Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.12.2014 23:22

Meldujemy się w Podstranie - hotel nad samym morzem, sporo ludzi... Samo miejsce nie jest złe jak na nocleg tranzytowy, ale urlopu tutaj nie polecam. Dość wąska plaża, mnóstwo ludzi, zaraz obok przelotowa droga. Jemy smaczną kolację (ćevapčići), popijamy czerwonym winem, które jak się okazuje nazywa się tu czarnym :) i zasypiamy.
Następnego dnia wstajemy wcześnie, śniadanie, uśmiechnięta Pani Recepcjonistka perfekcyjnym angielskim żegna nas a my... do Drvenika na prom! Mijamy Omiš, który bardzo nam się podoba - szczególnie wysokie góry w kontraście z lazurem Adriatyku, jedziemy dalej Jadranką przez Makarską Rivierę pokazując sobie co piękniejsze widoki. Jedno jest pewne, trafiliśmy dobrze! Troszkę żal zapomnianego lepszego aparatu foto - gdy teraz patrzę na te słabe zdjęcia zrobione małpką (nawet nie miałem ochoty ich obrabiać), to wiem, że nie oddają tych barw i emocji... Zresztą ja jestem zajęty prowadzeniem a żona zaaferowana widokami zapomina o foceniu.
Z płyty leci samouczek chorwackiego, powoli opanowujemy podstawowe zwroty. Docieramy do przystani promowej w Drveniku, jest kolejka. Prom już czeka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 20:53 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.12.2014 23:26

Hej, fajnie, że jesteście - dalej powinno być ciekawiej...
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.12.2014 23:33

Hyundai zmieścił się na promie obok jakiegoś większego kolegi bez dachu :o . Widoki - miód, malina! Lazur wody powala na kolana.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 20:55 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.12.2014 23:50

Ani się obejrzeliśmy a już dopływamy do Sućurja. Droga do Jelsy faktycznie nie należy do najłatwiejszych, ale nie giniemy na drogach Hvaru 8) . Przejeżdżamy wąskimi dróżkami przez Pitve, no i mamy tunel. Cóż tu pisać: jest świetny, chropowate ściany, mrok. Intonujemy "Czy widzisz światełko w tunelu..." a po chwili :mrgreen: Zdjęć z tunelu nie ma bo tak nas to zaaferowało, że zapomnieliśmy o fotkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 21:01 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.12.2014 23:56

Hercklekot napisał(a):Hej, fajnie, że jesteście - dalej powinno być ciekawiej...


... mam nadzieję :D

Prom jak zwykle załadowany na max, pamiętam rejs, kiedy mój mąż musiał wychodzić oknem. Samochód, tuż przy samochodzie, precyzję mają nieźle opanowaną.

Sama już nie wiem, ile razy odpływałam tym promem, na pewno kilka w kierunku Hvaru i dobrych kilka, w kierunku Korculi

:D

...O, wreszcie światełko w tunelu :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:06

Wyciągam telefon i dzwonię do naszej gospodyni. Cała trudność polega na tym, że pani Marija mówi tylko po chorwacku, ale że Zavala to nie Manhattan to po chwili dosłownie wpadamy w objęcia sympatycznej kobiety po 60-tce. Witamy się też z jej wnuczkiem Dinko, który przyjechał z Zagrzebia na "odmor". Oprócz nas w jej uroczym domku z ogródkiem i oliwnym gajem jest też rodzinka Słowaków. Rzucamy graty w kąt i pędzimy nad morze. Plażujemy trochę na głównej żwirkowej plaży. Jadran jest cudowny, choć z pewnością poszukamy później bardziej odludnego miejsca. Po kąpieli uzupełniamy płyny w barze tuż przy plaży.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 21:00 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:13

majeczka napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Hej, fajnie, że jesteście - dalej powinno być ciekawiej...


... mam nadzieję :D

Prom jak zwykle załadowany na max, pamiętam rejs, kiedy mój mąż musiał wychodzić oknem. Samochód, tuż przy samochodzie, precyzję mają nieźle opanowaną.
--------------------------------------------------------------
Tak, od razu widać, że znają się na swojej robocie - niby mają w sobie ten "południowy luz", ale jak przyjdzie co do czego to autka układają jak klocki lego :D Organizacja i fachowość na 100%
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2014 00:29

Hercklekot napisał(a):Hej, fajnie, że jesteście - dalej powinno być ciekawiej...

Cały czas jest ciekawie :D

Zdjęcia jak najbardziej przywracają pamięć :idea:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:35

Po zaślubinach z Jadranem wałęsamy się po całej wiosce. Dolna (nadbrzeżna) część Zavali to przeważnie nowe domy z apartmanami na wynajem, górna część jest nieco starsza, jest tam sklepik - robimy podstawowe zakupy. Schodzimy z powrotem, natrafiamy na coś w rodzaju hoteliku z restauracją na zewnątrz. Okazuje się, że gotują w zasadzie tylko dla swoich gości ale jeżeli chcemy to proszę bardzo, siadajcie. Na stole ląduje winko, mięska z grilla, ryby, sałatki, pyszna oliwa... Cykają cykady, nadchodzi zmierzch...
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:47

Na miękkich nogach (z nadmiaru wrażeń :D ) wracamy do domu. Nasza kwatera jest na parterze małego kamiennego domku, co nieco łagodzi upał. Klimy nie ma, ale o tym wiedzieliśmy. Ranek przynosi nam równie piękną pogodę, Pani Marija wpada na małe pogaduchy z naręczem cytryn ze swojego ogródka.
Spoglądam na stojące na "parkingu pod oliwkami" autko i oznajmiam, że jedziemy do Jelsy.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 21:03 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:48

Jelsa robi na nas jak najlepsze wrażenie. Penetrujemy zaułki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 21:09 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.12.2014 00:53

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i dochodzimy do portu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trafiamy też do całkiem egzotycznego parku

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.01.2016 21:11 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.12.2014 01:31

Ja też się zapisuję
a fotki nie są aż takie złe :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.12.2014 10:36

Cieszę się na tą relację:) 4 wyspy wow,a my jeszcze na żadnej nie byliśmy...Hvar będzie w 2015 :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.12.2014 17:06

Moje 3 ulubione wyspy :mrgreen: i jedna, która na pewno do nich dołączy, jak tylko na nią dotrzemy :D

Nie może mnie tu nie być :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone