Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - relacja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 25.07.2011 14:00

Relacja bomba
Pozd :D
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 25.07.2011 14:28

jacky z DG napisał(a):też podchodzilem pod temat kaukaski, jednak musiałem zrezygnować nie znalazłszy funduszy, czyli sponsora na zakup terenowej bryki...


Rozpatruję 3 opcje:
1) Dojazd własny właśnie przez Turcję (ok 2900 km) i poruszanie się po drogach "cywilizowanych" zwiedzając Batumi, Tbilisi itp.
2) Przylot samolotem i szukanie lokalnego przewodnika z UAZ-em. Podobno łatwo można znaleźć i bardzo tanio. Polecam "Gaumardżos" Mellera i "Toast za przodków" Góreckiego. Dość jasno te klimaty opisane.
3) kaukaz.pl i gruzja.pl - w ostateczności wykup wyprawy, ale to dość droga opcja.

Chodzi mi ta Gruzja po głowie już kilka lat. Coś wymyślę na pewno :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 25.07.2011 15:11

Witam,

Bardzo ładnie Wam wyszła ta wyprawa :). Przyznam, że jak jakiś czas temu widziałem twoje wpisy z planami dojazdu / powrotu, obawiałem się, że tempo będzie zbyt wyśrubowane i niewiele z tego skorzystacie, ale dziś widzę, że byłem w błędzie :roll: ... jak dla mnie pomysł powrotu z GR przez Trasę Transfogarską bardzo awangardowy :wink:, ale bomba ... reasumując, zazdraszczam udanej wyprawy :D ...

Kaukaz to tyż enteresujący koncept ... nam też chodzi po głowie za parę lat ... tyle że całą ekipą :) ...

Pozdrawiam,

PAP
filar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 11.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) filar » 25.07.2011 16:00

Kawał pięknej trasy poczyniliście!
Super!
Fajnie napisana relacja - zwięźle i na temat :)
Tym milej mi, że moi krajanie żeście :)

Pozdrawiam.
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 25.07.2011 16:54

witam krajana JAREKPIOTROWICZ

prawie mineliśmy się w Kruji byłem tam 9 lipca w sobotę , i własnie na terenie twierdzy rozłożona była drewniana podłoga do występów .... missek nie widziałem :( tylko plakat przy wejściu

podzielam Twe zdanie o Albanii - całkiem pozytywne ... a jazda samochodem ... przednia
kawał porządnej trasy zrobiliście
ja odwróciłem z Albanii i też była pętelka po Bałkanch, plażowanie głównie w Czarnogórze

...i o Gruzji też myślę na przyszłość ... pozdrawiam :)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 25.07.2011 18:16

mwxx napisał(a):prawie mineliśmy się w Kruji byłem tam 9 lipca w sobotę


Kurczę, świat jest mały :)
pozdrowienia :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 25.07.2011 19:14

Widoki mocne, przynajmniej niektóre.

Przy okazji trzeba odnotować swoisty rekord na forum: 187 zdjęć nie licząc opisów w jednym poście! :lol:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 25.07.2011 19:31

Te buraczano-wyczesane domki z Rumuni należą jakoby do nieautoryzowanych dealerów różnych marek niemieckich samochodów, działających na początku lat 90' tych - głównie na terenie dawnych republik ZSSR :wink:

Oglądałem kiedyś program o tej miejscowości, zdaje się na Planecie...

Pzdr
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.07.2011 23:54

jan_s1 napisał(a):Przy okazji trzeba odnotować swoisty rekord na forum: 187 zdjęć nie licząc opisów w jednym poście! :lol:

W innej aktualnej kobiecej relacji do końca której być może wytrwam (nie będe wytykał palcami) proporcja jakby nieco odwrotna.
Są zdjęcia ale pomiędzy... :roll: - adoratio mutua. Plus to,że autorka co kilka minut rozmawia praktycznie sama ze sobą.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 26.07.2011 09:00

jan_s1 napisał(a):Przy okazji trzeba odnotować swoisty rekord na forum: 187 zdjęć nie licząc opisów w jednym poście! :lol:


A bo w tym okienku forumowym trochę niewygodnie się piszę, więc całą relację wyprodukowałem w Wordzie :)
Dużo wygodniej, z autokorektą, słownikami. Jest czas na merytoryczne korekty i pisanie bez spontanu :)

Później trochę się bałem, że mnie admin zje za tak długi post, ale nie doczytałem się takich ograniczeń w regulaminie. Albo admin jeszcze tego posta nie widział :) :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 26.07.2011 09:17

Bardzo miło się czytało i oglądało, my tez lubimy takie podróżowanie gdzie droga jest również celem. U nas odpowiednie przewodniki stoją już na półce drugi rok i czekają, doczekają się kiedyś na pewno, takie relacje tylko to przyspieszają. Ja bym jeszcze trochę poczytała i pooglądała.

P.S.
Babskim okiem patrząc, fajnie mieliście kwaterki.
grot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grot » 26.07.2011 13:32

W związku z tym, że w sierpniu wybieram się do Grecji przez Belgrad, a czytając relacje paru już osób widzę że w samym Belgradzie trwają jakieś duże roboty to czy Twoim zdaniem lepiej ominąć miasto czy szybciej będzie jednak jechać przez centrum pomimo utrudnień.
Nie jadę w weekend kiedy byłby pewnie mniejszy ruch, ale w dniu roboczym.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.07.2011 14:21

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):... całą relację wyprodukowałem w Wordzie :)
...

Później trochę się bałem, że mnie admin zje za tak długi post, ale nie doczytałem się takich ograniczeń w regulaminie.


Ja też zawsze pisałem w Wordzie, ale trochę to dzieliłem - nie z powodów regulaminowych, tylko żeby stronka lepiej się otwierała.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 26.07.2011 15:50

grot napisał(a):W związku z tym, że w sierpniu wybieram się do Grecji przez Belgrad, a czytając relacje paru już osób widzę że w samym Belgradzie trwają jakieś duże roboty to czy Twoim zdaniem lepiej ominąć miasto czy szybciej będzie jednak jechać przez centrum pomimo utrudnień.
Nie jadę w weekend kiedy byłby pewnie mniejszy ruch, ale w dniu roboczym.


Hmm.
Ja miałem hotel, gdzieś w punkcie A i chciałem na drugi dzień rano wyjechać w kierunku punktu B, na drogę nr 22.

Tutaj mapka.

W centrum się pogubiłem i wjechałem w inną drogę, w wyniku czego zacząłem się wracać do hotelu. Zawróciłbym ale to była sobota i stanie godzinne w korku. Więc jeśli jedziesz w tygodniu to może być jeszcze gorzej.

W rezultacie pojechałem tak, szybko i bez zatrzymywania się:

Tutaj mapka.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 26.07.2011 18:31

Ufff... :wink: na raty, ale skończyłam! :D
Bardzo fajna relacja i zdjęcia! :D
A po zdjęciach widać, że wakacje były udane! :D
Nadziwić się nie mogę, że tyle w trakcie podróży zdążyliście upchnąć. 8O 8)

Jedna uwaga co do Sighisoara:
JAREKPIOTROWICZ napisał(a):Zabytkowy cmentarz i kościół leży na wzgórzu. Żeby się na nie wspiąć trzeba przejść starym drewnianym tunelem z XVI wieku.


Ten drewniany tunel to Schody Szkolne, których dach miał chronić uczniów i profesorów przed kaprysami pogody, wybudowany w 1642r. czyli XVII wiek. :)

Dzięki za fajną relację i pozdrowienia!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
5-dniowa objazdówa przez Bałkany + 9 dni w Grecji - relacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone