Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - relacja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 26.07.2011 21:14

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):Rozpatruję 3 opcje:
Chodzi mi ta Gruzja po głowie już kilka lat. Coś wymyślę na pewno :)

czynimy przesiadkę w inny wymiar kosmosu...
lecz dla mnie jeno tylko ta pierwsza opcja, żadna inna...
nachodziłem się po forum kaukaskim aż głowa spuchła...
poczekamy, pożyjemy, choć po mojej stronie monitora już mniej miejsca się ostało...
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 27.07.2011 08:06

Świetna relacja :) Ruszamy, także z Tarnowa już pojutrze.
Miło zobaczyć naszą ukochaną Trasę Transfogaraską, uwielbiam Rumunię :)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 27.07.2011 11:57

Joanka23 napisał(a):Ten drewniany tunel to Schody Szkolne, których dach miał chronić uczniów i profesorów przed kaprysami pogody, wybudowany w 1642r. czyli XVII wiek. :)


Dzięki za sprostowanie. Pamiętałem że był bardzo stary i zrobił wrażenie :)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 27.07.2011 11:58

magda_dr napisał(a):Świetna relacja :) Ruszamy, także z Tarnowa już pojutrze.


Fajnie macie :)
grot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grot » 27.07.2011 18:34

Hmm.
Ja miałem hotel, gdzieś w punkcie A i chciałem na drugi dzień rano wyjechać w kierunku punktu B, na drogę nr 22.

Tutaj mapka.

W centrum się pogubiłem i wjechałem w inną drogę, w wyniku czego zacząłem się wracać do hotelu. Zawróciłbym ale to była sobota i stanie godzinne w korku. Więc jeśli jedziesz w tygodniu to może być jeszcze gorzej.

W rezultacie pojechałem tak, szybko i bez zatrzymywania się:

Tutaj mapka.


Dzięki za odpowiedź skorzystam z tej drugiej wersji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2011 08:15

Cieszę się, że tu trafiłem.
Bardzo ładne zdjęcia, bardzo ciekawe miejsca.

Pzdr
pablonius
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonius » 11.05.2012 20:28

Super relacja. Chyba sporo z niej wykorzystamy. Mam jednak pytanie - którędy jechałeś do Belgradu, bo też zamierzam tam mieć pierwszy przystanek - i jak długo czasu na to trzeba przeznaczyć. Ja będę jechał z Wieliczki, więc pewnie podobną trasą.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.05.2012 20:56

pablonius napisał(a):Super relacja. Chyba sporo z niej wykorzystamy. Mam jednak pytanie - którędy jechałeś do Belgradu, bo też zamierzam tam mieć pierwszy przystanek - i jak długo czasu na to trzeba przeznaczyć. Ja będę jechał z Wieliczki, więc pewnie podobną trasą.


Z Wieliczki do Belradu to chyba najlepiiej na Chyżne, Bańską B., SAhy, obwodnica Budapesztu, przejscie graniczne w Roszke albo w Tompie-Kelebiji, potem Belgrad. To nie jest daleko. Jadąc pierwszy raz do Grecji spałem w motelu Stari Hrast za Belgradem (ok. 900 km od Krakowa), a za drugim razem w Leskocvacu (niespełna 1200 km).
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 11.05.2012 21:32

Super relacja.
Przypomniało mi się Ouranopoli,kilka zdjęć mam podobnych z tego rejsu .
Pozdrawiam :D
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 12.05.2012 13:26

pablonius napisał(a):Super relacja. Chyba sporo z niej wykorzystamy. Mam jednak pytanie - którędy jechałeś do Belgradu, bo też zamierzam tam mieć pierwszy przystanek - i jak długo czasu na to trzeba przeznaczyć. Ja będę jechał z Wieliczki, więc pewnie podobną trasą.


Cześć,

Tu jest moja trasa:
http://www.jarooo.com/Europa/15.%20Serb ... iec%202011)/slides/001.html

Ale w Twoim przypadku rzeczywiście chyba lepiej będzie przez Jabłonkę i Chyżne ale nie wiem czy szybciej, bo masz sporo Słowacji do pokonania bez autostrady, a tam jak jest ograniczenie do 50 km/h, to więcej nie pojedziesz.
Moja trasa to bardzo krótki odcinek Słowacji wraz z odcinkiem autostrady i zaraz potem Węgry.
Sprawdziłem sobie dane z Exifa fotek :) i wynika, że na byłym przejściu w Koniecznej byliśmy o 4.30, na granicy serbskiej o 11.00, a w Belgradzie o 14.30.
Więc wychodzi równe 10 godzin, spokojnej jazdy z zatrzymywaniem się co 2, 3 godziny.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.08.2012 12:54

JAREKPIOTROWICZ

Właśnie trafiłem na twoją relację i mam pytanie.

O co chodzi z tymi "niedostępnymi przejściami granicznymi" między BiH a Serbią? Które są niedostępne i dlaczego?

Wybieram się w przyszłym roku w tamte rejony i planuję jechać z Dubrovnika do Srebrenicy, a potem prosto do Belgradu przez Sabac.

Z mapy i z informacji wychodzi mi tam kilka dostępnych przejść granicznych, m. in. Stara Ljubovija k/ Bratunac, Zvornik czy Loznica (tam planuję nocleg). Czy coś z tym przejściami jest nie tak?
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 03.09.2012 13:14

Raul73 napisał(a):O co chodzi z tymi "niedostępnymi przejściami granicznymi" między BiH a Serbią? Które są niedostępne i dlaczego?


Między BiH a Serbią nie ma żadnych problemów. Chodzi o przejście z Kosowem. Serbia nie uznaje tego państwa, więc nie było możliwości wjechania do Serbii od Kosowa. Nie wiem jak jest teraz.

"Należy unikać podróżowania przez granicę Kosowa z Serbią z uwagi na napiętą sytuację między tymi krajami. Można napotkać zbrojne blokady dróg i przejść granicznych oraz inne problemy z powodu np. nieuznawania przez  władze serbskie kosowskich pieczęci granicznych. Tranzyt towarów poprzez granicę Serbii i Kosowa jest praktycznie niemożliwy." - http://poradnik.poland.gov.pl/
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.09.2012 21:13

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):
Raul73 napisał(a):O co chodzi z tymi "niedostępnymi przejściami granicznymi" między BiH a Serbią? Które są niedostępne i dlaczego?


Między BiH a Serbią nie ma żadnych problemów. Chodzi o przejście z Kosowem. Serbia nie uznaje tego państwa, więc nie było możliwości wjechania do Serbii od Kosowa. Nie wiem jak jest teraz.

"Należy unikać podróżowania przez granicę Kosowa z Serbią z uwagi na napiętą sytuację między tymi krajami. Można napotkać zbrojne blokady dróg i przejść granicznych oraz inne problemy z powodu np. nieuznawania przez  władze serbskie kosowskich pieczęci granicznych. Tranzyt towarów poprzez granicę Serbii i Kosowa jest praktycznie niemożliwy." - http://poradnik.poland.gov.pl/



A tak, o tym to wiem!

Napisałeś o "niedostępnych przejściach" w kontekście rezygnacji z wyprawy do Srebrenicy - i dlatego przeraziłem się, że coś jest w tamtych rejonach nie tak. Ja mam zamiar w lipcu 2013 przejechać ze Srebrenicy do Serbii przez granicę w Bratunacu lub Zvorniku, więc mam nadzieję, ze będzie OK.

Dzięki za wyjaśnienie. :D
mikomission
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.06.2008
Re: 5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - rela

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikomission » 11.06.2013 12:41

Zajrzałem dopiero teraz, bardzo fajna relacja, chyba najlepsza jaką czytałem. Super zdjęcia, widać dobre oko do zdjeć. Jaki aparat ? Pozdrawiam.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: 5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - rela

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 25.07.2013 14:08

Aleś odkopał :)
D90 + Tamron 17-55 f/2.8
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - relacja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone