Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009
5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 10:53

witam wszystkich jestem swiezo po powrocie 1 raz w hrk wyjazd w ciemno wrazenia bezcenne
trasa mragowo- wyszogrod -zwardon - bratyslawa- szambocos tam cos tam ( nocleg) 2 dni na plitvickivh - raj na ziemi- Trogir - slatine.
pobyt w apartamencie 4 osoby 12 dni 45 euro
podroz zaplanowana pobyt juz nie ale wszystko oki chetnie odpowiem na pytania
pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2009 10:54

Zamiast czekać napisz relację - wtedy pojawią się pytania.
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 11:13

relacje? no dobra jak sie ktos polapie to bedzie oki
przed wyjazdem
1 ubezpieczenie samochod wiadomo standard oc i ac
2 ubezpeicznie z NFZ opisywac?
3 zarcie - zakupy w makro - zupki troche makaronow ryz slodycze napoje duzo
3. trasa przejazdu o to to troche trwalo rozne propozycje ale wybralem droge przez slowacje i dalej wegry bokiem zachodnie wegry ( nocleg) pozniej kawelk sloweni i wjazd na chrk autostrada do karlowaca dalej zjazd do plitvivckich 2 dni odpoczynku zwiedzanie a pozniej juz gladko do szybenika wzdluz nabrzeza do trgiru - znaki prowadza przez trgir na wyspe ciovo i trfilem apartamnet w slatine
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2009 11:18

No ale chyba nie zacynasz jej teraz tutaj?
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 11:24

ja naprawde chce pomoc kazdemu kto tak jak ja po raz pierwszy na chorwacje i jescze w ciemno
sam mialem wiele pytan watpliwosci i szukalem po forum wiec czekam jesli kogos interesuja te rejony opdowiem na pytania tyle na ile bede umial wiec szkoda sakrazmu pzdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2009 11:31

Nie wiem gdzie sarkazm. Skoro drażni Cię to co napisałem to z nami koniec. :wink:
Pozdrawiam
jarek737
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek737 » 09.07.2009 11:45

jechałeś na Ciovo wybrzeżem z tego co rozumię to nie autostradą, jaki był czas dojazdu na Ciovo, w jakich godzinach najlepiej wjeżdżać na Ciovo lub wyjeżdżać z wyspy (chodzi oczywiście o most w trogirze) aby nie stać w korkach
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.07.2009 11:46

Napisz Darku jaki jest przejazd przez Zwardoń i kiedy jechałeś przez niego w nocy czy w dzień. Napisz jakie wrażenie zrobiło na Tobie Slatine. Pozdrawiam.
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 09.07.2009 12:28

Opisz jak znalazłeś kwatery, jak wyglądały za tą cene.
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 13:12

jarek737 napisał(a):jechałeś na Ciovo wybrzeżem z tego co rozumię to nie autostradą, jaki był czas dojazdu na Ciovo, w jakich godzinach najlepiej wjeżdżać na Ciovo lub wyjeżdżać z wyspy (chodzi oczywiście o most w trogirze) aby nie stać w korkach


tak jechalem przez szybenik trasa malownicza droga rowna i w miare szeroka czas przejazdu trudno mi okreslic bo robilem duzo przystankow - widooki a wyjechalem z pltvickich ok 8. 00 na ciovo bylem w granicach 13
wjazdy na ciovo nie sa problemem najwkiekszy korek to ok 20 min przez cale miasto wiec czas nie gra roli nie mniej jednak kilka razy bylem w trogirze i widzilame ze albo rano do 10.00 albo popludnie ok 17.00 18.00 przejazd praktycznie bez zatrzymywania a odcinek newralgiczny do przejazdu to ok 2 km z tym ze na pierwszy most od strony szybenika wjezdzaz z pierszenstwem a na drugi juz jako podporzadkowany
pzdr
jarek737
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek737 » 09.07.2009 13:16

dzięki za info
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 13:17

Martyna 111 napisał(a):Napisz Darku jaki jest przejazd przez Zwardoń i kiedy jechałeś przez niego w nocy czy w dzień. Napisz jakie wrażenie zrobiło na Tobie Slatine. Pozdrawiam.

witam przez zwardon przjechalem bez problemu godz 19.00 natomiast sam dojazd kaaatastrofa z bielska bialej ciag sznur samochodow predkosc ok 15 km/h jechalem z bielska na zywiec potem zwardon
po slowackiej stronie to juz jazda ok do zliny a potem wskok na autostrade i dalej to juz radosc ze nie chcialo sie zatrzymywac wiec dolecialem na wegry

slatine mala fajna cicha wioska sklep typu market czynny chyba do 22 jest przystan i mozna poplynac rejsem do splitu
widoki pieknie plaze kaministe jesli chcesz fotki z widokim moge wyslac na maila
Ostatnio edytowano 09.07.2009 13:39 przez darek6504, łącznie edytowano 1 raz
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 13:31

ADAMO_16 napisał(a):Opisz jak znalazłeś kwatery, jak wyglądały za tą cene.

kwatere zlapalem w ciemno fotki moge wyslac na maila bo maja duzy rozmiar
natomiast szukalem jakies 2 godz obejrzalem z 5 czy 6 i ostatnia byla oki ceny roznie od 30 euro ale to druga liga tzn domy za droga i widoki z balkonu lipa ja trafilem dzieki pomocy chorwatow na kwatere z widokiem na morze a cena to jej cennik przywidywal 60 euro za apartament 4 osobowy ale ze wzgledy na to ze wbilem sie miedzy przyjazdy gosci dala mi znizke tak ze zaplacilem po 45 za dzien i nie policzyla mi dna odjazdu spoko babka
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.07.2009 16:21

Dzięki Darek za informacje. Piszesz ,że droga przez Zwardoń ok, a tu na forum wiele osób pisało ,ze droga bardzo rozkopana i po stronie słowackiej też. My chcemy jechać w nocy to chyba nie porywać się lepiej przez Zwardoń.Co sądzisz? A jeśli chodzi o Slatine wiem ,że przed mostem do Trogiru jest parking. Jak tam z dostępnością popołudniami? Czy bardzo przepełniony, czy jest szansa na miejsce? Jaka opłata? Jak się jeździ po Slatine, bo czytałam ,że bardzo ciasno? Czy plaża w Slatine bardzo zatłoczona?
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 09.07.2009 16:45

darek6504 napisał(a):
ADAMO_16 napisał(a):Opisz jak znalazłeś kwatery, jak wyglądały za tą cene.

kwatere zlapalem w ciemno fotki moge wyslac na maila bo maja duzy rozmiar
natomiast szukalem jakies 2 godz obejrzalem z 5 czy 6 i ostatnia byla oki ceny roznie od 30 euro ale to druga liga tzn domy za droga i widoki z balkonu lipa ja trafilem dzieki pomocy chorwatow na kwatere z widokiem na morze a cena to jej cennik przywidywal 60 euro za apartament 4 osobowy ale ze wzgledy na to ze wbilem sie miedzy przyjazdy gosci dala mi znizke tak ze zaplacilem po 45 za dzien i nie policzyla mi dna odjazdu spoko babka

Witaj,
My wybieramy się do Slatine 19.07 katerę mamy zarezerwowaną od 20. Naczytałam się na forum wiele niedobrego o Slatine i Ciovo także powiem szczerze były momenty kiedy zaczęłam wątpić w trafność mojego wyboru (do Cro jedziemy po raz pierwszy także zaufaliśmy pośrednikowi przy wyborze miejsca). Będziemy mieszkać na Zvonimirova Obala 56. Napisz co myślisz o tej miejscowości, jakie są plaże, morze i co polecałbyś zwiedzić w okolicy (wiem, wiem Trogir i Split) ale może warto jest jechać jeszcze gdzieś, jeżeli tak to napisz. Może porzucisz jakieś pomysły i rady. Zdjęcia tez poproszę- mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Dzięki za pomoc
:lol:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone