśli się jeszcze o pracy i o domu (czy wszystko w porządku itp. i czeka na tel. z pracy), dwa, trzy ostatnie dni myśli się już o powrocie o o tym co nas czeka (jazda, sprzątanie, pranie, powrót do pracy), nawet jeśli nieświadomie, to podświadomość już nad tym pracuje..... Tym samym w czasie tygodniowego urlopu o codzienności nie myśli się zaledwie przez 2,3 dni. A to za krótko do regeneracji, bo ona wynosi min. 7 dni...
Ja już po sobie wiem, że dla mnie idealne to wyjazd na 12-14, a urlop w pracy 12 dni roboczych, czyli 2,5 tygodnia. Wtedy wiem, że na max. odpoczęłam i się zregenerowałam... Wyjeżdżam po pracy i droga zajmuje czas myślenia (2 pierwsze dni) i tyle...a po powrocie mam 3,4 dni jeszcze na spokojne dojście do rzeczywistości i jakiś dodatkowy dzień nad lokalną wodą :papa:

Znowu z Tobą się zgadzam w całej rozciągłości, choć powiem, że 13 dni roboczych jest jeszcze bardzie idelane. Jak to możliwe, to tak robię.
Ale, ale... zamiast się tu wymądrzać, to nie powinnaś pisać w nieco innym miejscu :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 20:29

Wybieram teraz zdjęcia, więc chwila....
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 14.08.2018 22:36

Jak Pag to muszę tu być, bo właśnie z niego wróciliśmy 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone