Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 kobiety, zepsuty samochód, pilne!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2012 08:42

Sol-Wagon napisał(a):
dids76 napisał(a):
arkoul napisał(a):
blablabla napisał(a):Rozrząd był wymieniany jakieś 2-3 lata temu, ok 50tys km temu :)


50tys... golf 1.4 i do chorwacji :( ja bym tez nie ryzykowal


Według instrukcji w tym silniku wymienia się co 120tys. Ja ma 1,6 SR i też według instrukcji wymienia się co 120ty. Ja wymieniam co 90tys.


tylko że pewnie chodzi o oryginał...


A Ty myślisz że "oryginał" to jest własna produkcja VW? VW tylko branduje taki pasek/rolkę/napinacz, a producentem jest ta sama firma co dostarcza części na aftermarket.
Oprócz wyżej o 20-50% ceny i dobrego samopoczucia, że zamontowało się "oryginalną część VW" taki pasek nie gwarantuje nic więcej ponad to co oferują uznani producenci.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 27.07.2012 11:54

Może mu chodzi o "oryginał" w sensie - nie badziewie - a nie znaczek VW. Lub, że nie podróbka - nie wiem jak teraz, ale 3-4 lata temu chyba wiekszośc GATESa było podróbką, były strony jak to odróżnić. Ogólnie - strach było kupować GATESa.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 27.07.2012 12:00

No tak, ale oryginał zamontowany fabrycznie a oryginał zamontowany potem - to nawet producent pisze, że ten drugi to już starcza na krócej.
A poza tym dla mnie niejasna jest jedna sprawa:
O ile rozumiem, że mechanik-partacz coś źle zamontuje i jak wyjedziemy z warsztatu albo w niedługim czasie coś się rozleci - to niejasna i pełna niedopowiedzeń jest sytuacja, że ktoś jeździł na rozrządzie - ile? 50 tys. km? - i potem "nagle" coś się rozwaliło, bo "mechanik źle zrobił".
Dziwne.
A swoją drogą, ja rozumiem, że dostęp do netu utrudniony, ale jak tutaj tyle osób się naprodukowało postami, autorki na początku często coś pisały, to teraz trochę przykro, jak - zapewne - problem już rozwiązany albo w trakcie rozwiązywania... i cisza. :(
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2012 12:03

U znajomego mechanika ostatnio gość się uparł na oryginalny pasek do Volvo. Jako że kumpel nie ma czasu jeździć po ASO a hurtownie realizują jego zamówienia na telefon, to gościu sam pojechał kupić oryginał. Zapłacił ponad 700 zł. Dobrze że kumpel przy nim odpakował oryginalne pudełko od Volvo bo w środku był jak najbardziej oryginalny Bosch, który w pudełku od Boscha kosztuje w okolicach stówy :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2012 13:44

Oryginal czy nie oryginał, zalecenia producenta, marka - to wszystko jest mało istotne (jak widać na przykładzie dziewczyn). W mojej Toyocie też niby producent zaleca wymianę co 80-100 tys. Przejechałem na pasku dokladnie 58 tys. i poszedł do wymiany - bo latem czekała Chorwacja. Chociaż mechanik mówił, że na starym pasku spokojnie jeszcze ze 20 tys. by pojeździł. Ale 180 zł za wymianę to nie kilka tysięcy (mam 16V) przy zerwaniu!

Rozrząd na pasku i przejechane >50 tys. + perspektywa jazdy przez pół Europy = WYMIANA.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.07.2012 14:35

Istotny jest przede wszystko czas. Jeżeli mało jeździmy, to wymiana szybciej, niż nakazuje przebieg.
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 27.07.2012 14:37

no i cisza nie wiadomo co z naprawą?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2012 14:41

Rysio napisał(a): Dobrze że kumpel przy nim odpakował oryginalne pudełko od Volvo bo w środku był jak najbardziej oryginalny Bosch, który w pudełku od Boscha kosztuje w okolicach stówy :D


:D
Szukałem sprzęgła do auta; najczęściej pojawiały się marki LuK, Sachs, Bosch, Valeo - kolejność nieprzypadkowa: LuK najtańszy, Valeo najdroższe. Zamówiłem LuK'a, przyszło w pięknym żółto-czarnym pudełko LuK'a, z metką z kodem kreskowym wskazującym na typ i model auta oraz producenta sprzęgła, a jakże LuK'a.
Po otwarciu pudełka okazało się że na tarczy, docisku i łożysku oporowym wybite było ... Valeo :wink:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 27.07.2012 18:45

el_guapo napisał(a):Po otwarciu pudełka okazało się że na tarczy, docisku i łożysku oporowym wybite było ... Valeo :wink:



Niestety mogłeś zakupić część regenerowaną, która wcale nie ustępuje tej "fabrycznie nowej", "nówka sztuka nie śmigana", czy "ganz neue" :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.07.2012 19:06

Jak tam dziewczyny, usterka naprawiona?
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.07.2012 19:08

Pewnie "się naprawia" w takim gorącu to i naprawy idą wolniej
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.07.2012 19:25

madziu w tym kanale jest upał nie do wytrzymania.... :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2012 19:51

Albo już naprawiona i dziewczyny korzystają ze słońca - nie w głowie im internet i Cro-forum.
blablabla
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) blablabla » 28.07.2012 18:17

samochód naprawiony udało nam się go odebrać dzisiaj rano, wyniósł nas 450 euro. mechanik pokazał nam co zostało wymienione i mamy nadzieję, że dojedziemy całe do Polski :) z góry uprzedzamy wszystkie blondynki, które chciałyby u niego naprawiać samochód, żeby uważały na niego.... dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszym problemem i do usłyszenia :)
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 28.07.2012 18:21

Gratulujemy!!! :D
Możecie (jakiejś Blondynce i nie tylko...) zostawić namiary na tak dobrego mechanika :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
4 kobiety, zepsuty samochód, pilne!!! - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone